Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα ο άντρας μου είναι χειρότερος! Αν έχει 50ε πχ θα χαλάσει και τα 50! Εγώ θα πω "ας κρατήσουμε τα 10 , μην χρειαστουμε και κάτι"  . Μια χαρά ο δικος σου αν σου βάζει φρένο. Σιγά όμως μην μηνρι χωρίς μάνα το παιδί....και μόνος του τώρα θα θέλει! Θα του αρέσει! Κάτσε και θα δεις!

 

χχαχαχα το ελπιζω, βασικα στην αρχη εγω κρατουσα λεφτα και αυτος χαλαγε οσα ειχε πανω του   και μετα αλλαξαμε ρολους ασυνειδητα. νταξει τωρα που ειμαι κι εγω ανεργη δεν μπορω να πω, τις σκεφτομαι τις αγορες αν το χρειαζομαι δηλαδη η αν ειναι πεταμενα λεφτα να παρω κατι. αν και ποτε δεν μου ειπε μην ψωνισεις, μην βγεις κλπ

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

που να παμε καλε!!!εδω ειμαστε .. χαλαρωσα λιγακι ,καθομαι, αρχισα να φοραω και ρουχα οτι μου κανει τελος παντων για να νιωσω καπως καλυτερα. αλλα ποναει πλατη και αυχενας διοτι τοοσ καιρο απλα δεν χρησιμοποιουσα εκεινους τους μυες αφου ξαπλωνα. τελειο το πακετακι , μπραβο στη νονα! χρωματολογιο βρηκες? ποσο το στρωματακι?

 

λες να κοιμαται μαζι μας χαχχα, και τι ψαχνουμ ετοσο καιρο!!

τι σε ειπε η μαια? το θεμα με τα κιλα ειναι να ακολουθει την καμπυλη της .τι εννοεις παλι 1562, δεν πηρε βαρος απο την προηγουμενη φορα?

 

ηρθε η μαμακα μου σημερα της ειπα ν απαρει 2-3 φορμακια και φανελακια 0-3 και πηγε και ξεσηκωσε ενα μαγαζι , τωρα που πηραμε καλα νεα, απλα ηταν συγκρατημενη μηπως γινει κατι κακο . πηρε φανελακια και φορμακια για 1 μηνων αν βγει μικρουλη λεει να εχουμε να το ντυνουμε , μεχρι και κολαν φορεμα και τζιν παντελονι- ΥΠΕΡΟΧΟ. χτενα ψαλιδι μπιμπερο ετσι να υπαρχει... γεμισαμε πραγματα

Χαχα όχι βρε εννοώ είδα την μπέμπα πάλι γτ δεν είχε περάσει ούτε βδομάδα.. πήρε γύρω στα 200γρ..

Με τη μαία το μάθημα ήταν κάπως εισαγωγής. Δηλαδή πόσα κιλά πήρα με ρώτησε αν έβγαλα ραγάδες μου είπε να προετοιμάσω τις θηλές για τον θηλασμό πάντως είπε πως βοηθάει..μιλήσαμε λίγο για τις αναπνοές μου έδωσε ένα χαρτί..Επίσης συζητήσαμε για τον τοκετό.. επόμενη συνάντηση μέσα Αυγούστου θα την βλέπω και κάθε φορά στο μαιευτήριο στον καρδιοτοκογραφο και μετά ένα μάθημα ακόμα αρχές Σεπτέμβρη..

Αα πολύ καλά έκανε η μαμά σε λίγο καιρό θα βγεις και εσύ να κάνεις ψώνια για την μικρή θα γεμίσετε..

1 hour ago, 2angels είπε:

Ωχ! Αυτό δεν το σκέφτηκα! Φαντάζεσαι; Χαχαχαχααχ πολύ ζέστη ρε κορίτσια! Λιώσιμο σκέτο! Μια χαρά η μπεμπουλα σου! Τι ωραία που την είδες! 

