Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , sweet mommy είπε:

καλησπερα!

Δεν ξερω καθολου πως ανεβαινουν οι τιμες της χοριακης..αλλα γιατι κανεις καθε λιγο? δε βρισκω το λογο!  Δευτερα λογικα θα δειτε σακο... εγω εκανα μια εξεταση κ μου βγειτε 440 μοναδες...δεν την παρακολουθω αλλο! Περιμενουμε να δουμε εμβρυο για να προχωρησω με τις προγενετικες εξετασεις! Δε νομιζω να σχετιζεται η υψηλη τιμη χοριακης με τη διδυμη κυηση. Στο ευχομαι βεβαια..αν αυτο επιθυμεις!

καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!

Καλη συνέχεια κ στην δικιά σου εγκυμοσύνη....οταν εμαθα ότι ειμαι εγκυος κ πηρα τον γιατρό τηλ μου ειπε να παω σε δυο εβδομάδες να με δει για να δούμε κατι λογο μικρής χοριακης.δεν μπορουσα να περιμένω κ εκανα κ μια αλλη για να δω αν ανεβαίνει κ αν ολα πανε καλά.η μικροβιολόγος μου ειπε οτι ειναι πολυ ψηλές η μοναδες σε σχέση με την προηγούμενη γιαυτο μου μπήκε ο ψύλλος για δίδυμα...οτι θελει ο θεος..σε ευχαριστώ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, μανούλες!

Να ΄ναι κι εγώ στο γκρουπ Σεπτεμβρίου 2018. :)  Δεύτερη φορά στο φόρουμ. Είμαι 40 χρ. και με τον άντρα μου παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο το 2015. Έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών και σχεδόν αναπάντεχα θα αποκτήσει ένα αδερφάκι, που τόσο θέλαμε! ΠΗΤ έχω 1-10-2018, αλλά σίγουρα θα γεννήσω νωρίτερα λόγω καισαρικής. Εντωμεταξύ, δεν υπάρχει και γκρουπ για γονείς Οκτωβρίου 2018-πιθανόν γιατί ακόμα δεν το ξέρουν! χαχαχα

Μόλις χθες έκανα και τη 2η χοριακή και απ΄ ο,τι φαίνεται πάμε καλά. Έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για τη Δευτέρα να δούμε αν θα δούμε κάτι. Η 1η χοριακή ήταν 1.110 μονάδες και η 2η 2.150. Κι εγώ έχω ακούσει ότι οι υψηλές τιμές σχετίζονται με δίδυμα αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Η sweet mommy έχει δίκιο. Η πρώτη εγκυμοσύνη όντως είναι διαφορετική από τις επόμενες. Κι εγώ είμαι πιο χαλαρή αυτή τη φορά. Επίσης, κοιμηθείτε, βγείτε έξω βράδυ, πηγαίνετε σινεμά, σε εστιατόρια που σας αρέσουν, ταξιδέψτε, απολαύστε τον ελεύθερο χρόνο σας. Μην αναλωθείτε στις ετοιμασίες για το μωρό και μην πάρετε υπερβολικά πολλά πράγματα. Ενημερωθείτε ΚΑΛΑ για τον θηλασμό, αν θέλετε να θηλάσετε, γιατί θα ακούσετε πολλά μαργαριτάρια από μαίες/παιδιάτρους μόλις γεννήσετε και το μωρό σας θα αναζητά το στήθος σας.

Εμένα αυτό που με έχει προβληματίσει είναι πώς θα δεχτεί η μικρή μου το καινούριο μωρό, αν μπορώ κάπως να την προετοιμάσω, τι  θα κάνω με τον θηλασμό κτλ κτλ.

Διάβασα ότι το γάλα μειώνεται στο 2ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης και για εμάς θα είναι ακριβώς πάνω στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού.

Επίσης, έχω ένα γλυκόπικρο συναίσθημα ότι δεν θα προλάβω να αφοσιωθώ αποκλειστικά στη μεγάλη μου και είναι τόσο μικρούλα ακόμη!

Αυτά από εμένα!

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε κι εδώ θα είμαστε να τα λέμε!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ZiliHer είπε:

Καλημέρα, μανούλες!

