Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Just now, Sofaki91 είπε:

Τι ψηλό κορίτσι καλε ??? Να τη χαίρεστε..θα φαει μην αγχεσαι απο τωρα..καλα κανεις κ θηλαζεις ελευθερα αλλωστε βασικη τροφη ως το ετος το γαλα..

Μπουσουλαει??? Α ειστε πολυ μπροστα..γρηγορη Ανάπτυξη..εμεις κανενα δοντακι και στη πανα μια απ τα ιδια μ γυριζει συνεχεια χαχα..

Κ γω συγκοιμηση κανω ειναι κ η ευκολη λυση..θηλαζει κ το βράδυ σιγουρα 3 φορες.. εδω εγω κλεινομαι με ενα μεσα μ τα παιζω ποσο μαλλον εσυ..κουραγιο ομως θα περασει κ αυτό.. 

Η σχεση του μεγαλου προς τη μικρη πως ειναι? 

Γειά σου SOFAKI! Κάπως έχει βελτιωθεί η σχέση. Είναι επικίνδυνος όμως γενικά.. Μπορεί να πέσει με φορα πάνω της.. Μπορεί να της πετάξει κάποιο βαρύ παιχνίδι ή και να της επιτεθεί χωρίς προφανή λόγο. Δεν μπορώ να τους αφήσω μόνους ούτε λεπτό. Για να πάω τουαλέτα.. Θα του χω βάλει να βλέπει παιδικο και την μικρή στο καρεκλάκι φαγητού που ναι ψηλό.. Και θα τρέξω να πάω κ να ρθω στο λεπτο.. Με ανοιχτή πόρτα πάντα! Βέβαια όλες οι επιθέσεις έχουν γίνει όταν την έχω αγκαλιά. Τότε τον πιάνει η ζήλια. Αν είμαι σε απόσταση κ πλένω πιάτα πχ κ η μικρή στη στράτα.. Μπορεί να πάει κ να της δώσει παιχνιδάκι η να της πάρει κάτι που βάζει στο στόμα για να την προστατέψει.. Η αν του πω ότι θέλω πχ κάλτσες γτ κρυώνει το μωρό.. Θα πάει κ θα της φέρει. Είναι καλουλης..κ δοτικος με τ άλλα παιδάκια. Αλλά πόσο Ν αντέξει να την έχω όλη μέρα αγκαλιά;! Η μικρή είναι πολύ αγκαλίτσας.. Δε θέλει να ξεκολλήσει από πάνω μου. Με βλέπει κ απλώνει χέρια!!! 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα μανουλες ευχομαι να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας!!! Να σας ρωτησω: τα ρουχαλακια της μικρης μετα τα φρουτα γινονται χαλια ακομα κ με σαλιαρα τα βαζω απευθειας στο ζεστο νερο αλλα μερικες φορες παλι δεν καθαριζουν καλα ουτε στο πληντυριο με αρκαδι δεν καθαριζουν.....εχετε καποιο απορυπαντικο π χρησιμοποιειτε? 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα μανουλες ευχομαι να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας!!! Να σας ρωτησω: τα ρουχαλακια της μικρης μετα τα φρουτα γινονται χαλια ακομα κ με σαλιαρα τα βαζω απευθειας στο ζεστο νερο αλλα μερικες φορες παλι δεν καθαριζουν καλα ουτε στο πληντυριο με αρκαδι δεν καθαριζουν.....εχετε καποιο απορυπαντικο π χρησιμοποιειτε? 

Κοριτσι δεν καθαριζουν με τιποτα θα μείνει κάτι δεν φευγουν τελείως καλύτερα να της βαζεις παλια γιατί είναι κριμα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Κοριτσι δεν καθαριζουν με τιποτα θα μείνει κάτι δεν φευγουν τελείως καλύτερα να της βαζεις παλια γιατί είναι κριμα. 

Ωχχχχ καλα καταλαβα! Μαλιστα θα της βαζω παλια τοτε γτ οντως ειναι κριμα! Ωραια ιδεα δεν το ειχα σκεφτει ευχαριστωωω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχχχχ καλα καταλαβα! Μαλιστα θα της βαζω παλια τοτε γτ οντως ειναι κριμα! Ωραια ιδεα δεν το ειχα σκεφτει ευχαριστωωω!

Εγω χαλασα 3 4 μπλουζακια και μετα το πηρα χαμπάρι οτι δεν εβγεναν και μετα της εβαζα παλια τωρα δεν λερωνομαστε είμαστε κυριες!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Εγω χαλασα 3 4 μπλουζακια και μετα το πηρα χαμπάρι οτι δεν εβγεναν και μετα της εβαζα παλια τωρα δεν λερωνομαστε είμαστε κυριες!!!! 

