Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, ναντια δε είπε:

 

Καλημερα σας οσες ξεκινησαν φεουτοκρεμα πως τα πανε τα μωρακια σας... Εμενα με χιλια ζορια να φαει 5 κουταλακια μετα αρχιζει κ κλαιει. Εχω απελπιστει..

επιστευω ειναι η αρχή..εμείς σε 2 βδομάδες ξεκιναμε ρυζαλευρο κ απο σήμερα το μεσημέρι ξεκιναω παλι να θηλάζω!!!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

επιστευω ειναι η αρχή..εμείς σε 2 βδομάδες ξεκιναμε ρυζαλευρο κ απο σήμερα το μεσημέρι ξεκιναω παλι να θηλάζω!!!!

Μακαρι να ξεκινησει να τρωει γτ μου αρχισε παλι κ μειωσε κ το γαλα..... Τι εννοεις ξεκινας παλι να θηλαζεις ειχες σταματησει;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Μακαρι να ξεκινησει να τρωει γτ μου αρχισε παλι κ μειωσε κ το γαλα..... Τι εννοεις ξεκινας παλι να θηλαζεις ειχες σταματησει;

Ναι με τις αντιβιωσεις που έπαιρνα για 15 μέρες κ τον έβαλα ξανά σήμερα ποσο χάρηκε!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

 

Καλημερα σας οσες ξεκινησαν φεουτοκρεμα πως τα πανε τα μωρακια σας... Εμενα με χιλια ζορια να φαει 5 κουταλακια μετα αρχιζει κ κλαιει. Εχω απελπιστει..

Μην απελπιζεσαι κανονικά τα μωρακια ξεκινάνε στις 180 μερες ζωης δηλαδη 6ο μηνα τις στέρεες..ειναι πολυ μικρούλι απο τωρα ασε που το γαστρεντερικο τους δεν ειναι ετοιμο..φτιάχνεις εσυ φρουτοκρεμα ή παιρνεις ετοιμη?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Μην απελπιζεσαι κανονικά τα μωρακια ξεκινάνε στις 180 μερες ζωης δηλαδη 6ο μηνα τις στέρεες..ειναι πολυ μικρούλι απο τωρα ασε που το γαστρεντερικο τους δεν ειναι ετοιμο..φτιάχνεις εσυ φρουτοκρεμα ή παιρνεις ετοιμη?

Εννοειτε πως φτιαχνω εγω σημερα εφαγε τη μιση


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/2/2019 at 11:40 ΠΜ, ναντια δε είπε:

 

Καλημερα σας οσες ξεκινησαν φεουτοκρεμα πως τα πανε τα μωρακια σας... Εμενα με χιλια ζορια να φαει 5 κουταλακια μετα αρχιζει κ κλαιει. Εχω απελπιστει..

Και εμένα έτσι έκανε με το ριζαλευρο και σταμάτησα να του δίνω μέχρι να αρχίσουμε φρούτα γιατί πιστευω οτι δεν ηταν έτοιμος ακόμη!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα έτσι έκανε με το ριζαλευρο και σταμάτησα να του δίνω μέχρι να αρχίσουμε φρούτα γιατί πιστευω οτι δεν ηταν έτοιμος ακόμη!

Την αλλη βδομαδα θα ξεκινησουμε κ εμεις κρεμουλα σημερα εφαγε περισσοτερο γτ εβαλα περισσοτερη. Μπανανα

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Με τι εχεις ξεκινήσει εννοω απο φρούτα? Μπραβο γτ τα ετοιμα μεσα στα σάκχαρα ειναι με κα

Με καθοσηγηση παιδιατρου ξεκινησαμε με μηλο μετα απο 4 μερες προσθεσα λιγο αχλαδι κ σταδιακα αυξανω την ποσοτητα μετα απο 4μερες προσθεσα λιγο μπανανα  σημερα ειμαστε 10η μερα

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ναντια δε είπε:

Την αλλη βδομαδα θα ξεκινησουμε κ εμεις κρεμουλα σημερα εφαγε περισσοτερο γτ εβαλα περισσοτερη. Μπανανα

Με καθοσηγηση παιδιατρου ξεκινησαμε με μηλο μετα απο 4 μερες προσθεσα λιγο αχλαδι κ σταδιακα αυξανω την ποσοτητα μετα απο 4μερες προσθεσα λιγο μπανανα  σημερα ειμαστε 10η μερα

Κ εμας εται μα ς είπε να ξεκινήσουμε..μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας κοριτσιαα!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Κ εμας εται μα ς είπε να ξεκινήσουμε..μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας κοριτσιαα!!

