Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Α ξεκινήσατε βλέπω φαγητό κάποιες . Μπράβο.εμεις ξεκινάμε μόλις κλείσει τον 6ο αρχές Μάρτιου. Πήγαμε για εμβόλιο είναι 6220 και 63 πόντους τα δικά σας πόσο είναι? Και σήμερα γυρίσαμε από το χωριό και είναι βραχνιασμενη  και έχει λιγες μυξες. Ρε γαμωτο δεν θέλω να μου αρρωστήσει. Πυρετό όμως δεν έχει.η παιδιατρος είπε λίγο χαμομήλι να μαλακώσει ο λαιμός και αν δεν περάσει το βράδυ πριν κοιμηθεί να δώσω algofren.

Περαστηκα στην ζουζουνα σας. Εμεις σημερα εχουμε παιδιτρο πρινν2 εβδομαδες ηταν 7.600 βαρος.και 68.ποντους για να δουμε σημερα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε πως εινΑι τα μπεμπακια σας εμειςς πηγαμε χθες στο γιατρο ειναι 7.800 και 70 υψος. Μας ειπε οτι τον αλλο μηνα μαλλον θα εχουμε το πρωτο μας δοντακι για αυτο εχει γκρινια μερικες φορες κ δν τρωει σημερα ξεκινησαμε κ κρεμα κ τελος του μηνα χορτοσουπα... Επισης κοψαμε την αποστειρωση... Ρε κοριτσια καθε φορα που ξεκιναμε κατι καινουριο καταλαβαινω οτι μεγαλωνει συγκινουμε κ στεναχωριεμε ταυτοχρονα ...ασε που σκεφτομαι οτι θα ξεκινησω για δουλεια κ θα με ξεχασει κ δν θα με θελει κ διαφορα τετοια κουλα......


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!Ξεκιναμε απ ο,τι βλεπω τις τροφες..Εμεις την Πεμπτη ειχαμε παιδιατρο..7230γρ και 70 εκ  ο μπεπακος..Καναμε και τα εμβολια μας..Τελειωσαμε μ αυτο της γαστρεντεριτδας..μας εχει μεινει τελευταια δοση απο το εξαπλο κι αλλη μια δοση για τον πνευμονιόκοκκο .ροφες...Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πηρε πολυ βαρος αυτον τον μηνα (400γρ) οπότε θα τον ξεκινησουμε απο αυτον τον μηνα τροφες..ρυζαλευρο το απογευμα κι απο την αλλη βδομαδα φρουτοκρεμα για δεκατιανο..οσες θηλαζετε μετα το γευμα προσφερετε και στηθος;;


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , lenoutso είπε:

Καλημερα μανουλες!Ξεκιναμε απ ο,τι βλεπω τις τροφες..Εμεις την Πεμπτη ειχαμε παιδιατρο..7230γρ και 70 εκ  ο μπεπακος..Καναμε και τα εμβολια μας..Τελειωσαμε μ αυτο της γαστρεντεριτδας..μας εχει μεινει τελευταια δοση απο το εξαπλο κι αλλη μια δοση για τον πνευμονιόκοκκο .ροφες...Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πηρε πολυ βαρος αυτον τον μηνα (400γρ) οπότε θα τον ξεκινησουμε απο αυτον τον μηνα τροφες..ρυζαλευρο το απογευμα κι απο την αλλη βδομαδα φρουτοκρεμα για δεκατιανο..οσες θηλαζετε μετα το γευμα προσφερετε και στηθος;;

Εμένα μου έχει πει η παιδίατρος μετα το ριζαλευρο να του δίνω όσο θέλει για να ξεδιψάσει κιόλας, δεν χρειαζεται νερό όταν θηλάζει! Εμένα έχει 2 μέρες τώρα που τρώει το ριζαλευρο κανονικά! Αρα δεν είναι οτι πριν δεν του άρεσε, απλα δεν ηταν έτοιμος ακόμη! Σε 10 μέρες έχουμε εμβόλιο και θα ξεκινήσουμε και φρουτάκια! 20 μέρες μετα τα φρούτα αρχίζουμε φαγητουλι!!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι καλα!ποιο ρυζαλευρο πηρες;;εγω πηρα το μπιο μπεμπε...Ο παιδιατρος μου ειπε νερακι μετα απο καθε γευμα εκτος κι αν δεν εχει φαει πολυ οποτε να θηλαζω κιολας..στοχος να φαει 120 μλ με 150 μλ..συνήθως κανουν 7 με 10 μερες να συνηθιζουν και να φανε ολη την ποσοτητα..Κι εγω σκεφτομαι να του δινω στηθος αντι για νερο..ουτως η αλλως και με το γαλατακι μας ξεδιψανε..Ποσους θηλασμους κανεις τωρα;εμενα τρωει κανα 5 λεπτο μονο απο το ενα στηθος,αν ειμαι σπιτι και του δωσω μετα απο μια ωρα το αλλο στηθος μπορει να φαει και κανα 3λεπτο αλλιως και 2 μιση ωρες χωρις να φαει δεν εχει θεμα. Επίσης, με ποιο φρουτο ξεκινατε;;εμας αχλαδι μας ειπε,μετα μηλο και τελος μπανανα.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , lenoutso είπε:

Τι καλα!ποιο ρυζαλευρο πηρες;;εγω πηρα το μπιο μπεμπε...Ο παιδιατρος μου ειπε νερακι μετα απο καθε γευμα εκτος κι αν δεν εχει φαει πολυ οποτε να θηλαζω κιολας..στοχος να φαει 120 μλ με 150 μλ..συνήθως κανουν 7 με 10 μερες να συνηθιζουν και να φανε ολη την ποσοτητα..Κι εγω σκεφτομαι να του δινω στηθος αντι για νερο..ουτως η αλλως και με το γαλατακι μας ξεδιψανε..Ποσους θηλασμους κανεις τωρα;εμενα τρωει κανα 5 λεπτο μονο απο το ενα στηθος,αν ειμαι σπιτι και του δωσω μετα απο μια ωρα το αλλο στηθος μπορει να φαει και κανα 3λεπτο αλλιως και 2 μιση ωρες χωρις να φαει δεν εχει θεμα. Επίσης, με ποιο φρουτο ξεκινατε;;εμας αχλαδι μας ειπε,μετα μηλο και τελος μπανανα.

150 νου είπε και εμένα να φτασουμε. Nutricia πηρα! Να σου πω την αληθεια αυτα τα βιολογικα δεν τα πολυπιστευω! Ξεκινήσαμε με 60 και σήμερα έφαγε 80! Κάθε 2,5 ώρες περιπου όταν είμαι σπίτι αλλά πλεον τρώει και απο τα 2 σε κάθε γεύμα! Όταν αδιαθετω και μειώνεται το γάλα μου του δίνω φόρμουλα και τρώει 180-210 ανάλογα την ωρα! Πρωτα μήλο, 3 μέρες μετα αχλάδι και 3 μέρες μετα μπανάνα! Ευτυχώς απο εδώ και πέρα αρχίζουν να βγαίνουν όλα τα ωραία φρούτα! Φράουλα  μόνο αν θυμάμαι καλά απο τον μεγαλο δεν με άφησε να δώσω, μου είχε πει να του δώσω την επόμενη χρόνια!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμείς δυσκολευόμαστε με το ρυζαλευρο. Νουνού της πήρα. Φρούτα στο τέλος του μήνα. Ξεκινάμε με μήλο, μετά αχλάδι κ τέλος τη μπανάνα. Μετά τη κρέμα καπάκι γάλα μέχρι να φτάσει να τρώει τα 150 της κρέμας. Πάλι το μικρόβιο στη καλλιέργεια, Δευτέρα πάμε παιδοουρολογο


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , 2angels είπε:

Καλημέρα. Εμείς δυσκολευόμαστε με το ρυζαλευρο. Νουνού της πήρα. Φρούτα στο τέλος του μήνα. Ξεκινάμε με μήλο, μετά αχλάδι κ τέλος τη μπανάνα. Μετά τη κρέμα καπάκι γάλα μέχρι να φτάσει να τρώει τα 150 της κρέμας. Πάλι το μικρόβιο στη καλλιέργεια, Δευτέρα πάμε παιδοουρολογο

Και εμένα δυσκολευόταν στην αρχή, σταμάτησα να του δίνω γιατί θεωρησα οτι δεν ηταν έτοιμος και του ξαναεδωσα πριν 3 μέρες! Την πρωτη μέρα έφαγε 60 την επόμενη 80 και σήμερα 100... Μετα την κρέμα τον θηλάζω. Εχθες το βράδυ του έδωσα φόρμουλα επειδή είμαι αδιαθετη και δεν χορταινει και ήπιε 240 γάλα!!!! Για το μικρόβιο τι σου ειπαν;

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα δυσκολευόταν στην αρχή, σταμάτησα να του δίνω γιατί θεωρησα οτι δεν ηταν έτοιμος και του ξαναεδωσα πριν 3 μέρες! Την πρωτη μέρα έφαγε 60 την επόμενη 80 και σήμερα 100... Μετα την κρέμα τον θηλάζω. Εχθες το βράδυ του έδωσα φόρμουλα επειδή είμαι αδιαθετη και δεν χορταινει και ήπιε 240 γάλα!!!! Για το μικρόβιο τι σου ειπαν;

