Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels γτ καλέ να είναι ντροπή?? Αφού χρειάζεσαι κουβέρτα . Εμένα ο άντρας μου με είπε γτ να πάρω κάτι στο μωρό αφού τα παίρνεις εσυ. Νομίζω δεν έχει μπει στο ρόλο ακόμα και επαναπαυεται ότι εγώ ξέρω τι χρειαζόμαστε και τι όχι. Αλλά σίγουρα θέλει να παραγγείλουμε κάτι φορμακια από το ίντερνετ που του άρεσαν πολύ. Και μου λέει να το ντύνεις όμορφα το μωρό , να έχει στυλ. 

@Sofaki91 είναι πολύ ωραία αυτά που μου έφερε και παρα πολύ φθηνά. Μας είπε να πάμε με το μωρό τον Ιανουάριο να μας φιλοξενήσει που έχει εκπτώσεις να πάρουμε και για μας και για το μωρό.ρουχα . Ελπιζω να γίνει. Τονειπα σήμερα στην πεθερά μου και λέει τι θα το παρεις μαζί , το παιδί έχει γιαγιά. Και της λέω το παιδί θα ναι  μόνο 5 μηνών τότε και θα έρθει μαζί μου. 

Μάλωσα και με μια φίλη και τη μαμά μου χθες γτ τους είπα δεν κάνει το παιδί να πίνει χαμομήλι και τσάι και ειδικά χημική σκόνη με ζάχαρη κιντερτε αντί για χαμομήλι φρέσκο τουλάχιστον.και άρχισαν με με λένε και μεις πως μεγαλώσαμε και σιγά τι θα πάθεις  και  εννοείται ότι θα του δίνω και συμπληρώμα γτ δεν θα φτάνει το γάλα μου και θα του δώσω ρυζαλευρο 4-5 μηνών γτ έτσι έκαναν. Και τους έκοψα και τους λέω θα κάνω ότι πει ο παιδίατρος .εδώ μου έβγαλαν αναξιοπιστο τον Π.Ο.Υ, και κορόιδευαν ότι τα διάβασα στο ίντερνετ αυτά για τα τσάγια και το νερό. Και ότι θέλουν ενυδάτωση. Τα μωρά. Και όταν τους είπα ότι το μητρικό είναι κατά 80% νερό με είπαν διψάει ανάμεσα στα γεύματα. Και λέω όταν διψάει θα θηλάζει. Και ότι όχι δεν γίνεται και πρέπει !!! Άκου εκεί πρέπει να τι θηλάζω κάθε 3-4 ώρες με πρόγραμμα. Και ότι αν το θηλάζω πάραπανω θα γίνει χοντρό. Πω σας λέω με γύρισε το μάτι.

Και εγώ γι'αυτό είχα πάει εξωτερικό στους δικούς μου γτ βρίσκεις ωραία και φθηνά πραγματάκια.. εννοείτε να πας και να πάρετε και το μωρό μαζί.. ας ξεχάσουμε αυτήν την νοοτροπία με τις γιαγιάδες.. να πω ότι δουλεύουμε όλη μέρα πάει στο καλό και θέλουμε μια βοήθεια.. βλέπω τους τουρίστες που έρχονται Ελλάδα και τα κουβαλάνε και τους χαίρομαι..

Χαχα και εμένα ο άντρας μου δεν κοιτάζει τίποτα για το μωρό είναι η αλήθεια.. δουλεύει βέβαια πολύ και έχει ένα σωρό πράγματα στο κεφάλι του και μου λέει εφόσον είσαι χαλαρή στο σπίτι καντα όλα εσύ..Αύριο θα πάμε και για καθισματακι αυτοκινητου..Μέσα Αυγούστου να πάρω ένα κουρτινοξυλο και το αυτοκόλλητο και τέλος..

