Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ο μεγαλος όταν έβγαλε μου είχε βγάλει την πίστη! Γκρίνια όλη μέρα, δεν έτρωγε, έκανε πυρετό... Ίσως έχει να κανει και με το ποσο αργά τα βγάζουν! Ίσως όταν τα βγάζουν αργά σφίγγουν τα ούλα και πονανε πιο πολύ! Ο μεγαλος έβγαλε το πρωτο 8,5 μηνών! Πως πάτε με το φαγητο;;;

Ειναι γενικά πολύ ησυχουλης μωρέ το γλυκουλι μου μην το ματιασω! Άντε και στα δικά σας!!!!

Ευχαριστουμε Φαιη μου!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/3/2019 at 11:01 ΠΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Έσκασε το πρωτο μας δοντακι!!!!!!! Με κουφανε ο μικρός! Ουτε γκρίνια, τίποτα!!!!

με το καλό κοριτσιιι μακάρι όλα έτσι να είναι!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2019 at 8:09 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Ο μεγαλος όταν έβγαλε μου είχε βγάλει την πίστη! Γκρίνια όλη μέρα, δεν έτρωγε, έκανε πυρετό... Ίσως έχει να κανει και με το ποσο αργά τα βγάζουν! Ίσως όταν τα βγάζουν αργά σφίγγουν τα ούλα και πονανε πιο πολύ! Ο μεγαλος έβγαλε το πρωτο 8,5 μηνών! Πως πάτε με το φαγητο;;;

Ειναι γενικά πολύ ησυχουλης μωρέ το γλυκουλι μου μην το ματιασω! Άντε και στα δικά σας!!!!

Παντως και της φιλης μου π εβγαλε 5.5 μηνων το πρωτο δοντάκι ειχε γκρινια οποτε θα ελεγα στο παιδακι πως ειναι..καλα τα πηγαινουμε..δεν προσφέρω συχνα ειναι η Αλήθεια δεν το πιεζω ακομα το πραγμα..μεσημεριανό δινω πάντα όμως σήμερα εδωσα συκωτακια κοτόπουλου κ αγγουράκι..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια εγώ γιατί έχω μείνει πίσω στις τροφές; Κάθε 3-4 μέρες δεν προσθέτετε κάτι καινούργιο; Της έδωσα χθες ακτινίδιο γιατί έχει δυσκοιλιότητα κ παραλίγο να κάνει εμετό. Το μοσχαράκι ευτυχώς το καταβροχθίζει . Από λαχανικά τι δίνετε; Δοντακι ούτε εμείς ακόμα ... λίγη γκρίνια ξεκίνησε από χθες όμως. Λέτε να βγει;;; @Evangeliaaa χρόνια σου πολλά κορίτσι μου!

Χάνομαι γιατί είμαι πολλές ώρες στη δουλειά κ όταν γυρνάω σπίτι κοιτάω μόνο τη μικρή. Ευτυχώς οι γιαγιουλες μας κάνουν κ δουλειές στο σπίτι μου κ προλαβαίνω να δω τη μικρή μου.... Χιχιχι


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 2angels είπε:

Ρε κορίτσια εγώ γιατί έχω μείνει πίσω στις τροφές; Κάθε 3-4 μέρες δεν προσθέτετε κάτι καινούργιο; Της έδωσα χθες ακτινίδιο γιατί έχει δυσκοιλιότητα κ παραλίγο να κάνει εμετό. Το μοσχαράκι ευτυχώς το καταβροχθίζει . Από λαχανικά τι δίνετε; Δοντακι ούτε εμείς ακόμα ... λίγη γκρίνια ξεκίνησε από χθες όμως. Λέτε να βγει;;; @Evangeliaaa χρόνια σου πολλά κορίτσι μου!

Χάνομαι γιατί είμαι πολλές ώρες στη δουλειά κ όταν γυρνάω σπίτι κοιτάω μόνο τη μικρή. Ευτυχώς οι γιαγιουλες μας κάνουν κ δουλειές στο σπίτι μου κ προλαβαίνω να δω τη μικρή μου.... Χιχιχι

Σ ευχαριστώ πολύ, να' σαι καλά!! 

