Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, IoL* είπε:

linaa σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι, αυτή την εξέταση την έκανα από το γυναικολόγο και ήταν οκ. Ηλεκτροφόρηση πρωτεϊνών λέγεται η εξέταση του καρδιολόγου και δεν ξέρω τι προβλήματα ακριβώς ανιχνεύει, για αυτό και είμαι αγχωμένη. Ευτυχώς πήρα τον γιατρό και θα πάω να τον δω αύριο το πρωί. Αλλά έχω αγωνία. 

κοριτσι μην εχεις ανχος διαβασα οτι αυτες οι εξςτασεις σε κατασταση εγκυμοσυνης οι τιμες ειναι παντα αυξημενες. γενικα να ξερεις οτι στην εγκυμοσυνη δεν ισχυουν τα φυσιολογικα ορια των αιματολογικων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Όλα καλά θα Ναι... Αλλά γτ καθυστερειτε το ραντεβού τόσο πολύ?? Δε θα άντεχα χαχα.. οπότε για αλλαξιερα λες απλά πάνω από το πλυντήριο Ε? 

 

Λοιπόν @ναντια δε εμένα πριν τις 34 1:804 Πριν τις 37 1:204 και πριν τις 42 1:36..

 

Μπράβο @ntemiiiiii σούπερ νέα με το καλό!

Έτυχε αυτή τη φορά κι επειδή μεσολάβησε και το Πάσχα πήγε πιο πίσω το ραντεβού. Εν τέλει είμαι στη 18η εβδομάδα (17+2) και το μωρό λίγες μέρες πιο μεγάλο. ΠΗΤ δίνει την 1-10-2018 οπότε κάποια στιγμή μετά τα μέσα του Σεπτέμβρη θα δούμε κι αυτή τη φατσούλα.

205 γρ σήμερα. :)

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Δεν έχω ιδέα τι εξέταση είναι αυτή..σε ποια βδομάδα βρίσκεσαι και σου ζήτησε τέτοια εξέταση?? Εφόσον θα πας αύριο το πρωί θα σου λυθούν όλες σου οι απορίες μην αγχώνεσαι..

Είμαι στην 21η. Και όλες οι εξετάσεις μου φυσιολογικές. Ούτε πίεση, ούτε σάκχαρο, τίποτα, δόξα τω Θεώ. Και οι εξετάσεις του μωρού άριστες. Για αυτό έχω τρελαθεί, δεν κατανοώ τον λόγο των ελέγχων αυτών. Τι να πω, θα κανω υπομονή ως το πρωί και ελπίζω όλα να είναι καλά. 

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι μην εχεις ανχος διαβασα οτι αυτες οι εξςτασεις σε κατασταση εγκυμοσυνης οι τιμες ειναι παντα αυξημενες. γενικα να ξερεις οτι στην εγκυμοσυνη δεν ισχυουν τα φυσιολογικα ορια των αιματολογικων. 

Μακάρι... Περιμένω το αυριανό ραντεβού με τον καρδιολόγο για να μου εξηγήσει. Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ηρέμησα κάπως. Γενικώς αγχώνομαι με όσα δεν γνωρίζω και δεν μου έχει εξηγήσει ο γιατρός με τι προβλήματα συνδέονται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , IoL* είπε:

Είμαι στην 21η. Και όλες οι εξετάσεις μου φυσιολογικές. Ούτε πίεση, ούτε σάκχαρο, τίποτα, δόξα τω Θεώ. Και οι εξετάσεις του μωρού άριστες. Για αυτό έχω τρελαθεί, δεν κατανοώ τον λόγο των ελέγχων αυτών. Τι να πω, θα κανω υπομονή ως το πρωί και ελπίζω όλα να είναι καλά. 

Μακάρι... Περιμένω το αυριανό ραντεβού με τον καρδιολόγο για να μου εξηγήσει. Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ηρέμησα κάπως. Γενικώς αγχώνομαι με όσα δεν γνωρίζω και δεν μου έχει εξηγήσει ο γιατρός με τι προβλήματα συνδέονται. 

