Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Ναι αλλά αυτές που εχει το νοσοκομειο αυτή δεν είναι η δουλειά τους; Όσες κοπελες ξέρω που γέννησανε, δεν είχε καμία μαία δικιά της και μου φάνηκε παράξενο όταν το διάβασα. Ίσως να είμαι και ήσυχη γιατί οι μαίες του γιατρού, ιδιαίτερα με τη μια, έχουμε αναπτύξει και μια ιδιαίτερη σχέση μετά από τόσα χρόνια γνωριμίας. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Ναι αλλά αυτές που εχει το νοσοκομειο αυτή δεν είναι η δουλειά τους; Όσες κοπελες ξέρω που γέννησανε, δεν είχε καμία μαία δικιά της και μου φάνηκε παράξενο όταν το διάβασα. Ίσως να είμαι και ήσυχη γιατί οι μαίες του γιατρού, ιδιαίτερα με τη μια, έχουμε αναπτύξει και μια ιδιαίτερη σχέση μετά από τόσα χρόνια γνωριμίας. 

ε ναι απλα μερικες κοπελες νιωθουν πιο ανετα να εχουν μια γνωστη τους κ να μην φευγει καθε τοσο ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας. ενταξει η μαια του νοσοκομειου δεν μπορει να κατσει μαζι σου παραπανω απο ενα τεταρτακι πχ στο θυλασμο θα πρεπει να παει κ αλλου η πχ θα σου αλλαξει το μωρο αλλα δεν μπορει να κατσει 10 λεπτα να σου λυνει ολες τις αποριες ειναι λιγο πιο βιαστικες. 

Link to comment
Share on other sites

Αν πχ πάρω την μαία της γιατρού μου θα μου κάνει κάποια μαθήματα στο ιατρείο από αρχές Ιουλίου.. στον τοκετό θα ναι όλη την ώρα μαζί μου.. Και όσες μέρες μείνω στο μαιευτήριο επίσης θα με βοηθάει πολύ με τον θηλασμό, υπάρχει περίπτωση να έρθει και σπίτι για κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με το μωρό..

Τώρα αν δεν πάρω μίλησα με μια φίλη του κουνιαδου μου οπου είναι μαία και δουλεύει στη Ρέα μιας και θα γεννήσω και εκεί και μου είπε εκτός του ότι παίρνουν πολλά λεφτά εντάξει να μη περιμένω πως θα ναι στον τοκετό όλη την ώρα κάποια κοπέλα πάνω απ το κεφάλι μου αν γίνεται χαμός δηλαδή.. Βέβαια λέει θα χεις τον άντρα σου δίπλα σου εννοεί για ενθαρρυνση και όπως προανέφερε η κοπέλα παραπάνω για ψυχολογικούς λόγους.. με τον θηλασμό θα με βοηθήσουν και γενικώς βοηθάνε.. οπότε σκέφτηκα να μη πάρω πόσο δύσκολα να ναι πια.. Επίσης αυτή η φίλη μαία μου πε πως θα μου δείξει αυτή τις ασκήσεις αναπνοές.. Αλλά και να τις κάνεις μου πε πάλι τον πόνο θα τον νιώθεις χαχα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Να πάρουμε μαία να κάνει τι; Γιατί δεν ξέρω.... Για το θηλασμό η για κάτι άλλο; Κάνουν κάτι παραπάνω από αυτές που ήδη εχει ο γιατρός ή το νοσοκομείο;

Στην ουσια θα ειναι σαν αποκληστικη αν θες τι γνωμη μου πεταμενα χρηματα αλλα εξαρταται και την αναγκη του καθενος και το πως αισθανετε ανετα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2018 at 8:01 ΠΜ, 2angels είπε:

Ο γιατρός που σου έκανε τη β επιπέδου μίλησε για παρακέντηση;

Εγώ θα έλεγα, μέχρι να πας στο γιατρό σου που σε ξέρει και ξέρει ότι και στη προηγούμενη κύηση είχες παραπάνω αμνιακό, να ηρεμήσεις. Τον πήρες τηλ να μιλήσετε; Αν ναι, τι σου είπε;

Καλησπέρα ξανα..πηγα και με είδε ο γιατρός μου κ μου είπε οτι η γνωμη του ειναι να μην κανω αμνιοπαρακεντηση αλλα σε δεκα μερες θα κάνουμε επανέλεγχο κ θα μου πει σίγουρα.οπότε περιμένουμε παλι...η αλήθεια ειναι οτι με καθησύχασε πολυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Cristina 85 είπε:

Καλησπέρα ξανα..πηγα και με είδε ο γιατρός μου κ μου είπε οτι η γνωμη του ειναι να μην κανω αμνιοπαρακεντηση αλλα σε δεκα μερες θα κάνουμε επανέλεγχο κ θα μου πει σίγουρα.οπότε περιμένουμε παλι...η αλήθεια ειναι οτι με καθησύχασε πολυ...

