Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ωχ.... Είναι λίγο αηδιαστικό λένε όλοι. Μπράβο σου που το καταφερες. Η μπεμπουλα αντέδρασε; Της άρεσε;

Καλά αποτελέσματα να έχεις....

Σ ευχαριστώ πολύ ακόμα αναμένω είχε πει θα τα έστελνε ήδη :-D η μικρή αντέδρασε πολύ λίγο μη φανταστείς..

1 ώρα πρίν, Freya_1981 είπε:

Μια ημιαιμη κουκλιτσα. Εσας ειναι ρατσας? Ανυπομονω να ερθει κ το μωρο κ να τα χω μαζι.

Μπραβο να το προσεχετε το ψυχουλακι το καημενο. Αν χρειαστειτε κτηνιατρο  για 2η γνωμη πες μου.....

 

Εμάς ναι και τα δύο το ένα presa canario με cane Corso ο αρρωστουλης μας και το μικρούλη jack Russel Terrier πολύ ανθρωποκεντρικο σκυλί και ζηλιάρης Ανυπομονώ όμως και εγώ να τους δω πως θα ναι με το μωρό ειδικά τον μικρό..

Εννοείτε να σαι καλά και ευχαριστώ για την προθυμία ..

Φυσιολογικό τοκετό θέλω εγώ και μάλιστα δεν με αγχώνει καθόλου ευτυχώς ακόμα χαχα ίσως επειδή θα έχω τον άντρα μου δίπλα μου και ξέρω ότι κάνει πλάκες κ τα λοιπά και θα τα καταφέρουμε μαζί.. θα με υποστηρίζει πολύ.. 

1 ώρα πρίν, ZiliHer είπε:

Καλά αποτελέσματα στην καμπύλη σου. Κι εγώ την έκανα την περασμένη εβδομάδα και ηταν με γεύση πορτοκάλι- χάλια, πολύ χάλια.

Οι τιμές ήταν 91, 156 και 153- ευτυχώς γλιτώνω οριακά τον διαβήτη και συνεχίζω να είμαι προσεκτική με διατροφή. Είμαι βέβαια ακόμη στην 24 εβδομάδα και φυσιολογικά η αντίσταση στην ινσουλινη αναπτύσσεται μετά την 25η έως την 32η εβδομάδα ώστε να πάρει βάρος το μωρό. Μάλλον, λόγω ιστορικου σακχάρου στην εγκυμοσύνη θα κάνω κι άλλη καμπύλη στην πορεία (3η φορά).

 

Εγώ εδώ είμαι και παρακολουθώ αλλά δεν έχω πάντα κάτι να γράψω. Είναι καμιά φορά αυτό που λένε no news-good news... :)

Να σαι καλά ευχαριστώ για να δούμε αν θα ναι καλά.. Η γεύση όντως ενώ ξεκινάει καλά μετά γίνεται μπλιαχ..

Να κάνεις ότι χρειάζεται και μπράβο που προσέχεις ήδη..

1 ώρα πρίν, λιλιτο είπε:

οχι ακομαδεν την εκανα. ειπε ο γιατρος θα δουμε. αυριο εχω ραντεβου και για τον πεσσο οποτε θα τον ρωτησω. λογικα ηθελε να σταθεροποιηθει η κατασταση μου πρωτα και επειδη εινια 2ωρη εξεταση λογικα θα πρεπει να παω εγω εκει. δεν ξερω. παντως εχω να κανω  ενα σωρο εξετασεις και για θυροειδη , σιδηρο ,φεριτινηκαι γενικη αιματος ουρων

Γενική αίματος crp ούρα και κάτι άλλα έκανα και εγώ σήμερα μαζί με καμπύλη.. πως είσαι σήμερα? 

1 ώρα πρίν, sweet mommy είπε:

γεια σας κοριτσια!

Δε σας προλαβαινω στα θεματα!

Ο μικρος μου οπως λεει κ το τικερακι το 1ο ειναι ενος χρονου κ σχεδον 3ων μηνων!Γελασα κ γω απεξω μου με τη λιλιτο που περιμενει μωρο που θα κοιμαται 8-10 ωριτσες σερυ!

Εγω ελπιζω να ναι ησυχο το 2ο --οταν ειναι ξυπνιο..να μη θελει 24/24ωρο αγκαλια..οπως ηθελε ο γιος μου! Πιστευω εχω ρεαλιστικες προσδοκιες...χαχα!

Πονους, κραμπες, ρινιτιδες κλπ κλπ δεν εχω ευτυχως!

Χτες πηγα γιατρό...750γρ η μπουμπου!!! Η καμπύλη σακχαρου ειναι οντωως μπλιαξ! καλα αποτελεσματα sofaki91 που την εκανες ηδη!

