Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τα μικρά σας μπουσουλανε? Η δικιά μου ξεκίνησε μ έχει στείλει αδιάβαστη! Διστακτικά βέβαια αλλά μπουσουλαει! Από δόντια τώρα σκάει δειλά δειλά ένα κάτω. 

Αχ Παναγία μου σε λίγο θα τα κυνηγάμε ευτυχώς έρχεται και το καλοκαιρακι τζάμπα γυμναστήριο :grin:

  • Μου αρέσει 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και μόνος του παρακαλώ! Έχει άποψη απο τώρα το καμάρι μου! Αχαχαχαχαχα

Χαχαχα ετσι το αγορακι μας!

 

πρίν από 12 λεπτά , Marmat είπε:

Κορίτσια τα μικρά σας μπουσουλανε? Η δικιά μου ξεκίνησε μ έχει στείλει αδιάβαστη! Διστακτικά βέβαια αλλά μπουσουλαει! Από δόντια τώρα σκάει δειλά δειλά ένα κάτω. 

Αχ Παναγία μου σε λίγο θα τα κυνηγάμε ευτυχώς έρχεται και το καλοκαιρακι τζάμπα γυμναστήριο :grin:

Οχι αλλα πιανει πχ το πόδι μου βαζει δυναμη κ σηκωνεται χαχα που θα παει θα αρχισουν σιγα σιγα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.βλεπω μεγαλώνουν και ζωηρευουν τα παιδάκια μας. Εμείς γίναμε 7 μηνών 65εκ και 7350. Κάθεται μια χαρά , προσπαθεί να μπουσουλησει αλλά ακόμα δεν πάει πουθενά , όλη μέρα φωνάζει και λέει μπαμπαμπα . Θυμώνει και μας φωνάζει χαχαχ. Ότι έχει φάει μέχρι στιγμής της αρέσει πολύ. Βάλαμε και απόγευματινο προχθές και ξεκίνησε και το αυγό (κρόκο) και της αρέσει πολύ .όλη μέρα είμαστε κάτω στο πάτωμα της έχω παζλ και παίζουμε . Γενικά δεν θέλει να με χάνει η να μένει μόνη σε ένα χώρο  .κάθεται το πολύ ένα δεκάλεπτο είτε σ ε καρέκλακι είτε σε Ριλαξ και στις γιαγιάδες μια ωρίτσα μετά αρχίζει και κλαιει μέχρι να γυρίσω .


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κ εμείς εμβόλιο σημερα..χθες εγινε 7 μηνών.  Ειναι 7440 και 70 ύψος..περναει γρήγορα ο καιρός :( αφου οταν την πηρα αγκαλιτσα μετα την εξεταση εμβολιο ,επειδη εκλαιγε πολύ με εσφιξε τοσο δυνατα π πήγα να βαλω τα κλαματα..ψυχουλα μου!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2019 at 3:52 ΜΜ, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια κ εμείς εμβόλιο σημερα..χθες εγινε 7 μηνών.  Ειναι 7440 και 70 ύψος..περναει γρήγορα ο καιρός :( αφου οταν την πηρα αγκαλιτσα μετα την εξεταση εμβολιο ,επειδη εκλαιγε πολύ με εσφιξε τοσο δυνατα π πήγα να βαλω τα κλαματα..ψυχουλα μου!

Ψυχουλα εγιναν παιδακια πια που ειναι τα μωρακια μας που ηταν μια σταλιτσα κ εμεις σημερα εχουμε το εμβολιο..... Που ειστε μανουλες μΠαινω οταν μπορω αλλα δν βλεπω συζητησεις


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, μεγαλώνουν τα θαυματακια μας γρήγορα βλέπω! Εμείς καθόμαστε εδώ κ καιρό καλά κ σταθερά αλλά δεν μπουσουλαμε. Τρώμε καλά όλα τα φαγητά μας εκτός από τα φρούτα που δεν τα θέλει καθόλου... Έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; Ούτε δοντακια εχει βγάλει ακόμα.. Την Τρίτη έχουμε γιατρό για εμβόλιο . Γιαούρτι πότε ξεκινάμε να δίνουμε; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια μου, μεγαλώνουν τα θαυματακια μας γρήγορα βλέπω! Εμείς καθόμαστε εδώ κ καιρό καλά κ σταθερά αλλά δεν μπουσουλαμε. Τρώμε καλά όλα τα φαγητά μας εκτός από τα φρούτα που δεν τα θέλει καθόλου... Έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; Ούτε δοντακια εχει βγάλει ακόμα.. Την Τρίτη έχουμε γιατρό για εμβόλιο . Γιαούρτι πότε ξεκινάμε να δίνουμε; 

