Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Εγώ ξύπνησα το πρωί με τον άντρα μου που έφυγε για δουλειά και μετά την ξαναπεσα πολύ νύστα και που ξύπνησα δηλαδή μου έρχεται να ξανακοιμηθώ είναι και ο καιρός χάλια.. χθες έκανα μερικές ατασθαλίες και το έντερο είναι άστα να πάνε.. Θέλω και να διαβάσω μπας και δώσω μάθημα αύριο.. Κατά τ'άλλα ήσυχα.. 

 

Εδώ έχει ήλιο σήμερα. Χαράς στο κουράγιο σου να κάτσεις να διαβάσεις.εγω πήρα παράταση για το Σεπτέμβρη για μια εργασία και έχω και η διπλωματική που όλο λέω θα διαβάσω αλλά βαριέμαι πολύ. Πιστεύω αν ξεκινήσω θα την κάνω αλλά ειναι μέχρι να πάρω την απόφαση.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εδώ έχει ήλιο σήμερα. Χαράς στο κουράγιο σου να κάτσεις να διαβάσεις.εγω πήρα παράταση για το Σεπτέμβρη για μια εργασία και έχω και η διπλωματική που όλο λέω θα διαβάσω αλλά βαριέμαι πολύ. Πιστεύω αν ξεκινήσω θα την κάνω αλλά ειναι μέχρι να πάρω την απόφαση.

Εδώ ο ήλιος έρχεται και φεύγει λένε για βροχές πάλι.. άστα με βαριά καρδιά θα διαβάσω Αλλά τι να κάνω μια ματιά να ρίξω τουλάχιστον.. Γτ τον Σεπτέμβρη θα την χάσω όλη και μετά στη χειμερινή θα ζητήσω τη μαμά μου να ρθει να προσέχει τη μικρή ώστε να μη χάσω και εκείνη..

Σε νιώθω πάντως.. Εσύ κοίτα να είσαι καλά και θα τα δώσουμε τα άτιμα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ από το πρωί ήλιο και κουφοβραση . Τώρα.... βρέχει! Έπιασε ξαφνικά και ρίχνει ασταμάτητα!

@Sofaki91  αύριο μπαίνεις στον 7ο βλεπω;;; Ουαου!!!! 

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι από μανουλες Οκτωβρίου!!! Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε αυξημένα υγρά;;;

Γεια σου Μάντη.... Από υγρά ναι, αλλά για το αυξημένα τι να σου πω; Μερικές φορές είμαι μούσκεμα αλλά ιδρώνουμε και ιδιαίτερα τώρα με τη ζέστη και με τις ορμόνες αυτές. Θεωρώ πως είναι φυσιολογικό.... Είναι φορές που είναι περισσότερα  και άλλες λιγότερα. Γιατί ανησυχείς κορίτσι μου;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Εμείς εδώ από το πρωί ήλιο και κουφοβραση . Τώρα.... βρέχει! Έπιασε ξαφνικά και ρίχνει ασταμάτητα! 

Γεια σου Μάντη.... Από υγρά ναι, αλλά για το αυξημένα τι να σου πω; Μερικές φορές είμαι μούσκεμα αλλά ιδρώνουμε και ιδιαίτερα τώρα με τη ζέστη και με τις ορμόνες αυτές. Θεωρώ πως είναι φυσιολογικό.... Είναι φορές που είναι περισσότερα  και άλλες λιγότερα. Γιατί ανησυχείς κορίτσι μου;

Κορίτσι μου μάλλον μου κάνει κακο το πολύ διάβασμα... Έχω αρκετά υγρά ειδικά όταν βγω απ' το σπίτι και περπατήσω λίγο τώρα ίσως είναι και ιδρώτας μαζί... Κάτι διάβαζα για απώλεια αμνιακού υγρού... Όταν ειμαι σπίτι έχω νομίζω φυσιολογικά υγρά...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσι μου μάλλον μου κάνει κακο το πολύ διάβασμα... Έχω αρκετά υγρά ειδικά όταν βγω απ' το σπίτι και περπατήσω λίγο τώρα ίσως είναι και ιδρώτας μαζί... Κάτι διάβαζα για απώλεια αμνιακού υγρού... Όταν ειμαι σπίτι έχω νομίζω φυσιολογικά υγρά...

