Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Just now, ναντια δε είπε:

Τι  κανετε μανουλες ξερω οτι χαθηκαμε ολη μερα τρεχουμε αλλα πλεον μπαινουμε ελαχιστες εδω μεσα για νααζευομαστε σιγα σιγα.

Χαχα τρέξιμο δε λες τπτ, κ που είσαι ακομα!! Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofaki91 είπε:

Χρονια πολλα κορίτσια τι κάνετε?? 

Λενε καμια λεξούλα τα μωρακια σας?? Δοντάκια?? 

χρονια πολλα! χα χα χα λεξουλες μπαμπαλισματα μπα μπα μα μα αντε ντε ετε εκει ντα. κ απο δοντακια 6. δυο κατω 4 πανω. σε λιγο θα μασουλαμε εμεις

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα μανουλες!!Χριστος ανεστη!στο τρεξιμο.ολες..Εμεις πετάξαμε ενα δοντακι κατω..κανουμε κουπεπε και θελει να ειναι συνεχεια ορθιος.παίζει μονος του με τα παιχνιδακια του.Αυτες τις μερες εχει χορτασει βολτες..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κοριτσια, Χριστός ανέστη! 

Δύο δοντακια κάτω και ετοιμάζονται τα πάνω! Λέει μπαμπα στην αρχή λέω μπαμπαλιζει αλλά πλέον το λέει όταν βλέπει το μπαμπά της και γελάει οπότε δεν ξέρω παίζει να καταλαβαίνει από 7,5 μηνών? :roll:

Πήγαμε παιδιατρο πριν 1 βδομάδα 8 κιλά 70 πόντους το παιδάκι μου. Όρθια θέλει να ναι όλη την ώρα. 

Απόγευμα τρώει στραγγιστό γιαούρτι σκέτο με μεγάλη χαρά ευτυχώς το έμαθε. Από φαγητό το αγαπημένο της είναι κοτόπουλο με κολοκύθα καρότο και πράσο!! 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά. Λέει μπαμπά εμένα όχι απαραίτητα προς το μπαμπά της, γενικά φωνάζει ααααα .μας μαλώνει χαχαχα. Θέλει να είναι όρθια συνέχεια , έβγαλε ένα δοντι κατω και συνεχίζει και κοιμάται όλη νύχτα 9 στις 10 φορές. Τρώει όλα τα φαγητά εκτός από αυγό που το κρύβω στη φρούτοκρεμα και γιαούρτι θα βάλουμε από βδομάδα και θα κάνουμε και το bexero για τη μηνιγγίτιδα 8/5.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το χοντροπατατακι μου τώρα άρχισε να κάθεται στον πωπουλι του κορίτσια και όχι πολύ σταθερά ακόμη! Κάνει κουπεπε και παλαμάκια και τη μόνη λεξη που λέει είναι μαμ! Από δόντια 2 που τα έχουμε βγάλει εδω και 2 μήνες και ετοιμάζονται και τα πάνω! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μας ολη την ωρα ορθιος εχει μαθει κ σηκωνετε στο παρκο κ στεκετε γιααρκετη ωρα κ χοροπηδαει φαγητο παλι καλα μου τρωει κ τωρα εχει αρχισει κ τ αρεσει κ το γιαουρτακι το απογευμα με τα φρουτα ετσι κ ετσι τα παμε απο εισαγωγες εχω κανει μοσχαρι κοτοπουλο αρνι και μπακαλιαρο κολοκυθι προκολο σπανακι καροτο πατατα πρασο σελερι κρρμμυδι κουςκους ρυζι ανθοτυρο ψωμι αυτα μ ερχονται τωρα. Τωρα τον αλλο μηνα μου ειπε να αρχιζω να προσθετω κ οσπριΑ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , λιλιτο είπε:

Χρόνια πολλά. Λέει μπαμπά εμένα όχι απαραίτητα προς το μπαμπά της, γενικά φωνάζει ααααα .μας μαλώνει χαχαχα. Θέλει να είναι όρθια συνέχεια , έβγαλε ένα δοντι κατω και συνεχίζει και κοιμάται όλη νύχτα 9 στις 10 φορές. Τρώει όλα τα φαγητά εκτός από αυγό που το κρύβω στη φρούτοκρεμα και γιαούρτι θα βάλουμε από βδομάδα και θα κάνουμε και το bexero για τη μηνιγγίτιδα 8/5.

