Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Στα κιλα βαδίζουμε σχεδόν μαζι..5760 η μικρή κ 65 πόντους..γκρίνια κ η δικια μου οχι πολυ ομως..

 

Κορίτσια στα ποδαράκια τους στέκονται τα μπεμπάκια σας??

Ναι κ μένα στέκεται κ σηκώνει κ τον κορμό της όταν είναι ξάπλα. Σαν να θέλει να σηκωθεί. Κοιλιακούς για να κάνουμε κορμί! 

 

12 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

καλημερα, καλα τι μεγαλα κοριτσια ειστε, εμεις καναμε το τριτο εμβολιο και ειναι 5880 και 62 ποντους. και εχει απιστευτη γκρινια λογω δοντιων η καημενη

Ναι , είναι μεγάλο το κοριτσάκι μου! Πλέον φοράμε ρούχα για 12 μηνών!!! Δεν υπάρχει! Των 9 μας ζοριζουν. Θα ευχαριστηθειτε μωράκια εσείς! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Ναι κ μένα στέκεται κ σηκώνει κ τον κορμό της όταν είναι ξάπλα. Σαν να θέλει να σηκωθεί. Κοιλιακούς για να κάνουμε κορμί! 

 

Ναι , είναι μεγάλο το κοριτσάκι μου! Πλέον φοράμε ρούχα για 12 μηνών!!! Δεν υπάρχει! Των 9 μας ζοριζουν. Θα ευχαριστηθειτε μωράκια εσείς! 

Και εμενα το ιδιο κανει χαχαχ βιάζονται πολύ..και την επιασε και μια λογοδιαρροια σημερα χαχαχ τι πλακα

  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Βρηκες καθολου ακρη με τον οαεδ;

Έλα κορίτσι μου δεν το σηκώνουν σε κανένα τηλέφωνο. Σήμερα όμως μπήκε το ποσό του Δεκεμβρίου χωρίς το δώρο Χριστουγέννων που είναι 57 ευρώ κ πάλι προσπαθώ να τους πάρω να δω γιατί δεν μπήκαν όλα :-(


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Έλα κορίτσι μου δεν το σηκώνουν σε κανένα τηλέφωνο. Σήμερα όμως μπήκε το ποσό του Δεκεμβρίου χωρίς το δώρο Χριστουγέννων που είναι 57 ευρώ κ πάλι προσπαθώ να τους πάρω να δω γιατί δεν μπήκαν όλα :-(α 

Παλι καλα που μπηκαν.. εμενα ειχανε πει στον αντρα μου οτι αν δν μπει το δωρο στην πρωτη πληρωμη θα μπει με την επομενη. Αλλα τελικα το εβαλαν στην πρωτη. Οποτε μπορει να εγινε το ιδιο αλλα αμα τους βρεις ακομα καλυτερα.

21 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Και εμενα το ιδιο κανει χαχαχ βιάζονται πολύ..και την επιασε και μια λογοδιαρροια σημερα χαχαχ τι πλακα

Χαχχαχα. Κ εμενα εχει αρχισει κ τσιριζει πολυ κανεις φωνητικες προβες κ αρχισε εδω κ 3 μερες κ κανει απρρρρ ασε τον βλεπω κ τον χαιρομαι ...αα επισης εχει αρχισει κ νιωθω ορι με κοροιδευει εχει γινει υπουλος απο τωρα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; εμείς έχουμε μια μέρα γκρίνια, μια καλά έχουμε τρελαθεί στο σπίτι!! Χαχαχ να σας ρωτησω, ποια κοπελα έχει χρησιμοποιήσει θηλαστρο, ποιο είναι καλό;;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; εμείς έχουμε μια μέρα γκρίνια, μια καλά έχουμε τρελαθεί στο σπίτι!! Χαχαχ να σας ρωτησω, ποια κοπελα έχει χρησιμοποιήσει θηλαστρο, ποιο είναι καλό;;

Εγω δεν εχω χρησιμοποιήσει αλλα για περιστασιακή χρήση που το χρειάζομαι θα αγοράσω το χειροκίνητο της medela harmony..

Εμείς καλα ειμαστε αλλα μου κανει ρε κορίτσια κακακια το βραδυ πανω π ειχε σταματησει για καιρό..και ζορίζεται κ έχουμε συχνές αφυπνίσεις 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εγω δεν εχω χρησιμοποιήσει αλλα για περιστασιακή χρήση που το χρειάζομαι θα αγοράσω το χειροκίνητο της medela harmony..