Υπομονή τότε.λογικα δεν θα είναι τίποτα  αφού το ξανά είχες αλλιώς δεν θα σου έλεγε φαντάζομαι προληπτικά να κάνεις αμνιοπαρακέντηση.περιμενε 10 μερουλες

Εγώ σήμερα ξύπνησα και πονάει όλο ου το κορμί πλάτη πόδια και νιώθω μια σουβλιά στο μπούτι. Καταραμένη ξάπλα...

 

 

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Cristina 85 είπε:

Καλησπέρα ξανα..πηγα και με είδε ο γιατρός μου κ μου είπε οτι η γνωμη του ειναι να μην κανω αμνιοπαρακεντηση αλλα σε δεκα μερες θα κάνουμε επανέλεγχο κ θα μου πει σίγουρα.οπότε περιμένουμε παλι...η αλήθεια ειναι οτι με καθησύχασε πολυ...

Προφανώς το κάνει ο οργανισμός σου , αλλιώς κάτι θα κάνατε πέρα από τον επανέλεγχο που πρέπει να γίνει έστω και τυπικά. Μια χαρουλα! Μπράβο! Αν ξαναεχεις νέα να μας πεις,ε;

 

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Υπομονή τότε.λογικα δεν θα είναι τίποτα  αφού το ξανά είχες αλλιώς δεν θα σου έλεγε φαντάζομαι προληπτικά να κάνεις αμνιοπαρακέντηση.περιμενε 10 μερουλες

Εγώ σήμερα ξύπνησα και πονάει όλο ου το κορμί πλάτη πόδια και νιώθω μια σουβλιά στο μπούτι. Καταραμένη ξάπλα...

 

 

 

Άτιμο πράγμα η ξάπλα,ε; Είχα μείνει και γω σε προηγούμενη εγκυμοσύνη 13-14 βδομάδες περιπου. Φρίκη.... Αλλά ήταν χειμώνας και ήταν κάπως καλύτερα, έτσι όπως τα λες, πονούσαν όλα! Υπομονή κορίτσι μου.... Να αλλάζεις πλευρό συχνά και μα βάζεις τον άντρα σου να τρίβει χεράκια.... ποδαράκια....με κρεμουλα ! Απόλαυση!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , 2angels είπε:

Προφανώς το κάνει ο οργανισμός σου , αλλιώς κάτι θα κάνατε πέρα από τον επανέλεγχο που πρέπει να γίνει έστω και τυπικά. Μια χαρουλα! Μπράβο! Αν ξαναεχεις νέα να μας πεις,ε;

 

Άτιμο πράγμα η ξάπλα,ε; Είχα μείνει και γω σε προηγούμενη εγκυμοσύνη 13-14 βδομάδες περιπου. Φρίκη.... Αλλά ήταν χειμώνας και ήταν κάπως καλύτερα, έτσι όπως τα λες, πονούσαν όλα! Υπομονή κορίτσι μου.... Να αλλάζεις πλευρό συχνά και μα βάζεις τον άντρα σου να τρίβει χεράκια.... ποδαράκια....με κρεμουλα ! Απόλαυση!!!

Ετσι ειναι οπως τα λετε κ εγω οταν σηκωθηκα ποναγα ποντου ενιωθα λες κ εχω φαει ξυλο.. ακομα και τωρα μετα απο ενα μηνα δν εχω συνελθει

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Προφανώς το κάνει ο οργανισμός σου , αλλιώς κάτι θα κάνατε πέρα από τον επανέλεγχο που πρέπει να γίνει έστω και τυπικά. Μια χαρουλα! Μπράβο! Αν ξαναεχεις νέα να μας πεις,ε;

 

Άτιμο πράγμα η ξάπλα,ε; Είχα μείνει και γω σε προηγούμενη εγκυμοσύνη 13-14 βδομάδες περιπου. Φρίκη.... Αλλά ήταν χειμώνας και ήταν κάπως καλύτερα, έτσι όπως τα λες, πονούσαν όλα! Υπομονή κορίτσι μου.... Να αλλάζεις πλευρό συχνά και μα βάζεις τον άντρα σου να τρίβει χεράκια.... ποδαράκια....με κρεμουλα ! Απόλαυση!!!