Πωπω αυτό που τους λες κάτι και επιμένουν με ξεπερνά..τους το λες σου λένε δεν έχεις στοιχεία πχ τους το λες ότι το διάβασες από τον ΠΟΥ και το αμφισβητούν.. δωστους να διαβάσουν γτ δεν κάνει το ρυζαλευρο ή όλες αυτές οι κρέμες που περιέχουν ζάχαρη και να δω αν θα έχουν την ίδια άποψη αν και αμφιβάλλω αν θα αλλάξουν γνώμη.. Μην ακούς κανέναν θα κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ σωστό για το μωρό σου.. Και σίγουρα δεν είναι σωστό ούτε το νερό ούτε το χαμομήλι ούτε όλες αυτές οι κρέμες.. ευτυχώς μπορούμε και μόνες μας να φτιάξουμε δεν είμαστε κουλες..

 

 

Κορίτσια από πίεση πως πάτε???

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, λιλιτο είπε:

@2angels γτ καλέ να είναι ντροπή?? Αφού χρειάζεσαι κουβέρτα . Εμένα ο άντρας μου με είπε γτ να πάρω κάτι στο μωρό αφού τα παίρνεις εσυ. Νομίζω δεν έχει μπει στο ρόλο ακόμα και επαναπαυεται ότι εγώ ξέρω τι χρειαζόμαστε και τι όχι. Αλλά σίγουρα θέλει να παραγγείλουμε κάτι φορμακια από το ίντερνετ που του άρεσαν πολύ. Και μου λέει να το ντύνεις όμορφα το μωρό , να έχει στυλ. 

@Sofaki91 είναι πολύ ωραία αυτά που μου έφερε και παρα πολύ φθηνά. Μας είπε να πάμε με το μωρό τον Ιανουάριο να μας φιλοξενήσει που έχει εκπτώσεις να πάρουμε και για μας και για το μωρό.ρουχα . Ελπιζω να γίνει. Τονειπα σήμερα στην πεθερά μου και λέει τι θα το παρεις μαζί , το παιδί έχει γιαγιά. Και της λέω το παιδί θα ναι  μόνο 5 μηνών τότε και θα έρθει μαζί μου. 

Μάλωσα και με μια φίλη και τη μαμά μου χθες γτ τους είπα δεν κάνει το παιδί να πίνει χαμομήλι και τσάι και ειδικά χημική σκόνη με ζάχαρη κιντερτε αντί για χαμομήλι φρέσκο τουλάχιστον.και άρχισαν με με λένε και μεις πως μεγαλώσαμε και σιγά τι θα πάθεις  και  εννοείται ότι θα του δίνω και συμπληρώμα γτ δεν θα φτάνει το γάλα μου και θα του δώσω ρυζαλευρο 4-5 μηνών γτ έτσι έκαναν. Και τους έκοψα και τους λέω θα κάνω ότι πει ο παιδίατρος .εδώ μου έβγαλαν αναξιοπιστο τον Π.Ο.Υ, και κορόιδευαν ότι τα διάβασα στο ίντερνετ αυτά για τα τσάγια και το νερό. Και ότι θέλουν ενυδάτωση. Τα μωρά. Και όταν τους είπα ότι το μητρικό είναι κατά 80% νερό με είπαν διψάει ανάμεσα στα γεύματα. Και λέω όταν διψάει θα θηλάζει. Και ότι όχι δεν γίνεται και πρέπει !!! Άκου εκεί πρέπει να τι θηλάζω κάθε 3-4 ώρες με πρόγραμμα. Και ότι αν το θηλάζω πάραπανω θα γίνει χοντρό. Πω σας λέω με γύρισε το μάτι.

Πωπω! Έλεος πια! Ο καθένας το παιδί του το μεγαλώνει όπως νομίζει πιο σωστά πες τους! Αν η μάνα αυτά θεωρεί σωστά , αυτά θα γίνουν. Θυμάσαι που έλεγα και γω για νερό και χσμομηλι; Δεν ήξερα.... Να πάτε Αγγλία. Θα χορτάσετε ψώνια, η μικρή μια χαρά θα είναι στο αεροπλάνο, ταξιδεύουν πολλά μωράκια.