Σκυλάκι εχω στο πατρικο μου...τη Λιλη, ενα μαλτεζακι, που δε θελει ουτε να τον βλεπει το γιο μου! Ζηλευει πολυ..Ειναι μεγαλη ευθυνη τα ζωα κ θελουν χρονο...θα θελα πολυ ενα μαλτεζακι...αλλα φανταζομαι αυτο θα γινει στα 50 μου που θα φυγουν τα παιδια απο το σπιτι! και παιδια κ σκυλια κ δουλεια...πολλα καρπουζια στην ιδια μασχαλη δε χωρανε!!!

 

 

Το είδα αργότερα το τικερακι σου, θα χουν μικρή διαφορά τα παιδάκια σου.. Μακάρι να κάνουμε καλά και ήσυχα μωράκια και ποια δε θέλει χαχα..

Α τρέφεται καλά χαχα εμένα 24και 2 ήταν 677.. σ ευχαριστώ τα αναμένω από ώρα σε ώρα!

Και εμένα ζηλευει πολύ ο μικρός τον μεγάλο σκύλο Αλλά με τους ανθρώπους τα πάει καλά για να δούμε με τη μικρή.. χρόνο υπομονή όπως και με τα παιδιά..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα το μόνο που με απασχολεί είναι να είναι ασφαλές το παιδί και όχι ο τρόπος που θα γεννηθεί. Βέβαια επειδή φ.τ έχω ξανακάνει (με πρόκληση, αλλά το μωρακι μου δεν ήταν εν ζωή και δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά) θα ξαναέκανα άνετα.  

Τωρα αν χρειαστεί καισαρική, με φοβίζει ως σκέψη, αλλά εννοείτε κάνουμε ότι είναι καλύτερο και ότι νομίζει ο γιατρός μας. Αυτό τουλάχιστον είναι το δικό μου σκεπτικό.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 καλά τα ίδια.ευτυχως καμία αλλαγή. Άρχισα γκρινιάζω λίγο παραπάνω αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι. Αγχωνομαι λίγο για αύριο στο γιατρό που θα μου βάλει τον πεσσο.

Και γω θέλω να γεννήσω φυσιολογικα και χωρίς πρόκληση ιδανικά.αλλα τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα θα δείξει .αρκεί να βγει καλά και υγιές.και στις βδομάδες που πρέπει. Τογ λέω κάθε μέρα ότι πρέπει να κάτσει εκεί μέσα μέχρι αρχές Αυγούστου. Ελπίζω να με ακούει.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε από ότι διάβασα πονάει λίγο Αλλά θα το ξεπεράσεις στη στιγμή θέλω να πιστεύω.. με ηρεμία και ξάπλα θα την βγάλεις στην ώρα της τη μικρή.. 

 

Κορίτσια η καμπύλη βγήκε σούπερ νομίζω.. 69 101 και 89 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο εκεί θα κάτσει... Σε ακούει! Υπομονή μόνο! Το ότι παραμένεις και σταθερή είναι άψογο. 

@Sofaki91  απλά τέλεια η καμπύλη σου !?!?!?!!!

Κάνουμε ότι μπορούμε για τα παιδάκια μας! Ο,τι περνάει από το χέρι μας , αξίζει τον κόπο!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν περνάει η ώρα και η μέρα η μου φαίνεται; Έχω γίνει πολύ γκρινιάρα ή μου φαίνεται; Χαχαχαχαχαχ!!!! Όταν έχεις μάθει να είσαι όλη μέρα απασχολημένη και ξαφνικά όλη μερα ξεκουράζεσαι μάλλον έτσι γίνεται ε; :-)

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Δεν περνάει η ώρα και η μέρα η μου φαίνεται; Έχω γίνει πολύ γκρινιάρα ή μου φαίνεται; Χαχαχαχαχαχ!!!! Όταν έχεις μάθει να είσαι όλη μέρα απασχολημένη και ξαφνικά όλη μερα ξεκουράζεσαι μάλλον έτσι γίνεται ε; :-)

Χαχα μάλλον έτσι γίνεται.. παρέα δεν έχεις να ρθει κάποιος για παρέα?? Ο άντρας σου δουλεύει όλη μέρα?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να είσαι μόνος όλη μέρα. Αλλά και άλλο τόσο δύσκολο να τους έχεις πάνω από το κεφάλι σου όλη μέρα.. οπότε απόλαυσε τη μοναξιά σου γτ μετά με το μωρό δεν θα είσαι ποτέ ξάνα μονη. Και γω γκρινιάζω μια ζεσταίνομαι, μια δεν ξέρω τι μου φταίει... 

Εμένα δεν θέλει να είναι στη γέννα μέσα ενώ εγώ θέλω και μαλώνουμε για αυτό το θέμα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λιλιτο είπε:

Δύσκολο να είσαι μόνος όλη μέρα. Αλλά και άλλο τόσο δύσκολο να τους έχεις πάνω από το κεφάλι σου όλη μέρα.. οπότε απόλαυσε τη μοναξιά σου γτ μετά με το μωρό δεν θα είσαι ποτέ ξάνα μονη. Και γω γκρινιάζω μια ζεσταίνομαι, μια δεν ξέρω τι μου φταίει... 

