Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, zina1987 είπε:

Εγω εκανα καμπυλη ζαχαρου το πρωτο τριμηνο...πραγματικα μια αηδια !!Συν οτι δεν επιτρεπεται να φας ουτε πριν,ουτε ενδιαμεσα!!Αχ elenistam,με τις βελονες εχω το ιδιο θεμα!!Δεν εχω και καλες φλεβες και με ταλαιπωρουν για να μου παρουν αιμα!!Αυτο με το πρωτογαλα δεν το ηξερα!!Συμβαινει σε ολες;;Παντως εμενα το στηθος εχει γινει τριπλασιο και οι θηλες εχουν ξεροσκασει!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΕΙΧΑΝ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ, ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΑΣΠΡΑΚΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ ΣΑΝ ΣΜΗΓΜΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΞΕΡΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΚΩΡΥΦΟΜΑ...ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΝΟΧΛΩ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ.....ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, zina1987 είπε:

Εγω εκανα καμπυλη ζαχαρου το πρωτο τριμηνο...πραγματικα μια αηδια !!Συν οτι δεν επιτρεπεται να φας ουτε πριν,ουτε ενδιαμεσα!!Αχ elenistam,με τις βελονες εχω το ιδιο θεμα!!Δεν εχω και καλες φλεβες και με ταλαιπωρουν για να μου παρουν αιμα!!Αυτο με το πρωτογαλα δεν το ηξερα!!Συμβαινει σε ολες;;Παντως εμενα το στηθος εχει γινει τριπλασιο και οι θηλες εχουν ξεροσκασει!!

Εγω με τόσες ενέσεις που κάνω στην εγκυμοσύνη το τελευταίο που σκέφτομαι είναι αν θα με τρυπήσουν 2-3 φορές!πως θα πιω την γλυκόζη και θα μείνω 2 ώρες νηστικη σκέφτομαι και πως θα περάσει το 2ωρο!

Δεν συμβαίνει σε όλες τις έγκυες!δεν εχουν ολες οι γυναικες τα ιδια συμπτωματα, μην ανησυχεις!και ακόμα είναι νωρίς για να βγει πρωτογαλα!το στήθος όμως μην το πειραζετε,δεν το ζουλαμε για να δούμε αν θα βγάλει κάτι!το γάλα κατεβαίνει μετά την έξοδο του πλακούντα!αυτό δίνει εντολή!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στο διαγνωστικο!!! Πολυ τρομοκρατεια για το τιποτα....μου πηραν αιμα και ηπια το ροφημα σε ενα λεπτο με δυο γουλιες...ειχα κλειστη τη μυτη και δε καταλαβα τιπιτα...τωρα αναμονξ δυο ωριτσες....Μην πανικοβαλετε τον κοσμο...χαχαχχα

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Σε καταλαβαίνω!!!και εγώ να φύγω για να κλάψω με την ησυχία μου θα ήθελα! Με αυτά τα πράσινα τα είχαν;;;

Αχ δεν ειμαι σιγουρη...ηθελε να μου δειξει τι εννοουν οταν λενε πανες...και γω δεν ειδα τιποτα απο τη συγκινηση!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Αχ δεν ειμαι σιγουρη...ηθελε να μου δειξει τι εννοουν οταν λενε πανες...και γω δεν ειδα τιποτα απο τη συγκινηση!

εεε κοριτσι τι κανεις εισαι απο χανια???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα και στα 6 ανήψια μου φοραγανε αυτά τα πράσινα νυχτικά!!!!πιο ωραία αν τους φοράνε φορμακια!!!θα ρώτησω τον γιατρό μου αν πρέπει να έχω ρούχα για το μωρό μαζί!

Ναι μάθε πώς λειτουργούν εκεί που θα γεννήσεις ..να είσαι προετοιμασμένη! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Εεελα. Καλα. Εσυ?

Δεν ειμαι απο δω αλλα εδω ζω :-D

ωραια εγω δεν ειμαι απο χανια αλλα εχω φιλη που μενει χανια κ μια αλλη που εχει σπιτι χανια κ πηγαινουν συνεχεια. η δευτερη εχει ενα παιδακι που γεννηθηκε προωρακι κ γενικα ειχε θεμα με τους παιδιατρους γιατι τις λεγαν αλλα νταλον επειδη ηταν προωρο ε μου εχει πει οτι για εξι μηνες που ηταν χανια με το μωρο ειχε βρει την καλητερη παιδιατρο ever εκει οταν γυρισε αθηνα να φανταστεις αλλαξε 6 παιδιατρος θα την ρωτησω να σου πω πια ειναι να την επισκευτεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Απο Χανια :-)

 

Θεε μου ειναι μια αηδια. Προετοιμαστειτε. Πηγα να ξερασω 100 φορες!