 

πρίν από 26 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εμεις εχουμε ερθει στο εξοχικο μας εδω κ λιγες μερες 3 μπανια εχω κανει αλλα δν μπορω να πω οτι το χαρηκα κιολας δν μπορω με την ζεστη και ας πηγαινω 7 το απογευμα

Πήγαινε πολύ πρωί η πολύ αργά τότε. Αυτές τις μέρες έχει και πολύ ζέστη όντως. Αν νομίζεις ότι ζοριζεσαι πολύ ομως καθησε σπίτι καλύτερα! 

Και γω έλεγα στον άντρα μου το πρωί, να πάμε για ψώνια, μετά για καφέ παραλία, μετά για μπανιο και μετά για φαγητό......και μετά ξύπνησα! Χαχαχα Έτσι έστω λίγο η φαντασία βοηθάει λίγο τη ψυχολογία! 

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Και εγώ γι'αυτό είχα πάει εξωτερικό στους δικούς μου γτ βρίσκεις ωραία και φθηνά πραγματάκια.. εννοείτε να πας και να πάρετε και το μωρό μαζί.. ας ξεχάσουμε αυτήν την νοοτροπία με τις γιαγιάδες.. να πω ότι δουλεύουμε όλη μέρα πάει στο καλό και θέλουμε μια βοήθεια.. βλέπω τους τουρίστες που έρχονται Ελλάδα και τα κουβαλάνε και τους χαίρομαι..

Χαχα και εμένα ο άντρας μου δεν κοιτάζει τίποτα για το μωρό είναι η αλήθεια.. δουλεύει βέβαια πολύ και έχει ένα σωρό πράγματα στο κεφάλι του και μου λέει εφόσον είσαι χαλαρή στο σπίτι καντα όλα εσύ..Αύριο θα πάμε και για καθισματακι αυτοκινητου..Μέσα Αυγούστου να πάρω ένα κουρτινοξυλο και το αυτοκόλλητο και τέλος..

Πωπω αυτό που τους λες κάτι και επιμένουν με ξεπερνά..τους το λες σου λένε δεν έχεις στοιχεία πχ τους το λες ότι το διάβασες από τον ΠΟΥ και το αμφισβητούν.. δωστους να διαβάσουν γτ δεν κάνει το ρυζαλευρο ή όλες αυτές οι κρέμες που περιέχουν ζάχαρη και να δω αν θα έχουν την ίδια άποψη αν και αμφιβάλλω αν θα αλλάξουν γνώμη.. Μην ακούς κανέναν θα κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ σωστό για το μωρό σου.. Και σίγουρα δεν είναι σωστό ούτε το νερό ούτε το χαμομήλι ούτε όλες αυτές οι κρέμες.. ευτυχώς μπορούμε και μόνες μας να φτιάξουμε δεν είμαστε κουλες..

 

 

Κορίτσια από πίεση πως πάτε???

Χαμηλά ..... Μερικές φορές κάνει ζάλη!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εμένα έχει εδώ και μια βδομάδα ίσως λιγότερο 10 μεγάλη 5 μικρή.. κουράστηκα..

Εμένα είναι μονιμως 9 έως 9.5 με 6. Και για αυτό το λόγο δεν μπορεί ο γιατρός να μου δώσει φάρμακα για τις συσπάσεις. Εν τω μεταξύ λόγω χαμηλής πίεσης και χαμηλού αιματοκρίτη ανεβάζω παλμούς. Αλλά αντέχουμε! Έτσι; :grin:


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα είναι μονιμως 9 έως 9.5 με 6. Και για αυτό το λόγο δεν μπορεί ο γιατρός να μου δώσει φάρμακα για τις συσπάσεις. Εν τω μεταξύ λόγω χαμηλής πίεσης και χαμηλού αιματοκρίτη ανεβάζω παλμούς. Αλλά αντέχουμε! Έτσι; :grin:

Παλμούς πάντα είχα Αλλά με την εγκυμοσύνη ανεβαίνουν και αυτοί λένε.. αντέχουμε βέβαια και πόσα άλλα ακόμα χαχα

  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται θα πάω Αγγλία και εννοείται ότι θα τη νπαιρνω διακοπες μαζι μου εκτός αν θέλω λίγο χρόνο με τον άντρα μου. Εκεί αλλάζει το πράγμα.

