Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, elenistam είπε:

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ....ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 70 ΜΕΡΕΣ ΕΔΡΑΙΩΝΕΤΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΘΗΛΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ.....ΘΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗ ΘΗΛΗ Η ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ....ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

Όταν λες η γιατρός σου εννοείς την γυναικολόγο;; για θέματα γυναικολογικά ναι μπορεί να σε συμβουλέψει για τον σωστό θηλασμό κ πως αυτός επηρεάζεται χρειάζεσαι την βοήθεια από σύμβουλο θηλασμού!! Στο λέω με πολύ αγάπη μιας κ κατάφερα κ θηλασα τον πρώτο μου γιο μακροχρόνια κ αυτό χάρη στην εθελοντική ομάδα θηλασμού μέσω Facebook!!! 

21 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Η γιατρός δεν έχει καμία σχέση με θηλασμό!αν θέλεις να θηλασεις μπες σε μια ομάδα θηλασμού να δεις τι λέει ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας και όχι ο κάθε γιατρός!έχουν ταλαιπωρηθει άπειρες μανάδες από λάθος οδηγίες!να μπεις στημ ομάδα της περιοχής σου, πραγματικά είναι πολύ κατατοπιστηκες!και θα σε βοηθήσουν πολύ!η σωστή ενημέρωση θα σε βοηθήσει πάρα πολύ!και εγώ νέα μαμά είμαι αλλά δεν εχω σκοπό να φάω οτι μου πει ο καθένας!είμαι έτοιμη για μάχη στο μαιευτήριο αν δώσουν ξένο γάλα στο μωρό!κάθε μέρα μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω για τον θηλασμό γιατί το θέλω παρά πολύ!

Τα συγχαρητήρια μου, έχω να σου πω!!!!!! Είσαι σε πολύ καλό δρόμο!!! Διάβασε για οοοολα κ ας μην σε πολυενδιαφερουυν όπως πχ για την μαστίτιδα.. αν ξέρεις δεν θα πάθεις ποτέ ή και να πάθεις θα ξέρεις πως να το αντιμετωπίσεις άμεσα πριν  προλάβει να εξεληχθει κ πριν την αντιβίωση!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Sam13 είπε:

Όταν λες η γιατρός σου εννοείς την γυναικολόγο;; για θέματα γυναικολογικά ναι μπορεί να σε συμβουλέψει για τον σωστό θηλασμό κ πως αυτός επηρεάζεται χρειάζεσαι την βοήθεια από σύμβουλο θηλασμού!! Στο λέω με πολύ αγάπη μιας κ κατάφερα κ θηλασα τον πρώτο μου γιο μακροχρόνια κ αυτό χάρη στην εθελοντική ομάδα θηλασμού μέσω Facebook!!! 

Τα συγχαρητήρια μου, έχω να σου πω!!!!!! Είσαι σε πολύ καλό δρόμο!!! Διάβασε για οοοολα κ ας μην σε πολυενδιαφερουυν όπως πχ για την μαστίτιδα.. αν ξέρεις δεν θα πάθεις ποτέ ή και να πάθεις θα ξέρεις πως να το αντιμετωπίσεις άμεσα πριν  προλάβει να εξεληχθει κ πριν την αντιβίωση!! 

Κάθε μέρα διαβάζω!!!και τα άρθρα και τις απορίες που γράφουν οι μανουλες!η αλήθεια είναι οτι εχω φοβηθεί με όλα αυτά που διαβάζω, για μαστιτιδες, φτιαγμένους πόρους!αλλά διαβάζω για να είμαι οσο γίνεται ενημερη και να τα προλαβω ή να τα αντιμετωπισω άμεσα!!!σε ευχαριστώ πολύ που με εβαλες σε αυτήν την ομάδα και κάθε μέρα μαθαινω!!!:)