Να ΄ναι κι εγώ στο γκρουπ Σεπτεμβρίου 2018. :)  Δεύτερη φορά στο φόρουμ. Είμαι 40 χρ. και με τον άντρα μου παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο το 2015. Έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών και σχεδόν αναπάντεχα θα αποκτήσει ένα αδερφάκι, που τόσο θέλαμε! ΠΗΤ έχω 1-10-2018, αλλά σίγουρα θα γεννήσω νωρίτερα λόγω καισαρικής. Εντωμεταξύ, δεν υπάρχει και γκρουπ για γονείς Οκτωβρίου 2018-πιθανόν γιατί ακόμα δεν το ξέρουν! χαχαχα

Μόλις χθες έκανα και τη 2η χοριακή και απ΄ ο,τι φαίνεται πάμε καλά. Έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για τη Δευτέρα να δούμε αν θα δούμε κάτι. Η 1η χοριακή ήταν 1.110 μονάδες και η 2η 2.150. Κι εγώ έχω ακούσει ότι οι υψηλές τιμές σχετίζονται με δίδυμα αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Η sweet mommy έχει δίκιο. Η πρώτη εγκυμοσύνη όντως είναι διαφορετική από τις επόμενες. Κι εγώ είμαι πιο χαλαρή αυτή τη φορά. Επίσης, κοιμηθείτε, βγείτε έξω βράδυ, πηγαίνετε σινεμά, σε εστιατόρια που σας αρέσουν, ταξιδέψτε, απολαύστε τον ελεύθερο χρόνο σας. Μην αναλωθείτε στις ετοιμασίες για το μωρό και μην πάρετε υπερβολικά πολλά πράγματα. Ενημερωθείτε ΚΑΛΑ για τον θηλασμό, αν θέλετε να θηλάσετε, γιατί θα ακούσετε πολλά μαργαριτάρια από μαίες/παιδιάτρους μόλις γεννήσετε και το μωρό σας θα αναζητά το στήθος σας.

Εμένα αυτό που με έχει προβληματίσει είναι πώς θα δεχτεί η μικρή μου το καινούριο μωρό, αν μπορώ κάπως να την προετοιμάσω, τι  θα κάνω με τον θηλασμό κτλ κτλ.

Διάβασα ότι το γάλα μειώνεται στο 2ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης και για εμάς θα είναι ακριβώς πάνω στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού.

Επίσης, έχω ένα γλυκόπικρο συναίσθημα ότι δεν θα προλάβω να αφοσιωθώ αποκλειστικά στη μεγάλη μου και είναι τόσο μικρούλα ακόμη!

Αυτά από εμένα!

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε κι εδώ θα είμαστε να τα λέμε!

Με το καλό το νινακι σου και να χαίρεσαι την κορούλα σου!! Σε ποια ημέρα του κύκλου σου είχες τόσο ψηλα την πρώτη σου χοριακη? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2018 at 10:01 ΠΜ, ZiliHer είπε:

Καλημέρα, μανούλες!

Να ΄ναι κι εγώ στο γκρουπ Σεπτεμβρίου 2018. :)  Δεύτερη φορά στο φόρουμ. Είμαι 40 χρ. και με τον άντρα μου παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο το 2015. Έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών και σχεδόν αναπάντεχα θα αποκτήσει ένα αδερφάκι, που τόσο θέλαμε! ΠΗΤ έχω 1-10-2018, αλλά σίγουρα θα γεννήσω νωρίτερα λόγω καισαρικής. Εντωμεταξύ, δεν υπάρχει και γκρουπ για γονείς Οκτωβρίου 2018-πιθανόν γιατί ακόμα δεν το ξέρουν! χαχαχα

Μόλις χθες έκανα και τη 2η χοριακή και απ΄ ο,τι φαίνεται πάμε καλά. Έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για τη Δευτέρα να δούμε αν θα δούμε κάτι. Η 1η χοριακή ήταν 1.110 μονάδες και η 2η 2.150. Κι εγώ έχω ακούσει ότι οι υψηλές τιμές σχετίζονται με δίδυμα αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Η sweet mommy έχει δίκιο. Η πρώτη εγκυμοσύνη όντως είναι διαφορετική από τις επόμενες. Κι εγώ είμαι πιο χαλαρή αυτή τη φορά. Επίσης, κοιμηθείτε, βγείτε έξω βράδυ, πηγαίνετε σινεμά, σε εστιατόρια που σας αρέσουν, ταξιδέψτε, απολαύστε τον ελεύθερο χρόνο σας. Μην αναλωθείτε στις ετοιμασίες για το μωρό και μην πάρετε υπερβολικά πολλά πράγματα. Ενημερωθείτε ΚΑΛΑ για τον θηλασμό, αν θέλετε να θηλάσετε, γιατί θα ακούσετε πολλά μαργαριτάρια από μαίες/παιδιάτρους μόλις γεννήσετε και το μωρό σας θα αναζητά το στήθος σας.

