Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, 2angels είπε:

Ανάλογο έχει και η linea επίσης εξαιρετική εταιρεία. Τι να πω; 

 

Δεν ακούγεται για σύσπαση αφού δεν έχεις πέτρωμα. Πάρε τον γιατρό σου. Από κάτω έχω και γω που και που ενοχλήσεις λόγω υποθετων.

Δεν τα εχω δει καθολου αυτα αλλα θα τα ψαξω σιγουρα!!! Τι αλλα ψωνια ειναι απαραιτητα;;;; εγω ακομη μονο κοιταω... εχω παρει μονο κορμακια καλτσακια σαλιαρες για χαρα!!!:grin:


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. 

@λιλιτο και εγώ είχα τέτοιους πόνους οι οποίοι δε συνεχίστηκαν για πάνω από μέρα μη σου πω ούτε καν μέρα και έτσι δεν ρώτησα τη γιατρό μου..αν δεις πως συνεχίζονται ρωτα τον ιατρό σου 

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν τα εχω δει καθολου αυτα αλλα θα τα ψαξω σιγουρα!!! Τι αλλα ψωνια ειναι απαραιτητα;;;; εγω ακομη μονο κοιταω... εχω παρει μονο κορμακια καλτσακια σαλιαρες για χαρα!!!:grin:

Καρότσι μάρσιπο υπνοσακο κάθισμα αυτοκινήτου? Βρεφικά καλλυντικά..μπανακι..πετσετακια.. χμμ δεν θυμάμαι τώρα τ άλλο κόλλησα :razz:

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σεντόνια και κουβερτουλες. Αγκάλιας και κούνιας. Σελτεδακια και πάνες αγκάλιας....

Ρε κορίτσια.... Γυναίκα που έχει κάνει δύο παιδιά και  γυρνάει και να μου λεει: εσένα τα βυζιά σου που θα φτάσουν; Παιδεία μηδέν; Αν θες να πεις κάτι πες το έστω με ευγένεια. Νευρίασα πολύ και στεναχωρήθηκα. Λες και είναι στο χέρι μου πόσο θα μεγαλώσει το στήθος ή όχι. Έλεος δλδ! Εκτός αν ζηλεύει που δεν έχει τίποτα (για να πω και γω τη κακία μου..  )

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , 2angels είπε:

Σεντόνια και κουβερτουλες. Αγκάλιας και κούνιας. Σελτεδακια και πάνες αγκάλιας....

Ρε κορίτσια.... Γυναίκα που έχει κάνει δύο παιδιά και  γυρνάει και να μου λεει: εσένα τα βυζιά σου που θα φτάσουν; Παιδεία μηδέν; Αν θες να πεις κάτι πες το έστω με ευγένεια. Νευρίασα πολύ και στεναχωρήθηκα. Λες και είναι στο χέρι μου πόσο θα μεγαλώσει το στήθος ή όχι. Έλεος δλδ! Εκτός αν ζηλεύει που δεν έχει τίποτα (για να πω και γω τη κακία μου..  )

Εγώ πιστεύω ήθελε να σου κάνει κομπλιμέντο για το στήθος σου που μεγάλωσε τώρα κ εσύ το παρεξηγησες. Εκτός κι αν το είπε με ύφος που έδειχνε ζήλια  (μιας κ αυτή δεν έχει).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ πιστεύω ήθελε να σου κάνει κομπλιμέντο για το στήθος σου που μεγάλωσε τώρα κ εσύ το παρεξηγησες. Εκτός κι αν το είπε με ύφος που έδειχνε ζήλια  (μιας κ αυτή δεν έχει).

Όχι δεν ήταν ζήλια,  κάτι σαν αηδια μου έκανε... Κομπλιμεντο  πάντως δεν ήταν με τίποτα! Δεν θα το έλεγε έτσι γιατί την ξέρω. Βασικά καλή κουβέντα δεν χρωστάει. Η αλήθεια είναι ότι έχουν μεγαλώσει πολύ κοιλιά και στήθος και η υπόλοιπη είμαι πολύ αδύνατη . Αλλά δεν το λες έτσι ρε γαμωτο , πόσο μάλλον εχωντας ζήσει η ιδια δύο εγκυμοσύνες! Και πρόσφατα κιόλας! Έχει τύχει και ο άντρας της να μου πει "πω πω! Τοκα θα γίνεις" ε...  Εντάξει! Έλεος! Ο καθένας να κοιτάξει τα χάλια του ...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , 2angels είπε:

Όχι δεν ήταν ζήλια,  κάτι σαν αηδια μου έκανε... Κομπλιμεντο  πάντως δεν ήταν με τίποτα! Δεν θα το έλεγε έτσι γιατί την ξέρω. Βασικά καλή κουβέντα δεν χρωστάει. Η αλήθεια είναι ότι έχουν μεγαλώσει πολύ κοιλιά και στήθος και η υπόλοιπη είμαι πολύ αδύνατη . Αλλά δεν το λες έτσι ρε γαμωτο , πόσο μάλλον εχωντας ζήσει η ιδια δύο εγκυμοσύνες! Και πρόσφατα κιόλας! Έχει τύχει και ο άντρας της να μου πει "πω πω! Τοκα θα γίνεις" ε...  Εντάξει! Έλεος! Ο καθένας να κοιτάξει τα χάλια του ...

Καλέ μην στεναχωριεσαι καθόλου, άλλες κάνουν αυξητική για να αποκτήσουν το πολυπόθητο μεγάλο στήθος, εσύ το έχεις κ καμάρι σου! Αν αυτή έχει μικρό στήθος μπορεί να το είπε κ με ζήλια! Κ εγώ ξέρεις πόσες φορές λέω τι ωραίο πιο μεγάλο ήταν το στήθος μου στην εγκυμοσύνη κ το θηλασμό??? Τώρα πλέον άστα να πάνε.. :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Όχι δεν ήταν ζήλια,  κάτι σαν αηδια μου έκανε... Κομπλιμεντο  πάντως δεν ήταν με τίποτα! Δεν θα το έλεγε έτσι γιατί την ξέρω. Βασικά καλή κουβέντα δεν χρωστάει. Η αλήθεια είναι ότι έχουν μεγαλώσει πολύ κοιλιά και στήθος και η υπόλοιπη είμαι πολύ αδύνατη . Αλλά δεν το λες έτσι ρε γαμωτο , πόσο μάλλον εχωντας ζήσει η ιδια δύο εγκυμοσύνες! Και πρόσφατα κιόλας! Έχει τύχει και ο άντρας της να μου πει "πω πω! Τοκα θα γίνεις" ε...  Εντάξει! Έλεος! Ο καθένας να κοιτάξει τα χάλια του ...

προφανώς ο καθένας να κοιτά την καμπούρα του. Εσύ να μην επηρεάζεσαι ας λέει ο ένας κι ο άλλος ότι θέλουν. πάντως υπάρχει κόσμος που όταν κάτι το ζηλεύει, μιλάει γι αυτό με αρνητικά λόγια κ δείχνει πως δεν του αρέσει ενώ το λιγουρεύεται κατά βάθος. όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει Κρεμαστάρια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Σεντόνια και κουβερτουλες. Αγκάλιας και κούνιας. Σελτεδακια και πάνες αγκάλιας....

Ρε κορίτσια.... Γυναίκα που έχει κάνει δύο παιδιά και  γυρνάει και να μου λεει: εσένα τα βυζιά σου που θα φτάσουν; Παιδεία μηδέν; Αν θες να πεις κάτι πες το έστω με ευγένεια. Νευρίασα πολύ και στεναχωρήθηκα. Λες και είναι στο χέρι μου πόσο θα μεγαλώσει το στήθος ή όχι. Έλεος δλδ! Εκτός αν ζηλεύει που δεν έχει τίποτα (για να πω και γω τη κακία μου..  )

Μην ασχολείσαι το φαρμάκι εδώ το έχουν πολλές..  Και ζήλεια να ναι το θέμα είναι να τη βγάλει ωραία προς τα έξω όλα έχουν τον τρόπο τους κατ'εμέ..

Όσο για τον άντρα της έπρεπε να του έλεγες και εσένα τι σε νοιάζει.. θα γεννήσω σε λίγο καιρό Αλλά που,μυαλό κουκούτσι κ αυτός όπως το πες και μόνη σου όμως παιδεία μηδέν δυστυχώς..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@2angels μάλλον ζηλεύει πολύ .και ο άντρας της φαντασου τι της έλεγε για να έχει το θράσος να τα λέει και σε σένα.θυμασαι εναν "φίλο" που με είπε ότι παχυνα??  ήρθε προχθές και μου το ξαναειπε και.με ρώτησε αν θα τα χάσω μετά. Του απάντησα ειρωνικά όχι,έτσι θα μείνω, πιο είναι το πρόβλημα σου και ότι κουβαλάω εναν άνθρωπο μέσα μου και να κάνει υποδείξεις στη γυναίκα του αν και όταν παντρεύτει. Έπρεπε να της πεις κι εσύ ναι τέλεια είναι ο άντρας μου έχει ενθουσιαστεί και γλίτωσα και τα λεφτά στον πλαστικό ,τι να κάνουμε κάποιες γυναίκες είναι πιο προικισμένες από άλλες. Μάλλον δεν είναι και τόσο φίλοι σου αυτοί ,κρίμα μεγαλώνουν και παιδιά. Αυτους τους τρόπους θα τους μάθουν? 

