Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Εισαι τυχερή..εγώ μέχρι σήμερα 7w+1d δεν είχα τέτοια μόνο πρησμένο στήθος κοιλιά και πολλά νεύρα...κυκλοθυμία στο φουλ.

Καλα κυκλοθυμία εννοείται. Θα προτιμούσα αναγουλες παρα αίμα που εχω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Ωωω συγνώμη τώρα αισθάνομαι άσχημα .δεν το σκέφτηκα καθολου αυτό.να σκέφτεσαι θετικά όλα θα πάνε καλά,:)

Σιγα βρε τόσες ειμαστε εδώ μέσα που να θυματε η μια για την αλλη Χαχαχα Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για πείτε να γνωριστούμε λίγο καλύτερα.εγω είμαι 27 στα 28 ,μένω Θεσσαλονίκη .είμαστε με τον άντρα μου 11 χρόνια μαζί και παντρεμένοι ένα εξαμηνο.και αυτό είναι το πρώτο μας παιδακι


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα  σε ολες!

εγώ παντρεμένη το 2015..σχεση απο το 2005.Μαζί δηλαδή σχεδόν 13 χρόνια!

Εκανα το 1ο μας παιδάκι πέρσυ το Μαρτιο(καισαρική,βάρος 4.150!)...και τωρα παλι εγκυος στο 2ο!!! Σε λιγες μερες κλεινω τα 33!

Το καλοκαιράκι θα βαφτίσουμε τον μπόμπιρα!

Δεν εχει φανει ακομα εμβρυακι...ουτε καρδουλα..θα ξαναπαω Δευτερα στο γιατρο.

Και τις 2φορες εμεινα εγκυος με μια συνερευση! το 2ο δεν ηταν προγραμματισμενο κ μας βρηκε απροετοιμαστους! 

Τι μας περιμενει... ολες να ξερατε!!!

Συμπτωματα τιποτα ακομα..ουτε στον μικρο μου ειχα εμετους κλπ. υπνηλια μονο..κ φουσκωμα χαμηλα.

αυτα για μενα...πειτε στοιχεια κ οι υπολοιπες!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι 28 με τον αντρα μου έχουμε σχέση απο το 2009. 

Το 2012 παντρεύτηκαμε με πολιτικό γαμο και τώρα το 2017 με θρησκευτικό γαμο. 

Σχεδον αμέσως έμεινα έγκυος στο πρώτο μας παιδακι και σήμερα κλείνω 7 εβδομαδων. 

Καρδουλα είδαμε αλλα δεν ακουσαμε θα ακούσουμε την Τριτη. 

Συμπτώματα:κυκλοθυμία, συχνοουρια, πρισμενο στήθος και το μοναδικό που Εχω σιχαθεί ειναι το Τσιγαρο απο την πρώτη στιγμη. 

Δυστυχώς κι ενώ όλα καλα έχω αιμα απο την 4η εβδομάδα και παίρνω χαπια, είμαι σε ακινησία. 

Σήμερα ειχα αρκετό αίμα και ειμαι πολυ τρομαγμενη. 

Όπως προσεύχομαι για μένα έτσι και για σας!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2018 at 12:31 ΜΜ, Smile89 είπε:

Εγώ είμαι 28 με τον αντρα μου έχουμε σχέση απο το 2009. 

Το 2012 παντρεύτηκαμε με πολιτικό γαμο και τώρα το 2017 με θρησκευτικό γαμο. 

Σχεδον αμέσως έμεινα έγκυος στο πρώτο μας παιδακι και σήμερα κλείνω 7 εβδομαδων. 

Καρδουλα είδαμε αλλα δεν ακουσαμε θα ακούσουμε την Τριτη. 

Συμπτώματα:κυκλοθυμία, συχνοουρια, πρισμενο στήθος και το μοναδικό που Εχω σιχαθεί ειναι το Τσιγαρο απο την πρώτη στιγμη. 

Δυστυχώς κι ενώ όλα καλα έχω αιμα απο την 4η εβδομάδα και παίρνω χαπια, είμαι σε ακινησία. 

Σήμερα ειχα αρκετό αίμα και ειμαι πολυ τρομαγμενη. 

Όπως προσεύχομαι για μένα έτσι και για σας!!! 

πολλες γυναικες το παθαινουν...προσεχε οσο μπορεις.Ολα θα πανε καλα, αν το πιστευεις εσυ!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2018 at 9:45 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Εγώ είμαι 31 είμαστε με τον άντρα μου από το 2009 κάνε το γιο μας το 2014 κ τώρα περιμένουμε το δεύτερο μικρό μας...αργήσαμε λίγο...η αλήθεια είναι το έχω μετανιώσει λίγο αλλά ήταν τόσο ζωηρός ο μικρός που ειχα πει η δεν θα κάνω άλλο η θα πάει δημοτικό και μετά..αλλά τώρα που έκλεισε τα 3 και ηρέμησε κ ξέχασα τις πολλές δυσκολίες που τράβηξα το ξανά σκέφτηκα κ καταλαβα ότι αν τα είχα κάνει θα ήταν καλύτερα...πήγα την τρίτη στο γιατρό ακούσαμε καρδούλα ήμουν 5 εβδομάδες κ κάτι μέρες...θα ξαναπάω την αλλά Παρασκευή....

 

 


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/1/2018 at 12:56 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Να κάνω μια ερώτηση όταν λένε Πητ 11/9 .μέχρι τότε θα γεννήσω η από κει και πέρα.? Και Πότε σας έκανε κοιλιακό υπέρηχο?

