Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

      Όχι δεν έκανα γιατί σκέφτηκα να μείνω στον αρχικό προγραμματισμό που μου έδωσαν από το κέντρο. Είναι και περίεργοι αυτοί θα μου την έλεγαν αν έκανα του κεφαλιού μου. Τώρα αν θέλει 48ωρο σκέφτηκα πως μετά θα παω Κυριακή σε κάποια κλινική τύπου Ιασώ. Έκανα και δευτερο τεστακι predictor και βγήκε θετικό κ αυτό 🙏

      Ευχαριστω για τον ενδιαφέρον σου 💕

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κορίτσι μου μάλλον μου κάνει κακο το πολύ διάβασμα... Έχω αρκετά υγρά ειδικά όταν βγω απ' το σπίτι και περπατήσω λίγο τώρα ίσως είναι και ιδρώτας μαζί... Κάτι διάβαζα για απώλεια αμνιακού υγρού... Όταν ειμαι σπίτι έχω νομίζω φυσιολογικά υγρά...

Κι εγώ τα ίδια ακριβώς σκέφτομαι αλλά δεν νομίζω να ισχύει.Τελικά έχουμε όλες ένα σωρό ανησυχίες από το πουθενά.Αύριο θα σου πει κ ο γιατρός πως είναι νορμάλ, μην το σκέφτεσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το doppler γίνεται κάπου μεταξύ 32 και 34 βδομάδας εγώ θα το κάνω όταν θα μαι 31 και 4 διότι έχει κάποια σεμινάρια μετά ο γιατρός..

Άντε κοντεύει ο καιρός σιγά σιγά για όλες μας μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε τόσο γρήγορα..Εγώ το είχα μάθει πριν την καθυστέρηση ακόμα όταν ήμουν 3+4 χαχα

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

  Γύρω στα 25 ευρώ έχει το σετ , ναι! Τα έχω ευχαριστηθεί πολύ και γω! Και εσώρουχα βαμβακερά που πήρα πολύ ωραία κ αυτά! Και έχει νούμερα κορίτσια για μας που έχουμε στήθος! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Το doppler γίνεται κάπου μεταξύ 32 και 34 βδομάδας εγώ θα το κάνω όταν θα μαι 31 και 4 διότι έχει κάποια σεμινάρια μετά ο γιατρός..

Άντε κοντεύει ο καιρός σιγά σιγά για όλες μας μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε τόσο γρήγορα..Εγώ το είχα μάθει πριν την καθυστέρηση ακόμα όταν ήμουν 3+4 χαχα

Εγώ το έμαθα 3 εβδομάδων ακριβώς!!! Ο γιατρός δεν με πίστεψε ότι έδειξε θετικό το τεστ!!! Πρώτη χοριακη σκέψου έκανα 3+1 και ήταν μόλις 19!!!! Απίστευτο πως περνάει ο καιρός!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Μάντη είπε:

Εγώ το έμαθα 3 εβδομάδων ακριβώς!!! Ο γιατρός δεν με πίστεψε ότι έδειξε θετικό το τεστ!!! Πρώτη χοριακη σκέψου έκανα 3+1 και ήταν μόλις 19!!!! Απίστευτο πως περνάει ο καιρός!!!

Χαχα εγώ πρώτη χοριακη 3+6 και ήταν 88 αν θυμάμαι καλά.. Πώς και τόσο νωρίς?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Χαχα εγώ πρώτη χοριακη 3+6 και ήταν 88 αν θυμάμαι καλά.. Πώς και τόσο νωρίς?? 

Άρχισαν πολύ νωρίς τα συμπτώματα... Ενώ έτρωγα κάθε βράδυ μέλι με φρούτα ένα βράδυ πριν το τεστ μόλις άνοιξα το μέλι έκανα εμετό και επειδή προσπαθούσαμε καιρό το κατάλαβα ότι κάτι γίνεται!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μάντη είπε:

Άρχισαν πολύ νωρίς τα συμπτώματα... Ενώ έτρωγα κάθε βράδυ μέλι με φρούτα ένα βράδυ πριν το τεστ μόλις άνοιξα το μέλι έκανα εμετό και επειδή προσπαθούσαμε καιρό το κατάλαβα ότι κάτι γίνεται!!!!

Πολύ νωρίς πράγματι και για συμπτώματα ειδικά


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki91 είπε:

Πολύ νωρίς πράγματι και για συμπτώματα ειδικά

Ναι!!!! Και εγω νομιζα οτι ειναι η φαντασια μου!!! Και ελεγα οτι επειδη το θεοω τοσο υποσυνείδητα προκάλεσα τον εμετό! !!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ναι!!!! Και εγω νομιζα οτι ειναι η φαντασια μου!!! Και ελεγα οτι επειδη το θεοω τοσο υποσυνείδητα προκάλεσα τον εμετό! !!

Εμένα απ την 6η ξεκίνησαν αναγουλες λίγοι εμετοί και πικριλα στο στόμα και πολύ ύπνο.. με τον καιρό απέκτησα έντονη παλινδρόμηση και δυσπεψία  είχα που είχα χειροτέρεψε.. τα 2 πρώτα μόνο εξαφανίστηκαν. Όλα τα άλλα κρατούν καλά .. εσένα έμεινε τίποτα??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εμένα απ την 6η ξεκίνησαν αναγουλες λίγοι εμετοί και πικριλα στο στόμα και πολύ ύπνο.. με τον καιρό απέκτησα έντονη παλινδρόμηση και δυσπεψία  είχα που είχα χειροτέρεψε.. τα 2 πρώτα μόνο εξαφανίστηκαν. Όλα τα άλλα κρατούν καλά .. εσένα έμεινε τίποτα??

Όχι δεν έχω σχεδόν τίποτα από τη 10 εβδομάδα... Αλλά στις αρχές ήμουν χάλια με τη λεκάνη αγκαλιά... Τώρα μόνο δυσπεψία λίγο!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια τι ακριβως δειχνει η εξεταση ντοπλερ;

δειχνει την ροη του αιματος στα αγγεια του ομφαλιου λωρου την ροη του αιματος στον εγκεφαλο. εκτιμαται ποσο εχει γερασει ο πλακουντας. εξεταζουν τα οργανα του παιδιου καρδια νεφρα εγκεφαλο αν λειτουργουν σωστα. μετρανε το αμνιακο υγρο. κ μετρανε κ τον τραχηλο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. σημερα ξυπνησα πολυ πολυ χαρουμενη..... εφτασα καιεπισημα 28η βδομαδα, ο αντρας μου περπαταεικανονικα απο σημερα χωρις πατεριτσα και το εσκασε ο σκυλος μου που τον εχει ο μπαμπας μου και ηρθε επισκεψη σε μας το γλυκουλι μου.και περιμενε εξω απο την πορτα να ξυπνησουμε!!:-D:x

 

  • Μου αρέσει 4

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, λιλιτο said:

καλημερα. σημερα ξυπνησα πολυ πολυ χαρουμενη..... εφτασα καιεπισημα 28η βδομαδα, ο αντρας μου περπαταεικανονικα απο σημερα χωρις πατεριτσα και το εσκασε ο σκυλος μου που τον εχει ο μπαμπας μου και ηρθε επισκεψη σε μας το γλυκουλι μου.και περιμενε εξω απο την πορτα να ξυπνησουμε!!:-D:x

 

Αχ ποτε θα τον παρετε πισω τον καημενουλη?


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...