Και δεν ακούω κανένα , έτσι κι αλλιώς πρόσεχα τόσο χρόνια βρεφακια ξέρω πολλά περισσότερα για τις τελευταίες οδηγίες  για διατροφή  τι κάνει  το απαγορεύεται  για στρατες  πιπίλες  κλπ από οτι η πεθερά μλκαι η μαμα μου με τις οδηγίες που έπαιρναν πριν 30 χρόνια και από τη φίλη μου η οποία δεν έχει παιδιά .και ο άντρας μου έχει τις ίδιες απόψεις με μένα και το πάει σύμφωνα με τη λογική.!!!! Καλά μην αρχίσω και κρέμες , που για κάποιο λόγο τους φαίνεται αδιανόητο ότι θα χτυπάω φρούτα στο μπλέντερ και φρουτοκρεμα και δμενθα παίρνω σκόνη θαρρείς και ζούμε κάπου που δεν υπάρχουν φρούτα. Και το πιο τραγικό ότι καλά μόνον με γάλα 6 μήνες για αυτό μετά είναι αφαγα και τα τρώνε όλα αλεσμένα μέχρι 2 χρόνων. Πρέπει από 3-4 μηνών να τρώνε ρυζαλευρο, από άτομα που δεν έχουν σχέση με παιδιά. Θα τρελαθώ .τι θα λένε όταν γεννήσω απορώ!!!! θα γράψω βιβλιοε συμβουλές που θα μου δινουν

Εσείς τι Κούλα έχετε ακούσει μέχρι στιγμής?

Πίεση γενικά πάντα είχα χαμηλή 10-6 ,12-8 τώρα έχω 10-6 αλλά παίρνω και χάπια για συσπάσεις που ρίχνουν την πίεση και παλμούς γύρω στουςω100 αλλά διάβασα ότι αυξάνονται γτ αυξάνεται η ροή του αίματος για να στέλνει και στο μωρό.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μην τρως χταπόδι! Χαχαχαχαχαχ. Κολλάνε οι βεντούζες στο παιδί! Ακόμα γελάω!!! 

Να το αφήνεις να κλαίει γιατί ανοίγουν οι πνεύμονες..... Πολύς κόσμος το πιστεύει αυτό! Να μην το βγάζεις έξω μετά τη δύση του ηλίου.... :shock:

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο! 

 

  • Χαχα 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ σοβαρά τώρα @2angels?? Πωπω τι μυαλά υπάρχουν.. Όχι μετά τη Δύση ηλίου να μη το βγάζεις Αλλά να μην έρχεται και κόσμος στο σπίτι και αν έρθει να βγάλει παπούτσια κάτι τέτοιο ή να μη το δει κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι..

Πάντως @λιλιτο όλα αυτά τα λένε και σε μένα.. Έτσι τα κάνανε έτσι το θεωρούν σωστό..Και πάλι καλά που ενημερώνεσαι και ξέρεις εδώ η αδερφή μου βρεφονηπιοκομος και πάλι στα δικά της παιδιά όπως να ναι είναι οπότε είναι και στον άνθρωπο όχι μόνο επειδή ξέρεις και έχεις ασχοληθεί όπως λες.. Επειδή είσαι και ανοιχτομυαλη και ψάχνεσαι γενικώς αν και ως τότε έχουμε καιρό ακόμα Αλλά σκέφτεσαι για αλεσμενα ή blw??