πητ σημαινει πιθανη ημ/νια τοκετου. Αν εχεις πητ πχ 21/9(οπως εγω) μπαινεις στον μηνα σου 21/8 και μεχρι τις 21/9 περιμενεις να γεννησεις. Ο τελευταιος μηνας ειναι οι εβδομαδες 36η-37η-38η-39η-40η. Αν περασει η πητ και δεν εχεις γεννησει ακομα..αναλογως το γιατρο σου μπορει να σου πει να περιμενετε ποτε θα το αποφασισει το μωρο να ρθει.Υπαρχουν γυναικες που γεννησαν στη 42η εβδομαδα..ειχαν μπει στο 10ο μηνα. Σου ευχομαι να γεννησεις στην ωρα σου...απο 38η-40η δηλ. που γεννιουνται τα περισσοτερα μωρακια. Ελπιζω να σε διαφωτισα λιγο!

Πηγα παλι σημερα γιατρο..μου πε θα μου γραψει εξετασεις..στον υπερηχο ομως δε φαινεται το φασολακι ακομα..και τις αναβαλαμε για την επομενη εβδομαδα. Φαινεται ο σακος μονο.

Μετα την 7η εβδομαδα ειδαμε και το πρωτο μου παιδακι.

Αν τωρα ηταν η 1η μου εγκυμοσυνη μπορει και να χα αγχωθει...η στενοχωρηθει.Επειδη ειναι η 2η.. μονο λιγη απογοητευση νιωθω και ανυπομονησια να το δω κι αυτο το ζιζανιο!

φιλια σε ολες τις κοιλουμπιτσες!!!

 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , sweet mommy είπε:

πητ σημαινει πιθανη ημ/νια τοκετου. Αν εχεις πητ πχ 21/9(οπως εγω) μπαινεις στον μηνα σου 21/8 και μεχρι τις 21/9 περιμενεις να γεννησεις. Ο τελευταιος μηνας ειναι οι εβδομαδες 36η-37η-38η-39η-40η. Αν περασει η πητ και δεν εχεις γεννησει ακομα..αναλογως το γιατρο σου μπορει να σου πει να περιμενετε ποτε θα το αποφασισει το μωρο να ρθει.Υπαρχουν γυναικες που γεννησαν στη 42η εβδομαδα..ειχαν μπει στο 10ο μηνα. Σου ευχομαι να γεννησεις στην ωρα σου...απο 38η-40η δηλ. που γεννιουνται τα περισσοτερα μωρακια. Ελπιζω να σε διαφωτισα λιγο!

Πηγα παλι σημερα γιατρο..μου πε θα μου γραψει εξετασεις..στον υπερηχο ομως δε φαινεται το φασολακι ακομα..και τις αναβαλαμε για την επομενη εβδομαδα. Φαινεται ο σακος μονο.

Μετα την 7η εβδομαδα ειδαμε και το πρωτο μου παιδακι.

Αν τωρα ηταν η 1η μου εγκυμοσυνη μπορει και να χα αγχωθει...η στενοχωρηθει.Επειδη ειναι η 2η.. μονο λιγη απογοητευση νιωθω και ανυπομονησια να το δω κι αυτο το ζιζανιο!

φιλια σε ολες τις κοιλουμπιτσες!!!

 

 

Χαχαχα θα το δεις κορίτσι μου. 

Φιλακια!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...λοιπον Τελευταία περίοδο 29/12...εκανα τεστ 25/1 κ βγηκε θετικό κ αμέσως χοριακη.706 μοναδες.ξανα πηγα 29/1 για δευτερη χοριακη κ ήταν 4440 μοναδες.εχω ραντεβου την δευτερα με τον γιατρο μου.υπαρχει περίπτωση να ειναι δίδυμα?Δ ν ειναι πολυ πανω η δεύτερη?αν ξερει καποια κοπελα ας μου πει γιατι στον γιο μου που ειναι τωρα 5 χρονων άργησα πολυ να καταλάβω ότι είμαι έγκυος..σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Cristina 85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...λοιπον Τελευταία περίοδο 29/12...εκανα τεστ 25/1 κ βγηκε θετικό κ αμέσως χοριακη.706 μοναδες.ξανα πηγα 29/1 για δευτερη χοριακη κ ήταν 4440 μοναδες.εχω ραντεβου την δευτερα με τον γιατρο μου.υπαρχει περίπτωση να ειναι δίδυμα?Δ ν ειναι πολυ πανω η δεύτερη?αν ξερει καποια κοπελα ας μου πει γιατι στον γιο μου που ειναι τωρα 5 χρονων άργησα πολυ να καταλάβω ότι είμαι έγκυος..σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε...

καλησπερα!

Δεν ξερω καθολου πως ανεβαινουν οι τιμες της χοριακης..αλλα γιατι κανεις καθε λιγο? δε βρισκω το λογο!  Δευτερα λογικα θα δειτε σακο... εγω εκανα μια εξεταση κ μου βγειτε 440 μοναδες...δεν την παρακολουθω αλλο! Περιμενουμε να δουμε εμβρυο για να προχωρησω με τις προγενετικες εξετασεις! Δε νομιζω να σχετιζεται η υψηλη τιμη χοριακης με τη διδυμη κυηση. Στο ευχομαι βεβαια..αν αυτο επιθυμεις!

καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...