πω πω κ εμεις θα το κανουμε αυτη την εβδομαδα το bexcero . αντε εισαι η μονη που βρισκω κ.της το προτεινε ο γιατρος απο τωρα οπως κ.εμας . περιμενω να μου πεις ουφ το εχω ενα ανχος αυτο το εμβολιο

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, linaa είπε:

πω πω κ εμεις θα το κανουμε αυτη την εβδομαδα το bexcero . αντε εισαι η μονη που βρισκω κ.της το προτεινε ο γιατρος απο τωρα οπως κ.εμας . περιμενω να μου πεις ουφ το εχω ενα ανχος αυτο το εμβολιο

Ναι μας το πρότεινε γιατί λέει υπάρχει κενό ανάμεσα στα υποχρεωτικά εμβόλια και είναι ευκαιρία δεν θέλει να το κάνει μαζί με τα άλλα. Όχι ρε μην έχεις άγχος, ξέρω ότι μπορεί να κάνει πυρετό αλλά θα σε ενημερώσω μόλις το κάνουμε τι θα μου πει η παιδίατρος.

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα!!!! Εχω μια ερωτηση προς τις μανουλες π δεν θηλαζουν μιας κ ξερω οτι οο θηλαζουσες ειναι ελευθερα να τρωει το νινι οποτε θελει!!! Τωρα σε μια εβδομαδα ξεκιναμε κρεμα ή φαριν λακτε ή μπισκοτοκρεμα....να πω οτι τωρα δινω φρουτα στις 2μιση η ωρα αντι για γαλα εκτος κ αν μετα θελει ελαχιστα μλ για να νανουριστει!Οταν λοιπον ξεκιμησω την κρεμα εχω σκοπο να δινω τα φρουτα στο γευμα 11κ15 να αφησω αδεια δηλ το γευμα των 2μιση να δινω γαλα(μεχρι να ξεκινησει το φαγητο σε 1μιση μηνα) κ να δινω την κρεμα λοιπον στις 6κ20 κ απο πισω αν κ οσο θελει γαλα.....κ ρωταω λοιπον εσας να με βοηθησετε οταν με το καλο μπει κ το φαγητο παμε στα 3γευματα αντι για γαλα!!! Και φτανει σε σημειο να τρωει 2 αντε 3 γαλα αν στριμωξω καπου αυτο το 1!! Τα 3δεν ειναι λιγα??? 

Το προγραμμα μας προς το παρον ειναι το εξης:

11:15 γαλα 

14:30 φρουτα

18:20 γαλα

21:40 γαλα

Οτι ωρα κ αν ξυπνησει τα ξημερωματα γαλα (συνηθως ξυπναει 5-6)

Και αν στριμωξω ενα γευμα κατα τις 08:00 το πρωι...

Και μετα θα γινει το εξης:

11:15 φρουτα

14:30 φαγακι

18:20 κρεμα 

21:40 γαλα 

Ξημερωματα γαλα αν ξυπνησει

Και το στριμωγμενο γευμα στις 8 το πρωι! Και απο πισω απο το κουταλι ελευθερα οσο κ αν θελει γαλατακι!

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!!!!

Εννοειται θα ρωτησω την παιδιατρο απλα ρωταω εσας τις εμπειρες!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα!!!! Εχω μια ερωτηση προς τις μανουλες π δεν θηλαζουν μιας κ ξερω οτι οο θηλαζουσες ειναι ελευθερα να τρωει το νινι οποτε θελει!!! Τωρα σε μια εβδομαδα ξεκιναμε κρεμα ή φαριν λακτε ή μπισκοτοκρεμα....να πω οτι τωρα δινω φρουτα στις 2μιση η ωρα αντι για γαλα εκτος κ αν μετα θελει ελαχιστα μλ για να νανουριστει!Οταν λοιπον ξεκιμησω την κρεμα εχω σκοπο να δινω τα φρουτα στο γευμα 11κ15 να αφησω αδεια δηλ το γευμα των 2μιση να δινω γαλα(μεχρι να ξεκινησει το φαγητο σε 1μιση μηνα) κ να δινω την κρεμα λοιπον στις 6κ20 κ απο πισω αν κ οσο θελει γαλα.....κ ρωταω λοιπον εσας να με βοηθησετε οταν με το καλο μπει κ το φαγητο παμε στα 3γευματα αντι για γαλα!!! Και φτανει σε σημειο να τρωει 2 αντε 3 γαλα αν στριμωξω καπου αυτο το 1!! Τα 3δεν ειναι λιγα??? 