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Κάθε μέρα διαβάζω!!!και τα άρθρα και τις απορίες που γράφουν οι μανουλες!η αλήθεια είναι οτι εχω φοβηθεί με όλα αυτά που διαβάζω, για μαστιτιδες, φτιαγμένους πόρους!αλλά διαβάζω για να είμαι οσο γίνεται ενημερη και να τα προλαβω ή να τα αντιμετωπισω άμεσα!!!σε ευχαριστώ πολύ που με εβαλες σε αυτήν την ομάδα και κάθε μέρα μαθαινω!!!:)

Είναι χρέος μου να συστήνω την ομάδα σε κάθε κοπέλα που θέλει να μάθει κ αναζητεί σωστές πληροφορίες!!! 

Να μην φοβάσαι για τίποτα!! Διάβαζε κ όλα θα πάνε τέλεια!! Κάθε θηλάζουσα έχει κ μια εμπειρία πάνω σε κάτι... μέσα από αυτά που γράφουν εσυ ενημερώνεσαι κ ξέρεις πως θα δα αντιμετωπίσεις ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenistam κοίτα τι βρήκα στο ιντερνέτ "Κατά τη διάρκεια του δεύτερου τριμήνου, γύρω στη 16η εβδομάδα, μπορεί να δείτε το πρωτόγαλα να βγαίνει από τις θηλές σας. Κάποιες γυναίκες βλέπουν να σχηματίζεται μία κίτρινη κρούστα στις θηλές τους, αλλά δεν συνειδητοποιούν ότι είναι από το πρωτόγαλα."

Αυτήν την κρούστα την έχω κ εγώ..

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

@elenistam κοίτα τι βρήκα στο ιντερνέτ "Κατά τη διάρκεια του δεύτερου τριμήνου, γύρω στη 16η εβδομάδα, μπορεί να δείτε το πρωτόγαλα να βγαίνει από τις θηλές σας. Κάποιες γυναίκες βλέπουν να σχηματίζεται μία κίτρινη κρούστα στις θηλές τους, αλλά δεν συνειδητοποιούν ότι είναι από το πρωτόγαλα."

Αυτήν την κρούστα την έχω κ εγώ..

Κι εγώ εχω αυτή την κιτρινη κρούστα!!!αλλά σταγόνες δεν βγάζω!φυσικά δεν πειραζω το στήθος μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ ως κλασική ξεχασιάρα (στο να μπαίνω εδώ κ να διαβάζω-γράφω) μου πήρε λίγη ώρα ώστε να σας διαβάσω :) 

χαιρομαι που όλες είστε καλά κ τα μωρά σας καλυτερα!!  

Εγω χτες είχα καρδιολόγο. Ελέγξαμε τις καρδούλες των μωρών αναλυτικά κ η γιατρός μου είπε ότι πρώτη φορά βλέπει τόσο μεγάλα μωρά για δίδυμη κύηση κ για την εβδομάδα που διανύουμε... χαχα 

απο αγορές θα κάνω κάποιες συγκεκριμένες.. κούνια έχω από τον γιο μου που για αρχή θα τα βάλω εκεί μαζι! Αλλαξιερα δεν θα πάρω θα προτιμήσω μια κλασική λευκή συρταριερα του ικεα όπως έχω κ στον γιο μου, με μεγάλα βαθιά συρτάρια!! 

Στρωματακι για την αλλαξιερα τζάμπα το είχα πάρει στον γιο! Δεν μου χρειάστηκε ποτέ!! Έβαζα ένα σελτεδακι στο κρεβάτι ή στον καναπέ κ τον άλλαζα μπαμ μπαμ!!

Για ρουχα μωρού στην κλινική ξερω ότι την πρώτη μέρα που γεννιούνταν θέλουν ζεστασιά!! Γέννησα 13 Ιουλίου κ τον είχα με κουβερτούλα βελουτε σκεπασμένο αλλά με κοντομάνικο ζιπουνακι, καλτσακια κ γαντακια. Την επόμενη μέρα είχα πικε κουβέρτα για το βράδυ κ την ημέρα σεντονάκι απλό. Συνέχισα να του φοράω κοντομάνικο ζιπουνακι αλλά χέρια κ πόδια ήταν ντυμένα!!! 

