Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Freya_1981 είπε:

Ο δικος μου 1,5 κιλο κ μολις μπηκα στην 29η! Αφρατουλης!!

Διακοπες θα πατε κοριτσια?

Μπα εδώ Αθήνα θα τη βγάλω και για καμία μονοήμερη εδώ κοντά..

Εσύ?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Freya_1981 είπε:

Ο δικος μου 1,5 κιλο κ μολις μπηκα στην 29η! Αφρατουλης!!

Διακοπες θα πατε κοριτσια?

Μπράβο ο αγοραρος!!! Μια χαρά είναι! Χαχαχα! ποτε έχεις Πητ; 

Διακοπές; Τι είναι αυτό; Μπααα.... Τρίτη χρονιά που δεν πάμε πουθενά. Εχουμε άλλες προτεραιότητες. Εσείς;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@2angels πήγα στον Γαστρεντερολόγο σήμερα και μου έγραψε κάτι φακελάκια για δυσκοιλιότητα δε θυμάμαι ονομασία τώρα θα σου πω αύριο,όπως και τα χάπια penrazol που κάνουν για την παλινδρόμηση και την ξινιλα μου είπε..τα έπαιρνα παλιότερα αυτά για άλλο πράγμα θαύματα δεν κάνανε Αλλά για να δούμε και τώρα.. τον ρώτησα και αυτόν για προωροτητα λόγω εντέρου μου πε όχι..αν και έχω διαβάσει από διάφορες πηγές πως σχετίζεται τεσπα.. τα παραπάνω για να τα πάρω θα πρέπει να ρωτήσω την γυναικολόγο μου πρώτα..

Όπως επίσης μου έγραψε και μια εξέταση κοπράνων για τυχόν φλεγμονή..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! @Sofaki91 εύχομαι να νιωσεις καλύτερα με αυτά που σου έδωσε. Θεωρώ θα συμφωνήσει η γιατρός σου να τα πάρεις. Όσο για το έντερο, όσο και να το αρνιόταν και μένα ο γιατρός μου , κάποια στιγμη μου το είπε ότι οι συσπάσεις πρέπει να είναι από το έντερο. Δεν έχουμε άλλη εξήγηση. Όπως και η όλη δυσφορία που νιώθω. Τι να πω; Υπομονή; Ας πάνε όλα καλά.... Λίγο έμεινε. 

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Ο δικος μου 1,5 κιλο κ μολις μπηκα στην 29η! Αφρατουλης!!

Διακοπες θα πατε κοριτσια?

Είναι αφρατουλης χαχαχχα .καλύτερα από το να ανησυχείς ότι δεν παίρνει βάρος. Εμένα είναι 1.5 κιλό στις 30+2. Αλλά έχω ακούσει ότι τα αγοράκια είναι πιο μπαμπατσικα γενικά.

Διακόπες θα πάμε φέτος χειμωνιάτικες με τη μπουμπού .η κατά Οκτώβρη αν είναι όλα καλά.θα δείξει.φετος το καλοκαίρι ξάπλα και ανεμιστήρα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 Κορίτσια από στρώμα τι κάνατε; Το κοιτάξετε καθόλου; Λάτεξ; Κοκοφοίνικα; Σκληρό; Ημίσκληρο; Έχω μπερδευτεί. Βασικά λέω να τη βάλω κατευθείαν στη κούνια εφόσον χωράει στο δωμάτιο . Να μην τη βάλω λίκνο και μετα κούνια και παίρνω 3 στρώματα. Θα πάρω μόνο για τη κούνια και το Πορτ μπεμπέ. Αλλά τι; Παρήγγειλε καμία; Πόσο καιρό κάνει να έρθει;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , 2angels είπε:

Έρχεται και Αύγουστος και όλες οι εταιρείες κλείνουν για διακοπές....

 

Καλησπέρα! Εγω κοίταξα για στρωμα κουνιας και εχω καταλήξει σε ενα στρωμα απο κοκοφοινικα και λατεξ... τις greco strom... τους πρωτους 9 μηνες το εχεις απο το λατεξ που ειναι ποιο μαλακό και μετα το γυρνας απ την αλλη... 

  • Μου αρέσει 3

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τη βάλω σε κάλαθουνα πρώτα και μετά θα πάρω κρεββάτι οπότε δεν τα έψαξα ακόμα. Αλλά φου έχεις Πορτ μπεμπέ μην πάρεις και λίκνο, κοιμίζε το εκεί και μετα στην κούνια όταν μεγαλώσει λίγο.

Φαντάζομαι έχει και ετοιμοπαραδοτα στρώματα και επίσης οι μεγάλες εταιρείες δεν κλείνουν. Ιίσως αργήσουν να στο φέρουν λόγω αδειών αν δεν υπάρχει στο κατάστημα  .Ψάξε από τώρα αν σε αγχώνει αυτο ,αν και δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Εγω κοίταξα για στρωμα κουνιας και εχω καταλήξει σε ενα στρωμα απο κοκοφοινικα και λατεξ... τις greco strom... τους πρωτους 9 μηνες το εχεις απο το λατεξ που ειναι ποιο μαλακό και μετα το γυρνας απ την αλλη... 