 

Σε οοοοολα όσα διάβασα από παιδιάτρους , φυσικοθεραπευτες κτλ προτείνουν ημίσκληρα. Πήρα το baby pocket linea strom. Από ότι μου είπαν και στο μαγαζί είναι από τις καλύτερες επιλογές. Τώρα τι να πω; Αν την πάτησα τη πάτησα.

 

Χρωματολογιο ακόμα δεν μου έχει φέρει κανένας ρε κορίτσια! Με έχουν γραμμένη? Δεν προλαβαίνει κάνεις; Τόσο πολύ πια; Είπα στη πεθερά μου μήπως πεταχτεί ο πεθερός μου και μου φέρει.... Θα δούμε τώρα! Κούνα ποδαράκια και χεράκια οδό μπορείς, και τον αυχένα διατάσεις. Σιγά σιγά θα φτιάξει το σύστημα. Ξέρω πως είναι.... Το στρωματακι αρχική 188. Δεν ξέρω πόσο θα κόψει. 

Τι ωραία! Τζιν παντελόνι; Κολάν με φόρεμα; Πω πω! Άντε να γεννησουμε να βγούμε στα μαγαζιά μόνες μας να δούμε τι θα κάνουμε! Χαχαχαχαχ

Χαχαχα εμ έπρεπε να το σκεφτείς και αυτό.. πλάκα κάνω βέβαια! 

  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2018 at 8:53 ΜΜ, 2angels είπε:

Με το καλό... Είμαστε κοντά εμείς δλδ. Ποτέ έχεις Πητ; Εγώ 28/9 και έχω κοριτσάκι . 

Κι εγω 29/9 και πηγα σημερα στο γιατρο και μου ειπε το μωρο ειναι 1.263 και θα ειναι καπως μικρο οταν γεννηθει... Μαλλον μικροτερο απο 3 κιλα,


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, arous είπε:

Κι εγω 29/9 και πηγα σημερα στο γιατρο και μου ειπε το μωρο ειναι 1.263 και θα ειναι καπως μικρο οταν γεννηθει... Μαλλον μικροτερο απο 3 κιλα,

Έχεις ακόμα πολύ δρόμο. Και μην ανησυχείς αν ακολουθεί την καμπύλη του θα είμαι μια χαρά και μπορεί να γεννήσεις και πιο εύκολα.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, arous είπε:

Κι εγω 29/9 και πηγα σημερα στο γιατρο και μου ειπε το μωρο ειναι 1.263 και θα ειναι καπως μικρο οταν γεννηθει... Μαλλον μικροτερο απο 3 κιλα,

Μια μερουλα διάφορα έχουμε δλδ. Από πρηξιματα , δυσφορίες κτλ πως είσαι; Όλα καλά η ταλαιπωρεισαι; 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έχω που 24/9 πήραμε φαρμάκια για το Μωρο απλά δν ξέρω αν είναι πολλά λίγα ή αν θέλω Κάτι αλλο πήρα 12 κοντομάνικο και 10 μακρυμανικα Πρέπει να πάρω και τα αλλα τα ολόσωμη που καλύπτουν και τα πατουσακια; τι λέτε λογικά ζεστή θα έχει. Εσείς τι πηρατε

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μια μερουλα διάφορα έχουμε δλδ. Από πρηξιματα , δυσφορίες κτλ πως είσαι; Όλα καλά η ταλαιπωρεισαι; 

Σε ποια εβδομάδα εισαι;εμένα στην 28 και 2 ηταν 1.200


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κορίτσια έχω που 24/9 πήραμε φαρμάκια για το Μωρο απλά δν ξέρω αν είναι πολλά λίγα ή αν θέλω Κάτι αλλο πήρα 12 κοντομάνικο και 10 μακρυμανικα Πρέπει να πάρω και τα αλλα τα ολόσωμη που καλύπτουν και τα πατουσακια; τι λέτε λογικά ζεστή θα έχει. Εσείς τι πηρατε

