Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , ναντια δε είπε:

Το εφτασε το κιλο η μπουμπου σου αντε να περνουν βαρος ολα τα μωρακια σιγα σιγα... σε ποια εβδομαδα εισαι;

Eιμαι 27+2 και όχι δεν έχω μέτρησει την κοιλιά μου.χαψαχαχα. δεν το είχα σκεφτεί καν

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofaki91 είπε:
πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Εγώ βρίσκομαι 26+2 και όχι δεν μετράω κοιλιά χαχα μου φτάνουν τα κιλά!

Ναι  οντως 5 μερες με περνας! Ασε εγω ενθουσιαζομαι καθε φορα που μετραω την κοιλια μου εχει παρει πολυ τα πανω της. Ασε και εγω ξεκινησα διατροφη αυτην την εβδομαδα και μαγειρευω 2 διαφορετικα φαγητα καθε μερα...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κ συγγνώμη Για την ωρα.κοντεύω να σκασω.ειμαι 25 εβδομάδων κ πριν δυο εβδομάδες εκανα τον β επιπέδου.ο γιατρος μου ειπενα κανω καμπύλη ζαχαρου κ ναμε ξανα δει.σημερα έκανα την καμπυλη κ βγηκε φυσιολογικη.πηγα για επανεξέταση μέτρησης αμνιακου κ μου ειπε οτι εχει αύξηθη.πριν δυο εβδομάδες ηταν 15.5 και σημερα ηταν 19.6.

Με αγχωσε ο γιατρος γιατι μου ειπε οτι το μωρο ειναι φυσιολογικο 

Ολα φυσιολογικα κ αφου δεν εχω κ διαβήτη καλυτερα να κανω αντιοπαρακεντηση.ξερει καποια κοπελα να με φωτίσει γιατι εχω τρελαθεί...

(Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη μου ειχαν πει οτι εχω πολυ αμνιακό υγρο κ απλα,να προσέχω να μην σπασουν.)τωρα σε αυτο ο γιατρος με αγχωσε παρα πολυ.αυριο θα παω στον γιατρο μου αλλα δεν περναει η βραδιά...σας Ευχαριστώ πολύ καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Cristina 85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια κ συγγνώμη Για την ωρα.κοντεύω να σκασω.ειμαι 25 εβδομάδων κ πριν δυο εβδομάδες εκανα τον β επιπέδου.ο γιατρος μου ειπενα κανω καμπύλη ζαχαρου κ ναμε ξανα δει.σημερα έκανα την καμπυλη κ βγηκε φυσιολογικη.πηγα για επανεξέταση μέτρησης αμνιακου κ μου ειπε οτι εχει αύξηθη.πριν δυο εβδομάδες ηταν 15.5 και σημερα ηταν 19.6.

Με αγχωσε ο γιατρος γιατι μου ειπε οτι το μωρο ειναι φυσιολογικο 

Ολα φυσιολογικα κ αφου δεν εχω κ διαβήτη καλυτερα να κανω αντιοπαρακεντηση.ξερει καποια κοπελα να με φωτίσει γιατι εχω τρελαθεί...

(Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη μου ειχαν πει οτι εχω πολυ αμνιακό υγρο κ απλα,να προσέχω να μην σπασουν.)τωρα σε αυτο ο γιατρος με αγχωσε παρα πολυ.αυριο θα παω στον γιατρο μου αλλα δεν περναει η βραδιά...σας Ευχαριστώ πολύ καλό βράδυ

βρες εναν καλο εμβρυολογο να πας να κανετε υπερηχο κ να παρεις μια δευτερη γνωμη. αφου ειχες το ιδιο θεμα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη πολυ πιθανο να μην ειναι τιποτα κ να ειναι θεμα οργανισμου. αθηνα υπαρχουν πολλοι εμβρυολογοι που θα σου δωσουν μια πιο σφαιρικη αποψη για το θεμα απτον γυναικολογο σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

βρες εναν καλο εμβρυολογο να πας να κανετε υπερηχο κ να παρεις μια δευτερη γνωμη. αφου ειχες το ιδιο θεμα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη πολυ πιθανο να μην ειναι τιποτα κ να ειναι θεμα οργανισμου. αθηνα υπαρχουν πολλοι εμβρυολογοι που θα σου δωσουν μια πιο σφαιρικη αποψη για το θεμα απτον γυναικολογο σου. 