Εμείς καλα ειμαστε αλλα μου κανει ρε κορίτσια κακακια το βραδυ πανω π ειχε σταματησει για καιρό..και ζορίζεται κ έχουμε συχνές αφυπνίσεις 

Κ εγω το θέλω για 2 βδομάδες, μέχρι να πάρω αντιβιωση κ μακάρι να μη μ σταματήσει η παραγωγη γτ θέλω να τον θηλασω κι άλλο..ωω καλό κουράγιο!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια με βόλεψε πολύ της ameda . Της medela αντίθετα κ το νοσοκομειακό κ το swing με ποναγε παααααρα πολύ! Είχαν μεγάλη διαφορά στο χωνί που κουμπώνει στη θηλή. Επίσης μεσαίο πόνο είχε κ της nuk ένα που χρησιμοποίουσα εκτός σπιτιού , χωραγε στη τσάντα μου. Για την παραγωγή κ να μην μειωθεί πάρτε νοσοκομειακό διπλής άντλησης. Πάντως το ameda (για μένα) κλάσης ανώτερο από της medela!!! Είναι το πώς θα σου κάτσει βέβαια....

13 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; εμείς έχουμε μια μέρα γκρίνια, μια καλά έχουμε τρελαθεί στο σπίτι!! Χαχαχ να σας ρωτησω, ποια κοπελα έχει χρησιμοποιήσει θηλαστρο, ποιο είναι καλό;;

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Κ εγω το θέλω για 2 βδομάδες, μέχρι να πάρω αντιβιωση κ μακάρι να μη μ σταματήσει η παραγωγη γτ θέλω να τον θηλασω κι άλλο..ωω καλό κουράγιο!!

Τι αντιβίωση και δεν ειναι συμβατη με θηλασμο??

 

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Εμένα κορίτσια με βόλεψε πολύ της ameda . Της medela αντίθετα κ το νοσοκομειακό κ το swing με ποναγε παααααρα πολύ! Είχαν μεγάλη διαφορά στο χωνί που κουμπώνει στη θηλή. Επίσης μεσαίο πόνο είχε κ της nuk ένα που χρησιμοποίουσα εκτός σπιτιού , χωραγε στη τσάντα μου. Για την παραγωγή κ να μην μειωθεί πάρτε νοσοκομειακό διπλής άντλησης. Πάντως το ameda (για μένα) κλάσης ανώτερο από της medela!!! Είναι το πώς θα σου κάτσει βέβαια....

 

Ναι η συμβουλος μ πρότεινε και της ameda Kai medela..μηπως λογω χοανης και επρεπε να παρεις αλλη?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Εμένα κορίτσια με βόλεψε πολύ της ameda . Της medela αντίθετα κ το νοσοκομειακό κ το swing με ποναγε παααααρα πολύ! Είχαν μεγάλη διαφορά στο χωνί που κουμπώνει στη θηλή. Επίσης μεσαίο πόνο είχε κ της nuk ένα που χρησιμοποίουσα εκτός σπιτιού , χωραγε στη τσάντα μου. Για την παραγωγή κ να μην μειωθεί πάρτε νοσοκομειακό διπλής άντλησης. Πάντως το ameda (για μένα) κλάσης ανώτερο από της medela!!! Είναι το πώς θα σου κάτσει βέβαια....

 

Ναι έτσι είναι θα δω τώρα..

πρίν από 15 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Τι αντιβίωση και δεν ειναι συμβατη με θηλασμο??

 

Ναι η συμβουλος μ πρότεινε και της ameda Kai medela..μηπως λογω χοανης και επρεπε να παρεις αλλη?? 

Τη ciproxin είναι πολύ δυνατή, έχω πάρει ο,τι ήταν συμβατο αλλά η φλεγμονή δεν έχει υποχωρήσει καθόλου κ τώρα αναγκαστικά πρέπει να πάρω αυτή..είπαμε να βάζω το θηλαστρο κ να το πετάω για να μη μειωθεί η παραγωγη κ να συνεχίσω μετα τον θηλασμό..μακάρι να τα καταφερουμε


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κοριτσια!Τι κανετε; @ναντια δεδεπως ειστε;καλυτερα;

Εμεις πρεπει να το ξεπερασαμε το αλμα κι επιτελους το βραδυ κοιμαται απο 5-7 ωρες σερι,αναλογα τι ωρα εχει φαει πριν κοιμηθει..Πηγαμε παιδιατρο την Πεμπτη για εμβολια..εκανε και δεύτερη δοση για το ποσιμο..6880γρ και 68,5εκ.Συνεχιζω θηλασμό κι απο τον επομενο μηνα μπαινουμε στις στερεες!!τα ουλα του τα βρηκε ελαφρως φουσκωμένα και μας εδωσε μια κρεμουλα για να την βαζουμε οταν τον βλεπουμε ανησυχο..Δεν την εχω παρει ακομη..Θηλαστρο εγω εχω της cangaroο elegance κι εχω δανειστεί και το μινι electric της medela..

