Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Ναι το καταλαβαίνω εγώ πολλές φορές αν κ κάνω μικτό θηλασμό αντλώ με το θηλαστρο κ τ δίνω σε μπιμπερο γρ ντρέπομαι κ εγω

κ εγώ θέλω να δοκιμασω έχω πάρει χειροκίνητο αλλά δεν...


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

κ εγώ θέλω να δοκιμασω έχω πάρει χειροκίνητο αλλά δεν...

Άκου τώρα να δεις... Εγώ εχω ένα της nuk που τον πρώτο καιρό εντάξει, έκανε δουλιτσα... Σε κάποια φάση έβγαζα μόνο 40γρ ανά άντληση! Λέω μειώθηκε η παραγωγή μου! Παίρνω τη μαία μου τηλέφωνο και μου φέρνει ένα νοσοκομειακου τύπου! Βγάζω μόλις ταισα τον μικρό. 150γρ από το ένα και 100 από το άλλο! Θέλει καλό θηλαστρο για να κάνεις δουλειά!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Άκου τώρα να δεις... Εγώ εχω ένα της nuk που τον πρώτο καιρό εντάξει, έκανε δουλιτσα... Σε κάποια φάση έβγαζα μόνο 40γρ ανά άντληση! Λέω μειώθηκε η παραγωγή μου! Παίρνω τη μαία μου τηλέφωνο και μου φέρνει ένα νοσοκομειακου τύπου! Βγάζω μόλις ταισα τον μικρό. 150γρ από το ένα και 100 από το άλλο! Θέλει καλό θηλαστρο για να κάνεις δουλειά!

ναι κ εγώ αυτό κατάλαβα πρέπει να πάρεις καλό αλλιως δε γίνεται δουλεια!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Δηλαδή άσχετα με πόση υγρασία έχει το σπίτι πρέπει να τον κλείνω; Στον μεγάλο που είχε πάθει βρογχίολιτιδα μου είχε πει να έχω βραστηρα μέσα στο δωμάτιο που κοιμάται να δουλεύει και μέσα του έβαζα αιθέρια έλαια ευκαλύπτου αλλά εκεί μου ήμουν τότε δεν είχε υγρασία το σπίτι... Πόσο είσαι κοριτσακι και σε πιάνει και εσένα κάτι τις με την ηλικία;;;

Όταν είναι αρρωστουλικα ναι. Αν είναι οκ δεν νομίζω να χρειάζεται....

Έκλεισα τα 37.... αλλά δεν νιώθω ρε παιδί μου! Όπως ένιωθα στα 25 νιώθω κ τώρα, αλλά, ο αριθμός με τρομάζει! Χαχαχαχα άκουγα κάποτε αυτές τις ηλικίες κ έλεγα πως είναι μεγάλοι! Η ψυχή δεν γερνάει τελικά .... Μπορεί ορισμένες φορές να είναι κουρασμένη αλλά δεν γερνάει!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Όταν είναι αρρωστουλικα ναι. Αν είναι οκ δεν νομίζω να χρειάζεται....

Έκλεισα τα 37.... αλλά δεν νιώθω ρε παιδί μου! Όπως ένιωθα στα 25 νιώθω κ τώρα, αλλά, ο αριθμός με τρομάζει! Χαχαχαχα άκουγα κάποτε αυτές τις ηλικίες κ έλεγα πως είναι μεγάλοι! Η ψυχή δεν γερνάει τελικά .... Μπορεί ορισμένες φορές να είναι κουρασμένη αλλά δεν γερνάει!

Μωρέ και εγώ το ίδιο αλλά θα ισχύει αυτό και σε 15 χρόνια άραγε;;;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μωρέ και εγώ το ίδιο αλλά θα ισχύει αυτό και σε 15 χρόνια άραγε;;;

Δεν ξέρω να σου πω αλλά καλύτερα να μην σκεφτόμαστε.... Έπαιρνα κουράγιο στην εγκυμοσύνη όταν έβλεπα μεγαλύτερες από εμένα να περιμένουν το πρώτο τους παιδάκι. Άλλωστε (σκεφτόμουν)στην εποχή μας έτσι είναι.... πάνω κάτω στα 35 κάνουν παιδάκια. Χαίρομαι βέβαια αυτές που κάνουν μικρές τα παιδάκια τους αλλά χαίρομαι εξίσου κ για μας που δεν το βάζουμε κάτω. Άλλωστε αγάπη θέλουν , όσο χάσμα κ να υπάρχει η αγάπη , η κατανόηση κ το ανοιχτό μυαλό θα βοηθήσει. Θα δείξει.... Καλά να είμαστε να τα μεγαλώσουμε.....