Άσχετο φυσικό σφουγγάρι για τα μωρά από πόσο μηνών χρησιμοποιουμε???

Ύπνοσακο λέω να πάρω της grobag??ξέρετε καμία εξίσου καλή μάρκα που να έχει και κατάλογο με τις θερμοκρασίες ?όπως η grobag που λέει ανάλογα τους βαθμούς πόσο ντύνουμε το μωρό όταν είναι μέσα στον ύπνοσακο?

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

@Sofaki91 @2angels ΠΗΤ εχω 20/9, ειμαι στην 29η τωρα.

Διακοπες τελη Ιουλιου για κανα δεκαημερο και ανυπομονω!!

Ναι και εμείς τελικά ίσως πάμε Αλλά στα μέρη του άντρα μου για καμία βδομάδα μιας και έχουμε την θάλασσα 10 λεπτά με αμάξι.. Αλλά θα δείξει ακόμα.. Που λέτε να πάτε?? Κοντά είναι η ΠΗΤ μας.. 18/09 Εγώ.

 

πρίν από 10 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels μάλλον ζηλεύει πολύ .και ο άντρας της φαντασου τι της έλεγε για να έχει το θράσος να τα λέει και σε σένα.θυμασαι εναν "φίλο" που με είπε ότι παχυνα??  ήρθε προχθές και μου το ξαναειπε και.με ρώτησε αν θα τα χάσω μετά. Του απάντησα ειρωνικά όχι,έτσι θα μείνω, πιο είναι το πρόβλημα σου και ότι κουβαλάω εναν άνθρωπο μέσα μου και να κάνει υποδείξεις στη γυναίκα του αν και όταν παντρεύτει. Έπρεπε να της πεις κι εσύ ναι τέλεια είναι ο άντρας μου έχει ενθουσιαστεί και γλίτωσα και τα λεφτά στον πλαστικό ,τι να κάνουμε κάποιες γυναίκες είναι πιο προικισμένες από άλλες. Μάλλον δεν είναι και τόσο φίλοι σου αυτοί ,κρίμα μεγαλώνουν και παιδιά. Αυτους τους τρόπους θα τους μάθουν? 

Άσχετο φυσικό σφουγγάρι για τα μωρά από πόσο μηνών χρησιμοποιουμε???

Ύπνοσακο λέω να πάρω της grobag??ξέρετε καμία εξίσου καλή μάρκα που να έχει και κατάλογο με τις θερμοκρασίες ?όπως η grobag που λέει ανάλογα τους βαθμούς πόσο ντύνουμε το μωρό όταν είναι μέσα στον ύπνοσακο?

 

Καλά ρε συ λιλιτο το λέει μια το λέει δύο δεν ντρέπεται και στην τελική τι τον νοιάζει.. δε τα λένε ούτε για πλάκα αυτά..

Έχω δει ως διαφήμιση στο φβ την grobag Αλλά δεν ήξερα που λέει και τους βαθμούς.. είδα κάποιους και από το κατάστημα lapin τώρα αλλού δεν έχω ιδέα.. Δεν θέλω να ναι και ότι να ναι.. καλό είναι επίσης να μην είναι και μεγάλο να συμβαδίζει κάπως με το ύψος του μωρού..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Ναι και εμείς τελικά ίσως πάμε Αλλά στα μέρη του άντρα μου για καμία βδομάδα μιας και έχουμε την θάλασσα 10 λεπτά με αμάξι.. Αλλά θα δείξει ακόμα.. Που λέτε να πάτε?? Κοντά είναι η ΠΗΤ μας.. 18/09 Εγώ.

 

Καλά ρε συ λιλιτο το λέει μια το λέει δύο δεν ντρέπεται και στην τελική τι τον νοιάζει.. δε τα λένε ούτε για πλάκα αυτά..

Έχω δει ως διαφήμιση στο φβ την grobag Αλλά δεν ήξερα που λέει και τους βαθμούς.. είδα κάποιους και από το κατάστημα lapin τώρα αλλού δεν έχω ιδέα.. Δεν θέλω να ναι και ότι να ναι.. καλό είναι επίσης να μην είναι και μεγάλο να συμβαδίζει κάπως με το ύψος του μωρού..