Εκανα κ την πρώτη μου αγορά :) πήρα το καρότσι για τα μπεμπακια μου!!!! Μεταχειρισμένο από άλλη διδυμομαμα.. είναι το ΤΟΠ καρότσι για δίδυμα κ για να το αγοραζα καινούργιο δεν με έπαιρνε οικονομικά!!

Τώρα θέλω να φωτογραφίσω το καρότσι που είχα αγοράσει στον γιο μου κ να το βάλω για πούλημα κ εγώ. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sam13 είπε:

Κ ως κλασική ξεχασιάρα (στο να μπαίνω εδώ κ να διαβάζω-γράφω) μου πήρε λίγη ώρα ώστε να σας διαβάσω :) 

χαιρομαι που όλες είστε καλά κ τα μωρά σας καλυτερα!!  

Εγω χτες είχα καρδιολόγο. Ελέγξαμε τις καρδούλες των μωρών αναλυτικά κ η γιατρός μου είπε ότι πρώτη φορά βλέπει τόσο μεγάλα μωρά για δίδυμη κύηση κ για την εβδομάδα που διανύουμε... χαχα 

απο αγορές θα κάνω κάποιες συγκεκριμένες.. κούνια έχω από τον γιο μου που για αρχή θα τα βάλω εκεί μαζι! Αλλαξιερα δεν θα πάρω θα προτιμήσω μια κλασική λευκή συρταριερα του ικεα όπως έχω κ στον γιο μου, με μεγάλα βαθιά συρτάρια!! 

Στρωματακι για την αλλαξιερα τζάμπα το είχα πάρει στον γιο! Δεν μου χρειάστηκε ποτέ!! Έβαζα ένα σελτεδακι στο κρεβάτι ή στον καναπέ κ τον άλλαζα μπαμ μπαμ!!

Για ρουχα μωρού στην κλινική ξερω ότι την πρώτη μέρα που γεννιούνταν θέλουν ζεστασιά!! Γέννησα 13 Ιουλίου κ τον είχα με κουβερτούλα βελουτε σκεπασμένο αλλά με κοντομάνικο ζιπουνακι, καλτσακια κ γαντακια. Την επόμενη μέρα είχα πικε κουβέρτα για το βράδυ κ την ημέρα σεντονάκι απλό. Συνέχισα να του φοράω κοντομάνικο ζιπουνακι αλλά χέρια κ πόδια ήταν ντυμένα!!! 

Εκανα κ την πρώτη μου αγορά :) πήρα το καρότσι για τα μπεμπακια μου!!!! Μεταχειρισμένο από άλλη διδυμομαμα.. είναι το ΤΟΠ καρότσι για δίδυμα κ για να το αγοραζα καινούργιο δεν με έπαιρνε οικονομικά!!

Τώρα θέλω να φωτογραφίσω το καρότσι που είχα αγοράσει στον γιο μου κ να το βάλω για πούλημα κ εγώ. 

 

Θηρία τα μωρακια σου!!!μπράβο!!!τελικά ο τράχηλος πως ηταν στην β'επιπεδου;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Θηρία τα μωρακια σου!!!μπράβο!!!τελικά ο τράχηλος πως ηταν στην β'επιπεδου;;;

Ευτυχώς, σταθερά στο 3,2 όπως κ στην αυχενική!! Μεγάλο άγχος για τον τράχηλο!! Ξέρεις δεύτερη εγκυμοσύνη κ δίδυμα, είναι πιο ευαίσθητος... ευγνωμονώ την Παναγίτσα κάθε μέρα που τα πράγματα πάνε κατ'ευχην!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

@elenistam κοίτα τι βρήκα στο ιντερνέτ "Κατά τη διάρκεια του δεύτερου τριμήνου, γύρω στη 16η εβδομάδα, μπορεί να δείτε το πρωτόγαλα να βγαίνει από τις θηλές σας. Κάποιες γυναίκες βλέπουν να σχηματίζεται μία κίτρινη κρούστα στις θηλές τους, αλλά δεν συνειδητοποιούν ότι είναι από το πρωτόγαλα."

