Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Κορίτσια εμένα που γεννήθηκε η μικρή  τέλος Αύγουστου μακρυμανικα φορμακια φορούσαν σε όλα τα μωράκια στο Ιπποκράτειο! Μόνο όταν ήταν να τη πάρουμε βάλαμε αυτά που είχαμε μαζί μας! 

Και εγώ αυτό ξέρω!στο μαιευτήριο τους φοράνε αυτά τα φαρδιά που είναι σαν φουστανακια!στα ιδιωτικά τουλάχιστον!για τις πρώτες μέρες πρέπει να ζεστά!σίγουρα δεν θα τα ντύσουμε να σκασουνε κιολας!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Κατα τη γνωμη μου πρεπει να βρουμε παιδιατρο...ξερω γω!

ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ...ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΙΤΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΨΑΧΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΥΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ....ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΑΚΟΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ....

Συμφωνώ απόλυτα!!!!δεν ακούμε τυφλά τους γιατρούς!!!!η σωστή ενημέρωση γλιτώνει από πολλά!!!

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΚΟΡΔΕΛΙΟ...ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΙΤΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ

Παιδίατρο ούτε εγώ εχω βρει κορίτσια!θελω να είναι πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού!θα ρώτησω στην ομάδα που είμαι να μου συστήσουν παιδίατρο κοντά στην περιοχή μου!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγώ αυτό ξέρω!στο μαιευτήριο τους φοράνε αυτά τα φαρδιά που είναι σαν φουστανακια!στα ιδιωτικά τουλάχιστον!για τις πρώτες μέρες πρέπει να ζεστά!σίγουρα δεν θα τα ντύσουμε να σκασουνε κιολας!!!

Σε εμάς τα ρούχα ήταν από το νοσοκομείο παρολου που είχαμε και εμείς μαζί μας και τη φορούσαν βελουτε φορμακια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Zouzou94 είπε:

Σε εμάς τα ρούχα ήταν από το νοσοκομείο παρολου που είχαμε και εμείς μαζί μας και τη φορούσαν βελουτε φορμακια! 

Εμένα και στα 6 ανήψια μου φοραγανε αυτά τα πράσινα νυχτικά!!!!πιο ωραία αν τους φοράνε φορμακια!!!θα ρώτησω τον γιατρό μου αν πρέπει να έχω ρούχα για το μωρό μαζί!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κατα τη γνωμη μου πρεπει να βρουμε παιδιατρο...ξερω γω!

Εγώ είμαι από Κρήτη! Εσύ από που είσαι? Ηράκλειο? Αν ναι έχω ήδη δύο παιδιάτρους στα υπόψιν που είναι πολύ υπέρ του θηλασμού, αυτο με ενδιέφερε εμένα εκτός των άλλων.. Αν θυμάμαι καλά είναι κ πιστοποιημένες σύμβουλοι θηλασμού.

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΡΙΟ ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗ ΞΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΩ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ....ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ!!!

Άντε μια ρουφιά!! Μην το σκέφτεσαι καθόλου! Σου αρέσουν τα γλυκά γενικά?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

Εγώ είμαι από Κρήτη! Εσύ από που είσαι? Ηράκλειο? Αν ναι έχω ήδη δύο παιδιάτρους στα υπόψιν που είναι πολύ υπέρ του θηλασμού, αυτο με ενδιέφερε εμένα εκτός των άλλων.. Αν θυμάμαι καλά είναι κ πιστοποιημένες σύμβουλοι θηλασμού.

Άντε μια ρουφιά!! Μην το σκέφτεσαι καθόλου! Σου αρέσουν τα γλυκά γενικά?

ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΓΛΥΚΟ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΚΑΙ ΒΡΑΔΙΝΟ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ...ΜΟΝΟ ΣΟΚΟΛΑΤΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΓΧΩΔΗΣ....ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑΖΩ 10 ΧΡΩΜΑΤΑ...ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΑ ΠΑΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΓΛΥΚΟ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΚΑΙ ΒΡΑΔΙΝΟ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ...ΜΟΝΟ ΣΟΚΟΛΑΤΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΓΧΩΔΗΣ....ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑΖΩ 10 ΧΡΩΜΑΤΑ...ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΑ ΠΑΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Ε τότε καλά θα πάει. Έχω ακούσει ότι υπάρχει σε μορφή πορτοκαλάδας που είναι σαν συμπυκνωμένος χυμός κ πίνεται πιο εύκολα. Μακάρι να σου δώσουν αυτό. Εγώ έμαθα που το δίνουν στην πόλη μου κ θα πάω εκεί για αυτό το λόγο.. χαχαχα


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , modena είπε:

Ε τότε καλά θα πάει. Έχω ακούσει ότι υπάρχει σε μορφή πορτοκαλάδας που είναι σαν συμπυκνωμένος χυμός κ πίνεται πιο εύκολα. Μακάρι να σου δώσουν αυτό. Εγώ έμαθα που το δίνουν στην πόλη μου κ θα πάω εκεί για αυτό το λόγο.. χαχαχα

ΣΕ ΓΙΟΥΡΟΜΕΝΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΩ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ....

