Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Ωχ ανοίξατε πονεμένο θέμα με πεθερές χαχα.. Αυτό που ξέρω είναι πως όσο θάρρος δώσεις τόσο πιο ανοιχτή θα ναι και αυτή.. πχ οκ καλό είναι να έρχεται η πεθερά της @λιλιτο να κάνει δουλειές Αλλά έπειτα θα χει άποψη για όλα όπως και αυτό που είπε δεν ήταν και πολύ ωραίο..

Εμείς μέναμε πάνω κάτω κάνα μισό χρόνο πριν μείνω έγκυος και νομίζει πως μπορεί να χει άποψη και μου την λέει κιόλας επειδή προσφέρεται να κάνει δουλειές Αλλά δεν της έχω εμπιστοσύνη γτ δεν τηρεί πολύ τους κανόνες υγιεινής όπως και της @2angels ένα πράγμα.. και γενικώς σαν χαρακτήρας δεν δέχομαι εύκολα βοήθεια όταν ζητήσω και μπορέσει ο άλλος έχει καλώς.. ειδικά όταν έρχεται σπίτι δεν μου αρέσει να ανοίγει ψυγεία και ντουλάπια.. δεν ξέρω πείτε με παράξενη Αλλά έτσι είμαι..

Επίσης τον Σεπτέμβριο που θα γεννήσω θα ναι και η μαμά μου εδώ θέλει και αυτή να πάρει λέει άδεια απ τη δουλειά ενώ μπορεί να έρχεται τα απογεύματα δεν χρειάζεται να ναι απ το πρωί εδώ και όταν της το πα μου λέει εσύ θα χεις τη μαμά σου και εγώ θα μαι με το παιδάκι μου.. ότι να ναι ! Να χω στο σπίτι γονείς άντρα και πεθερικά θα τρελαθώ θα κλείνομαι στο δωμάτιο με το μωρό..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχου @Sofaki91!!! τη πάτησες!;!; Το παιδάκι της δεν θα είναι στη δουλειά; Θα είναι από το πρωί σπίτι όλοι; Θα θες την ησυχία σου και που να τη βρεις; Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 2angels είπε:

Ωχου @Sofaki91!!! τη πάτησες!;!; Το παιδάκι της δεν θα είναι στη δουλειά; Θα είναι από το πρωί σπίτι όλοι; Θα θες την ησυχία σου και που να τη βρεις; Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω! 

Θα πάρει 1 βδομάδα σίγουρα άδεια ο άντρας μου για να ναι μαζί μας σπίτι μπορεί και 2..Ναι αυτό είχε στο μυαλό της μου φαίνετε γτ αλλωστε να παρει αδεια ειπαμε δηλαδή..Αλλά θα το ξεκοψω ακόμα αν τεθεί ξανά ως θέμα.. δεν μπορώ τέτοια πράγματα.. οι γονείς μου άλλωστε από εξωτερικό έρχονται και θα ναι για λίγο εδώ ενώ αυτή θα μπορεί 2 φορές τη βδομάδα να έρχεται άμα θέλει δεν θέλω και συχνές επισκέψεις.. άλλωστε το μωρό ούτε σε αγκαλιές θα πηγαίνει και θα χει ανάγκη τη μαμά του..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλη μωρέ αν και λίγο νευρική σαν άνθρωπος.εμενα μου φέρεται υπέροχα. Και τηρεί στο μέγιστο τους κανόνες υγιεινής δε μπορώ να πω ..

εμένα κανόνισαν μετά τη γέννα το πρωί η πεθερά θα τη φωνάζω για βοήθεια και το απόγευμα μάλλον θα έρχεται η μαμά μου. Αλλά εγώ πιστεύω θα θέλω μόνο τον άντρα μου για να βρούμε τις ισορροπίες μας οσον να ναι και να χαρούμε το μωρό.αντε να έρθουν και η γιαγιά μου και οι αδερφές μου να το δουν .δεν ξέρω αν θα θέλω πολύ κόσμο.

@Sofaki91 πες την πεθερά σου μα έρχεται το απόγευμα να σε βοηθάει τάχα να ξεκουράζεται η μαμά σου .και ότι όλοι μαζί δεν γίνεται.και ότι οι γονείς σου θα φύγουν και θες να ανιχνεύσει ξεκουραστη για μετά που θα είσαι μόνη. Καλοπιασμα θέλουν νομίζω περισσότερα για να δουν ότι τις εκτιμούμε και οτι είναι χρήσιμες.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , λιλιτο είπε:

Είναι καλη μωρέ αν και λίγο νευρική σαν άνθρωπος.εμενα μου φέρεται υπέροχα. Και τηρεί στο μέγιστο τους κανόνες υγιεινής δε μπορώ να πω ..

εμένα κανόνισαν μετά τη γέννα το πρωί η πεθερά θα τη φωνάζω για βοήθεια και το απόγευμα μάλλον θα έρχεται η μαμά μου. Αλλά εγώ πιστεύω θα θέλω μόνο τον άντρα μου για να βρούμε τις ισορροπίες μας οσον να ναι και να χαρούμε το μωρό.αντε να έρθουν και η γιαγιά μου και οι αδερφές μου να το δουν .δεν ξέρω αν θα θέλω πολύ κόσμο.

