Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, 2angels είπε:

@Sofaki91 εσύ πήρες τη γιατρό σου για τις συσπάσεις; Εμένα μου έδωσε και κάτι υπόθετα , θα αυξήσω και ότι άλλο παίρνω.... Ελπίζω να πάνε όλα κατ ευχήν . 

Γτ πάλι ξάπλα?? Πολύ καλό βάρος εμένα ήταν ένα κιλό 27+2. Υπόθετα γτ σου έδωσε?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , λιλιτο είπε:

Γτ πάλι ξάπλα?? Πολύ καλό βάρος εμένα ήταν ένα κιλό 27+2. Υπόθετα γτ σου έδωσε?

Για τις συσπάσεις. Και η ξαπλα και τα υπόθετα. Αν συνεχιστούν τελικά θα νοσηλευτώ για λίγο, να πάρω ενα φάρμακο. Δεν έχουμε λόγο για τόσες συσπάσεις λέει.... έφυγα πολύ αγχωμενη χθες. Δεν πολυκοιμηθηκα τη νύχτα. Τον ρώτησα και για θεραπεία στο σπίτι, αλλά εγώ λέει , επειδή έχω ήδη πολύ χαμηλή πίεση δεν κάνει να τα πάρω. Πιστεύω να μειωθούν ....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Για τις συσπάσεις. Και η ξαπλα και τα υπόθετα. Αν συνεχιστούν τελικά θα νοσηλευτώ για λίγο, να πάρω ενα φάρμακο. Δεν έχουμε λόγο για τόσες συσπάσεις λέει.... έφυγα πολύ αγχωμενη χθες. Δεν πολυκοιμηθηκα τη νύχτα. Τον ρώτησα και για θεραπεία στο σπίτι, αλλά εγώ λέει , επειδή έχω ήδη πολύ χαμηλή πίεση δεν κάνει να τα πάρω. Πιστεύω να μειωθούν ....

Υπομονή ρε κορίτσι μου.ηρεμια και αν είναι να νοσηλευτεις για λίγο για να μειωθούν θα είναι καλύτερα για τη μικρή σου. Και γω που έχω χαμηλή πίεση παίρνω κάτι χάπια για συσπάσεις και μετά δεν μπορώ να σηκώσω ούτε το κεφάλι μου. Σχεδόν φτάσαμε  προς το τέλος. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπόθετα κολπικά, υπόθετα ορθικα, χάπια από το στόμα.... Τα μωρά μας θα βγουν εξαρτημένα! Χαχαχα. Εφόσον μειωθούν ,υπομονή έχω.... Δεν το συζητω. Θα παλουκωθω! Δεν έχει και τίποτα η τηλεόραση.... Adalat παιρνεις @λιλιτο


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια! Σήμερα έκανα την εξέταση για την καμπύλη ζαχάρου..Δεν είναι τίποτα τελικά.Μια ιδέα όλα.Αφου άντεξα κι εγώ με το  στομάχι που είναι χάλια, όλες μπορείτε.Είναι απλά βαρετό να περιμένεις.

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Γεια σας, κορίτσια! Σήμερα έκανα την εξέταση για την καμπύλη ζαχάρου..Δεν είναι τίποτα τελικά.Μια ιδέα όλα.Αφου άντεξα κι εγώ με το  στομάχι που είναι χάλια, όλες μπορείτε.Είναι απλά βαρετό να περιμένεις.

Καλά αποτελέσματα να έχεις... Ενημέρωσε μας. Νομίζω την έχουμε κάνει όλες τη καμπύλη πλέον ε; Επόμενη εξέταση ντοπλερ.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@2angels xaxaxa λες? Παίρνω το glopir ,είναι σαν το  adalat.

Μόλις γύρισα από γιατρό. Ο τράχηλος σταθερός, η μικρή πήρε 220γρ. Είναι 1260γρ τώρα, μου έκανε και μίνι ντοπλερ για τις αρτηρίες ,τον ομφάλιο λώρο  και την ανάπτυξη του εγκέφαλου.και είναι όλα παρα πολύ καλά.!!!!!!