Αχ κ εμενα δε τα τρωει ευχάριστα  τα φρούτα κ κρύβω τη μπανανα πχ σε πανκεικ..γιαούρτι εχω δωσει ηδη εγω


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια .εχω ενα ν Μπεμπη 6 μηνων. Κ επειδή έχω παιδίατρο ότι να Ναι .. Που δεν μου εξήγησε σωστά τι να δώσω για μεσημεριανό.. (Μου είπε ρυζι πατάτα καροτο κοτόπουλο..όλα μαζί) κ περισσότερο μπερδεύτηκα.. Ο δικός μου μέχρι τώρα τρώει μισο αχλάδι μπανάνα μηλο κ 2 μπισκοτάκια για πρωί κ ριζαλευρο το απόγευμα.

Μπορείτε να μου πειτε τι δώσατε στα μωρά σας από 6 μηνων? Θελω ιδεες 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια .εχω ενα ν Μπεμπη 6 μηνων. Κ επειδή έχω παιδίατρο ότι να Ναι .. Που δεν μου εξήγησε σωστά τι να δώσω για μεσημεριανό.. (Μου είπε ρυζι πατάτα καροτο κοτόπουλο..όλα μαζί) κ περισσότερο μπερδεύτηκα.. Ο δικός μου μέχρι τώρα τρώει μισο αχλάδι μπανάνα μηλο κ 2 μπισκοτάκια για πρωί κ ριζαλευρο το απόγευμα.

Μπορείτε να μου πειτε τι δώσατε στα μωρά σας από 6 μηνων? Θελω ιδεες 

Αλεσμενα ολα ετσι?? Δεν ειναι νωρις για 3ο γεύμα? Αλλα ας σου απαντήσω στην ερωτηση,να σου πω σε τι εχω κανει εισαγωγή για μεσημέρι..μακαρονια με μοσχαρίσιο κιμα, φασολακια με πατάτες,αρνι με γλυκοπατατα,συκωτακι κοτοπουλο κ μοσχαρίσιο,κοτόπουλο,μπροκολο κουνουπίδι..βασικά ολα μπορεις να τα δωσεις εκτος απο μελι φρεσκο γαλα ως ροφημα ζαχαρη κ αλατι πριν το ετος...απλα για 3ο γευμα σλεσμενα το θεωρω νωρις..κανονικά καλο ειναι να ξεκινας με πρωτεινουχο γευμα,στον 7ο φρούτα να προσθέσεις κ πάει λέγοντας..επισης αυγο εχω προσθεσει ενα ενα μ ρχονται χαχα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki91 είπε:

Αλεσμενα ολα ετσι?? Δεν ειναι νωρις για 3ο γεύμα? Αλλα ας σου απαντήσω στην ερωτηση,να σου πω σε τι εχω κανει εισαγωγή για μεσημέρι..μακαρονια με μοσχαρίσιο κιμα, φασολακια με πατάτες,αρνι με γλυκοπατατα,συκωτακι κοτοπουλο κ μοσχαρίσιο,κοτόπουλο,μπροκολο κουνουπίδι..βασικά ολα μπορεις να τα δωσεις εκτος απο μελι φρεσκο γαλα ως ροφημα ζαχαρη κ αλατι πριν το ετος...απλα για 3ο γευμα σλεσμενα το θεωρω νωρις..κανονικά καλο ειναι να ξεκινας με πρωτεινουχο γευμα,στον 7ο φρούτα να προσθέσεις κ πάει λέγοντας..επισης αυγο εχω προσθεσει ενα ενα μ ρχονται χαχα..

Ωραία άρα σιγα σιγα τα Προσθετω όλα.. Γτ για έναν μήνα Μόνο κοτόπουλο μου φάνηκε Πολύ λίγο..Ευχαριστώ πολύ!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Τα κατάφερα και σας διάβασα.. Έχω καιρό να γράψω γιατί έχω πελαγώσει με τα δύο καμάρια μου.. Θα προσπαθώ να μπαίνω μεταμεσονυχτιες ώρες!  Με τρελανατε με τις εισαγωγές που χετε κάνει. Εγώ φρούτο κρέμα και πατατα/καροτο/κολοκύθι έχω δώσει. Λίγο γτ έχω απελπιστεί που δεν τρώει.. Λίγο γτ δεν προλαβαίνω να την ταισω την ώρα που πρέπει κ την θηλάζω για να κοιμησω τον μεγάλο.. Αύριο θα της βάλω μπρόκολο και προσεχώς γλυκοπατάτα. Ρυζάλευρο κ κρέμες του εμπορίου δεν έχω δώσει καθόλου.. Γιατί κρατηθείτε ν ακούσετε πόσα κιλά την έχω φτάσει μόνο με το γάλα μου...... 10.570γρ (7 μηνών) και 75εκ!!! 