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , modena είπε:

Εγώ είμαι από Κρήτη! Εσύ από που είσαι? Ηράκλειο? Αν ναι έχω ήδη δύο παιδιάτρους στα υπόψιν που είναι πολύ υπέρ του θηλασμού, αυτο με ενδιέφερε εμένα εκτός των άλλων.. Αν θυμάμαι καλά είναι κ πιστοποιημένες σύμβουλοι θηλασμού.

Άντε μια ρουφιά!! Μην το σκέφτεσαι καθόλου! Σου αρέσουν τα γλυκά γενικά?

Απο Χανια :-)

 

πρίν από 23 λεπτά , modena είπε:

Ε τότε καλά θα πάει. Έχω ακούσει ότι υπάρχει σε μορφή πορτοκαλάδας που είναι σαν συμπυκνωμένος χυμός κ πίνεται πιο εύκολα. Μακάρι να σου δώσουν αυτό. Εγώ έμαθα που το δίνουν στην πόλη μου κ θα πάω εκεί για αυτό το λόγο.. χαχαχα

Θεε μου ειναι μια αηδια. Προετοιμαστειτε. Πηγα να ξερασω 100 φορες!

1 hour ago, Zouzou94 είπε:

Από τη στιγμή που σου έδωσαν λίστα ..αυτά που θέλουν αυτά θα έχεις μαζί σου! Παιδιατρο έχεις ακόμα καιρό για να βρεις..μπορείς να αρχίσεις όμως να παίρνεις γνώμες για παιδιάτρους στη περιοχή σου! 

Την παιδιατρο θα τη φερω στην κλινικη...τουλαχιστον ετσι μου παν. 

Ε...δεν εχω και τοοοοσο καιρο!

Ευτυχως δηλαδη!

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγώ αυτό ξέρω!στο μαιευτήριο τους φοράνε αυτά τα φαρδιά που είναι σαν φουστανακια!στα ιδιωτικά τουλάχιστον!για τις πρώτες μέρες πρέπει να ζεστά!σίγουρα δεν θα τα ντύσουμε να σκασουνε κιολας!!!

Σκεψου τωρα που ειχα παει πριν 10 μερες στο μαιευτηριο μου δειξε τα νεογεννητα -εκλαιγα κανα 10λεπτο- τα ειχαν με κοντοοοο αλλα με σεντονακι! Ετσι θυμαμαι....ηθελα βεβαια να φυγω για να κλαψω λιγακι και μπορει να θυμαμαι λαθος!

πρίν από 22 λεπτά , elenistam είπε:

ΣΕ ΓΙΟΥΡΟΜΕΝΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΩ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ....

Ειναι αθλιο. Κρατα κατι να φας. Υπομονη!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , iwanna24 είπε:

Απο Χανια :-)

 

Θεε μου ειναι μια αηδια. Προετοιμαστειτε. Πηγα να ξερασω 100 φορες!

Την παιδιατρο θα τη φερω στην κλινικη...τουλαχιστον ετσι μου παν. 

Ε...δεν εχω και τοοοοσο καιρο!

Ευτυχως δηλαδη!

Σκεψου τωρα που ειχα παει πριν 10 μερες στο μαιευτηριο μου δειξε τα νεογεννητα -εκλαιγα κανα 10λεπτο- τα ειχαν με κοντοοοο αλλα με σεντονακι! Ετσι θυμαμαι....ηθελα βεβαια να φυγω για να κλαψω λιγακι και μπορει να θυμαμαι λαθος!

Ειναι αθλιο. Κρατα κατι να φας. Υπομονη!

Σε καταλαβαίνω!!!και εγώ να φύγω για να κλάψω με την ησυχία μου θα ήθελα! Με αυτά τα πράσινα τα είχαν;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

 Εγώ πιστεύω τα κοντομάνικα θα τους βάλουν Αύγουστο μήνα κ θα τα τυλίξουν με πάνα εννοείτε ότι θα χουμε κ μακρυμανικα μαζί μας τα λεπτά. Εμένα ο θηλασμός μου φαίνεται δύσκολος κ δεν είμαι της υπομονής όσο είναι βρεφακι μετά εννοείτε πιάνει καλύτερα κ σου λύνει τα χέρια από μπιμπερό θερμό γάλατα βραστήρες.αλλα δε νομίζω να τα καταφέρω 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα καμπυλη ζαχαρου το πρωτο τριμηνο...πραγματικα μια αηδια !!Συν οτι δεν επιτρεπεται να φας ουτε πριν,ουτε ενδιαμεσα!!Αχ elenistam,με τις βελονες εχω το ιδιο θεμα!!Δεν εχω και καλες φλεβες και με ταλαιπωρουν για να μου παρουν αιμα!!Αυτο με το πρωτογαλα δεν το ηξερα!!Συμβαινει σε ολες;;Παντως εμενα το στηθος εχει γινει τριπλασιο και οι θηλες εχουν ξεροσκασει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...