ποσο χρονων εισαι??? δεν νομιζω οτι συνδεονται με καποιο προβλημα μαλλον ειναι πολυ τυπικος κ θελει να τσεκαρει προλιπτικα καποια πραγματα .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, IoL* είπε:

Είμαι στην 21η. Και όλες οι εξετάσεις μου φυσιολογικές. Ούτε πίεση, ούτε σάκχαρο, τίποτα, δόξα τω Θεώ. Και οι εξετάσεις του μωρού άριστες. Για αυτό έχω τρελαθεί, δεν κατανοώ τον λόγο των ελέγχων αυτών. Τι να πω, θα κανω υπομονή ως το πρωί και ελπίζω όλα να είναι καλά. 

Μακάρι... Περιμένω το αυριανό ραντεβού με τον καρδιολόγο για να μου εξηγήσει. Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ηρέμησα κάπως. Γενικώς αγχώνομαι με όσα δεν γνωρίζω και δεν μου έχει εξηγήσει ο γιατρός με τι προβλήματα συνδέονται. 

Θα συμφωνήσω με την @linaa   προφανώς είναι πολύ τυπικός απλά,δεν χρειάζεται να μπαίνεις σε διαδικασία να αγχώνεσαι.. Και η φίλη μου που περιμένει παιδάκι και είναι 7μηνων έκανε μια εξέταση για την καρδιά του μωρού και την ρώτησα αν συντρέχει κάποιος λόγος αλλά μου είπε πως και εγώ όταν φτάσω στην βδομάδα που είναι θα τις κάνω και Εγώ αυτές..  ρώτησα την γιατρό μου και μου είπε πως αυτό θα το κρίνει και ο γιατρός που θα μου κάνει τη β επιπέδου αν δει κάτι το παράξενο.. πες μας τα νέα σου


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/4/2018 at 10:06 ΠΜ, kiki1986 είπε:

Καλώς ήρθες Χριστίνα με το καλό σου εύχομαι.... Οι γιατροί συνήθως λένε να το κόψουμε λόγω στεριτικου συνδρομου....αλλά επίσης πολύ συμαντικό να είναι κ η ψυχολογία της εγκύου καλη....εγώ μέχρι πριν δύο βδομάδες ούτε να το μυρίσω....μου προκαλούσε αηδία....είναι λίγες.μερες όμως που το ζητάω....κάνω ένα όποτε το θελήσω πολύ.... έτσι έκανα κ στον πρώτο μου που επειδή είναι πολύ ζωηρός κ είχαμε θέμα με τον υπνο το έχω χρεώσει κ εκει....

Νάντια εδώ και δύο βδομάδες περίπου το νιωθω από την 18 περίπου.τωρα ειμαι 20...εσύ;;;

Καλημέρα κικη μου..Τώρα ειμαι 18κ κατι...σε Ευχαριστώ πολύ.νοιώθω άσχημα αλλα Δυστυχώς δεν μπορώ ακόμα να το κοψω τελείως..θελω να πιστεύω ότι όταν θα αρχίσω να ακούω το μωράκι μου κανονικά θα νιωσω κάπως κ θα το κοψω..σε Ευχαριστώ πολύ κ παλι κ με το καλο σε ολες μας...το φτερουγισμα το νοιώθω από 15 εβδομάδων περιπου αλλα οχι καθε μερα..εγω γενναω 15 Σεπτεμβρίου με 20..καισαρική.λόγο της πρώτης καισαρικης μου.Δ ν ξερω ακομα τι ειναι το μωρο.στην Αυχενική διαφάνεια μου ειπε ο γιατρός οτι μαλλον κορίτσι κ προχθες κατι ειδε να κρέμεται..γελασε κ μου λεει μαλλον αγόρι..στον μεγαλο υπέρηχο που εχω τον Μάιο θα δούμε.στο πρωτο μου πριν την Αυχενική διαφάνεια ειδε οτι ειναι αγορι κ εχω ενα παιδαρο 5.5 χρονων...Αυτά..Ευχαριστώ κ παλι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 

Καλώς ήρθαν στην παρέα οι νέες μέλλουσες μανούλες!