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα προσπαθήσω κομμάτια και μόνη της , να τρώει όσο θέλει. Τώρα, αν δεν τα καταφέρουμε θα δείξει. Ότι πει και ο παιδίατρος, όταν βρούμε, μεγαααααλο θέμα και αυτό. Εσείς; Βρήκατε; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , 2angels είπε:

Παιδιά εγώ θα προσπαθήσω κομμάτια και μόνη της , να τρώει όσο θέλει. Τώρα, αν δεν τα καταφέρουμε θα δείξει. Ότι πει και ο παιδίατρος, όταν βρούμε, μεγαααααλο θέμα και αυτό. Εσείς; Βρήκατε; 

Και εγώ για κομμάτια και μόνη της σκέφτομαι είναι η αλήθεια να μάθει από μικρούλα.. βρήκα μέσα από συστάσεις από ομάδες φβ, είδα και το ιατρείο του είναι και νέος σε ηλικία μιλήσαμε και τηλ και νομίζω οκ και η τιμή οκ.. θα φανεί.. μακάρι να μας κάνει.. Εσύ για ποια προάστια ενδιαφέρεσαι να είναι?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@2angels και @Sofaki91 ναι ώρα ψάχνονται πολύ και όταν δούλευα αφου έκανε εντύπωση στις μαμαδες πόσο ενημερωμένη ήμουν και με ρωτούσαν πράγματα .χαχαχαχ και γω σκεφτόμαστε για blw  αν και μου φαίνεται μακρινό μέλλον .θα δείξει και το παιδί .

Παιδίατρο μου σσυστησαν εδώ στην περιοχή από ομάδα θηλασμού Θεσσαλονίκη, όχι σύμβουλο αλλά πολύ υποστηρικτική και κοντά στο σπίτι αφού δεν οδηγάω κιόλας.τι ρώτησες στο τηλέφωνο?λες να πάρω κι εγώ?

Η κουνιαδα μου θεωρει λάθος να θηλάζει ένα παιδί πάνω από 6 μηνός καινοτομία γίνονται κολλημένα με τη μαμά τους επειδη της φίλης της ο μικρός 10 μηνών είναι κολλημένος πάνω της και τηβςλεω είναι βρεφακι λογικό είναι να θέλει τη μαμα του αφού είναι όλη μέρα μαζί της. Δεν είναι μόνο ο θηλασμός, και είναι και νηπιαγωγός. Και επειδή της ξαδέρφης της που το θήλαζε .έχει τα 2 είναι κακομαθημένο. Της λέω λες πόσα είναι κακομαθημένα ενώ δεν έχουν θηλάσει ποτέ?? Απαππαπα λέω να μετακομίσω Καναδά να γλιτώσω.

  • Χαχα 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμε όσο περισσότερο καταφέρει να θηλάσει η μητέρα τόσο το καλύτερο! Πέρα από τα οργανικά οφέλη τα ψυχολογικά είναι αναντικατάστατα. Βέβαια είναι και κάποιες μανουλες που δεν μπορούν ή δεν γίνεται να θηλασουν, αυτό δεν τις κάνει λιγότερο μανουλες όμως....

Όσο για παιδίατρο και εμείς στη περιοχή μας κοιτάμε να βρούμε.Έχουμε 2-3 στα υποψην αλλά η επιλογή είναι δύσκολη. 

Α! Και να μην απλώνουμε νύχτα τα ρουχαλακια! Χαχαχαχαχαχ


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels και @Sofaki91 ναι ώρα ψάχνονται πολύ και όταν δούλευα αφου έκανε εντύπωση στις μαμαδες πόσο ενημερωμένη ήμουν και με ρωτούσαν πράγματα .χαχαχαχ και γω σκεφτόμαστε για blw  αν και μου φαίνεται μακρινό μέλλον .θα δείξει και το παιδί .

Παιδίατρο μου σσυστησαν εδώ στην περιοχή από ομάδα θηλασμού Θεσσαλονίκη, όχι σύμβουλο αλλά πολύ υποστηρικτική και κοντά στο σπίτι αφού δεν οδηγάω κιόλας.τι ρώτησες στο τηλέφωνο?λες να πάρω κι εγώ?