Σε ποια εβδομάδα εισαι;εμένα στην 28 και 2 ηταν 1.200

Τη Δευτέρα που μας πέρασε, 29 +3 ήταν 1530. Εγώ της πήρα φανελάκια (εσωτερικά) κοντομανικα και μακρυμάνικα . Ακόμα θέλω όμως γιατί είναι λίγα. Και φορμακια (εξωτερικα) μακρυμάνικα και με τα πατουσακια μέσα. Αλλά δεν είναι χοντρά. Μην αγχώνεσαι όμως.... Νομίζω ότι φτάνουν αυτά που εχεις αλλά πάρε και κανένα πιο χοντρουλι σε μεγαλύτερο νούμερο, ποτέ δεν ξέρουνε τι θα χρειαστούμε με αυτό τον καιρό πλέον!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , 2angels είπε:

Τη Δευτέρα που μας πέρασε, 29 +3 ήταν 1530. Εγώ της πήρα φανελάκια (εσωτερικά) κοντομανικα και μακρυμάνικα . Ακόμα θέλω όμως γιατί είναι λίγα. Και φορμακια (εξωτερικα) μακρυμάνικα και με τα πατουσακια μέσα. Αλλά δεν είναι χοντρά. Μην αγχώνεσαι όμως.... Νομίζω ότι φτάνουν αυτά που εχεις αλλά πάρε και κανένα πιο χοντρουλι σε μεγαλύτερο νούμερο, ποτέ δεν ξέρουνε τι θα χρειαστούμε με αυτό τον καιρό πλέον!

Ναι αυτό λέω και εγώ να πάρω 2 3 ακόμα ολπσωμα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Ναι αυτό λέω και εγώ να πάρω 2 3 ακόμα ολπσωμα

Νομίζω θα χρειαστούν και για αργότερα, δεν πάνε χαμένα. Μια χαρά από βάρος τα παιδάκια μας! Χαχαχαχαχ ! Θα βγούνε τροφαντουλικα και θα ρουφάμε μπουτακια! :x

  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Κορίτσια έχω που 24/9 πήραμε φαρμάκια για το Μωρο απλά δν ξέρω αν είναι πολλά λίγα ή αν θέλω Κάτι αλλο πήρα 12 κοντομάνικο και 10 μακρυμανικα Πρέπει να πάρω και τα αλλα τα ολόσωμη που καλύπτουν και τα πατουσακια; τι λέτε λογικά ζεστή θα έχει. Εσείς τι πηρατε

Σε ποια εβδομάδα εισαι;εμένα στην 28 και 2 ηταν 1.200

Εγώ πήρα ολόσωμα .εννοείται εδώ μέχρι και τώρα .θα βρέχει και έχει ψυχρά μια σκάει ο τζίτζικας.πηρα 2 για 1 μηνών μήπως έχει ψυχρά κανα βράδυ και 3 ολόσωμα 3-6 μηνών. Αλλά δεν πήρα μακρυμάνικα φανελάκια .αλλά αφού τα εχεις ίσως πάρεις 2-3 παντελονάκια από κατω 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ πήρα ολόσωμα .εννοείται εδώ μέχρι και τώρα .θα βρέχει και έχει ψυχρά μια σκάει ο τζίτζικας.πηρα 2 για 1 μηνών μήπως έχει ψυχρά κανα βράδυ και 3 ολόσωμα 3-6 μηνών. Αλλά δεν πήρα μακρυμάνικα φανελάκια .αλλά αφού τα εχεις ίσως πάρεις 2-3 παντελονάκια από κατω 

Από ότι φαίνεται η άπειρη μάνα έκανα βλακ εια  θα πάω να πάρω κ ολόσωμη Και αυτό που είπες παντελονακια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ναντια δε είπε:

Από ότι φαίνεται η άπειρη μάνα έκανα βλακ εια  θα πάω να πάρω κ ολόσωμη Και αυτό που είπες παντελονακια

Έλα σιγά για αυτό είμαστε εδώ. Κι εμένα το πρώτο είναι αλλα επειδή πρόσεχαν μωράκια χρόνια έχω  μια ιδέα  τη χρειαζόμαστε και σίγουρα θα χρειαστώ πολλά πράγματα ακόμα .πιστεύω φανελάκια μακρυμάνικα θα χρειαστώ αλλά θ α παρω αργότερα. Θέλω να δω τι δώρα θα μας φέρουν , μπορει να αλλάξω μερικά ...

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Έλα σιγά για αυτό είμαστε εδώ. Κι εμένα το πρώτο είναι αλλα επειδή πρόσεχαν μωράκια χρόνια έχω  μια ιδέα  τη χρειαζόμαστε και σίγουρα θα χρειαστώ πολλά πράγματα ακόμα .πιστεύω φανελάκια μακρυμάνικα θα χρειαστώ αλλά θ α παρω αργότερα. Θέλω να δω τι δώρα θα μας φέρουν , μπορει να αλλάξω μερικά ...

Και εγώ αυτό λέω να μην πάρω πολλά για τι σίγουρα θα φέρουν.. . Σήμερα με έχει πιάσει μια ταινία δν έκανα τπτ κ όσο περνάει ο καιρός δυσκολεύομαι να κινηθώ να γυρίσω στο κρεβάτι.. . Α και κάτι άλλο νιώθω χαμηλά σαν να ακούω γκλουπ λες και κάτι να τρέχει πάω τουαλέτα Αλλά τπτ δν βλέπω..  να δω πως θα περάσουν 2.5 βδομάδες που έχω ντοπλερ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εγώ αυτό λέω να μην πάρω πολλά για τι σίγουρα θα φέρουν.. . Σήμερα με έχει πιάσει μια ταινία δν έκανα τπτ κ όσο περνάει ο καιρός δυσκολεύομαι να κινηθώ να γυρίσω στο κρεβάτι.. . Α και κάτι άλλο νιώθω χαμηλά σαν να ακούω γκλουπ λες και κάτι να τρέχει πάω τουαλέτα Αλλά τπτ δν βλέπω..  να δω πως θα περάσουν 2.5 βδομάδες που έχω ντοπλερ

Μια από τα ιδια...δυσκολεύομαι και γω να γυρίσω. Σε πιέζει το μωρό στη κύστη; Τι εννοείς γκλουπ; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Και εγώ αυτό λέω να μην πάρω πολλά για τι σίγουρα θα φέρουν.. . Σήμερα με έχει πιάσει μια ταινία δν έκανα τπτ κ όσο περνάει ο καιρός δυσκολεύομαι να κινηθώ να γυρίσω στο κρεβάτι.. . Α και κάτι άλλο νιώθω χαμηλά σαν να ακούω γκλουπ λες και κάτι να τρέχει πάω τουαλέτα Αλλά τπτ δν βλέπω..  να δω πως θα περάσουν 2.5 βδομάδες που έχω ντοπλερ

 

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μια από τα ιδια...δυσκολεύομαι και γω να γυρίσω. Σε πιέζει το μωρό στη κύστη; Τι εννοείς γκλουπ; 

Και γω ζοριζομαι να γυρίσω και να σηκωθώ. Όταν είμαι ανάσκελα κυριως .και πόλη συχνοουρια πήγα το τελευταίο μισάωρο 4 φορές ηο κατούρημα. Έχει πάρει θέση και με πιέζει προς τα κάτω και επειδή τώρα άρχισα να ψιλοκαθομαι κλπ το νιώθω πολύ μέσα στη μέρα. Εκεί ξαφνικά που κάθομαι θέλω τουαλέτα, νομίζοντας ότι θα σκάσω αν δεν παω.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...