Ε γενικά έχει κάποια προβλήματα κοινωνικής φύσεως ,καθόλου ενσυναισθηση και καθόλου τακτ. Και κοινωνικούς τρόπους , πιστεύουμε ότι έχει αδιαγνωστη κοινωνική διαταραχη η Άσπεργκερ. Το θέμα είναι ότι ενώ την πρώτη φορά στεναχωρήθηκα ,τώρα τα πήρα άσχημα και θύμωσα .επίσης δεν έχει στεριώσει σχέση εδώ και χρόνια .και.πιστςυω καταβαθος μας ζήλευει που προχωραμε ενώ αυτός δεν χει τελειώσει τη σχολή του ακόμα. Πόσο μάλλον να δουλέψει και να κάνει οικογένεια.

Από ότι ξέρω της grobag είναι οι καλύτεροι στη αγορά μπες στο σάιτ και δες- λέει μέγεθος και θερμοκρασία αναλυτικά ανάλογα με.τους βαθμούς του σπιτιού.εχει χειμωνιάτικους ανοιξιάτικους και καλοκαιρινους.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Ε γενικά έχει κάποια προβλήματα κοινωνικής φύσεως ,καθόλου ενσυναισθηση και καθόλου τακτ. Και κοινωνικούς τρόπους , πιστεύουμε ότι έχει αδιαγνωστη κοινωνική διαταραχη η Άσπεργκερ. Το θέμα είναι ότι ενώ την πρώτη φορά στεναχωρήθηκα ,τώρα τα πήρα άσχημα και θύμωσα .επίσης δεν έχει στεριώσει σχέση εδώ και χρόνια .και.πιστςυω καταβαθος μας ζήλευει που προχωραμε ενώ αυτός δεν χει τελειώσει τη σχολή του ακόμα. Πόσο μάλλον να δουλέψει και να κάνει οικογένεια.

Από ότι ξέρω της grobag είναι οι καλύτεροι στη αγορά μπες στο σάιτ και δες- λέει μέγεθος και θερμοκρασία αναλυτικά ανάλογα με.τους βαθμούς του σπιτιού.εχει χειμωνιάτικους ανοιξιάτικους και καλοκαιρινους.

Κατάλαβα ναι αν είναι με κάποια διαταραχή όπως λες ή ασπεργκερ όντως αυτά τα άτομα δεν έχουν και συναισθήματα από όσο γνωρίζω.. Αλλά και άτομα που δεν έχουν κάποια είδους διαταραχή συμπεριφέρονται έτσι τα λένε χωρίς να σκέφτονται.. βέβαια παίζει ρόλο και η ζήλεια όπως λες..

 

Ναι μπήκα και τους είδα πριν λίγο όντως βολικοι και σε καλές τιμές ίσως πάω να δω από κοντά και να πάρω..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 Στην Πυλο θα παμε, δεν εχω ξαναπαει!

Κι εγω της grobag θα παρω αλλα τον ανοιξιατικο για αρχη που εχει βαθμιδα 1 ή 1,5 tog. Προσαρμοζοντας τα ρουχαλακια απο μεσα θα ειναι μια χαρα πιστευω!

Σου δινουν και ακριβης οδηγιες + δωρο ενα θερμομετρο. Αν πανε ολα καλα αργοτερα θα του παρω κ τον χειμερινο με 2,5 tog...


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Freya_1981 είπε:

@Sofaki91 Στην Πυλο θα παμε, δεν εχω ξαναπαει!

Κι εγω της grobag θα παρω αλλα τον ανοιξιατικο για αρχη που εχει βαθμιδα 1 ή 1,5 tog. Προσαρμοζοντας τα ρουχαλακια απο μεσα θα ειναι μια χαρα πιστευω!

Σου δινουν και ακριβης οδηγιες + δωρο ενα θερμομετρο. Αν πανε ολα καλα αργοτερα θα του παρω κ τον χειμερινο με 2,5 tog...

Και γω δεν ξέρω ποιον να πάρω γτ έχουμε σόμπα και φτάνει 23-25 βαθμούς το σπιτι αν και το πρωί έχει 18 συνήθως και είμαι.μπερδεμενη. δεν θέλω να πάρω και τους δύο γτ πολλα λεφτά. Και πιστεύω ο ένας δεν θα δουλεύτει καθόλου στο τέλος. Μάλλον θα πάρω τον ανοιξιάτικο και με ζιπουνακια και φορμακι θα είναι καλά.και αν έχει τόσο κρύο ίσως καμία κουβέρτα στα πόδια. 

Πρέπει να είναι πολύ ωραία η Πύλος. Καλά να περάσετε...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...