Κ εμείς πάντως πολύ γκρίνια, άλλο πράγμα κ δοντακι τίποτα! Εγώ ακόμα μόνο φρουτοκρεμα του δίνω 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μανουλες εμεις δινουμε σπανακι,κολοκυθθ,γλυκια κολοκυθα,πατατα,γλυκοπατατα,κρεμμυδι ξερο η φρεσκο σελινο καροτο κ αβοκαντο. Μοσχαρι κ κοτοπουλο . Εμεις εδω κ λιγες μερες εχει αρχισει κ θελει να μπουσουλισει γυριζει μπρουμιτα κ κανει μπρος πισω η θελει να σηκωθει ορθιος κ να χωροπηδαει τον λικνο που κοιμοταν μεχρι τωρα εχει γινει επικυνδινο γτ κρατιετε απο τα καγκελα κ θελει να σηκωθει . Να σας πω την αληθεια μ ειναι 6.5μηνων τωρα κ σκεφτομαι να τον παω σιγα σιγα στο δωματιο τ δν ξερω αν θα πετυχει η προσπαθεια ο μπαμπας μας παλι ουτε να το ακουσει. Τ εχουμε παρει κ παρκοκρεβατο κ μ λεει να τον βαλουμε εκει αλλα εγω σε 2 μηνες θα παω για δουλεια κ θα τον κραταει γυναικα φοβαμαι πως αν δν τον παω τωρα στο δωματιο τ θα ειναι πολυ δυσκολες οι αλλαγες θα του ερθουν ολα μαζεμενα . Βεβαια εχει παλλινδρομηση αν κ σπανια θα μ βγαλει τωρα . Ποια ειναι η γνωμη σας; 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Τι κανετε μανουλες εμεις δινουμε σπανακι,κολοκυθθ,γλυκια κολοκυθα,πατατα,γλυκοπατατα,κρεμμυδι ξερο η φρεσκο σελινο καροτο κ αβοκαντο. Μοσχαρι κ κοτοπουλο . Εμεις εδω κ λιγες μερες εχει αρχισει κ θελει να μπουσουλισει γυριζει μπρουμιτα κ κανει μπρος πισω η θελει να σηκωθει ορθιος κ να χωροπηδαει τον λικνο που κοιμοταν μεχρι τωρα εχει γινει επικυνδινο γτ κρατιετε απο τα καγκελα κ θελει να σηκωθει . Να σας πω την αληθεια μ ειναι 6.5μηνων τωρα κ σκεφτομαι να τον παω σιγα σιγα στο δωματιο τ δν ξερω αν θα πετυχει η προσπαθεια ο μπαμπας μας παλι ουτε να το ακουσει. Τ εχουμε παρει κ παρκοκρεβατο κ μ λεει να τον βαλουμε εκει αλλα εγω σε 2 μηνες θα παω για δουλεια κ θα τον κραταει γυναικα φοβαμαι πως αν δν τον παω τωρα στο δωματιο τ θα ειναι πολυ δυσκολες οι αλλαγες θα του ερθουν ολα μαζεμενα . Βεβαια εχει παλλινδρομηση αν κ σπανια θα μ βγαλει τωρα . Ποια ειναι η γνωμη σας; 

Καλημερα!!! Οσον αφορα τη παλινδρόμηση δε ξέρω τι είναι καλυτερο κ εμείς πάντως απο τον 4ο τον βαλαμε σε δικο του δωμάτιο κ όλα καλά, κ ακούγεται το παιδι κ δε ξυπνάει απο τυχόν φασαρία που μπορεί να κανουμε εμείς

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Καλημερα!!! Οσον αφορα τη παλινδρόμηση δε ξέρω τι είναι καλυτερο κ εμείς πάντως απο τον 4ο τον βαλαμε σε δικο του δωμάτιο κ όλα καλά, κ ακούγεται το παιδι κ δε ξυπνάει απο τυχόν φασαρία που μπορεί να κανουμε εμείς

Συμφωνώ κι εμείς την πήγαμε πριν 2 μήνες στο δωμάτιο της και στην κούνια της και κάνει πολύ καλύτερο ύπνο κοιμάται στις 8,30, 9 το πολύ, ξυπνάει 1 φορά για γάλα, σπάνια 2 ή και καμιά, το έχει πάρει και σερί μέχρι 8 ή 9 το πρωί δεν την ενοχλούμε το βράδυ που θέλουμε να δούμε λίγο τηλεόραση, κοιμόμαστε όλοι καλύτερα θεωρώ. Κι εγώ ήθελα οπωσδήποτε πριν τους 6 μήνες γιατί μετά με συμβούλεψε ψυχολόγος ότι θα είναι πιο δύσκολο. Τα παιδιά γίνονται λίγο χειριστικα μεγαλώνοντας και φυσικά έχουν πολλή περισσότερη αντίληψη και κατανόηση της επιρροής τους. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικα το εβαλα  στο δωματιο του ηταν πιο ευκολο απο οσο νομιζα. Αλλα βρε κοριτσια ενω πριν δν μ ξυπναγε το βραδυ για γαλα τωρα ξυπναει γτ το κανει αυτο φταιει η αλλαγη;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Τελικα το εβαλα  στο δωματιο του ηταν πιο ευκολο απο οσο νομιζα. Αλλα βρε κοριτσια ενω πριν δν μ ξυπναγε το βραδυ για γαλα τωρα ξυπναει γτ το κανει αυτο φταιει η αλλαγη;

Διαβασα σε ένα βιβλίο οτι πολλές φορες απο 5-6 μηνών κ μετα ξυπνανε όπως κ εμείς, δλδ χωρίς λογο, ουτε πεινανε ουτε κάτι άλλο, μπορεί απλα να θέλουν παρέα, ίσως λόγω της μετάβασης του στο δωμάτιο του να ξυπνάει γι' αυτό.. Τώρα καταλαβαίνουν τα παντα κ σίγουρα έχει καταλάβει αυτή την αλλαγη


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaaa είπε:

Διαβασα σε ένα βιβλίο οτι πολλές φορες απο 5-6 μηνών κ μετα ξυπνανε όπως κ εμείς, δλδ χωρίς λογο, ουτε πεινανε ουτε κάτι άλλο, μπορεί απλα να θέλουν παρέα, ίσως λόγω της μετάβασης του στο δωμάτιο του να ξυπνάει γι' αυτό.. Τώρα καταλαβαίνουν τα παντα κ σίγουρα έχει καταλάβει αυτή την αλλαγη

Εχθες παντως ξυπνησε στις τρεις εφαγε κ μετα ξυπνησε το πρωι 7.30 η ωρα. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Εχθες παντως ξυπνησε στις τρεις εφαγε κ μετα ξυπνησε το πρωι 7.30 η ωρα. 

Ε κάτι είναι κ αυτό..εμας μας έχει τρελάνει τι να πω; όλο αλλάζει συνηθειες


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Ε κάτι είναι κ αυτό..εμας μας έχει τρελάνει τι να πω; όλο αλλάζει συνηθειες

Ναι τουλαχιστον κοιμηθηκα λιγο. Τι να πω περνανε φαση μαλλον

Μανουλες τα μωρακια σας τρωνε ολα τα γευματα .;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...