@EvangeliaaaEvangeliaaaμηπως να νοικιάζες νοσοκομειακο για τη χρηση που το θες;

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , lenoutso είπε:

Καλημερα, κοριτσια!Τι κανετε; @ναντια δεδεπως ειστε;καλυτερα;

Εμεις πρεπει να το ξεπερασαμε το αλμα κι επιτελους το βραδυ κοιμαται απο 5-7 ωρες σερι,αναλογα τι ωρα εχει φαει πριν κοιμηθει..Πηγαμε παιδιατρο την Πεμπτη για εμβολια..εκανε και δεύτερη δοση για το ποσιμο..6880γρ και 68,5εκ.Συνεχιζω θηλασμό κι απο τον επομενο μηνα μπαινουμε στις στερεες!!τα ουλα του τα βρηκε ελαφρως φουσκωμένα και μας εδωσε μια κρεμουλα για να την βαζουμε οταν τον βλεπουμε ανησυχο..Δεν την εχω παρει ακομη..Θηλαστρο εγω εχω της cangaroο elegance κι εχω δανειστεί και το μινι electric της medela..

@EvangeliaaaEvangeliaaaμηπως να νοικιάζες νοσοκομειακο για τη χρηση που το θες;

Το σκέφτηκα για ενοικίαση αλλά τελικά παρηγγειλα ενα της cangaroo να δω τι θα κάνουμε..άντε να ξεκουραστειτε λίγο, εμείς δε ξέρω άλμα, δόντια πάντως πολύ γκρινια


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2019 at 11:43 ΜΜ, Sofaki91 είπε:

Και εμενα το ιδιο κανει χαχαχ βιάζονται πολύ..και την επιασε και μια λογοδιαρροια σημερα χαχαχ τι πλακα

 

Κοριτσια μου ερωτηση... Ο μικρος μ τρωει συνηθως στο 3 ωροκ κατα τις 8 το απογευμα κανουμε μπανιο εφαγε τωρα 6 η ωρα  κ στις 9 τρωει κ κοιμαται για βραδτ. Τον εκανα μπανιο κ στις 9 παρα τον πηρε ο υπνος τον ταισα κοιμησμενο... Εκανα λαθος επρεπε να τον αφησω να κοιμηθει κ να ξυπνησει οταν πεινασεις ο αντρας μ μ λεει να τον αφησω κ κακως τον ταισα εσεις τι λετε;

10 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Καλημερα, κοριτσια!Τι κανετε; @ναντια δεδεπως ειστε;καλυτερα;

Εμεις πρεπει να το ξεπερασαμε το αλμα κι επιτελους το βραδυ κοιμαται απο 5-7 ωρες σερι,αναλογα τι ωρα εχει φαει πριν κοιμηθει..Πηγαμε παιδιατρο την Πεμπτη για εμβολια..εκανε και δεύτερη δοση για το ποσιμο..6880γρ και 68,5εκ.Συνεχιζω θηλασμό κι απο τον επομενο μηνα μπαινουμε στις στερεες!!τα ουλα του τα βρηκε ελαφρως φουσκωμένα και μας εδωσε μια κρεμουλα για να την βαζουμε οταν τον βλεπουμε ανησυχο..Δεν την εχω παρει ακομη..Θηλαστρο εγω εχω της cangaroο elegance κι εχω δανειστεί και το μινι electric της medela..

@EvangeliaaaEvangeliaaaμηπως να νοικιάζες νοσοκομειακο για τη χρηση που το θες;

Ειμαστε πολυ καλυτερα ελαχιστη εως καθολου βραχναδα εμας παλι ευτυχος ακομα τα ουλα του δν εχουν πρηστει θηλαστρο ειχα παρει κ εγω το ιδιο για να βγαζεις λιγο γαλα για κανενα δυο μπουκαλια για να πας βολτα καλα ειναι μεχρι εκει αλλιως νοσοκομειακο αν κ ειναι αρκετα ακριβα για ενοικιασει κατα την γνωμη μου. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2019 at 11:40 ΜΜ, Evangeliaaa είπε:

Ναι έτσι είναι θα δω τώρα..

Τη ciproxin είναι πολύ δυνατή, έχω πάρει ο,τι ήταν συμβατο αλλά η φλεγμονή δεν έχει υποχωρήσει καθόλου κ τώρα αναγκαστικά πρέπει να πάρω αυτή..είπαμε να βάζω το θηλαστρο κ να το πετάω για να μη μειωθεί η παραγωγη κ να συνεχίσω μετα τον θηλασμό..μακάρι να τα καταφερουμε

Κοπελα μ η αντιβίωση αυτη ειναι συμβατή με τον θηλασμο μη πετάς γαλατακι προς θεού ποιος σου πε οτι δεν είναι???


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...