Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Ασία είπε:

Αλήθεια? με το δικό σου γάλα θα είναι πιο θρεπτικό. βασικά αυτό το ρυζαλευρο εμένα μου ακούγεται πολύ μουφα. Πόσο θρεπτικό να είναι? όλοι οι παιδίατροι το συνιστούν στον τέταρτο η πέμπτο μήνα?

Ναι, είναι για να προετοιμάσει το στομαχακι για να δεχτεί μετά τα φρούτα και το φαγητό..  ανοστο είναι τελείως οπότε με το δικό μας γαλατάκι θα έχει και καλύτερη γεύση και πιο οικεία στο νινι! Εμένα ο μεγάλος ελάχιστα το έτρωγε όπως και τις υπόλοιπες κρέμες! Δεν του άρεσαν καθόλου! Ούτε η φαριν λακτε, ούτε η μπισκότοκρέμα, ούτε η φρουτοκρεμα σε σκόνη! Μόνο φρέσκα φρούτα και μετά ζυμαρικά πεπονακι και πααααρα πολύ τραχανά! Όπως επίσης δεν του άρεσε το παιδικό γιαούρτι, έτρωγε πάντα το κανονικό, το ξινό!

πρίν από 24 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ας πάλι μας είπε θα ξεκινήσουμε μόλις κλείσει τον 5ο μήνα τροφες

Παίζουν πολλά ρόλο στο ξεκίνημα της τροφής και κυρίως στον παιδίατρο! Ο καθένας έχει άλλη γνώμη...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ναι, είναι για να προετοιμάσει το στομαχακι για να δεχτεί μετά τα φρούτα και το φαγητό..  ανοστο είναι τελείως οπότε με το δικό μας γαλατάκι θα έχει και καλύτερη γεύση και πιο οικεία στο νινι! Εμένα ο μεγάλος ελάχιστα το έτρωγε όπως και τις υπόλοιπες κρέμες! Δεν του άρεσαν καθόλου! Ούτε η φαριν λακτε, ούτε η μπισκότοκρέμα, ούτε η φρουτοκρεμα σε σκόνη! Μόνο φρέσκα φρούτα και μετά ζυμαρικά πεπονακι και πααααρα πολύ τραχανά! Όπως επίσης δεν του άρεσε το παιδικό γιαούρτι, έτρωγε πάντα το κανονικό, το ξινό!

Παίζουν πολλά ρόλο στο ξεκίνημα της τροφής και κυρίως στον παιδίατρο! Ο καθένας έχει άλλη γνώμη...

Θα πρέπει δηλαδή να αντλείς με το θήλαστρο κ θα βάζεις το δικό σου γάλα. το θήλαστρο τότε θα το αποστείρωνεις? όχι ε? όταν θα μπει το ρυζαλευρο στην διατροφή απλά θα αντικατασταθεί ένα γεύμα με το ρυζαλευρο κ τα υπόλοιπα γεύματα θα είναι όπως πριν γάλα, είτε μητρικό είτε ξένο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Ναι, είναι για να προετοιμάσει το στομαχακι για να δεχτεί μετά τα φρούτα και το φαγητό..  ανοστο είναι τελείως οπότε με το δικό μας γαλατάκι θα έχει και καλύτερη γεύση και πιο οικεία στο νινι! Εμένα ο μεγάλος ελάχιστα το έτρωγε όπως και τις υπόλοιπες κρέμες! Δεν του άρεσαν καθόλου! Ούτε η φαριν λακτε, ούτε η μπισκότοκρέμα, ούτε η φρουτοκρεμα σε σκόνη! Μόνο φρέσκα φρούτα και μετά ζυμαρικά πεπονακι και πααααρα πολύ τραχανά! Όπως επίσης δεν του άρεσε το παιδικό γιαούρτι, έτρωγε πάντα το κανονικό, το ξινό!

Παίζουν πολλά ρόλο στο ξεκίνημα της τροφής και κυρίως στον παιδίατρο! Ο καθένας έχει άλλη γνώμη...