Μαντη μου ρωτήσατε παιδίατρο; Άλλοι λένε ημίσκληρο η σκληρό στην αρχή και άλλοι ότι ο κοκοφοίνικας δεν είναι τόσο υγιεινος από θέμα ανάπτυξης μυκήτων. Και γω σαν το δικό σου σκεφτόμουν να πάρω αλλά μπερδεύτηκα .


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , 2angels είπε:

Μαντη μου ρωτήσατε παιδίατρο; Άλλοι λένε ημίσκληρο η σκληρό στην αρχή και άλλοι ότι ο κοκοφοίνικας δεν είναι τόσο υγιεινος από θέμα ανάπτυξης μυκήτων. Και γω σαν το δικό σου σκεφτόμουν να πάρω αλλά μπερδεύτηκα .

Οχι δεν ρωτησαμε παιδίατρο... τωρα μπερδευτικα και εγω! Αλλα πιστευω οτι επειδη ειναι μια απο τις καλύτερες μαρκες στρωματος θα ειναι οκ... και γραφει οτι ειναι αντιβακτηριακο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χελοου. Να ρωτήσω, χθες το βράδυ κατα τις 3 λιγο πριν κοιμηθώ, είχα κάτι σαν ελαφρύ πόνο κάτω χαμηλά, ενοχλητικό και συνεχόμενο, δνε ερχόταν και έφευγε ήταν μια μόνιμη ενοχληση και ένιωσα και 2-3 σαν σουβλιες από κάτω.. ξέρετε τι είναι αυτοί οι πόνοι.(και επειδη δεν πονάω στην περιοδο δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι οι πονοι περιοδου που λενε αλλες).Διάβασα ότι μπορεί να είναι συσπάσεις προπαρασκευαστικές αλλά δμε είχα πέτρωμα η' επειδή ανοίγει η λεκάνη για τον τοκετό ή επειδή αλλάζω μήνα . Δεν πήρα το γιατρό γτ σήμερα δεν έχω κάτι .είπα αν μου συμβεί και σήμερα θα τον πάρω.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Οχι δεν ρωτησαμε παιδίατρο... τωρα μπερδευτικα και εγω! Αλλα πιστευω οτι επειδη ειναι μια απο τις καλύτερες μαρκες στρωματος θα ειναι οκ... και γραφει οτι ειναι αντιβακτηριακο...

Ανάλογο έχει και η linea επίσης εξαιρετική εταιρεία. Τι να πω; 

 

πρίν από 5 λεπτά , λιλιτο είπε:

Χελοου. Να ρωτήσω, χθες το βράδυ κατα τις 3 λιγο πριν κοιμηθώ, είχα κάτι σαν ελαφρύ πόνο κάτω χαμηλά, ενοχλητικό και συνεχόμενο, δνε ερχόταν και έφευγε ήταν μια μόνιμη ενοχληση και ένιωσα και 2-3 σαν σουβλιες από κάτω.. ξέρετε τι είναι αυτοί οι πόνοι.(και επειδη δεν πονάω στην περιοδο δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι οι πονοι περιοδου που λενε αλλες).Διάβασα ότι μπορεί να είναι συσπάσεις προπαρασκευαστικές αλλά δμε είχα πέτρωμα η' επειδή ανοίγει η λεκάνη για τον τοκετό ή επειδή αλλάζω μήνα . Δεν πήρα το γιατρό γτ σήμερα δεν έχω κάτι .είπα αν μου συμβεί και σήμερα θα τον πάρω.

Δεν ακούγεται για σύσπαση αφού δεν έχεις πέτρωμα. Πάρε τον γιατρό σου. Από κάτω έχω και γω που και που ενοχλήσεις λόγω υποθετων.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , λιλιτο είπε:

Χελοου. Να ρωτήσω, χθες το βράδυ κατα τις 3 λιγο πριν κοιμηθώ, είχα κάτι σαν ελαφρύ πόνο κάτω χαμηλά, ενοχλητικό και συνεχόμενο, δνε ερχόταν και έφευγε ήταν μια μόνιμη ενοχληση και ένιωσα και 2-3 σαν σουβλιες από κάτω.. ξέρετε τι είναι αυτοί οι πόνοι.(και επειδη δεν πονάω στην περιοδο δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι οι πονοι περιοδου που λενε αλλες).Διάβασα ότι μπορεί να είναι συσπάσεις προπαρασκευαστικές αλλά δμε είχα πέτρωμα η' επειδή ανοίγει η λεκάνη για τον τοκετό ή επειδή αλλάζω μήνα . Δεν πήρα το γιατρό γτ σήμερα δεν έχω κάτι .είπα αν μου συμβεί και σήμερα θα τον πάρω.

αν ηταν συνεχομενος ο πονος ισως ηταν κ το εντερο κ η κυστη. μοιαζουν πολυ κ εγω μπερδευομαι γιατι κ εγω δεν ποναω στην περιοδο. αλλα συνηθως ειναι το εντερο. 

Link to comment
Share on other sites

@2angels @linaa παίρνω προγεστερόνη κολπικά και επίσης είχα σταματήσει μερικές μέρες τα φακελάκια για τη δυσκοιλιότητα. Δεν είχα σκεφτεί οτι μπορει να είναι από αυτό. Θα το παρακολουθήσω ...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...