Το προγραμμα μας προς το παρον ειναι το εξης:

11:15 γαλα 

14:30 φρουτα

18:20 γαλα

21:40 γαλα

Οτι ωρα κ αν ξυπνησει τα ξημερωματα γαλα (συνηθως ξυπναει 5-6)

Και αν στριμωξω ενα γευμα κατα τις 08:00 το πρωι...

Και μετα θα γινει το εξης:

11:15 φρουτα

14:30 φαγακι

18:20 κρεμα 

21:40 γαλα 

Ξημερωματα γαλα αν ξυπνησει

Και το στριμωγμενο γευμα στις 8 το πρωι! Και απο πισω απο το κουταλι ελευθερα οσο κ αν θελει γαλατακι!

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!!!!

Εννοειται θα ρωτησω την παιδιατρο απλα ρωταω εσας τις εμπειρες!!

βρε οπως σε βολευει κ οπως πειναει το μωρο θα τα κανεις μην ανχωνεσε. με το φαγητο χορταινουν αρκετα δεν ειναι λιγα τα γευματα.

θα σου πω εμενα φρουτο δεν τρωει παρα πολυ αλλα δεν δινω συμπληρωμα γαλα γιατι αν δωσω γαλα μετα το μεσημεριανο δεν θα το.φαει η θα πεινασει το απογευμα πχ. 

οποτε εγω δινω γαλα 8 το πρωι φρουτο κατα της 12 -1 αναλογα γιατι εμεις ξυπναμε αργα φαγητο 3 κρεμουλα 7 κ βραδινο γαλα 10-11 αναλογα.

εμεις κοιμομαστε αργα ξυπναμε αργα. εσυ θα το φτιαξεις αναλογα το προγραμμα σου. ειναι 5 γευματα την.ημερα κ ειναι αρκετα. αν φαει περισσοτερα δεν θα σου φαει πολυ φαγητο η πολυ κρεμα το θα βλεπεις κ θα πρατεις. ο σκοπος ειναι να απογαλακτιστει μεσα στην μερα κ να πινει μονο γαλα πρωι βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

βρε οπως σε βολευει κ οπως πειναει το μωρο θα τα κανεις μην ανχωνεσε. με το φαγητο χορταινουν αρκετα δεν ειναι λιγα τα γευματα.

θα σου πω εμενα φρουτο δεν τρωει παρα πολυ αλλα δεν δινω συμπληρωμα γαλα γιατι αν δωσω γαλα μετα το μεσημεριανο δεν θα το.φαει η θα πεινασει το απογευμα πχ. 

οποτε εγω δινω γαλα 8 το πρωι φρουτο κατα της 12 -1 αναλογα γιατι εμεις ξυπναμε αργα φαγητο 3 κρεμουλα 7 κ βραδινο γαλα 10-11 αναλογα.

εμεις κοιμομαστε αργα ξυπναμε αργα. εσυ θα το φτιαξεις αναλογα το προγραμμα σου. ειναι 5 γευματα την.ημερα κ ειναι αρκετα. αν φαει περισσοτερα δεν θα σου φαει πολυ φαγητο η πολυ κρεμα το θα βλεπεις κ θα πρατεις. ο σκοπος ειναι να απογαλακτιστει μεσα στην μερα κ να πινει μονο γαλα πρωι βραδυ

Ααα σκοπος αυτος ειναι να πινει πρωι βραδυ μονο γαλα γτ νομιζα το γαλα πρεπει να ειναι συχνα αρα μια χαρα ειναι το προγραμμα μας βασει αυτα π μ ειπες!!!! Εμεις κοιμομαστε νωρις κατα τις 10κ ξυπναμε νωρις κατα τις 7-7:30!!!!ευχαριστω πολυυυ για την απαντηση!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ναι μας το πρότεινε γιατί λέει υπάρχει κενό ανάμεσα στα υποχρεωτικά εμβόλια και είναι ευκαιρία δεν θέλει να το κάνει μαζί με τα άλλα. Όχι ρε μην έχεις άγχος, ξέρω ότι μπορεί να κάνει πυρετό αλλά θα σε ενημερώσω μόλις το κάνουμε τι θα μου πει η παιδίατρος.