Αστα μεγαλωνουν κ οσο σκεφτομαι οτι θα παω για δουλεια σε 4 μηνες ασε που πρεπει να βρω κ γυναικα να μ τον κραταει... Γτ δν υπαρχει βοηθεια


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ναντια δε είπε:

Αστα μεγαλωνουν κ οσο σκεφτομαι οτι θα παω για δουλεια σε 4 μηνες ασε που πρεπει να βρω κ γυναικα να μ τον κραταει... Γτ δν υπαρχει βοηθεια

Μια απ τα ίδια..ακόμα κ εγώ είμαι σε σκέψη για γυναίκα ή παιδικό, αν κ κλείνω πιο πολύ σε παιδικό κ ακόμα δεν έχω αδειάσει για να ρωτησω να δω τιμες κ τα σχετικα


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Μια απ τα ίδια..ακόμα κ εγώ είμαι σε σκέψη για γυναίκα ή παιδικό, αν κ κλείνω πιο πολύ σε παιδικό κ ακόμα δεν έχω αδειάσει για να ρωτησω να δω τιμες κ τα σχετικα

Επειδη εγω το εψαξα για παιδικο εδω ζητανε γυρω στα 400ευρω χωρις σχολικο κ χωρις φαγητο. Εκτος οτι τον αυγουστο θα ειναι κλειστα με αυτην την λογικη αποφασισαμε να ζοριστουμε 4 μηνες και να δουλευω μονκ για την γυναικα που θα τον προσεχει κ να ξερω οτι ειναι σπιτακι του κ να μην μ αρρωστησει κιολας. Γτ διαφορετικα ποιος θα τον κρατησει ολο τον αυγουστο... Τον μαιο που θα ανοιξουν οι πλατφορμες θα κανω κ τα χαρτια μ για τον παιδικο μεσω εσπα. Επισης ασε που μιλαγα με μια γνωστη μ που δουλευει σε παιδικο οτι για να παε βρεφακι σε παιδικο ειναι ελαχιστοι αυτοι που εχουννποιστοποιηση για βρεφοι. Θελει πολυ ψαξιμο.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Κοριτσια ποσα γευματα κανετε την ημερα κ καθε ποσες ωρες οσες δινετε φορμουλα;

Θα σου πω πόσα κάνουμε το 24ωρο γιατί το δικό μου το παιδί δυστυχώς ξυπνάει ανά 2-3 ώρες τη νύχτα για γάλα από 2 μηνών. Λοιπόν κάνει κάπου 6 γεύματα το 24ωρο πρωί 150μλ μεσημέρι 150μλ απόγευμα 120 μλ βράδυ 180μλ και νύχτα 90μλ κ 120μλ.Ετσι φτάνουμε τα 800μλ που πρέπει να τρώει μιας και είναι 6900 τώρα, δε νομίζω να τρώει υπερβολικά τι λέτε? Εκνευρίζομαι που μου τη λένε φαγανη, χοντρουλα, ζουμπουρλου, τουλούμπα κλπ επειδή έχει διπλές στα μπούτια και ωραία μαγουλάκια. 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Marmat είπε:

Θα σου πω πόσα κάνουμε το 24ωρο γιατί το δικό μου το παιδί δυστυχώς ξυπνάει ανά 2-3 ώρες τη νύχτα για γάλα από 2 μηνών. Λοιπόν κάνει κάπου 6 γεύματα το 24ωρο πρωί 150μλ μεσημέρι 150μλ απόγευμα 120 μλ βράδυ 180μλ και νύχτα 90μλ κ 120μλ.Ετσι φτάνουμε τα 800μλ που πρέπει να τρώει μιας και είναι 6900 τώρα, δε νομίζω να τρώει υπερβολικά τι λέτε? Εκνευρίζομαι που μου τη λένε φαγανη, χοντρουλα, ζουμπουρλου, τουλούμπα κλπ επειδή έχει διπλές στα μπούτια και ωραία μαγουλάκια. Να 

Να μην εκνευριζεσε καθολου αστους να λενε οτι θελουν μην δινεις σημασια εμενα ειναι 7.800και γεννηθηκε2.700. ασε εμενα αυτες τις μερες δν τρωει πολυ εκει που ετρωγε 180 τρωει 120 με ζορι. Αντι να ρουφαει δαγκωνει την πιπιλα. Φαινετε οτι τον ενοχλουν τα ουλα τ γιατο δαγκωνει οτι βρει.μια χαρα ειναι τα γευματα που σου κανει. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...