Ναι το γνωρίζω στην κουμπάρα Μ ξεκίνησε από 3 μηνων

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Θα πρέπει δηλαδή να αντλείς με το θήλαστρο κ θα βάζεις το δικό σου γάλα. το θήλαστρο τότε θα το αποστείρωνεις? όχι ε? όταν θα μπει το ρυζαλευρο στην διατροφή απλά θα αντικατασταθεί ένα γεύμα με το ρυζαλευρο κ τα υπόλοιπα γεύματα θα είναι όπως πριν γάλα, είτε μητρικό είτε ξένο?

Ακριβώς έτσι! Ένα γεύμα και τα υπόλοιπα γαλατάκι! Το θηλαστρο θα το πλένω και θα το αποστειρωνω μια φορά τη βδομάδα όπως κάνω με τα μπουκάλια τώρα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γνωμη μ ειναι να συμβαδίζουμε βαση ΠΟΥ για να τα έχουν γράψει γιατροί πως πρεπει να ξεκινάνε τις στέρεες στις 180 κλεισμένες μερες κατι θα ξέρουν..εκτος και αν υπάρχει πρόβλημα..και αρχικά προτείνεται ζωμος κρέατος γτ αυτο που λειπει στα μωρα ειναι ο σίδηρος και επειτα να γινει εισαγωγή φρούτων πρωτον γι'αυτό και δεύτερον να μη μάθουν κατευθείαν στη γλυκια γεύση..βέβαια ο καθένας κανει αυτο που κρίνει ο ιδιος σωστό..

  • Μου αρέσει 4

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.... Ερώτηση: κάνουν τα μπεμπακια σας μασητικές κινήσεις; Κάποιες φορές τη βλέπω να μασάει....  τι ακριβώς  μασάει, δεν ξέρω  χαχαχα. Παίζει με τα σάλια της; ( Πολλααα σάλια!)


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , 2angels είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Ερώτηση: κάνουν τα μπεμπακια σας μασητικές κινήσεις; Κάποιες φορές τη βλέπω να μασάει....  τι ακριβώς  μασάει, δεν ξέρω  χαχαχα. Παίζει με τα σάλια της; ( Πολλααα σάλια!)

Καλημέρα κοριτσακι μου! Της δίνεις πιπιλα; Εμένα ο μπέμπης το κάνει όταν πεινάει και δεν έχει πιπίλα και όταν κοιμάται και δεν έχει πιπίλα! Ο μεγάλος έχει κόψει την πιπίλα εδώ και 3,5 χρόνια και ακόμα στον ύπνο του κάνει αυτή την κινηση! Τα ούλα της πώς είναι; Κοκκίνισαν καθόλου;

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Ερώτηση: κάνουν τα μπεμπακια σας μασητικές κινήσεις; Κάποιες φορές τη βλέπω να μασάει....  τι ακριβώς  μασάει, δεν ξέρω  χαχαχα. Παίζει με τα σάλια της; ( Πολλααα σάλια!)

Καλημέρα!! Κ εμένα ακριβως το ίδιο κανει κ για πιπιλα ουτε λογος!! Με τπτ δεν τη θελει

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου! Της δίνεις πιπιλα; Εμένα ο μπέμπης το κάνει όταν πεινάει και δεν έχει πιπίλα και όταν κοιμάται και δεν έχει πιπίλα! Ο μεγάλος έχει κόψει την πιπίλα εδώ και 3,5 χρόνια και ακόμα στον ύπνο του κάνει αυτή την κινηση! Τα ούλα της πώς είναι; Κοκκίνισαν καθόλου;

 

πρίν από 58 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Καλημέρα!! Κ εμένα ακριβως το ίδιο κανει κ για πιπιλα ουτε λογος!! Με τπτ δεν τη θελει

Καθόλου πιπίλα, αηδιάζει.... Να την έχει κρατήσει 2-3 φορές σε μεγάλη πείνα.... Πολλά σαλάκια έχει. Τα ούλα δεν μου φαίνονται κόκκινα.... Επίσης σαν να κολλάει το στόμα της το βραδυ