Συνεχίζουμε ξάπλα,ο βασικός στόχος είπε είναι οι 37 εβδομάδες που θα βγάλουμε τον πεσσο, και θα  περιμένουμε να γεννήσω.  Μεχρι τέλος Ιουλιου ξάπλα και μετά ίσως με αφήσει να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι ή πολύ χαλαρά γενικά. Τώρα θα με ξαναδεί σε 10 μέρες και όχι σε μια βδομάδα όπως κάναμε μέχρι τώρα. Σημάδι ότι δεν ανησυχεί πλέον τόσο πολύ. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη....μόνο που ήταν συνεχώς ανάποδα και δεν την είδαμε σε 3d.

Ντοπλερ μου είπε ότι δεν θεωρει απαραίτητο να κάνω εφόσον βλεπει αυτός αρτηριες εγκέφαλο κλπ. αν θέλω και ανησυχώ  να πάω φυσικά .αλλα έτσι κι αλλιώς εχουμε σχεδόν 4 βδομαδες μέχρι τότε.

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Γεια σας, κορίτσια! Σήμερα έκανα την εξέταση για την καμπύλη ζαχάρου..Δεν είναι τίποτα τελικά.Μια ιδέα όλα.Αφου άντεξα κι εγώ με το  στομάχι που είναι χάλια, όλες μπορείτε.Είναι απλά βαρετό να περιμένεις.

Ναι δεν είναι τίποτα απλά δεν πίνετε και ευχάριστα.. Καλά αποτελέσματα να έχεις λοιπόν 

 

πρίν από 55 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels xaxaxa λες? Παίρνω το glopir ,είναι σαν το  adalat.

Μόλις γύρισα από γιατρό. Ο τράχηλος σταθερός, η μικρή πήρε 220γρ. Είναι 1260γρ τώρα, μου έκανε και μίνι ντοπλερ για τις αρτηρίες ,τον ομφάλιο λώρο  και την ανάπτυξη του εγκέφαλου.και είναι όλα παρα πολύ καλά.!!!!!!

Συνεχίζουμε ξάπλα,ο βασικός στόχος είπε είναι οι 37 εβδομάδες που θα βγάλουμε τον πεσσο, και θα  περιμένουμε να γεννήσω.  Μεχρι τέλος Ιουλιου ξάπλα και μετά ίσως με αφήσει να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι ή πολύ χαλαρά γενικά. Τώρα θα με ξαναδεί σε 10 μέρες και όχι σε μια βδομάδα όπως κάναμε μέχρι τώρα. Σημάδι ότι δεν ανησυχεί πλέον τόσο πολύ. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη....μόνο που ήταν συνεχώς ανάποδα και δεν την είδαμε σε 3d.

Ντοπλερ μου είπε ότι δεν θεωρει απαραίτητο να κάνω εφόσον βλεπει αυτός αρτηριες εγκέφαλο κλπ. αν θέλω και ανησυχώ  να πάω φυσικά .αλλα έτσι κι αλλιώς εχουμε σχεδόν 4 βδομαδες μέχρι τότε.

 

Τέλεια η μικρή σου και εσένα μια χαρά είναι.. κάθε φορά την βλέπεις 3d??

Να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά θα δεις.. Ναι εγώ έχω κλείσει ήδη για τις 21.07 ντοπλερ 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Ναι δεν είναι τίποτα απλά δεν πίνετε και ευχάριστα.. Καλά αποτελέσματα να έχεις λοιπόν 

 

Τέλεια η μικρή σου και εσένα μια χαρά είναι.. κάθε φορά την βλέπεις 3d??

Να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά θα δεις.. Ναι εγώ έχω κλείσει ήδη για τις 21.07 ντοπλερ 

 Από τότε που άλλαξα γιατρό ναι. Οπότε είναι εφικτό και είναι γυρισμένη τη βλέπουμε 3d. Έχει καινούργια μηχανήματα με μεγαλη οθόνη όπως είχαν εκεί που εκανα την αυχενική και β τη β επιπέδου.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , λιλιτο είπε:

 Από τότε που άλλαξα γιατρό ναι. Οπότε είναι εφικτό και είναι γυρισμένη τη βλέπουμε 3d. Έχει καινούργια μηχανήματα με μεγαλη οθόνη όπως είχαν εκεί που εκανα την αυχενική και β τη β επιπέδου.