Όλες κάνουμε μικρές ατασθαλίες νομίζω...είναι πολύ πιεστική η περίοδος της εγκυμοσύνης Μη το ένα και μη το άλλο...

Εγώ ας πούμε δε μπορώ να κόψω τη ζάχαρη με τίποτα..θέλω κάτι γλυκό καθημερινά! Έχω υψηλό ζάκχαρο μάλιστα..αλλά αφού το διαχειρίζεται σωστά ο οργανισμός μου και κρίνοντας

από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου..που πήγαν όλα καλά..έχω εφησυχαστεί και τσιμπάω τα γλυκάκια μου! Εντωμεταξύ δεν πρόλαβα να πάρω ανάσα...Πέρασα μια εγκυμοσύνη..γέννησα το Μάρτη του 17, θήλαζα ως αρχές Απρίλη, δηλ 12,5 μήνες (άλλες απαγορεύσεις από κει..)..και ξανάμεινα στους 9 μήνες έγκυος! Δε θυμάμαι από πότε έχω να πιω μια μπύρα, ένα ποτό... πόσο καιρό έχω να πιω έναν καφέ χωρίς τύψεις! Ευτυχώς δεν κάπνιζα ποτέ..αλλιώς θα χα σαλτάρει πιστεύω!  Όσο μπορείτε περιορίστε τα βλαβερά..όσο  μπορείτε..δε γίνεται να αλλάξει εντελώς ο τρόπος ζωής μας από τη μια στιγμή στην άλλη. 

15 Μαίου η δική μου β επιπέδου... ακόμα δεν έχω νιώσει το μωράκι..δεν ξέρουμε φύλο...δεν αγχώνομαι για αγορές,είναι νωρίς και άλλωστε έχω πολλά πραγματάκια από τον γιόκα μου..

Ετοιμάζω τη βάπτιση του που είναι στις 15 Ιουλίου και χαίρομαι πολύ που στις φωτογραφίες θα μαστε 4 !!! Στον έβδομο η κοιλιά θα ναι πεταχτή πεταχτή... α! και σ αυτήν την εγκυμοσύνη δεν βγάζω φωτο την κοιλιά όπως στην 1η! Τουλάχιστον θα χω επαγγελματικές από τη βάπτιση! Συγγνώμη για το ΄''σεντόνι'''....δε ξέρω πότε θα ξαναβρώ χρόνο να γράψω! 

φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Εσωτερικά των ποδιών

τι να πω δεν ξερω μηπως πιαστηκες αυτες τις μερες η μπορει επειδη ησουν ξαπλα κ σηκωθηκες τωρα να πιαστηκαν οι μυς λογικα αυτο ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τελικα δεν εχω ουρολοιμωξη μολις πηρα τα αποτελεσματα μιλησα κ με τον γιατρο απλα οταν. Αλλαζει θεση το μωρο καθετε σε σημειι που  πιεζει την ουροδοχο κυστη μ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο κοιλιτσες πως πατε? Εγω κλεινω την 18η αυριο και ειμαι τουμπανο, με λες και 6 μηνων...

Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη! 

Κατα τ'αλλα εχω β' επιπεδου στις 21 Μαϊου και αγωνιω...


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

τι να πω δεν ξερω μηπως πιαστηκες αυτες τις μερες η μπορει επειδη ησουν ξαπλα κ σηκωθηκες τωρα να πιαστηκαν οι μυς λογικα αυτο ειναι. 

Ναι, μπορεί!Η αλήθεια είναι ότι τώρα άρχισε και η κοιλίτσα να φουσκώνει οπότε μπορεί να πιέζει

1 hour ago, Freya_1981 είπε:

Κοριτσια απο κοιλιτσες πως πατε? Εγω κλεινω την 18η αυριο και ειμαι τουμπανο, με λες και 6 μηνων...

Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη! 

Κατα τ'αλλα εχω β' επιπεδου στις 21 Μαϊου και αγωνιω...

Εγώ σήμερα μπήκα στην 18η και όντως η κοιλίτσα τώρα εμφανίστηκε!

Άντε με το καλό!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...