Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.

Θελω τη βοήθεια σας.

Ειχα τελευταια περιοδο 28/12/17 γονιμες απο 5/1 εως 11/1 οπου υπηρξανε επαφες.

Στις 9/1 ειδα βλεννη με αιμα στο εσωρουχο και μονο τοτε οχι μετεπειτα.

Εχω λιγες μερες με πονακια και βαρος χαμηλα στην κοιλια τσιμπηματα και κραμπες.πρισμενο στηθος,μονιμα 37+ θερμοκρασια και στον κολπο 38.

Περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο σημερα.

Πιστευετε οτι ενα τεστ εγκυμοσυνης θα εδειχνε αν ειμαι εγκυος?πιστευετε οτι ειμαι?υπαρχει καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης να κοιταξω αν το χω?

Ευχαριστω.

Καλη λευτερια σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα.

smile89 τικερ ειναι αυτη η ζωραφια που συνοδευει τα σχολια μας καθε φορα που γραφουμε.

εμενα λεει οτι το μωρο μου ειναι 10 μηνων πχ. πατα πανω σε μια τετοια εικονα να φτιαξεις κ συ με την εγκυμοσυνη σου!

πας  πανω δεξια στη σελιδα στο ονομα σου,μετα πατας ρυθμισεις λογαριασμου κ μετα στα αριστερα σου χει τη λεξη "υπογραφη". εκει κανεις επικολληση την διευθυνση του συνδεσμου που εφτιαξες.συγκεκριμενα επιλεγεις τον συνδεσμο για τα φορουμς, την τελευταια επιλογη. ελπιζω να βοηθησα.

A! εκανα μια χοριακη χτες ετσι για επιβεβαιωση -453 βγηκε! Οποτε Δευτερα ειμαι για το γυναικολογο. εχω αγωνια για το τι θα μου πει για το θηλασμο.δε θελω να τον κοψω αποτομα..μακαρι να μην χρειαστει να τον κοψω καν!

φιλια κ αγωνιστικους χαιρετισμους σε ολες!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2018 at 3:46 ΜΜ, zina7777 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Θελω τη βοήθεια σας.

Ειχα τελευταια περιοδο 28/12/17 γονιμες απο 5/1 εως 11/1 οπου υπηρξανε επαφες.

Στις 9/1 ειδα βλεννη με αιμα στο εσωρουχο και μονο τοτε οχι μετεπειτα.

Εχω λιγες μερες με πονακια και βαρος χαμηλα στην κοιλια τσιμπηματα και κραμπες.πρισμενο στηθος,μονιμα 37+ θερμοκρασια και στον κολπο 38.

Περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο σημερα.

Πιστευετε οτι ενα τεστ εγκυμοσυνης θα εδειχνε αν ειμαι εγκυος?πιστευετε οτι ειμαι?υπαρχει καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης να κοιταξω αν το χω?

Ευχαριστω.

Καλη λευτερια σε ολες σας.

καλησπέρα!

πολυ πιθανον να εισαι εγκυος! ειχα δει και γω αχνο ροζ στο σκουπισμα στα μεσα του κυκλου μου και ηταν το λεγομενο "αιμα εμφυτευσης". Με μπερδευουν λιγο οι ημ/νιες σου..εννοωντας οτι ειχες αιμα στις γονιμες-οπως λες..αλλα και παλι ολα ειναι πιθανα.Τελοσπαντων σου ευχομαι να χεις το επιθυμητο αποτελεσμα!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , sweet mommy είπε:

καλησπέρα!

πολυ πιθανον να εισαι εγκυος! ειχα δει και γω αχνο ροζ στο σκουπισμα στα μεσα του κυκλου μου και ηταν το λεγομενο "αιμα εμφυτευσης". Με μπερδευουν λιγο οι ημ/νιες σου..εννοωντας οτι ειχες αιμα στις γονιμες-οπως λες..αλλα και παλι ολα ειναι πιθανα.Τελοσπαντων σου ευχομαι να χεις το επιθυμητο αποτελεσμα!

Σ ευχαριστω.αου ευχομαι οτι καλυτερο.

Ποτε κανες τεστ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Σ ευχαριστω.αου ευχομαι οτι καλυτερο.