Αυτήν την κρούστα την έχω κ εγώ..

ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ....,ΚΑΙ ΓΩ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΖΑ ΜΟΥ ΔΥΟ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΞΕΡΟ ΑΣΠΡΟ ΥΓΡΟ...ΥΠΟΛΕΥΚΟ ΒΑΣΙΚΑ.....

ΕΠΙΣΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΗΚΑ ΠΟΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΩ.....ΓΡΑΨΕ ΣΤΟ YOUTUBE BABY MERC ZIPY ...ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΓΚΡΙ ΚΑΡΟΤΣΙ....ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩ 3 ΣΕ 1....ΕΧΕΙ 300 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΦΥΣΙΚΑ ...ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΕΤΕ????ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΔΕ ΜΑΡΕΣΑΝ ΣΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΛΙΚΩΝ....ΠΗΓΑ ΣΕ 3-4 ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΗΤΩ ΤΟ ΚΙΝΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΕΝΑΤΑΛ....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam13 είπε:

Ευτυχώς, σταθερά στο 3,2 όπως κ στην αυχενική!! Μεγάλο άγχος για τον τράχηλο!! Ξέρεις δεύτερη εγκυμοσύνη κ δίδυμα, είναι πιο ευαίσθητος... ευγνωμονώ την Παναγίτσα κάθε μέρα που τα πράγματα πάνε κατ'ευχην!!! 

ευτυχώς!!!εγώ σταθερά 3!ελπίζω την πέμπτη στην β'επιπεδου να ειναι ακόμα τόσος!

Αχ!η παναγίτσα να συνεχίσει να είναι δίπλα μας!!!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, elenistam είπε:

ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ....,ΚΑΙ ΓΩ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΖΑ ΜΟΥ ΔΥΟ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΞΕΡΟ ΑΣΠΡΟ ΥΓΡΟ...ΥΠΟΛΕΥΚΟ ΒΑΣΙΚΑ.....

ΕΠΙΣΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΗΚΑ ΠΟΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΩ.....ΓΡΑΨΕ ΣΤΟ YOUTUBE BABY MERC ZIPY ...ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΓΚΡΙ ΚΑΡΟΤΣΙ....ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩ 3 ΣΕ 1....ΕΧΕΙ 300 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΦΥΣΙΚΑ ...ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΕΤΕ????ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΔΕ ΜΑΡΕΣΑΝ ΣΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΛΙΚΩΝ....ΠΗΓΑ ΣΕ 3-4 ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΗΤΩ ΤΟ ΚΙΝΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΕΝΑΤΑΛ....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ....

Μόλις το είδα. Πολύ καλό!! Από που θα το πάρεις;; μοιάζει πολύ με το καρότσι που είχα στον γιο μου. Του είχα το inglesina trilogy. Το είδες αυτό από κοντά;; είναι από τα καλύτερα καρότσια, με πολυ γερό σκελετό κ άψογα υφάσματα!! Βέβαια στην διπλάσια τιμη από αυτό που έχεις βρει..

πρίν από 27 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

ευτυχώς!!!εγώ σταθερά 3!ελπίζω την πέμπτη στην β'επιπεδου να ειναι ακόμα τόσος!

Αχ!η παναγίτσα να συνεχίσει να είναι δίπλα μας!!!