κ εμας αυτη ειναι η λογικη της παιδιατρου τωρα που εχουμε κενο να το κανουμε. κ εγω το βρισκω οκ γιατι μεχρι το δεκεμβρη που ξεκινανε κ οι αρρωστιες θα ειμαστε καλυμενοι απο ολα τα εμβολια. απλα βλεπω οτι πολλοι γιατροι το αφηνουν αυτο το εμβολιο για δυο χρονων γιαυτο κ το σκεφτομουν. ισως βεβαια παιζει ρολο κ οτι ειναι ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα!!!! Εχω μια ερωτηση προς τις μανουλες π δεν θηλαζουν μιας κ ξερω οτι οο θηλαζουσες ειναι ελευθερα να τρωει το νινι οποτε θελει!!! Τωρα σε μια εβδομαδα ξεκιναμε κρεμα ή φαριν λακτε ή μπισκοτοκρεμα....να πω οτι τωρα δινω φρουτα στις 2μιση η ωρα αντι για γαλα εκτος κ αν μετα θελει ελαχιστα μλ για να νανουριστει!Οταν λοιπον ξεκιμησω την κρεμα εχω σκοπο να δινω τα φρουτα στο γευμα 11κ15 να αφησω αδεια δηλ το γευμα των 2μιση να δινω γαλα(μεχρι να ξεκινησει το φαγητο σε 1μιση μηνα) κ να δινω την κρεμα λοιπον στις 6κ20 κ απο πισω αν κ οσο θελει γαλα.....κ ρωταω λοιπον εσας να με βοηθησετε οταν με το καλο μπει κ το φαγητο παμε στα 3γευματα αντι για γαλα!!! Και φτανει σε σημειο να τρωει 2 αντε 3 γαλα αν στριμωξω καπου αυτο το 1!! Τα 3δεν ειναι λιγα??? 

Το προγραμμα μας προς το παρον ειναι το εξης:

11:15 γαλα 

14:30 φρουτα

18:20 γαλα

21:40 γαλα

Οτι ωρα κ αν ξυπνησει τα ξημερωματα γαλα (συνηθως ξυπναει 5-6)

Και αν στριμωξω ενα γευμα κατα τις 08:00 το πρωι...

Και μετα θα γινει το εξης:

11:15 φρουτα

14:30 φαγακι

18:20 κρεμα 

21:40 γαλα 

Ξημερωματα γαλα αν ξυπνησει

Και το στριμωγμενο γευμα στις 8 το πρωι! Και απο πισω απο το κουταλι ελευθερα οσο κ αν θελει γαλατακι!

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!!!!

Εννοειται θα ρωτησω την παιδιατρο απλα ρωταω εσας τις εμπειρες!!

Καταρχάς κοπέλα μου στέρεες ξεκινάμε κλεισμένο 6ο μήνα Οχι νωρίτερα..μονο κ εάν έχει σοβαρό πρόβλημα το μωρό.. 6 με 7 ενα γεύμα κ μάλιστα καλο ειναι λαχανικά κρέας..7 με 8 προσθέτεις τοτε φρούτα και 8 με 9 βάζεις κ ενα τριτο γευμα πρωτεινουχο πχ γιαούρτι με πέτσα ή αυγό για απόγευμα.. 

Γαλα θ πίνει πάντα μετα τα γεύματα δεν θ μειώσεις μόνο ένα σε βράδυ... βασική τροφή του μωρου ως το ετος ειναι το γαλα ανεξαρτήτως αν θηλαζει ή οχι..για την ανάπτυξη του εγκεφάλου.. οι στέρεες λειτουργούν συμπληρωματικά ωστε να γίνει μια γνωριμία.. Επίσης φρουτα κρεμα φαι ειναι παρα πολλα..το γαστρεντερικο συστημα δεν ειναι ετοιμο γι'αυτό και το καλυτερο ειναι κλεισμένους 6.. επισης δεν υπάρχει καν λογος γι κρεμα..συστήνεται τα μωρα να ξεκινανε με αληθινο φαγητο..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...