Εμένα δεν θέλει να είναι στη γέννα μέσα ενώ εγώ θέλω και μαλώνουμε για αυτό το θέμα.

Δύσκολο εν μέρη ναι και εγώ όλη μέρα μόνη είμαι Αλλά εντάξει κάνω υπομονή.. 

Μα γτ δεν θέλει?? Μπορεί να είναι καταρχάς?? Επειδή είπες πως θα πας σε δημόσιο τελικά αν θυμάμαι καλά..

Εμένα θα είναι το είχαμε συζητήσει εξαρχής 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όταν δεν κάνεις τίποτα όλη μέρα πως να περάσει η ώρα; Παρέα έχω.... λιγο το πρωί , λίγο το απόγευμα, έχω. Αλλά έχουν και τις δουλειές τους και δεν θέλω να τους δεσμευω για να μου κάνουν παρέα. Τα πάμε καλά με τη μοναξιά , αυτό που με ενοχλεί είναι η τόση ενέργεια και δεν έχω που να τη διοχετευσω. 

Το έχω δεδομένο ότι δεν θα μπει μέσα στο τοκετό. Θα μαζεύουν τον άντρα μου όχι εμένα! Χαχαχαχαχαχ δεν τα αντέχει αυτά! Χαχαχαχαχαχ


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Όταν δεν κάνεις τίποτα όλη μέρα πως να περάσει η ώρα; Παρέα έχω.... λιγο το πρωί , λίγο το απόγευμα, έχω. Αλλά έχουν και τις δουλειές τους και δεν θέλω να τους δεσμευω για να μου κάνουν παρέα. Τα πάμε καλά με τη μοναξιά , αυτό που με ενοχλεί είναι η τόση ενέργεια και δεν έχω που να τη διοχετευσω. 

Το έχω δεδομένο ότι δεν θα μπει μέσα στο τοκετό. Θα μαζεύουν τον άντρα μου όχι εμένα! Χαχαχαχαχαχ δεν τα αντέχει αυτά! Χαχαχαχαχαχ

χα χα χα κ εμενα ετσι ειναι!!! αφου μια φορα με ειδε να κανω τις αντιπυκτικες κ ασπρισε σαν το πανι! χα χα χα κ οταν του περιγραφω πως ειναι ο ομφαλιος λωρος οταν γεννηθει το μωρο που φαινετε δεν θελει ουτε να το ακουει!!! προβλεπονται λιποθυμιες!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@linaa έχει ξεκαθαρίσει τη θέση του. Με τον αφαλό δεν πρόκειται να ασχοληθεί καν.... Χαχαχαχαχαχ το σκέφτεται και ζαλίζεται! Χαχαχαχχ σκέφτεται ακόμα και πως θα το βλέπει όταν θα πλένουμε το παιδί. Θα τους βάλουμε να κάνουν παρέα μου φαίνεται.... Χαχαχα

Πως είστε κορίτσια; Πάλι πολύ ζέστη σήμερα... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , 2angels είπε:

@linaa έχει ξεκαθαρίσει τη θέση του. Με τον αφαλό δεν πρόκειται να ασχοληθεί καν.... Χαχαχαχαχαχ το σκέφτεται και ζαλίζεται! Χαχαχαχχ σκέφτεται ακόμα και πως θα το βλέπει όταν θα πλένουμε το παιδί. Θα τους βάλουμε να κάνουν παρέα μου φαίνεται.... Χαχαχα

Πως είστε κορίτσια; Πάλι πολύ ζέστη σήμερα... 

χα χα χα κ εγω πιστευω απο μακρια θα κοιταει. δεν εχει δει νομιζω κ κανενα νεογεννητο να κλαιει live  μονο το φανταζετε εκει να δεις τι θα γινει που αυτα κανουν κ σαν να τα σφαζουν!!! χα χα χα θα γελασουμε! 

ζεστη σημερα ναι ευτυχως εχει λιγο αερα κ ειναι ευαερο το σπιτι! 

Link to comment
Share on other sites

Α όχι ρε κορίτσια άμα μπορούν να είναι μέσα κατ εμέ καλό είναι να είναι, το δέσιμο που θα χετε και εσείς μετά ως ζευγάρι θα ναι μοναδικό θέλω να πιστεύω.. Γιατί να το περάσουμε μόνες μας.. 

Πάντως ναι πολύ ζέστη και σήμερα και χειροτερεύει..Θα το φάμε το καλοκαίρι μας εμείς όλο.. Θα θελα πολύ Μάιο να είχα γεννήσει ούτε κρύο ούτε ζέστη χαχα 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...