Ποτε κανες τεστ?

Επειδη ημουν σιγουρη το κανα σχετικα νωρις. τελευταια περιοδο 15/12 -συλληψη 1/1- τεστ 14/1! Γι αυτο κ ο σταυρος ηταν αχνος.... Θα σε συμβουλευα να αφησεις να περασει η αναμενομενη μερα της επομενης περιοδου σου και να το κανεις μετα! Στο πρωτο μου παιδι (περσυ) το εκανα με 5 μερες καθυστερηση και βγηκε θετικο 100%!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , sweet mommy είπε:

Επειδη ημουν σιγουρη το κανα σχετικα νωρις. τελευταια περιοδο 15/12 -συλληψη 1/1- τεστ 14/1! Γι αυτο κ ο σταυρος ηταν αχνος.... Θα σε συμβουλευα να αφησεις να περασει η αναμενομενη μερα της επομενης περιοδου σου και να το κανεις μετα! Στο πρωτο μου παιδι (περσυ) το εκανα με 5 μερες καθυστερηση και βγηκε θετικο 100%!

μακαρι να ειμαι.νιωθω διαφορετικα.

Ειχα μια αποβολη.εχω αναγκη να νιωσω το θαυμα.

Να σου ζησουν τα παιδια σου και να χεις οτι ποθεις.

Περιμενω τεταρτη.πεμπτη θα το κανω αν δεν ερθει...πραγμα που ευχομαι.

Σημερα παρατηρησα να με σφιγγει η βερα μου.καλο ειν αυτο?να χει να κανει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2018 at 9:45 ΠΜ, sweet mommy είπε:

καλημερα.

smile89 τικερ ειναι αυτη η ζωραφια που συνοδευει τα σχολια μας καθε φορα που γραφουμε.

εμενα λεει οτι το μωρο μου ειναι 10 μηνων πχ. πατα πανω σε μια τετοια εικονα να φτιαξεις κ συ με την εγκυμοσυνη σου!

πας  πανω δεξια στη σελιδα στο ονομα σου,μετα πατας ρυθμισεις λογαριασμου κ μετα στα αριστερα σου χει τη λεξη "υπογραφη". εκει κανεις επικολληση την διευθυνση του συνδεσμου που εφτιαξες.συγκεκριμενα επιλεγεις τον συνδεσμο για τα φορουμς, την τελευταια επιλογη. ελπιζω να βοηθησα.

A! εκανα μια χοριακη χτες ετσι για επιβεβαιωση -453 βγηκε! Οποτε Δευτερα ειμαι για το γυναικολογο. εχω αγωνια για το τι θα μου πει για το θηλασμο.δε θελω να τον κοψω αποτομα..μακαρι να μην χρειαστει να τον κοψω καν!

φιλια κ αγωνιστικους χαιρετισμους σε ολες!

 

Έλα κοριτσι μου ψιλομπερδευτηκα αλλα υγεία... Χαχαχα Χαχαχα 

πρίν από 16 λεπτά , zina7777 είπε:

μακαρι να ειμαι.νιωθω διαφορετικα.

Ειχα μια αποβολη.εχω αναγκη να νιωσω το θαυμα.

Να σου ζησουν τα παιδια σου και να χεις οτι ποθεις.

Περιμενω τεταρτη.πεμπτη θα το κανω αν δεν ερθει...πραγμα που ευχομαι.

Σημερα παρατηρησα να με σφιγγει η βερα μου.καλο ειν αυτο?να χει να κανει?

Όχι πριζομαστε κ πριν την περίοδο... 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα κοριτσι μου ψιλομπερδευτηκα αλλα υγεία... Χαχαχα Χαχαχα 

Όχι πριζομαστε κ πριν την περίοδο... 

πατα γι αρχη πανω στο δικο μου τ εικονιδιο....και φτιαξε το δικο σου (με α δικα σου στοιχεια) κ οπου κολλησεις πες μου!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2018 at 9:45 ΠΜ, sweet mommy είπε:

καλημερα.

smile89 τικερ ειναι αυτη η ζωραφια που συνοδευει τα σχολια μας καθε φορα που γραφουμε.