Έμειναν άλλες 6 εβδομάδες ξάπλα. Μετρσω ήδη σχεδόν 4 στο κρεββάτι.περναει ο  καιρος.Ναι κανει φιλοτιμες προσπάθειες να με.τριψει αλλά επειδή δεν του αρέσει το μασάζ και να τον πολυπιανουν.δεν ξέρει που να πατήσει και βαριέται εύκολα. Γυρνάω συνέχεια στο κρεββάτι αλλά μάλλον από τη μέση με χτύπησε κάποιο νεύρο στο πόδι. 

 

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ετσι ειναι οπως τα λετε κ εγω οταν σηκωθηκα ποναγα ποντου ενιωθα λες κ εχω φαει ξυλο.. ακομα και τωρα μετα απο ενα μηνα δν εχω συνελθει

Εσύ γιατί ήσουν ξάπλα.???


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Έμειναν άλλες 6 εβδομάδες ξάπλα. Μετρσω ήδη σχεδόν 4 στο κρεββάτι.περναει ο  καιρος.Ναι κανει φιλοτιμες προσπάθειες να με.τριψει αλλά επειδή δεν του αρέσει το μασάζ και να τον πολυπιανουν.δεν ξέρει που να πατήσει και βαριέται εύκολα. Γυρνάω συνέχεια στο κρεββάτι αλλά μάλλον από τη μέση με χτύπησε κάποιο νεύρο στο πόδι. 

 

Εσύ γιατί ήσουν ξάπλα.???

Ειχα παθει αποκολησση απο την 9η εβδομαδα και σηκωθηκα πριν λιγο καιρο τωρα ειμαι στην 26


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ειχα παθει αποκολησση απο την 9η εβδομαδα και σηκωθηκα πριν λιγο καιρο τωρα ειμαι στην 26

Πωωω πρέπει να περάσες κι έσυ τα μύρια όσα. Τώρα κοίτα να το χαρείς πήγαινε για ψώνια για μπάνια βόλτες να αναπληρώσεις το χαμένο χρόνο.χαχα. και από δω και πέρα να χεις μια τελεια εγκυμοσύνη.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , λιλιτο είπε:

Πωωω πρέπει να περάσες κι έσυ τα μύρια όσα. Τώρα κοίτα να το χαρείς πήγαινε για ψώνια για μπάνια βόλτες να αναπληρώσεις το χαμένο χρόνο.χαχα. και από δω και πέρα να χεις μια τελεια εγκυμοσύνη.

Αστα πολυ δυσκολη περιοδος ακομα κ τωρα δν ειναι ευκολο ενω σηκωνομαι κανονικα αλλα που να βγω με τετοια ζεστη να οδηγαω μ ςχει απαγορεψει και ειναι δυσκολο να μετακινηθω οποτε παλι σπιτι με κλιματιατικο..


...:-D

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Αστα πολυ δυσκολη περιοδος ακομα κ τωρα δν ειναι ευκολο ενω σηκωνομαι κανονικα αλλα που να βγω με τετοια ζεστη να οδηγαω μ ςχει απαγορεψει και ειναι δυσκολο να μετακινηθω οποτε παλι σπιτι με κλιματιατικο..

Καλημέρα... Μια από τα ίδια και γω. Σπίτι, άντε σε κανένα οικογενειακο τραπέζι και όχι πολλά πολλά. Πόσο θα ήθελα να βγω για ψώνια δεν λέγεται! Αλλά... πολλά τα αλλά! 

Τι κάνετε κορίτσια;

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.πριν λίγο ξύπνησα είδα όνειρο ότι θήλαζα ένα μωρό. Και διάβασα ότι είναι θετικό και σημάδι ευημερίας και ότι θα πράγματοποιηθουν τα όνειρα σου. Και τώρα κάθομαι χαμογελαστή και τρώω το πρωινό μου. Εσείς τι κάνετε?? Ωωω κριμα δεν πειραζει εχουμε .χρονκ για ψώνια .κάντε ονλαιν έρευνα αγοράς για να είστε έτοιμες.εγω αυτό κάνω για να περνάει η ώρα..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Εγώ ξύπνησα το πρωί με τον άντρα μου που έφυγε για δουλειά και μετά την ξαναπεσα πολύ νύστα και που ξύπνησα δηλαδή μου έρχεται να ξανακοιμηθώ είναι και ο καιρός χάλια.. χθες έκανα μερικές ατασθαλίες και το έντερο είναι άστα να πάνε.. Θέλω και να διαβάσω μπας και δώσω μάθημα αύριο.. Κατά τ'άλλα ήσυχα.. 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...