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , 2angels είπε:

 

Καθόλου πιπίλα, αηδιάζει.... Να την έχει κρατήσει 2-3 φορές σε μεγάλη πείνα.... Πολλά σαλάκια έχει. Τα ούλα δεν μου φαίνονται κόκκινα.... Επίσης σαν να κολλάει το στόμα της το βραδυ

Κι εμενα μου το κανει..Ο παιδιατρος μου ειπε αν βαζει το χερι μεσα,βγαζει σαλακια κι εχει μια ανησυχια προετοιμαζομαστε για δοντακια..Θα σκασουν γυρω στον 6ο μηνα..απο τον αλλο μηνα θα μας δωσει κι ενα τζελ για ανακουφιση..

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , lenoutso είπε:

Κι εμενα μου το κανει..Ο παιδιατρος μου ειπε αν βαζει το χερι μεσα,βγαζει σαλακια κι εχει μια ανησυχια προετοιμαζομαστε για δοντακια..Θα σκασουν γυρω στον 6ο μηνα..απο τον αλλο μηνα θα μας δωσει κι ενα τζελ για ανακουφιση..

Θα δείτε τα ούλα να φουσκώνουν, μετά θα κοκκινησουν και μετά θα σκάσουν μύτη τα δοντακια! Ο μεγάλος είχε από τον 4ο μήνα με σάλια και φουσκωμένα ούλα και έβγαλε το πρώτο δόντι στον 8ο μήνα!

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2018 at 3:44 ΜΜ, ada32 είπε:

αυτο ακριβως που λες ! ποιο γευμα χανει ??αφου αν πεινουσε θα ξυπνουσε. ασε που πινει απο μενα καθε 1,5 ωρα ολη μερα αλλιως δεν θα εβαζε 800γρ σε 20 μερες..ειναι 2 μηνων κ εγινε 5800 γρ απο 3400 που γεννηθηκε κ με θηλασμο σχεδον μονο . ενα γευμα το βραδυ του δινω γτ απλα δβ αντεχω αλλο κ εγω αφου πινει συνεχεια ολη μερα.. δεν μου αρεσε τελικα σαν γιατρος κ μπορει να την αλλαξω..

Το θέμα είναι να νιώθεις εμπιστοσύνη .οπότε αν δεν στην βγάζει εννοείτε να την αλλάξεις όσο για το βάρος είναι μια χαρά κ με το παραπανω

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Να σας πω ρε κορίτσια, έχω από χθες που με πονάει η κοιλιά μου σαν να έχω ωορρηξία... Το θέμα είναι ότι δεν έχω αδιαθετησει καν ακόμα! Τι φάση τώρα;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Να σας πω ρε κορίτσια, έχω από χθες που με πονάει η κοιλιά μου σαν να έχω ωορρηξία... Το θέμα είναι ότι δεν έχω αδιαθετησει καν ακόμα! Τι φάση τώρα;

Θα κάνεις ωορρηξία κ θα αδιαθετησεις μετά. Τα μη γονιμοποιημένα ωάρια είναι το αίμα της περιόδου ... Εφόσον είσαι σίγουρη ότι είναι ωορρηξία κ δεν είναι κανένα έντερο, μην σου κάνει εντύπωση. Η πρώτη περίοδος δράμα πάντως φίλη μου....πολύ αίμα! Η τρίτη γέννα μου ήτανε  αυτή κ πάλι εντυπωσιάστηκα από την ποσότητα! Χαχαχα! Εύχομαι στη τεταρτη να είμαι κομπλέ! Εγώ πάλι είχα αίμα μετά από επαφή κ την επόμενη μέρα λίγα καφε-πορτοκαλι υγρά. Θα μιλήσω με τον γιατρό αύριο. Αν αδιαθετησεις πάντως σου εύχομαι καλή δύναμη!!!

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...