@Sofaki91 πες την πεθερά σου μα έρχεται το απόγευμα να σε βοηθάει τάχα να ξεκουράζεται η μαμά σου .και ότι όλοι μαζί δεν γίνεται.και ότι οι γονείς σου θα φύγουν και θες να ανιχνεύσει ξεκουραστη για μετά που θα είσαι μόνη. Καλοπιασμα θέλουν νομίζω περισσότερα για να δουν ότι τις εκτιμούμε και οτι είναι χρήσιμες.

Και εγώ εν μέρη δεν έχω παράπονο στο πως μου φέρεται Αλλά ορισμένα πράγματα έχουν και τα όρια τους.. 

Και εμένα αν οι γονείς μου ήταν κοντά θα ήθελα τον άντρα μου μόνο για να μπούμε εξαρχής στο κλίμα.. ότι τις εκτιμούμε κατ εμέ δεν έχει να κάνει με τα του σπιτιού.. άμα χρειαστούμε βοήθεια εννοείτε θα μιλήσω και θα ζητήσω πάντως..

 

Άσχετο πάντως σήμερα έχω πολλά πετρώματα ενώ παίρνω κανονικά το μαγνήσιο αναρωτιέμαι μήπως είναι το μωρό.. αν συνεχιστούν ως αύριο θα πάρω την γιατρό τηλ..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εγώ εν μέρη δεν έχω παράπονο στο πως μου φέρεται Αλλά ορισμένα πράγματα έχουν και τα όρια τους.. 

Και εμένα αν οι γονείς μου ήταν κοντά θα ήθελα τον άντρα μου μόνο για να μπούμε εξαρχής στο κλίμα.. ότι τις εκτιμούμε κατ εμέ δεν έχει να κάνει με τα του σπιτιού.. άμα χρειαστούμε βοήθεια εννοείτε θα μιλήσω και θα ζητήσω πάντως..

 

Άσχετο πάντως σήμερα έχω πολλά πετρώματα ενώ παίρνω κανονικά το μαγνήσιο αναρωτιέμαι μήπως είναι το μωρό.. αν συνεχιστούν ως αύριο θα πάρω την γιατρό τηλ..

Αν όταν αλλάζεις θέση σταματάει νομίζω ότι δεν είναι πολύ ανησυχητικό αν είναι συνεχόμενα και αυξάνονται παρτον από σήμερα. Βασικά δεν είχα ποτέ για να σου πω περισσότερα.απο ότι έχω διαβάσει. Εγώ είχα κάτι πονακια χαμηλά χθες αλλά τελικά ήταν από το έντερο  και πονάνε τα πλευρά μου σαν να έχω φαει μπουνιά .το ιδιο και το κόκκαλο δεξιά στη λεκάνη που στηρίζεται το παντελόνι. Φαντάζομαι από τη κοιλιά που ανοίγει και ότι όλα αλλάζουν εκει μέσα θέση. Άντε και αύριο τελευταία μέρα αντιβίωσης. Έχω μεγάλο θέμα με τα χάπια. Στα 3 την εκοβα για να την καταπιω


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Αν όταν αλλάζεις θέση σταματάει νομίζω ότι δεν είναι πολύ ανησυχητικό αν είναι συνεχόμενα και αυξάνονται παρτον από σήμερα. Βασικά δεν είχα ποτέ για να σου πω περισσότερα.απο ότι έχω διαβάσει. Εγώ είχα κάτι πονακια χαμηλά χθες αλλά τελικά ήταν από το έντερο  και πονάνε τα πλευρά μου σαν να έχω φαει μπουνιά .το ιδιο και το κόκκαλο δεξιά στη λεκάνη που στηρίζεται το παντελόνι. Φαντάζομαι από τη κοιλιά που ανοίγει και ότι όλα αλλάζουν εκει μέσα θέση. Άντε και αύριο τελευταία μέρα αντιβίωσης. Έχω μεγάλο θέμα με τα χάπια. Στα 3 την εκοβα για να την καταπιω

Έκτοτε άντε 2 φορές να έγινε ακόμα θα δω και αύριο και θα την πάρω αν είναι..Ναι λογικά επειδή ανοίγεις.. 

Σοβαρά Ε? Άντε να τελειώνεις.. γιατρό πότε θα ξαναπάς?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλά.κι εγώ βαριέμαι .ένα μήνα στο κρεββάτι. Πρηστηκαν και τα λαιμα μου και είμαι πολύ μπουκωμενη. Ένα δράμα. Έχω κουραστεί και με τη πεθερά μου. Κάθε μέρα είναι εδώ και κάνει δουλειές, είναι υστερική με την καθαριότητα γενικά. Αλλα.μου σπάει τα νεύρα. Και δεν μιλάω φυσικά γτ το.κανει για μας , μας μαγειρεύει , αγχώνεται και για το εγγόνι. Αλλά ώρες ώρες πιστεύω πως θα γεννηθεί και δεν θα την αφήσω να την ακουμπήσει. Πέταξε και χθες το : καλα που μένω από πάνω γιατί εσείς είστε αχρηστοι να μεγαλώσετε παιδί. Επειδη εγώ σκουπίζω και σφουγγάριζω μια φορα στις 4-5 μέρες  και όχι κάθε μερα. κατάλαβα οτι απλά δεν σκέφτεται όταν μιλάει .και φυσικά αυτό το είπε γτ της είπε ο γιος της να μην καθαρίσει το σπίτι.γτ έβλεπε ότι τα νεύρα μου δεν είναι καλά.

