Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια ερώτηση SOS!  Χθες μου είπε να σταματήσω την αποστείρωση στα μπουκάλια. Δεν είναι νωρίς; Το νερό συνεχίζω να το βράζω; Εσάς σας είπαν κάτι τέτοιο; Είμαστε 3 μηνών κ 1 εβδομάδα. ?????????????


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Κορίτσια ερώτηση SOS!  Χθες μου είπε να σταματήσω την αποστείρωση στα μπουκάλια. Δεν είναι νωρίς; Το νερό συνεχίζω να το βράζω; Εσάς σας είπαν κάτι τέτοιο; Είμαστε 3 μηνών κ 1 εβδομάδα. ?????????????

Εγώ ξέρω για μετα το 6μηνο..δε ξέρω κιόλας με σιγουριά, αλλά κ μένα μ φαίνεται νωρις


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσια ερώτηση SOS!  Χθες μου είπε να σταματήσω την αποστείρωση στα μπουκάλια. Δεν είναι νωρίς; Το νερό συνεχίζω να το βράζω; Εσάς σας είπαν κάτι τέτοιο; Είμαστε 3 μηνών κ 1 εβδομάδα. ?????????????

Συνήθως όταν μπενεις στις στερεές σταματάς εγώ τότε σταμάτησα. Ο κάθε παιδίατρος μπορεί να τα λέει όπως θέλει. Νομίζω είναι νωρίς ας σου πούνε και άλλες κοπέλες που έχουν και δεύτερο παιδάκι. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Έχω δώσει ήδη 3 φορές από μη αποστειρωμενο μπουκάλι. Λέτε να μου πάθει τίποτα;

Δεν θα πάθει κάτι αλλά αστω κάνα δυο μήνες ακόμα και μετά σταματάς. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Έχω δώσει ήδη 3 φορές από μη αποστειρωμενο μπουκάλι. Λέτε να μου πάθει τίποτα;

Εμεις σταματησαμε αποστειρωση στον 6ο μηνα.Δεν νομιζω να παθει κατι αλλα αν αγχωνεσαι συνεχισε να αποστειρωνεις

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς μας είπε να το κόψουμε μη φρικαρετε από τη στιγμή που βάζει στο στόμα παιχνίδια κουβέρτες κλπ δεν έχει νόημα. Όπως και η πιπίλα πρέπει να αποστείρωνεται μόλις βγαίνει από το στόμα φαντάζομαι καμία δεν το κάνει! Εγώ θα το κρατήσω μέχρι τέλος του μήνα 

  • Μου αρέσει 2

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Όσον αφορά το κλάμα που κόβετε η αναπνοή το έκανε κ εμένα κ ιδιαίτερα στην αρχή με τους κολικούς δεν είναι κάτι...διάβασε αυτό https://www.mama365.gr/24181/syndromo-katakrathshs-anapnohs-sto-paidi-poso-epikindyno.html.τωρα αυτό που σου είπε για τον ύπνο μου ακούγετε υπερβολικό πλέον το μωρό είναι μεγάλο για να το ξυπνάς εμένα υπάρχουν μέρες που θα κοιμηθεί κ 8 ωρρες. Κ Μ λέει η παιδίατρος δν χαιρεσε;;; Αν έχει πάρει βάρος όσο χρειάζεται κ είναι μέσα στις καμπύλες.. να μην το ξυπνάς.κ το ταλαιπορειτε! Τι εννοεί χάνει γεύμα; Κ εμένα μου χάνει και; Τι έγινε αν πεινάσει θα ξυπνήσει... Τι είναι νεογέννητο;; Η λιποβαρης για να το ξυπνάς.

αυτο ακριβως που λες ! ποιο γευμα χανει ??αφου αν πεινουσε θα ξυπνουσε. ασε που πινει απο μενα καθε 1,5 ωρα ολη μερα αλλιως δεν θα εβαζε 800γρ σε 20 μερες..ειναι 2 μηνων κ εγινε 5800 γρ απο 3400 που γεννηθηκε κ με θηλασμο σχεδον μονο . ενα γευμα το βραδυ του δινω γτ απλα δβ αντεχω αλλο κ εγω αφου πινει συνεχεια ολη μερα.. δεν μου αρεσε τελικα σαν γιατρος κ μπορει να την αλλαξω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Πολύ γκρίνια φιλενάδα.... Κουράγιο! Χαχαχαχα!  μην φοβάσαι το κράτημα αναπνοής. Όταν καταλαβαίνει ότι φοβάσαι από ένα σημείο κ μετά το κάνει "επίτηδες" , είναι χειριστικα τα μωράκια μην νομίζεις.... Μην φοβάσαι καθόλου λοιπόν, μιλά του ήρεμα κ θα το κόψει. Ούτε εμείς την ξυπνάμε κ δεν χάνει μόνο ένα γεύμα.... Κοιμάται από τις 9-10 το βράδυ έως τις 6- 7 το πρωί πλέον.... Χάρηκε και η παιδίατρος μας! Χαχα  Εάν αναπτύσσεται φυσιολογικά γιατί να προβληματιζεστε; Ξεκουράζεστε όλοι σας....:x