Εγω μένω Κρήτη χερσόνησο κ Δεν είναι τοσο εύκολο να ανέβω πανω.καλοκαίρι δουλειές παιδί...καλα αν μου πει κατι ο γιατρός μου αύριο φυσικά κ θα παω.αυτος ο γιατρός που πηγα Σήμερα εχει μεγάλο ονομα στο Ηράκλειο..εμενα δεν μου αρεσε πάντως.τωρα έψαχνα την β επιπέδου του γιου  μουγια να δω κ ειναι σχεδόν ίδια με του μωρού..τι να πω..σε ευχαριστώ πολυ που μου απαντησες.καλο σου βράδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Cristina 85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια κ συγγνώμη Για την ωρα.κοντεύω να σκασω.ειμαι 25 εβδομάδων κ πριν δυο εβδομάδες εκανα τον β επιπέδου.ο γιατρος μου ειπενα κανω καμπύλη ζαχαρου κ ναμε ξανα δει.σημερα έκανα την καμπυλη κ βγηκε φυσιολογικη.πηγα για επανεξέταση μέτρησης αμνιακου κ μου ειπε οτι εχει αύξηθη.πριν δυο εβδομάδες ηταν 15.5 και σημερα ηταν 19.6.

Με αγχωσε ο γιατρος γιατι μου ειπε οτι το μωρο ειναι φυσιολογικο 

Ολα φυσιολογικα κ αφου δεν εχω κ διαβήτη καλυτερα να κανω αντιοπαρακεντηση.ξερει καποια κοπελα να με φωτίσει γιατι εχω τρελαθεί...

(Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη μου ειχαν πει οτι εχω πολυ αμνιακό υγρο κ απλα,να προσέχω να μην σπασουν.)τωρα σε αυτο ο γιατρος με αγχωσε παρα πολυ.αυριο θα παω στον γιατρο μου αλλα δεν περναει η βραδιά...σας Ευχαριστώ πολύ καλό βράδυ

Ο γιατρός που σου έκανε τη β επιπέδου μίλησε για παρακέντηση;

Εγώ θα έλεγα, μέχρι να πας στο γιατρό σου που σε ξέρει και ξέρει ότι και στη προηγούμενη κύηση είχες παραπάνω αμνιακό, να ηρεμήσεις. Τον πήρες τηλ να μιλήσετε; Αν ναι, τι σου είπε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Αλήθεια; Δεν το είχα σκεφτεί καν.... Είσαι φοβερή....

Ναι εμενα ειναι 1 μετρο και 4 εκατοστα βαΣικα αυτην την βδομαδα πηρε τα 4 το ενιωθα γτ με τεντωνε πολυ

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

και εσενα εε? και παλι το πισω μερος δν θα φαινετε?ποσο χαμηλα να κατεβει φαντασεου εχω φτασει να φοραω 85 d

 

εγω στα κανονικα μου φoραω 70d!!!! k τωρα ειμαι 70Ε η 75 d  κ δεν ξερω που θα φτασει ακομα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

κοριτσια με το μεγεθος του στηθος πως πατε? εμενα δεν μου κανει κανενα μου σουτιεν και την αλλη εβδομαδα βαφτιζουμε κ εχω παρει ενα φορεμα που το πηγα σε μοδιστρα για να μου το φτιαξει στο στηθος κ δεν ξερω τι σουτιεν να αγορασω γτ ειναι λιγο ανοιχτο πισω κ θα φενετε το σουτιεν...