Τι ωραία ζηλεύω 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ήταν και ένας λόγος παραπάνω-( εκτός από το ότι είναι σε δημόσιο και σε διάφορες κλινικές-) για να τον διαλεξω και να συνεχίσω μαζί του την εγκυμοσύνη αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του.

Α με ζύγισε κιόλας σήμερα 73.5 κιλά αλλά με είπε 72 στην ουσία γτ φορούσα παπούτσια αθλητικα.πριν 4-5 εβδομάδες ήμουν 70-71 άρα πολύ καλά. Για ξάπλα ένα μηνα. 12 κιλά από το ξεκίνημα της εγκυμοσύνης.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@2angels xaxaxa λες? Παίρνω το glopir ,είναι σαν το  adalat.

Μόλις γύρισα από γιατρό. Ο τράχηλος σταθερός, η μικρή πήρε 220γρ. Είναι 1260γρ τώρα, μου έκανε και μίνι ντοπλερ για τις αρτηρίες ,τον ομφάλιο λώρο  και την ανάπτυξη του εγκέφαλου.και είναι όλα παρα πολύ καλά.!!!!!!

Συνεχίζουμε ξάπλα,ο βασικός στόχος είπε είναι οι 37 εβδομάδες που θα βγάλουμε τον πεσσο, και θα  περιμένουμε να γεννήσω.  Μεχρι τέλος Ιουλιου ξάπλα και μετά ίσως με αφήσει να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι ή πολύ χαλαρά γενικά. Τώρα θα με ξαναδεί σε 10 μέρες και όχι σε μια βδομάδα όπως κάναμε μέχρι τώρα. Σημάδι ότι δεν ανησυχεί πλέον τόσο πολύ. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη....μόνο που ήταν συνεχώς ανάποδα και δεν την είδαμε σε 3d.

Ντοπλερ μου είπε ότι δεν θεωρει απαραίτητο να κάνω εφόσον βλεπει αυτός αρτηριες εγκέφαλο κλπ. αν θέλω και ανησυχώ  να πάω φυσικά .αλλα έτσι κι αλλιώς εχουμε σχεδόν 4 βδομαδες μέχρι τότε.

 

Μπράβο ρε κορίτσι μου! Πολύ καλα νέα! Άντε λίγη υπομονή ακόμα....

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χαλαρή μέρα για έναν καφέ πήγαμε με τον άντρα μου και ένα ζευγάρι ακόμα όπου η κοπέλα γεννάει Ιούλιο.. και τώρα το βραδάκι πιαστηκαμε να φτιάξουμε μια συρταριερα και μόνο τα συρτάρια πρέπει να βάλουμε και έτοιμη.. μας έμεινε η κουρτίνα ένα ράφι και ένα αυτοκόλλητο τοίχου..

 

Εσείς πως είστε?? 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

χαθηκα λιγο γιατι στις 15 Ιουλιου βαφτιζουμε τον μικρο μας και χω προετοιμασιες οπως καταλαβαινετε! Σε 2-3 μερες θα παω γιατρο..εχω καπου 20 μερες να παω..απο τις 8/6. θα χει μεγαλωσει η μπουμπου! Ολα καλα πανε..αρχες του Ιουλη θα εγκατασταθω στους γονεις μου για να ξεκουραστω λιγο. Ευτυχως δεν εχω πεθερικα κοντα...ουτε και οι γονεις μου ειναι ιδιαιτερα κοντα. Μας χωριζει μια θαλασσα-30λεπτα με το φερυμποτ! Ειμαι κ γω περιεργη κ δε θελω να χωνονται μες στα ποδια μου κ να χουν αποψη. Σιγουρα ειναι μεγαλη βοηθεια να σου μαγειρευουν καθε μερα..η να σου κρατανε το παιδι 1-2 ωρες ωστε να κοιμηθεις λιγο η να κανεις ενα μπανιο...αλλα μπροστα στην ψυχικη μου υγεια κ ηρεμια..δε θελω καμια βοηθεια! Θα γινεται χαμος με τα δυο μωρα μες στο σπιτι,αλλα θα τα καταφερω!!!

Φτασαμε 7ο κ δεν πηρα χαμπαρι ποτε!!! 

κουραγιο σε ολες μας..λιγο εμεινε!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...