Η κουνιαδα μου θεωρει λάθος να θηλάζει ένα παιδί πάνω από 6 μηνός καινοτομία γίνονται κολλημένα με τη μαμά τους επειδη της φίλης της ο μικρός 10 μηνών είναι κολλημένος πάνω της και τηβςλεω είναι βρεφακι λογικό είναι να θέλει τη μαμα του αφού είναι όλη μέρα μαζί της. Δεν είναι μόνο ο θηλασμός, και είναι και νηπιαγωγός. Και επειδή της ξαδέρφης της που το θήλαζε .έχει τα 2 είναι κακομαθημένο. Της λέω λες πόσα είναι κακομαθημένα ενώ δεν έχουν θηλάσει ποτέ?? Απαππαπα λέω να μετακομίσω Καναδά να γλιτώσω.

Χαχαχ τι απόψεις είναι αυτές έλεος..ειδικά που βάζουν όρια ως 6 μηνών.. Βέβαια και εγώ πριν μείνω έγκυος τα ίδια έλεγα Αλλά έχω αναθεωρήσει πολύ.. πλέον με βιβλία ίντερνετ μπορούμε να μάθουμε και να ενημερωθούμε για πολλά και από εκεί και πέρα οκ ο καθένας την άποψη του.. Μια φίλη μου που τον θηλασε ως 15 και μια άλλη ως 2μιση μου λένε ότι είναι πολύ έξυπνα και ανεξάρτητα παιδάκια σαφώς και όταν είναι 10 μηνών θα ναι πάνω στη μαμά, όλη μέρα αυτήν έχει..

 

Όσο για τον γιατρό τον ρώτησα Πότε θα ρθει σπίτι πόσο κοστίζει η επίσκεψη σπίτι και ιατρείο πόσο ασχολείται με το μωρό στην πρώτη επίσκεψη με το μωρό(γτ έχω ακούσει από γνωστές να ασχολείται ο παιδίατρος 10 λεπτά και τέλος) αν είναι υπέρ του θηλασμού πότε μπορούμε να βγούμε έξω (αν θυμόσαστε είχα μια διαφωνία με τον σύζυγο και λύθηκε) Ε για αρχή αυτά.. Αλλά νομίζω πρέπει να τον ξαναπάρω να τον ρωτήσω αν πρέπει να κάνω τις εξετάσεις που προτείνουν στο μαιευτήριο..

πρίν από 4 λεπτά , 2angels είπε:

Κατ εμε όσο περισσότερο καταφέρει να θηλάσει η μητέρα τόσο το καλύτερο! Πέρα από τα οργανικά οφέλη τα ψυχολογικά είναι αναντικατάστατα. Βέβαια είναι και κάποιες μανουλες που δεν μπορούν ή δεν γίνεται να θηλασουν, αυτό δεν τις κάνει λιγότερο μανουλες όμως....

Όσο για παιδίατρο και εμείς στη περιοχή μας κοιτάμε να βρούμε.Έχουμε 2-3 στα υποψην αλλά η επιλογή είναι δύσκολη. 

Α! Και να μην απλώνουμε νύχτα τα ρουχαλακια! Χαχαχαχαχαχ

Εμάς είναι μισή ώρα μακριά Αλλά τι να κάνουμε..θα δούμε πως πάει..

 

Ναι βέβαια και αυτό με τα ρούχα..κακα πνεύματα!!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοείται ότι δεν κατηγορώ καμία που δεν θήλασε. Αν και σε λίγες περιπτώσεις που το σέβομαι λόγω ιατρικών πρόβλημα των δεν γίνεται να θηλάσει η άλλες είναι από ελλιπή πληροφόρηση η απο άποψη.

ήξερα μια που δεν θεωρούσε σωστό να θηλάσει γτ τα βυζιά είναι για τον άντρα έλεγε.τελος πάντων.και επειδη στη Αγγλία δεν δίνουν σκονογαλα στο νοσοκομείο το άφησε όλο το βράδυ νηστικο. Η ανόητη δεν ήξερε και αγγλικά να συνεννοηθει.