Την παιδιατρο θα τη φερω στην κλινικη...τουλαχιστον ετσι μου παν. 

Ε...δεν εχω και τοοοοσο καιρο!

Ευτυχως δηλαδη!

Σκεψου τωρα που ειχα παει πριν 10 μερες στο μαιευτηριο μου δειξε τα νεογεννητα -εκλαιγα κανα 10λεπτο- τα ειχαν με κοντοοοο αλλα με σεντονακι! Ετσι θυμαμαι....ηθελα βεβαια να φυγω για να κλαψω λιγακι και μπορει να θυμαμαι λαθος!

Ειναι αθλιο. Κρατα κατι να φας. Υπομονη!

Δεν περιμένεις τον Αύγουστο το ζουζουνι σου? Πιο νωρίς είσαι? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ωραια εγω δεν ειμαι απο χανια αλλα εχω φιλη που μενει χανια κ μια αλλη που εχει σπιτι χανια κ πηγαινουν συνεχεια. η δευτερη εχει ενα παιδακι που γεννηθηκε προωρακι κ γενικα ειχε θεμα με τους παιδιατρους γιατι τις λεγαν αλλα νταλον επειδη ηταν προωρο ε μου εχει πει οτι για εξι μηνες που ηταν χανια με το μωρο ειχε βρει την καλητερη παιδιατρο ever εκει οταν γυρισε αθηνα να φανταστεις αλλαξε 6 παιδιατρος θα την ρωτησω να σου πω πια ειναι να την επισκευτεις!!!!

Οπωσδηποτεεεε να μου πεις...

Just now, Zouzou94 είπε:

Δεν περιμένεις τον Αύγουστο το ζουζουνι σου? Πιο νωρίς είσαι? 

Τελη Ιουνιου περιμενω...

4 ώρες πρίν, elenistam είπε:

Εγω ειμαι στο διαγνωστικο!!! Πολυ τρομοκρατεια για το τιποτα....μου πηραν αιμα και ηπια το ροφημα σε ενα λεπτο με δυο γουλιες...ειχα κλειστη τη μυτη και δε καταλαβα τιπιτα...τωρα αναμονξ δυο ωριτσες....Μην πανικοβαλετε τον κοσμο...χαχαχχα

Εισαι μαλλον υπερβολικα γλυκατζου...εγω που τρωω και 2 παγωτα για πλακα ...δεν το μπορουσα...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Οπωσδηποτεεεε να μου πεις...

Τελη Ιουνιου περιμενω...

Εισαι μαλλον υπερβολικα γλυκατζου...εγω που τρωω και 2 παγωτα για πλακα ...δεν το μπορουσα...

σου στελνω πμ το ονομα της παιδιατρου!! μου λεει η κοπελα ειναι φοβερη ηταν η μονη που της ελεγε σωστα χωρις να την ανχωνει κ χωρις να την πιεζει να δωσει ξενο γαλα το μωρο τωρα ειναι δυο χρονων κ υγιεστατο χωρις ξενο γαλα ενω ολοι οι αλλοι επειδη ηταν προωρο την ειχαν πρηξει μονο αυτη κ στο παιδων στη μοναδα προωρων δεν την πιεσαν για ξενο γαλα κ ειχαν δικιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

σου στελνω πμ το ονομα της παιδιατρου!! μου λεει η κοπελα ειναι φοβερη ηταν η μονη που της ελεγε σωστα χωρις να την ανχωνει κ χωρις να την πιεζει να δωσει ξενο γαλα το μωρο τωρα ειναι δυο χρονων κ υγιεστατο χωρις ξενο γαλα ενω ολοι οι αλλοι επειδη ηταν προωρο την ειχαν πρηξει μονο αυτη κ στο παιδων στη μοναδα προωρων δεν την πιεσαν για ξενο γαλα κ ειχαν δικιο. 

Ευχαριστω παααααρα πολυ!

Ποτε γεννας?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...