Το λάθος μου είναι ότι δεν την αφήνω να πεινασει(δυστυχώς) και πως να φάει φαΐ. Όταν γκρινιάξει στις 2. 5 ώρες την βάζω στήθος..η εύκολη λύση! Τέλος πάντων θα προσπαθήσω να την αφήνω περισσότερη ώρα νηστικη μπας κ δω αποτέλεσμα με το φαΐ. 

Μπουσουλαει κανονικά.. Έχει 2 δοντάκια από 6.5 μηνών.. Γυρνάει σβούρα.. Δεν κάθεται για αλλαγή πάνας.. Ο ύπνος της είναι το αγκάθι μου όμως κ όχι το φαΐ. Δεν κοιμάται στην κούνια της με τίποτα. Θέλει δίπλα μου. Τώρα πήγε ο μεγάλος μου γιος στο δικό του δωματιο(2 χρ).Μεχρι κ πριν λίγες μέρες τα είχα το ένα δεξιά κ τ άλλο αριστερά.. Ο άντρας εξόριστος απ τη μέρα που ήρθαμε απ το μαιευτήριο!!! Λάθη πολλά.. Αλλά καμιά βοήθεια από πουθενά.. Και γω κλεισμένη με 2 μωρά στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού! Αντε να πάνε νήπιο.. Αν γίνεται αύριο πρωί!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τα κατάφερα και σας διάβασα.. Έχω καιρό να γράψω γιατί έχω πελαγώσει με τα δύο καμάρια μου.. Θα προσπαθώ να μπαίνω μεταμεσονυχτιες ώρες!  Με τρελανατε με τις εισαγωγές που χετε κάνει. Εγώ φρούτο κρέμα και πατατα/καροτο/κολοκύθι έχω δώσει. Λίγο γτ έχω απελπιστεί που δεν τρώει.. Λίγο γτ δεν προλαβαίνω να την ταισω την ώρα που πρέπει κ την θηλάζω για να κοιμησω τον μεγάλο.. Αύριο θα της βάλω μπρόκολο και προσεχώς γλυκοπατάτα. Ρυζάλευρο κ κρέμες του εμπορίου δεν έχω δώσει καθόλου.. Γιατί κρατηθείτε ν ακούσετε πόσα κιλά την έχω φτάσει μόνο με το γάλα μου...... 10.570γρ (7 μηνών) και 75εκ!!! 

Το λάθος μου είναι ότι δεν την αφήνω να πεινασει(δυστυχώς) και πως να φάει φαΐ. Όταν γκρινιάξει στις 2. 5 ώρες την βάζω στήθος..η εύκολη λύση! Τέλος πάντων θα προσπαθήσω να την αφήνω περισσότερη ώρα νηστικη μπας κ δω αποτέλεσμα με το φαΐ. 

Μπουσουλαει κανονικά.. Έχει 2 δοντάκια από 6.5 μηνών.. Γυρνάει σβούρα.. Δεν κάθεται για αλλαγή πάνας.. Ο ύπνος της είναι το αγκάθι μου όμως κ όχι το φαΐ. Δεν κοιμάται στην κούνια της με τίποτα. Θέλει δίπλα μου. Τώρα πήγε ο μεγάλος μου γιος στο δικό του δωματιο(2 χρ).Μεχρι κ πριν λίγες μέρες τα είχα το ένα δεξιά κ τ άλλο αριστερά.. Ο άντρας εξόριστος απ τη μέρα που ήρθαμε απ το μαιευτήριο!!! Λάθη πολλά.. Αλλά καμιά βοήθεια από πουθενά.. Και γω κλεισμένη με 2 μωρά στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού! Αντε να πάνε νήπιο.. Αν γίνεται αύριο πρωί!!!

Τι ψηλό κορίτσι καλε ??? Να τη χαίρεστε..θα φαει μην αγχεσαι απο τωρα..καλα κανεις κ θηλαζεις ελευθερα αλλωστε βασικη τροφη ως το ετος το γαλα..

Μπουσουλαει??? Α ειστε πολυ μπροστα..γρηγορη Ανάπτυξη..εμεις κανενα δοντακι και στη πανα μια απ τα ιδια μ γυριζει συνεχεια χαχα..

Κ γω συγκοιμηση κανω ειναι κ η ευκολη λυση..θηλαζει κ το βράδυ σιγουρα 3 φορες.. εδω εγω κλεινομαι με ενα μεσα μ τα παιζω ποσο μαλλον εσυ..κουραγιο ομως θα περασει κ αυτό.. 

Η σχεση του μεγαλου προς τη μικρη πως ειναι? 

  • Ευχαριστώ 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...