  • Μου αρέσει 3

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάνοντας την Παρασκευή το δεύτερο εμβόλιο η μικρη άλλαξε στον βραδινό της υπνο πολυ..εκει που τη θηλαζα με άφηνε και κοιμόταν 3 4 ώρες..χθες ανα μιση ωρα με ηθελε απ τις 8.40 ως τις 10.50 περιπου κ σήμερα που με αφησε 9, παλι ανα 10 λεπτα κ ουτε..ουφ ελπιζω να επανέλθει στον ρυθμό της..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια κάνοντας την Παρασκευή το δεύτερο εμβόλιο η μικρη άλλαξε στον βραδινό της υπνο πολυ..εκει που τη θηλαζα με άφηνε και κοιμόταν 3 4 ώρες..χθες ανα μιση ωρα με ηθελε απ τις 8.40 ως τις 10.50 περιπου κ σήμερα που με αφησε 9, παλι ανα 10 λεπτα κ ουτε..ουφ ελπιζω να επανέλθει στον ρυθμό της..

Λογικά θα επανέλθει μωρέ. Είναι μια ταλαιπωρία για αυτά το εμβόλιο κ το κλάμα που κάνουν μετά από αυτό. Θέλουνε τη μανούλα τους για παρηγοριά....τι πιο όμορφο από την αγκαλίτσα της μανούλα άλλωστε; Υπομονή κοριτσάκι μου!

  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Λογικά θα επανέλθει μωρέ. Είναι μια ταλαιπωρία για αυτά το εμβόλιο κ το κλάμα που κάνουν μετά από αυτό. Θέλουνε τη μανούλα τους για παρηγοριά....τι πιο όμορφο από την αγκαλίτσα της μανούλα άλλωστε; Υπομονή κοριτσάκι μου!

Εχω υπομονή δεν με ενοχλεί αυτό..απλά και την ημερα δεν κοιμάται πολυ και γιαυτο στεναχωριέμαι..αλλα αυτα ξερουν καλύτερα κ μας Καθοδηγούν..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια κάνοντας την Παρασκευή το δεύτερο εμβόλιο η μικρη άλλαξε στον βραδινό της υπνο πολυ..εκει που τη θηλαζα με άφηνε και κοιμόταν 3 4 ώρες..χθες ανα μιση ωρα με ηθελε απ τις 8.40 ως τις 10.50 περιπου κ σήμερα που με αφησε 9, παλι ανα 10 λεπτα κ ουτε..ουφ ελπιζω να επανέλθει στον ρυθμό της..

Το ίδιο έγινε και με μας στο πρωτο εμβολιο...μας χαλασε τον υπνο και γενικα αργησε πολυ να επανελθει..Αυτο φοβαμαι πως θα γινει και τωρα για το δευτερο..

Θελουμε οταν εχει μπουκωμα υγρασια ,συμφωνα με τον ντοκτορ,για να φευγουν τα φλεματα..

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/12/2018 at 12:10 ΜΜ, Evangeliaaa είπε:

κ εγώ θέλω να δοκιμασω έχω πάρει χειροκίνητο αλλά δεν...

 

Εμένα πάλι εδώ κ 3 μέρες μου κοιμάται 8 ωρες για βράδυ.. από τις 12 μέχρι τις 8 το πρωί λέτε να το κρατήσει??? Και εμείς έχουμε το δεύτερο εμβόλιο αυτήν τη βδομαδα

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έκανα μπάνιο κ ειδα ότι στο μεγάλο δάχτυλο από το δεξί πόδι έχει κόκκινη δει στο πλάι λες κ έχει παρανυχιδα τι να κάνω... Τι έβαλα λίγο λαδακι καλά έκανα; Η να πάρω την παιδιατρο


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

Μόλις τον έκανα μπάνιο κ ειδα ότι στο μεγάλο δάχτυλο από το δεξί πόδι έχει κόκκινη δει στο πλάι λες κ έχει παρανυχιδα τι να κάνω... Τι έβαλα λίγο λαδακι καλά έκανα; Η να πάρω την παιδιατρο

Μήπως του έχει μπει το νυχακι στο δέρμα;

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

 

Εμένα πάλι εδώ κ 3 μέρες μου κοιμάται 8 ωρες για βράδυ.. από τις 12 μέχρι τις 8 το πρωί λέτε να το κρατήσει??? Και εμείς έχουμε το δεύτερο εμβόλιο αυτήν τη βδομαδα

Γιατί όχι; Τώρα αν βάλουν πρόγραμμα μόνο όταν βγάλουν δόντια ίσως το χαλάσουν η μακριά από δω σε καμία γριπουλα... Και εμείς έχουμε αλλά επειδή είναι αρρωστουλικο δεν νομίζω να του το κανει


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μήπως του έχει μπει το νυχακι στο δέρμα;

Γιατί όχι; Τώρα αν βάλουν πρόγραμμα μόνο όταν βγάλουν δόντια ίσως το χαλάσουν η μακριά από δω σε καμία γριπουλα... Και εμείς έχουμε αλλά επειδή είναι αρρωστουλικο δεν νομίζω να του το κανει

Περαστικά στο ζουζούνι σου .ίσως και να εχει μπει δεν μπορώ να καταλάβω... 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

Περαστικά στο ζουζούνι σου .ίσως και να εχει μπει δεν μπορώ να καταλάβω... 

Να πάρεις την παιδίατρο να σου πει μην πάθει καμία φλεγμονή το καημενουλικο


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...