Εμένα αυτό που με έχει προβληματίσει είναι πώς θα δεχτεί η μικρή μου το καινούριο μωρό, αν μπορώ κάπως να την προετοιμάσω, τι  θα κάνω με τον θηλασμό κτλ κτλ.

Διάβασα ότι το γάλα μειώνεται στο 2ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης και για εμάς θα είναι ακριβώς πάνω στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού.

Επίσης, έχω ένα γλυκόπικρο συναίσθημα ότι δεν θα προλάβω να αφοσιωθώ αποκλειστικά στη μεγάλη μου και είναι τόσο μικρούλα ακόμη!

Αυτά από εμένα!

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε κι εδώ θα είμαστε να τα λέμε!

καλως ήρθες στην παρέα μας! 

Με το καλό το μωράκι σου! Ώστε θηλάζεις ακόμα το πρώτο σου παιδάκι ε? 

Θα θελα να μάθω τι θα σου πει ο γιατρός σου για το θηλασμό..σε παρακαλώ ενημέρωσε με! Εμένα μου πε να τον σταματήσω..αλλά για την ώρα το χω απλά ελλατώσει.Δε γίνεται να το κόψω απ τη μια στιγμή στην άλλη. Εσένα είναι και άνω του έτους η μικρή..μήπως να δοκίμαζες να της δώσεις φρέσκο, αφού ρωτήσεις τον παιδίατρο σας πρώτα? 

Το οτι δε θα χε την αποκλειστικότητα μας το 1ο παιδάκι..είναι αλήθεια. Θα χει ομως ένα αδερφάκι σ όλη του τη ζωή..σπουδαίο πράγμα!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2018 at 10:26 ΠΜ, Smile89 είπε:

Με το καλό το νινακι σου και να χαίρεσαι την κορούλα σου!! Σε ποια ημέρα του κύκλου σου είχες τόσο ψηλα την πρώτη σου χοριακη? 

25/12 είχα τελευταία περίοδο και την χοριακή την έκανα στις 29/1. Με κύκλο 26-27 ημερών μετά την εγκυμοσύνη, είχα σχεδόν μια εβδομάδα καθυστέρηση. Στο πρώτο μου παιδάκι η πρώτη χοριακή ήταν γύρω στο 200.

πρίν από 26 λεπτά , sweet mommy είπε:

καλως ήρθες στην παρέα μας! 

Με το καλό το μωράκι σου! Ώστε θηλάζεις ακόμα το πρώτο σου παιδάκι ε? 

Θα θελα να μάθω τι θα σου πει ο γιατρός σου για το θηλασμό..σε παρακαλώ ενημέρωσε με! Εμένα μου πε να τον σταματήσω..αλλά για την ώρα το χω απλά ελλατώσει.Δε γίνεται να το κόψω απ τη μια στιγμή στην άλλη. Εσένα είναι και άνω του έτους η μικρή..μήπως να δοκίμαζες να της δώσεις φρέσκο, αφού ρωτήσεις τον παιδίατρο σας πρώτα? 

Το οτι δε θα χε την αποκλειστικότητα μας το 1ο παιδάκι..είναι αλήθεια. Θα χει ομως ένα αδερφάκι σ όλη του τη ζωή..σπουδαίο πράγμα!!!

Ευχαριστώ πολύ!

Εννοείται θα του το πω ότι θηλάζω. Ξέρω όμως ότι αν εξαιρέσουμε εγκυμοσύνες με ιστορικό αποβολών (μετά το 1ο τρίμηνο), δεν είναι απαραίτητο να διακόψουμε τον θηλασμό. Το θέμα μου μόνο είναι που κάποια στιγμή στο 2ο τριμ θα μειωθεί το γάλα και στο 3ο ίσως κοπεί.

Η κόρη μου θηλάζει τώρα πια μόνο βράδυ και  δεν είναι για διατροφικούς λόγους. Την ημέρα πίνει άλλο γάλα.

Όσο για τον παιδίατρο και συμβουλές διατροφής, έχω συγκεκριμένη άποψη, μέσω εμπειρίας και ενημέρωσης, ότι δεν είναι ο αρμόδιος να με καθοδηγήσει. Θα δείτε στην πορεία κι εσείς ότι όσους παιδίατρους και να ρωτήσετε για το ίδιο πράγμα (πχ εισαγωγή στέρεων τροφών γενικά ή κάποια συγκεκριμένης) θα έχουν διαφορετική απάντηση. ΠΧ Ο νυν παιδίατρός μας επέμενε να δώσω σκόνη 3ης βρεφικής ηλικίας μόλις χρόνισε η μικρή μου αντί για φρέσκο. Αποτέλεσμα; τρελή δυσκοιλιότητα (100000% δεν ήταν από διατροφή) για 15 μέρες και μετά από επίσκεψη σε παιδογαστρεντερολόγο, πρέπει να της δίνω αγωγή για 3 μήνες. Εννοείται ότι σιγά σιγά κάνω μετάβαση σε φρέσκο (και με δική του παρότρυνση πλέον). Τουλάχιστον τώρα στο 2ο παιδάκι θα είμαι πιο ενημερωμένη και έτοιμη.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ZiliHer είπε:

25/12 είχα τελευταία περίοδο και την χοριακή την έκανα στις 29/1. Με κύκλο 26-27 ημερών μετά την εγκυμοσύνη, είχα σχεδόν μια εβδομάδα καθυστέρηση. Στο πρώτο μου παιδάκι η πρώτη χοριακή ήταν γύρω στο 200.

Ευχαριστώ πολύ!

Εννοείται θα του το πω ότι θηλάζω. Ξέρω όμως ότι αν εξαιρέσουμε εγκυμοσύνες με ιστορικό αποβολών (μετά το 1ο τρίμηνο), δεν είναι απαραίτητο να διακόψουμε τον θηλασμό. Το θέμα μου μόνο είναι που κάποια στιγμή στο 2ο τριμ θα μειωθεί το γάλα και στο 3ο ίσως κοπεί.

Η κόρη μου θηλάζει τώρα πια μόνο βράδυ και  δεν είναι για διατροφικούς λόγους. Την ημέρα πίνει άλλο γάλα.

Όσο για τον παιδίατρο και συμβουλές διατροφής, έχω συγκεκριμένη άποψη, μέσω εμπειρίας και ενημέρωσης, ότι δεν είναι ο αρμόδιος να με καθοδηγήσει. Θα δείτε στην πορεία κι εσείς ότι όσους παιδίατρους και να ρωτήσετε για το ίδιο πράγμα (πχ εισαγωγή στέρεων τροφών γενικά ή κάποια συγκεκριμένης) θα έχουν διαφορετική απάντηση. ΠΧ Ο νυν παιδίατρός μας επέμενε να δώσω σκόνη 3ης βρεφικής ηλικίας μόλις χρόνισε η μικρή μου αντί για φρέσκο. Αποτέλεσμα; τρελή δυσκοιλιότητα (100000% δεν ήταν από διατροφή) για 15 μέρες και μετά από επίσκεψη σε παιδογαστρεντερολόγο, πρέπει να της δίνω αγωγή για 3 μήνες. Εννοείται ότι σιγά σιγά κάνω μετάβαση σε φρέσκο (και με δική του παρότρυνση πλέον). Τουλάχιστον τώρα στο 2ο παιδάκι θα είμαι πιο ενημερωμένη και έτοιμη.

Καλημέρααα. Παίζουν πολλα με την τιμή της χοριακης. Αλήθεια πως θα σου φαινόταν αν είναι δίδυμα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρααα. Παίζουν πολλα με την τιμή της χοριακης. Αλήθεια πως θα σου φαινόταν αν είναι δίδυμα? 

Το αποκλείω ότι θα είναι βέβαια, αλλά, εάν είναι δίδυμα, θα τα δεχτώ με διπλή χαρά. Θα δυσκολευτούμε βέβαια πολύ για την ανατροφή τους γιατί δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά και με ένα παιδάκι ήδη κάτω των 2 ετών, φαντάζεσαι τι θα γινόταν!

Το σχόλιό μου ήταν περισσότερο για μια κοπέλα που είχε χοριακή γύρω στις 4000 μονάδες και είχε σχολιάσει πριν μέρες.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ZiliHer είπε:

Το αποκλείω ότι θα είναι βέβαια, αλλά, εάν είναι δίδυμα, θα τα δεχτώ με διπλή χαρά. Θα δυσκολευτούμε βέβαια πολύ για την ανατροφή τους γιατί δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά και με ένα παιδάκι ήδη κάτω των 2 ετών, φαντάζεσαι τι θα γινόταν!

Το σχόλιό μου ήταν περισσότερο για μια κοπέλα που είχε χοριακή γύρω στις 4000 μονάδες και είχε σχολιάσει πριν μέρες.

Εγώ θα σου ευχηθώ να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη με ένα γέρο Μωρακι!!! Και να χαίρεσαι το μικρουλι σου!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Εγώ θα σου ευχηθώ να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη με ένα γέρο Μωρακι!!! Και να χαίρεσαι το μικρουλι σου!!! 

Σ ευχαριστώ πολύ ! Με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια!