εμενα λεει οτι το μωρο μου ειναι 10 μηνων πχ. πατα πανω σε μια τετοια εικονα να φτιαξεις κ συ με την εγκυμοσυνη σου!

πας  πανω δεξια στη σελιδα στο ονομα σου,μετα πατας ρυθμισεις λογαριασμου κ μετα στα αριστερα σου χει τη λεξη "υπογραφη". εκει κανεις επικολληση την διευθυνση του συνδεσμου που εφτιαξες.συγκεκριμενα επιλεγεις τον συνδεσμο για τα φορουμς, την τελευταια επιλογη. ελπιζω να βοηθησα.

A! εκανα μια χοριακη χτες ετσι για επιβεβαιωση -453 βγηκε! Οποτε Δευτερα ειμαι για το γυναικολογο. εχω αγωνια για το τι θα μου πει για το θηλασμο.δε θελω να τον κοψω αποτομα..μακαρι να μην χρειαστει να τον κοψω καν!

φιλια κ αγωνιστικους χαιρετισμους σε ολες!

 

Ρε συ δεν βρίσκω τη λέξη υπογραφή τόσο ζουδι ειμαι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις πανω στο 1ο... σε παει στη σελιδα ''lilylie''. Επιλεγεις pregnacy-days and weeks-full size ticker- επιλεγεις το τικερακι που θελεις, βαζεις την ημ/νια π.ητ. Μετα next details..kai telika σου λεει your ticker!!!

επιλεγεις foroums-  PseudoHTML, UBBCode and BB Code. kai αντιγραφεις τον συνδεσμο που ειναι απο κατω. καλα ως εδω?


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , sweet mommy είπε:

βρηκες που λεει πανω δεξια ρυθμισεις λογαριασμου? οταν πατησεις αυτο..... μετα κατεβαζεις τη σελιδα....κ κοιτα στ αριστερα που λεει υπογραφη!

Ναι αμε μπήκα κ δεν λέει πουθενα υπογραφή. Έχει απλα extra ρυθμίσεις! Δεν πειράζει κοριτσι μου. 

πρίν από 16 λεπτά , sweet mommy είπε:

βρηκες που λεει πανω δεξια ρυθμισεις λογαριασμου? οταν πατησεις αυτο..... μετα κατεβαζεις τη σελιδα....κ κοιτα στ αριστερα που λεει υπογραφη!

Ένα σου λέω το βρήκα Ειναι σε αλλο σημείο αλλα δεν δέχεται το τικερακι που έφτιαξα γιατί λέει ειναι πολλα τα pixels Χαχαχα Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

βρηκες που λεει πανω δεξια ρυθμισεις λογαριασμου? οταν πατησεις αυτο..... μετα κατεβαζεις τη σελιδα....κ κοιτα στ αριστερα που λεει υπογραφη!

Τα καταφέρα ρεεεεε..... 

Κορίτσια μου ειμαι Χαλια το ξέρω ότι εχω ραντεβού με τον γιατρό σήμερα στις 7 όμως σε ένα σκούπισμα ειχα αρκετό αίμα. Δεν έχω αιμοραγία. Μια εχω νεύρα μια κλαίω. Φοβαμαι για το πλασματακι μας... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Smile89 είπε:

Τα καταφέρα ρεεεεε..... 

Κορίτσια μου ειμαι Χαλια το ξέρω ότι εχω ραντεβού με τον γιατρό σήμερα στις 7 όμως σε ένα σκούπισμα ειχα αρκετό αίμα. Δεν έχω αιμοραγία. Μια εχω νεύρα μια κλαίω. Φοβαμαι για το πλασματακι μας... 

ολα καλα θα πανε..ειναι φυσιολογικο το λιγο αιμα!θα σου γραψει utrogestan και θα σου πει να προσεχεις και να ηρεμησεις.πες μας νεα μετα το γιατρο.

φιλια


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sweet mommy είπε:

ολα καλα θα πανε..ειναι φυσιολογικο το λιγο αιμα!θα σου γραψει utrogestan και θα σου πει να προσεχεις και να ηρεμησεις.πες μας νεα μετα το γιατρο.

φιλια

Τα παίρνω ήδη δύο εβδομάδες. Είμαι ξαπλα δυο εβδομάδες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...