Ίσως να μην είναι κ η δική μου έτοιμη για την κρεμα... Θα δείξει. Για το μικρόβιο μου είπαν ότι είναι ενδογενή. Το κάνει ο οργανισμός της. Δεν είναι από επιμόλυνση , δλδ από τη πάνα κτλ. Μάλλον θα χρειαστεί κυστεογραφια. Δεν θέλω να τη βάλω σε ακτινοβολία τόσο μωρό. Έχω σκάσει.... Ούτε να την ταλαιπωρήσω κ άλλο θέλω αλλά δεν υπάρχει άλλη επίλογη. Είναι για το καλό της... Δεν ξέρω τι να πω.... Οι υπέρηχοι που έχουμε κάνει είναι καλοί. Αύριο ξαναπάμε για καλλιέργεια κ να δούμε τι θα μας πει κ ο ουρολόγος....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ίσως να μην είναι κ η δική μου έτοιμη για την κρεμα... Θα δείξει. Για το μικρόβιο μου είπαν ότι είναι ενδογενή. Το κάνει ο οργανισμός της. Δεν είναι από επιμόλυνση , δλδ από τη πάνα κτλ. Μάλλον θα χρειαστεί κυστεογραφια. Δεν θέλω να τη βάλω σε ακτινοβολία τόσο μωρό. Έχω σκάσει.... Ούτε να την ταλαιπωρήσω κ άλλο θέλω αλλά δεν υπάρχει άλλη επίλογη. Είναι για το καλό της... Δεν ξέρω τι να πω.... Οι υπέρηχοι που έχουμε κάνει είναι καλοί. Αύριο ξαναπάμε για καλλιέργεια κ να δούμε τι θα μας πει κ ο ουρολόγος....

Ολα καλα ευχομαι να πανε..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ίσως να μην είναι κ η δική μου έτοιμη για την κρεμα... Θα δείξει. Για το μικρόβιο μου είπαν ότι είναι ενδογενή. Το κάνει ο οργανισμός της. Δεν είναι από επιμόλυνση , δλδ από τη πάνα κτλ. Μάλλον θα χρειαστεί κυστεογραφια. Δεν θέλω να τη βάλω σε ακτινοβολία τόσο μωρό. Έχω σκάσει.... Ούτε να την ταλαιπωρήσω κ άλλο θέλω αλλά δεν υπάρχει άλλη επίλογη. Είναι για το καλό της... Δεν ξέρω τι να πω.... Οι υπέρηχοι που έχουμε κάνει είναι καλοί. Αύριο ξαναπάμε για καλλιέργεια κ να δούμε τι θα μας πει κ ο ουρολόγος....

Όπως το ειπες κοριτσάκι μου, είναι για το καλό της! Θα περάσει γρήγορα και όλα θα πάνε καλά! Με την κρέμα τι σου κάνει; εμένα την εφτυνε και έκλαιγε γοερα! Δεν την ήθελε καθόλου! Τώρα καταπίνει κανονικά και χαίρεται όταν βλέπει το πιάτο! Αύριο θα του φτιαξω 120 αλλα θα αρχίσω να του τη δίνω απόγευμα για να βάλουμε τα φρούτα δεκατιανο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Όπως το ειπες κοριτσάκι μου, είναι για το καλό της! Θα περάσει γρήγορα και όλα θα πάνε καλά! Με την κρέμα τι σου κάνει; εμένα την εφτυνε και έκλαιγε γοερα! Δεν την ήθελε καθόλου! Τώρα καταπίνει κανονικά και χαίρεται όταν βλέπει το πιάτο! Αύριο θα του φτιαξω 120 αλλα θα αρχίσω να του τη δίνω απόγευμα για να βάλουμε τα φρούτα δεκατιανο!

Κάνει ακόμα θηλαστικη κίνηση για να τη φάει... χαχαχα. Τη γεύση νομίζω τη συνηθισε αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι δεν ξέρει να τη φάει. Με κοιτάει με βλέμμα "δώσε μου το γάλα μου" χαχαχα. Έχω άγχος για τη σημερινή καλλιέργεια κ το γιατρό. Άρχισε πάλι να μην τρώει, αλλά ευτυχώς όχι όπως τη προηγούμενη φορά. Άντε να δούμε. Σας φιλω

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κάνει ακόμα θηλαστικη κίνηση για να τη φάει... χαχαχα. Τη γεύση νομίζω τη συνηθισε αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι δεν ξέρει να τη φάει. Με κοιτάει με βλέμμα "δώσε μου το γάλα μου" χαχαχα. Έχω άγχος για τη σημερινή καλλιέργεια κ το γιατρό. Άρχισε πάλι να μην τρώει, αλλά ευτυχώς όχι όπως τη προηγούμενη φορά. Άντε να δούμε. Σας φιλω

Ίσως θέλει λίγο χρόνο ακόμη! Έτσι έκανε και εμένα στην αρχή και τον άφησα λίγο καιρό... Ενημέρωσε μας όταν εχεις νεότερα κορίτσι μου! Καλά αποτελεσματα να έχετε!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...