Μην διάβαζεις πολύ.... Κάνει κακό τελικά. Έχει κάτι ή μια και το αποκτά και η άλλη. Αν υπήρχε απώλεια αμνιακου θα το έβλεπε ο γιατρός στους υπερήχους. Πάντως και γω όταν είμαι σε ήρεμια και δεν ιδρωσω δεν έχω σχεδόν καθόλου , μόνο τα κλασικά.

Αν πάλι βλέπεις ότι κάτι δε ανησυχεί και σε υπεραγχωνει να ρωτάς και το γιατρό σου , για να σου φεύγει η ιδέα


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Μην διάβαζεις πολύ.... Κάνει κακό τελικά. Έχει κάτι ή μια και το αποκτά και η άλλη. Αν υπήρχε απώλεια αμνιακου θα το έβλεπε ο γιατρός στους υπερήχους. Πάντως και γω όταν είμαι σε ήρεμια και δεν ιδρωσω δεν έχω σχεδόν καθόλου , μόνο τα κλασικά.

Αν πάλι βλέπεις ότι κάτι δε ανησυχεί και σε υπεραγχωνει να ρωτάς και το γιατρό σου , για να σου φεύγει η ιδέα

Αύριο έχω β επιπέδου... Οπότε θα ρωτήσω για σιγουριά!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Αύριο έχω β επιπέδου... Οπότε θα ρωτήσω για σιγουριά!!!

Άψογα! Καλή επιτυχία! Να ζητήσεις φωτό τη φατσούλα σε 3d!!! Είναι απίστευτο! Θα ήθελα πολύ να βάλω τη μικρή μου σε κορνίζα αλλά κρατιεμαι.... Μη με πουν και παλαβή! Χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , 2angels είπε:

Άψογα! Καλή επιτυχία! Να ζητήσεις φωτό τη φατσούλα σε 3d!!! Είναι απίστευτο! Θα ήθελα πολύ να βάλω τη μικρή μου σε κορνίζα αλλά κρατιεμαι.... Μη με πουν και παλαβή! Χαχαχα

εννοείται πως θα ζητήσω!!!! Καλέ κάνε μια τεράστια κορνίζα και βάλε!!! Χαζομαμαδες από τώρα θα είμαστε!!!!  Σε ευχαριστώ πολύ!!!:-D

  • Χαχα 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Αύριο έχω β επιπέδου... Οπότε θα ρωτήσω για σιγουριά!!!

Θα στο πει και ο γιατρός ,αυτά τα βλέπει όλα από τον υπέρηχο ρωτα και εσύ βέβαια και ενημέρωσε μας.. Αλλά υγρά έχω κι εγώ εννοείτε πιο πολλά από πριν Αλλά δεν διακρίνω κάτι που με ανησυχεί.. άλλωστε αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που μου είχε αναφέρει και η γυναικολόγος μου πως τώρα στην εγκυμοσύνη θα έχω πιο πολλά.. μη διαβαζεις διαφορά και στεναχωριέσαι καλύτερα να απευθύνεσαι στους ίδιους τους γιατρούς για τέτοια ζητήματα..

@2angels πωπω ναι περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα.. Άλλες 9 βδομάδες και μπαίνω στο μήνα μου..

Όσο για τη φωτογραφία που λες άσε μόνο κακό μας κάνει το τρισδιάστατο χαχα με καλή έννοια .. Θέλω να πάω να τη δω γτ δεν μπορώ να περιμένω ως το doppler που είναι σε ένα μήνα Αλλά ο άντρας μου με μαλώνει και μου λέει να κάνω υπομονή..

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Θα στο πει και ο γιατρός ,αυτά τα βλέπει όλα από τον υπέρηχο ρωτα και εσύ βέβαια και ενημέρωσε μας.. Αλλά υγρά έχω κι εγώ εννοείτε πιο πολλά από πριν Αλλά δεν διακρίνω κάτι που με ανησυχεί.. άλλωστε αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που μου είχε αναφέρει και η γυναικολόγος μου πως τώρα στην εγκυμοσύνη θα έχω πιο πολλά.. μη διαβαζεις διαφορά και στεναχωριέσαι καλύτερα να απευθύνεσαι στους ίδιους τους γιατρούς για τέτοια ζητήματα..

@2angels πωπω ναι περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα.. Άλλες 9 βδομάδες και μπαίνω στο μήνα μου..