Σοβαρα μιλας;;; πωπω το ασχημο ειναι οτι μενει κ απο πανω δλδ κ μετα με το μωρο τι θα γινει


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 , εννοείτε να πάρεις τη γιατρό σου , αλλά να ξέρεις ότι από δω και πέρα οι συσπασουλες είναι φυσιολογικές. Προετοιμάζουν τη μήτρα. Βέβαια να μην πονας και να μην είναι πολύ συχνές. Έχω και γω γιατρό αύριο. 

@λιλιτο , σε κόλλησαν καμία ίωση; Γιατί μπούκωμα και λαιμό; Περαστικά κορίτσι μου!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , 2angels είπε:

@Sofaki91 , εννοείτε να πάρεις τη γιατρό σου , αλλά να ξέρεις ότι από δω και πέρα οι συσπασουλες είναι φυσιολογικές. Προετοιμάζουν τη μήτρα. Βέβαια να μην πονας και να μην είναι πολύ συχνές. Έχω και γω γιατρό αύριο. 

Άντε ωραία να μας πεις νέα..

Εγω την άλλη Πέμπτη πάλι..

Δεν πονάω απλά πετρωνει η μήτρα 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Έκτοτε άντε 2 φορές να έγινε ακόμα θα δω και αύριο και θα την πάρω αν είναι..Ναι λογικά επειδή ανοίγεις.. 

Σοβαρά Ε? Άντε να τελειώνεις.. γιατρό πότε θα ξαναπάς?? 

Γιατρό έχω την Παρασκευή το απόγευμα.

 

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Σοβαρα μιλας;;; πωπω το ασχημο ειναι οτι μενει κ απο πανω δλδ κ μετα με το μωρο τι θα γινει

Δεν ξέρω αλλά τουλάχιστον είμαστε μαζί με το σύζυγο σύμμαχοι. Και της φωνάζει αν δει  ότι ξεπερνά τα όρια.απλα βρεθήκαμε στην ανάγκη της τώρα και δεν μας παίρνει .

 

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

@Sofaki91 , εννοείτε να πάρεις τη γιατρό σου , αλλά να ξέρεις ότι από δω και πέρα οι συσπασουλες είναι φυσιολογικές. Προετοιμάζουν τη μήτρα. Βέβαια να μην πονας και να μην είναι πολύ συχνές. Έχω και γω γιατρό αύριο. 

@λιλιτο , σε κόλλησαν καμία ίωση; Γιατί μπούκωμα και λαιμό; Περαστικά κορίτσι μου!

Τι να πω ?? Μάλλον επειδή είχε βροχές και κρυο τις τελευταίες μέρες γτ δεν ήρθε κανένας σπίτι και δεν τους φιλάω και δεν τους ακουμπάω 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Γιατρό έχω την Παρασκευή το απόγευμα.

 

Δεν ξέρω αλλά τουλάχιστον είμαστε μαζί με το σύζυγο σύμμαχοι. Και της φωνάζει αν δει  ότι ξεπερνά τα όρια.απλα βρεθήκαμε στην ανάγκη της τώρα και δεν μας παίρνει .

 

Τι να πω ?? Μάλλον επειδή είχε βροχές και κρυο τις τελευταίες μέρες γτ δεν ήρθε κανένας σπίτι και δεν τους φιλάω και δεν τους ακουμπάω 

Υπομονή τι να κάνεις.. Θα γεννήσεις και μετά θα βάλεις τα όρια σου..

Περαστικά και πάλι πάντως..

1 hour ago, 2angels είπε:

Κορίτσια μου όλα κομπλέ!  Ξανα ξάπλα όμως.... Η μπεμπουλα μου 1 κιλό!!! Χαχαχα

Άντε έφτασε το κιλό η κοριτσάρα τέλεια 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

@Sofaki91 εσύ πήρες τη γιατρό σου για τις συσπάσεις; Εμένα μου έδωσε και κάτι υπόθετα , θα αυξήσω και ότι άλλο παίρνω.... Ελπίζω να πάνε όλα κατ ευχήν . 

Όχι δεν τη πήρα τελικά.. είμαι καλύτερα σήμερα αν δω όμως πως θα αρχίσουν πάλι τότε θα την πάρω οπωσδήποτε.. απλά και να την έπαιρνα χθες θα μου έλεγε να πάω από εκεί.. Εγώ μέχρι να πάω με τα μέσα θα έκανα πολύ ώρα και ο άντρας μου είχε γυρίσει κουρασμένος από δουλειά αν και δε θα χε θέμα Αλλά δεν ήθελα.. 

 

Πολλά χάπια ε


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...