Ε τόσο θα είναι ακόμη, μην αγχώνεσαι!! Απλά χρειάζεσαι ξεκούραση! Αυτό προσπάθησε να το έχεις μπροστά στο μυαλό σου. Οκ κανε τις δουλειές σου αλλά σιγά σιγά κ με διαλείμματα ;) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sam13 είπε:

Μόλις το είδα. Πολύ καλό!! Από που θα το πάρεις;; μοιάζει πολύ με το καρότσι που είχα στον γιο μου. Του είχα το inglesina trilogy. Το είδες αυτό από κοντά;; είναι από τα καλύτερα καρότσια, με πολυ γερό σκελετό κ άψογα υφάσματα!! Βέβαια στην διπλάσια τιμη από αυτό που έχεις βρει..

Ε τόσο θα είναι ακόμη, μην αγχώνεσαι!! Απλά χρειάζεσαι ξεκούραση! Αυτό προσπάθησε να το έχεις μπροστά στο μυαλό σου. Οκ κανε τις δουλειές σου αλλά σιγά σιγά κ με διαλείμματα ;) 

ΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ....ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ....ΤΟ ΙΝΓΛΕΣΙΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΙΝΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ...ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΜΑΡΚΕΣ ΨΑΡΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ.....ΟΤΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΟΤΣΟ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΩ ΕΧΕΙ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΟΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΡΟΔΕΣ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΔΗΓΗΣΗ...ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sam13 είπε:

Μόλις το είδα. Πολύ καλό!! Από που θα το πάρεις;; μοιάζει πολύ με το καρότσι που είχα στον γιο μου. Του είχα το inglesina trilogy. Το είδες αυτό από κοντά;; είναι από τα καλύτερα καρότσια, με πολυ γερό σκελετό κ άψογα υφάσματα!! Βέβαια στην διπλάσια τιμη από αυτό που έχεις βρει..

Ε τόσο θα είναι ακόμη, μην αγχώνεσαι!! Απλά χρειάζεσαι ξεκούραση! Αυτό προσπάθησε να το έχεις μπροστά στο μυαλό σου. Οκ κανε τις δουλειές σου αλλά σιγά σιγά κ με διαλείμματα ;) 

Τις τελευταίες μέρες η αλήθεια είναι οτι είχα πάρει αέρα και κουραστηκα με το σπίτι!και τελικά ετρεχα γιατί είχα συσπάσεις!τώρα δεν το ξανακανω!σιγά-σιγα και ότι μπορώ!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω την κατάλαβα και αρκετά νωρίς!παίζουν διάφορα πράγματα ρόλο!έκανα και πολύ νωρίς κοιλιά ενω γυμναζομουνα μέχρι την προηγούμενη μέρα πριν μάθω οτι είμαι έγκυος!ενω τα υπόλοιπα κορίτσια εδω φάνηκε αργότερα η κοιλιτσα!

Γενικα η δικια μου ειναι χαλαρη...ολο νανι κανει :oops:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

ΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ....ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ....ΤΟ ΙΝΓΛΕΣΙΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΙΝΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ...ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΜΑΡΚΕΣ ΨΑΡΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ.....ΟΤΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΟΤΣΟ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΩ ΕΧΕΙ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΟΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΡΟΔΕΣ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΔΗΓΗΣΗ...ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ....

Λένα μου πολύ ωραίο!! Εμείς το είχαμε ψάξει κ έχουμε καταλήξει μεχρι στιγμής στο Camarelo καρότσι 3 σε 1 "Avenger" το έχουμε βρει όμως στα 530 σε ελληνικό site γιατί δεν ήξερα πως να βρω site του εξωτερικού και με προβληματισες με αυτή την τιμή τώρα γιατί είναι σχεδόν τα μισά. Αν δεν σε πειράζει μπορείς να μου στείλεις σε πμ το λινκ από το κατάστημα να το δω κ αυτό σαν επιλογή?

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Κι εγώ εχω αυτή την κιτρινη κρούστα!!!αλλά σταγόνες δεν βγάζω!φυσικά δεν πειραζω το στήθος μου!

Ούτε κ εγώ έχω βγάλει τπτ νομίζω. ούτε καν στο σουτιέν έχω δει κάτι. αυτό υποθέτω είσαι τόσο όσο..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...