Όσο για τη φωτογραφία που λες άσε μόνο κακό μας κάνει το τρισδιάστατο χαχα με καλή έννοια .. Θέλω να πάω να τη δω γτ δεν μπορώ να περιμένω ως το doppler που είναι σε ένα μήνα Αλλά ο άντρας μου με μαλώνει και μου λέει να κάνω υπομονή..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Μια που το ανέφερες ποτε γίνεται το doppler;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2018 at 3:26 PM, 2angels said:

@λιλιτο ναι , η TSH σου είναι αρκετά ανεβασμένη. Πάρε τηλ τον ενδοκρινολόγο σου. 

Κορίτσια εμείς με το στήθος δράμα. Να σας πω την αλήθεια πηρα από  m&s σουτιέν θηλασμού και φοραω αυτά. Έχουν και χώρο σε περίπτωση που μεγαλώσει κ άλλο (Παναγία μου βοηθα) χωρίς μπανελα.... Και από τιμή σούπερ! Τα έχει 2 μαζί. Θα χρειαστούν και για μετά οπωσδήποτε!!!

Κι εγω αυτα εχω, ειναι τελεια! Αλλα πηρα κ ενα στραπλες να εχω για το καλοκαιρι, θεωρω οτι θα χρειαστει με πολλα ρουχα.

Κατα τ αλλα πρεπει να εχω ανεβει τουλαχιστον 2 νουμερα στηθος και ισως 1 πλατη....

Και η δικη μου καμπυλη πολυ καλη ευτυχως γτ ο μπεμπης ειναι μεγαλος! 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

32 βδομάδα νομίζω. Εμένα μου έκλεισε το κέντρο που πάω για τους μεγάλους υπερήχους στις 3 Αυγούστου ... Θα λείπουν και όλοι με άδειες εκείνη τη περίοδο και το κλείσαμε νωρίς νωρίς

Α κορίτσια! Τώρα που το θυμήθηκα! Επειδή @Freya_1981 ανέφερες τα σουτιέν.... Τα νούμερα μας αυξήθηκαν (κι άλλο!!!!!!) και στους άντρες μας, λογικά , τρέχουν τα σάλια (χαχαχαχαχ) μακριά από το στήθος σας όμως! Όταν το στήθος ερεθίζεται παράγει ωκυτοκινη η οποία με τη σειρά της προκαλεί συσπάσεις!!! Μου το είπε ο γιατρός και ήταν κάθετος με αυτό! Να το έχετε στο νου σας, όχι πολλά χαδακια λοιπόν!!!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη και γω έχω πολλά υγρά.και ειδικά κανα δυο φορές τα ένιωσα να τρέχουν και βραχηκε το εσώρουχο μου αλλά ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό να έχουμε πολλά υγρά.αλλα είχα φρικαρει πολύ.

@Sofaki91 τώρα που το λες και γω σε 8 βδομαδες μπαίνω στο μήνα μου.τελικα δεν είναι και τόσο μακριά. Χαχαχ. Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός.

@Freya_1981 πόσο κοστίζουν τα σουτιέν από m&s. 

@2angels  και γω το διάβασα αυτό ότι μπορει να προκαλέσει συσπάσεις και να οδηγήσει σε τοκετό.οποτε να προσέχουμε.  Κι εγώ από ότι ξέρω γύρω στην 32 γίνεται το doppler και είναι πολύ σημαντική εξέταση.!!!

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , λιλιτο είπε:

@Μάντη και γω έχω πολλά υγρά.και ειδικά κανα δυο φορές τα ένιωσα να τρέχουν και βραχηκε το εσώρουχο μου αλλά ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό να έχουμε πολλά υγρά.αλλα είχα φρικαρει πολύ.

@Sofaki91 τώρα που το λες και γω σε 8 βδομαδες μπαίνω στο μήνα μου.τελικα δεν είναι και τόσο μακριά. Χαχαχ. Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός.

@Freya_1981 πόσο κοστίζουν τα σουτιέν από m&s. 

@2angels  και γω το διάβασα αυτό ότι μπορει να προκαλέσει συσπάσεις και να οδηγήσει σε τοκετό.οποτε να προσέχουμε.  Κι εγώ από ότι ξέρω γύρω στην 32 γίνεται το doppler και είναι πολύ σημαντική εξέταση.!!!

Για να τα έχουμε αυτά τα υγρά αρκετες δεν είναι κάτι... Μεγάλη ανακούφιση!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...