Θα πάρω και γω τηλέφωνο αν είναι Νά τη ρωτήσω μήπως γεννήσω και αυγούστο , αν θα λειπει κλπ.

Τι σας ειπε για την έξοδο  και γενικές πληροφορίες?. @Sofaki91

 εγώ λέω κατά Σεπτεμβρη να χτυπήσω μια Χαλκιδική για ένα διήμερο αν είναι ένα μηνών, λιγο να αλλάξω παράστασεις..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλα εννοείται ότι δεν κατηγορώ καμία που δεν θήλασε. Αν και σε λίγες περιπτώσεις που το σέβομαι λόγω ιατρικών πρόβλημα των δεν γίνεται να θηλάσει η άλλες είναι από ελλιπή πληροφόρηση η απο άποψη.

ήξερα μια που δεν θεωρούσε σωστό να θηλάσει γτ τα βυζιά είναι για τον άντρα έλεγε.τελος πάντων.και επειδη στη Αγγλία δεν δίνουν σκονογαλα στο νοσοκομείο το άφησε όλο το βράδυ νηστικο. Η ανόητη δεν ήξερε και αγγλικά να συνεννοηθει.

Θα πάρω και γω τηλέφωνο αν είναι Νά τη ρωτήσω μήπως γεννήσω και αυγούστο , αν θα λειπει κλπ.

Τι σας ειπε για την έξοδο  και γενικές πληροφορίες?. @Sofaki91

 εγώ λέω κατά Σεπτεμβρη να χτυπήσω μια Χαλκιδική για ένα διήμερο αν είναι ένα μηνών, λιγο να αλλάξω παράστασεις..

Καλά και η αδερφή μου 3 μήνες να θηλασε δεν της άρεσε λέει η αίσθηση άντε βγάλε άκρη αυτό το έχω ξανακούσει βασικά..  Όσο για αυτήν από Αγγλία κρίμα το παιδάκι..

Ναι να πάρεις και εγώ τον ρώτησα αν θα ναι εδώ.. Γτ ποτέ δεν ξέρεις.. Για την έξοδο μου είπε από 0 ημερών που λέει ο λόγος μπορείς να βγεις βόλτα μη σου πω λέει μπορείς να πας και Αμερική.. εντάξει να μην είμαστε σε κλειστά μέρη που καπνίζουν συνωστισμό πολύ,ξέρεις..τα αυτονόητα! Με το μωρό του είπα δεν νομίζω να ασχολείστε 10 λεπτά στην πρώτη επίσκεψη και τέλος και λέει όχι όχι 1 ώρα σίγουρα.. Όσο να ναι 60 ευρώ θα δώσω και θέλω πρώτα να ναι άνθρωπος και μετά γιατρός να βλέπω ότι ασχολείται και ας δώσω και 80 βέβαια δεν κολλάω εκεί απλά θέλω να πω πολύ έρχονται το βλέπουν και φεύγουν καπάκι.. Στο ιατρείο 30. Τώρα για τον θηλασμό δεν πολύ κατάλαβα στην αρχή μου φάνηκε πολύ θετικός εννοείτε μου λέει είμαι θετικός υπάρχει άλλωστε καλύτερο πράγμα από μητρικό γάλα ?? Αλλά τώρα λέει αν πέσει το ζάχαρο ή και ανεβάσει  ικτερο  και γενικώς κινδυνεύσει η υγεία του δεν το συζητώ .. αν και διάβασα πως και ικτερο να έχουν τα μωρά πως με το μητρικό είμαστε κομπλέ διάβασα και βιβλιογραφίες πηγές έγκυρες..  Αλλά θα το δούμε τότε και Αυτό.. 

Και πολύ καλά θα κάνεις γερό και την υγεία της να χει η μικρή και πηγαίνετε όπου θέλετε..την έχετε και δίπλα άλλωστε την Χαλκιδική

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...