 

πολυ κλαμα!!! ευτυχως παει περασε . σημερα ειμαστε καλα! αρα μια χαρα ειμαστε με τον υπνο!σιγα μην τον ξυπνησω..χρεαιζομαι κ εγω λιγη ηρεμια!!!!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια ερώτηση SOS!  Χθες μου είπε να σταματήσω την αποστείρωση στα μπουκάλια. Δεν είναι νωρίς; Το νερό συνεχίζω να το βράζω; Εσάς σας είπαν κάτι τέτοιο; Είμαστε 3 μηνών κ 1 εβδομάδα. ?????????????

εγω την κραταω την αποστειρωση αν κ δεν νομιζω οτι εχει κ πολυ νοημα πλεον πιανει παιχνιδια κ ολη μερα μασαει τα χερια του εμας οταν τον εχουμε αγκαλια γενικα οτι βρεθει κοντα. οποτε δεν ξερω πιο το νοημα να την κραταμε μεχρι το εξαμηνο ψυχολογικο μαλλον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια ερώτηση SOS!  Χθες μου είπε να σταματήσω την αποστείρωση στα μπουκάλια. Δεν είναι νωρίς; Το νερό συνεχίζω να το βράζω; Εσάς σας είπαν κάτι τέτοιο; Είμαστε 3 μηνών κ 1 εβδομάδα. ?????????????

Όταν το μωρό αρχίζει να βάζει τα χεράκια του στο στόμα δεν υπάρχει πλέον αποστείρωση! Και ένας το ίδιο μας είπε. Τίποτα απολύτως δεν θα πάθει! Εγώ πλένω μπουκάλι και πιπίλα με καυτό νερό από τη βρύση και τέλος!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Όταν το μωρό αρχίζει να βάζει τα χεράκια του στο στόμα δεν υπάρχει πλέον αποστείρωση! Και ένας το ίδιο μας είπε. Τίποτα απολύτως δεν θα πάθει! Εγώ πλένω μπουκάλι και πιπίλα με καυτό νερό από τη βρύση και τέλος!

Καλημέρα! από τόσο νωρίς δηλαδή μπορεί να κοπεί? εμένα είναι 1,5 μήνα κ βάζει χέρια στο στόμα. νομίζω όμως πως είναι πολύ νωρίς να την έκοβα(αν αποστείρωνα δηλαδή γιατί θηλάζω αποκλειστικά κ δεν δίνω μπουκάλι).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Καλημέρα! από τόσο νωρίς δηλαδή μπορεί να κοπεί? εμένα είναι 1,5 μήνα κ βάζει χέρια στο στόμα. νομίζω όμως πως είναι πολύ νωρίς να την έκοβα(αν αποστείρωνα δηλαδή γιατί θηλάζω αποκλειστικά κ δεν δίνω μπουκάλι).

Αυτό ακριβώς ήθελα να σου πω! Και γω θηλάζω αποκλειστικά απλά όταν δουλεύω το βγάζω και το αφήνω και τον ταιζουν με το μπουκαλάκι! Όταν θηλαζουμε λοιπόν, αποστειρώνουμε το στήθος μας; Όχι! Και εμένα ο μικρός τα βάζει τα χεράκια στο στόμα εδώ και ένα μήνα αλλά πλέον μου είπε η παιδίατρος δεν έχει νόημα γιατί σε ένα μήνα θα αρχίσει τις κρεμες. Θα αποστειρώνουμε και το κουταλάκι και το πιάτο που θα τρώνε; Όχι... Μην σας πιάνει πανικός κοριτσάκια μου. Εμένα και στον μεγάλο στον 4 μήνα μου είπε να σταματήσω γιατί αυτός δεν έβαζε χέρια στο στόμα μέχρι τότε. Και το σταμάτησα και τίποτα δεν έπαθε...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...