Πρώτο ραντεβού τη Δευτέρα με τον γιατρό. Για να δούμε... :)

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ZiliHer είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ ! Με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια!

Πρώτο ραντεβού τη Δευτέρα με τον γιατρό. Για να δούμε... :)

 

Αντε περιμένουμε νεακια σου!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια Καλημέρα..25 του Ιανουαρίου εκανα τεστ κ βγηκε θετικό.χοριακη 706 και ξανα εκανα χοριακη 29 του μηνα 4440.Τελευταία περιοδο 29 Δεκεμβρίου..την Δευτέρα 5 του μηνα θα παω στον γιατρό κ εύχομαι να δουμε κ να ακουσουμε το φασολακι μας...καλη εγκυμοσύνη σε ολες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Cristina 85 είπε:

Κοριτσια Καλημέρα..25 του Ιανουαρίου εκανα τεστ κ βγηκε θετικό.χοριακη 706 και ξανα εκανα χοριακη 29 του μηνα 4440.Τελευταία περιοδο 29 Δεκεμβρίου..την Δευτέρα 5 του μηνα θα παω στον γιατρό κ εύχομαι να δουμε κ να ακουσουμε το φασολακι μας...καλη εγκυμοσύνη σε ολες...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαζευόμαστε βλέπω...πήγα σήμερα πάλι για υπέρηχο... μεγάλωσε πολυυυυ....τώρα στην αυχενική πάλι..στις 10 Μάρτη. Κορίτσια ο θηλασμός είναι δύσκολος στις μέρες μας γτ δεν υπάρχει σωστή καθοδήγηση. Όλοι αδιαφορούν γτ εκτός από γνώσεις θέλει κ πιο συχνή επικοινωνία με το γιατρό.   Οι γιατροί βαριουνται να σηκώσουν το τηηλ για μια απλή γρίπη όχι κ να σε έχουν πάνω από το κεφάλι τους για το θηλασμό....σκόνη κ άντε άσε με ήσυχο.....άσε που είναι κ πολλά τα ταξιδακια για την προώθηση σκονογαλατων γτ να τα χάσουν...θήλασα τον γιο μου 27 μήνες κ το σταμάτησα γτ κουράστηκα....είχα πολλά νεύρα από ένα σημείο κ μετά....κανονικά λένε ότι κ έγκυος να μεινεις δεν τον σταματάς τον θηλασμό....απλώς στο δεύτερο τρίμηνο μειώνεται η ροή.υπαρχουν πολλές μαμάδες που θηλάζουν νήπιο κ βρέφος..εγω προσωπικά δεν θα το άντεχα αλλά αυτά ειναι προσωπικά του καθένα....υπάρχουν ομάδες θηλασμού στο facebook όσες ενδιαφέρεστε....πάντως αυτό που έχω καταλάβει τόσο κ;ότι είναι οτι Δεν υπάρχουν καλοί κ κακοί γιατροί αλλά γιατροί που μας βολεύουν η όχι οι απαντήσεις τους....

εμένα πάντως με αγχωνει το γεγονός ότι δεν ξέρω πως θα το πάρει ο μικρός,τον ερχομό ενός νέου μέλους ... Ψάχνω βιβλία παιδικα να ξεκινήσω να τα υ διαβάζω αλλά μετα την αυχενική σκέφτομαι...

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μόλις γύρισα από το γιατρο είμαι 9 εβδομάδων . Το μικρουλι είναι 1,8 εκατοστά και όλα εξελίσσονται φυσιολογικά .έκλεισα και αυχενική για 28/2.και προς το παρόν παίρνω μόνο φυλλικό οξύ γιατί όλες οι εξετάσεις μου είναι στα άνω όρια οπότε δεν χρειάζομαι συμπληρώματα.και εκτός από το στήθος μου που μεγάλωσε σχεδόν ένα νούμερο δεν έχω καμία άλλη ενόχληση.:-D


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλησπέρα . Μόλις γύρισα από το γιατρο είμαι 9 εβδομάδων . Το μικρουλι είναι 1,8 εκατοστά και όλα εξελίσσονται φυσιολογικά .έκλεισα και αυχενική για 28/2.και προς το παρόν παίρνω μόνο φυλλικό οξύ γιατί όλες οι εξετάσεις μου είναι στα άνω όρια οπότε δεν χρειάζομαι συμπληρώματα.και εκτός από το στήθος μου που μεγάλωσε σχεδόν ένα νούμερο δεν έχω καμία άλλη ενόχληση.:-D

Υπέροχα τοτε κοριτσι μου!!! Κι εγώ περίμενω πώς κ πώς να παω 18-02. Τώρα διανύω την 9η εβδομάδα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...