Ναι ουτε εμεις λερωνομαστε πολυ μωρε γτ ειναι λαιμαργη κ δεν αφηνει τπτ να παει χαμενο αλλα καμια φορα φτερνιζεται κ ειναι γεματο το στομα της οποτε καταλαβαινεις! Ή καμια φορα σταζει το κουταλι πανω της κ γενικα επικρατει ενα χαος εκεινη την ωρα!!!! Ευχαριστω αυτο θα κανω ας κλαψω τις 2αλλαξιες καλα ρουχα π χαλασαν!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2019 at 3:44 ΜΜ, Sofaki91 είπε:

Αχ κ εμενα δε τα τρωει ευχάριστα  τα φρούτα κ κρύβω τη μπανανα πχ σε πανκεικ..γιαούρτι εχω δωσει ηδη εγω

Εμενα με τα φρουτα δν τρωει παρα πολυ κ γιαουρτι καθολου ξυνιζει τα μουτρα τ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα μανουλες ευχομαι να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας!!! Να σας ρωτησω: τα ρουχαλακια της μικρης μετα τα φρουτα γινονται χαλια ακομα κ με σαλιαρα τα βαζω απευθειας στο ζεστο νερο αλλα μερικες φορες παλι δεν καθαριζουν καλα ουτε στο πληντυριο με αρκαδι δεν καθαριζουν.....εχετε καποιο απορυπαντικο π χρησιμοποιειτε? 

Χρησιμοποιώ το πλανετ..και ολα καλα βεβαια της φοραω κ την αδιάβροχη ποδιτσα να το πω ?? Απο ικεα.. 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Χρησιμοποιώ το πλανετ..και ολα καλα βεβαια της φοραω κ την αδιάβροχη ποδιτσα να το πω ?? Απο ικεα.. 

Κ εγω τις φοραω αδιαβροχη σαλιαρα η οποια γινετε χαλια αλλα λερωνετε κ αλλου....σκεφτηκα γ κατι πιο μεγαλο να πιανει πιο πολυ επιφανεια.....τα πλενεις απευθειας μολις λερωθουν π.χ με φρουτα? Ή οποτε βαλεις πληντυριο?


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω τις φοραω αδιαβροχη σαλιαρα η οποια γινετε χαλια αλλα λερωνετε κ αλλου....σκεφτηκα γ κατι πιο μεγαλο να πιανει πιο πολυ επιφανεια.....τα πλενεις απευθειας μολις λερωθουν π.χ με φρουτα? Ή οποτε βαλεις πληντυριο?

Οχι σαλιαρα αυτο ειναι σαν μπλουζα κουμπωνει στον σβέρκο πισω..εγω της κανω αλλη μέθοδο τρωει μονη της και της φοραω αυτο που σου ειπα..τωρα αν λερωθει οχι κατευθείαν δε το βαζω..οταν ειναι η ωρα για πλυντήριο 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Οχι σαλιαρα αυτο ειναι σαν μπλουζα κουμπωνει στον σβέρκο πισω..εγω της κανω αλλη μέθοδο τρωει μονη της και της φοραω αυτο που σου ειπα..τωρα αν λερωθει οχι κατευθείαν δε το βαζω..οταν ειναι η ωρα για πλυντήριο 

Α καταλαβα τι λες.....καλη η ιδεα σου....θα το ψαξω να το αγορασω! Δηλ και να λερωθουν τα βαζεις μια κ καλη οταν ειναι να πλυθουν; και καθαριζει τοσο καλα το πλανετ;;; μπραβο!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες! Απλά δε βγαίνει η φρούτοκρεμα.... Ίσως αν προλάβεις εκείνη την ώρα κ του βάλεις ισχυρό απορυπαντικο το πλύνεις στο χερι και τ απλώσεις στον ήλιο.. Και μετά το ξαναπλυνεις με μωρούδιακο απορ/κο.. Ίσως το σώσεις! 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sweet mommy είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες! Απλά δε βγαίνει η φρούτοκρεμα.... Ίσως αν προλάβεις εκείνη την ώρα κ του βάλεις ισχυρό απορυπαντικο το πλύνεις στο χερι και τ απλώσεις στον ήλιο.. Και μετά το ξαναπλυνεις με μωρούδιακο απορ/κο.. Ίσως το σώσεις! 

 

Χρονια πολλα! Ατιμα αυτα τα φρουτα....ετσι κανω αλλα παλιιιι!!!! Το αποφασισα θα παρω αυτες τις σαλιαρες-μπλουζες π μ ειπε το Σοφακι! Τωρα αυτες τις μερες μεχρι να ανοιξουν τα καταστηματα τις φοραω παλια ρουχακια οπως μ ειπε η Αλεξ!

Ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2019 at 1:34 ΠΜ, Sofaki91 είπε:

Τι ψηλό κορίτσι καλε ??? Να τη χαίρεστε..

Μία διόρθωση.. Δεν είναι 75εκ..καταλαθος γράφτηκε αυτό! Μην με πείτε κ μαμά κουκουβάγια! 72.5 είναι η χοντρουλα μου(τα 10.5 κιλακια ισχύουν κ με το παραπάνω!!!) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...