Εγώ από 75 b , πήγα 80 c και τώρα με πιέζει και μάλλον χρειάζομαι μεγαλύτερο. Ο άντρας μου είναι απλά ευτυχισμένος .χαχαχα. Δεν ξέρω που θα φτάσει πια. Μετά ξαναγίνεται όπως πριν ? 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ από 75 b , πήγα 80 c και τώρα με πιέζει και μάλλον χρειάζομαι μεγαλύτερο. Ο άντρας μου είναι απλά ευτυχισμένος .χαχαχα. Δεν ξέρω που θα φτάσει πια. Μετά ξαναγίνεται όπως πριν ? 

Αν θα ξαναγίνει όπως πριν εξαρτάται....από τις ποσες ραγαδες, το ποσο ξεχειλωμα και τα ποσά κιλά παίρνουμε και θα χάσουμε. Εννοείτε ότι αν βάλεις και το θηλασμό αλλάζει το πράγμα. Μετά από όλα αυτά κανείς δεν σου εγγυάται το ίδιο νούμερο. Ίσως....θα δείξει.... μπορεί


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, λιλιτο είπε:

Εγώ από 75 b , πήγα 80 c και τώρα με πιέζει και μάλλον χρειάζομαι μεγαλύτερο. Ο άντρας μου είναι απλά ευτυχισμένος .χαχαχα. Δεν ξέρω που θα φτάσει πια. Μετά ξαναγίνεται όπως πριν ? 

λενε οταν σταματησεις να θηλαζεις μετα απο καποιους μηνες θα αρχισει να επανερχετε βεβαια εχω ακουσει περιπτωσεις που λενε εμεινε οπως ηταν στην εγκυμοσυνη βεβαια σ εμας με ηδη μεγαλο στηθος δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο... θα δειξει


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ναντια δε είπε:

λενε οταν σταματησεις να θηλαζεις μετα απο καποιους μηνες θα αρχισει να επανερχετε βεβαια εχω ακουσει περιπτωσεις που λενε εμεινε οπως ηταν στην εγκυμοσυνη βεβαια σ εμας με ηδη μεγαλο στηθος δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο... θα δειξει

καλα εμεις με το στηθος μαλλον θα εχουμε θεμα .. εγω απο μικρη ειχα ραγαδες λευκες απο την αναπτυξη και τωρα που εχει τεντωσει δεν φαινονται πλεον .μαλλον θα βγουν νεες..

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Εγώ από 75 b , πήγα 80 c και τώρα με πιέζει και μάλλον χρειάζομαι μεγαλύτερο. Ο άντρας μου είναι απλά ευτυχισμένος .χαχαχα. Δεν ξέρω που θα φτάσει πια. Μετά ξαναγίνεται όπως πριν ? 

κ εγω σκεφτομαι να παω να παρω σουτιεν αλλα χωρις μπανελες λεω γτ πραγματικα το νιωθω τοσο βαρυ , μου ακουμπαει στην κοιλια  κ νιωθω δυσφορια..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τι τραβαμε κ εμεις... ρε κοριτσια αν κ εναι νωρις ακομα εχουμε 3 μηνες ακομα.... νιωθω οτι δν περνανε οι μερες θελω να δω τον μικρουλι μου τον περιμενω πως κ πως οπως ολες μας φανταζομαι

  • Μου αρέσει 3

...:-D

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο ναι , η TSH σου είναι αρκετά ανεβασμένη. Πάρε τηλ τον ενδοκρινολόγο σου. 

Κορίτσια εμείς με το στήθος δράμα. Να σας πω την αλήθεια πηρα από  m&s σουτιέν θηλασμού και φοραω αυτά. Έχουν και χώρο σε περίπτωση που μεγαλώσει κ άλλο (Παναγία μου βοηθα) χωρίς μπανελα.... Και από τιμή σούπερ! Τα έχει 2 μαζί. Θα χρειαστούν και για μετά οπωσδήποτε!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...