Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα!

Είχα μέρες να σας διαβάσω, αλλά τώρα διάβασα όλα τα τελευταία νέα σας!

Κουράστηκα τις μέρες του Πάσχα, είναι η αλήθεια, γιατί είχαμε και φιλοξενούμενους, και τώρα ετοιμαζόμαστε και για μετακόμιση, οπότε το επόμενο διάστημα προβλέπεται...βαρύ :? 

Την Πέμπτη έχω την β' επιπέδου, αλλά είμαι πολύ ήρεμη και δεν αγχώνομαι. Και πλέον ακούω τον junior μου αρκετές φορές μέσα στη μέρα, το λιονταράκι θέλει να κάνει συνεχώς αισθητή την παρουσία του προφανώς :D:D

Εύχομαι να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα στις β' επιπέδου!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα τον υπέρηχο β' επιπέδου πριν λιγο γύρισα όλα καλά το μωρό είναι 491 γραμμάρια , όλα φυσιολογικά !! Και τελικά είναι κορίτσι, οχι αγόρι ! Μας κοροιδεψε! Το μωρό ήταν ξύπνιο και δεν μας δυσκόλεψε καθόλου στην εξέταση. Φανταστική εμπειρία ηρέμησα κιόλας γιατί είχα πολυ άγχος όπως πάντα! Το μοναδικό θέμα είναι ότι με ρώτησε αυτός που μου έκανε τον υπέρηχο αν τρώω αλάτι του είπα ναι ( όντως τρώω πολύ αλμυρό) και μου ειπε φαίνεται στον υπέρηχο και να το κόψω για να αποφύγουμε την υψηλή πίεση. Δεν ξέρω που το είδε ρε κορίτσια μου φάνηκε πολύ περίεργο. Στα κιλά μου ειμαι εντάξει εντός ορίου. Αυτά τα νέα μου 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα τον υπέρηχο β' επιπέδου πριν λιγο γύρισα όλα καλά το μωρό είναι 491 γραμμάρια , όλα φυσιολογικά !! Και τελικά είναι κορίτσι, οχι αγόρι ! Μας κοροιδεψε! Το μωρό ήταν ξύπνιο και δεν μας δυσκόλεψε καθόλου στην εξέταση. Φανταστική εμπειρία ηρέμησα κιόλας γιατί είχα πολυ άγχος όπως πάντα! Το μοναδικό θέμα είναι ότι με ρώτησε αυτός που μου έκανε τον υπέρηχο αν τρώω αλάτι του είπα ναι ( όντως τρώω πολύ αλμυρό) και μου ειπε φαίνεται στον υπέρηχο και να το κόψω για να αποφύγουμε την υψηλή πίεση. Δεν ξέρω που το είδε ρε κορίτσια μου φάνηκε πολύ περίεργο. Στα κιλά μου ειμαι εντάξει εντός ορίου. Αυτά τα νέα μου 

Πολύ χαίρομαι που ακούω για γερά μωρακια!!!!ολα τέλεια!!!!

Να δούμε πόσα αγοράκια ακόμα θα γίνουν κορίτσια στην β'επιπεδου!!!

Στην β'επιπεδου βλέπουν και για προωρότητα και για προεκλαμψία οπότε θα περιορισεις το αλάτι πολύ να μετράς και πιεσουλα!δεν έχει να κάνει με τα κιλά σου!

Πως σας φάνηκε που μαθατε οτι τελικά είναι κοριτσάκι;;;

@modena χρειάζεται ανανέωση το πινακακι μας!!!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Πολύ χαίρομαι που ακούω για γερά μωρακια!!!!ολα τέλεια!!!!

Να δούμε πόσα αγοράκια ακόμα θα γίνουν κορίτσια στην β'επιπεδου!!!

Στην β'επιπεδου βλέπουν και για προωρότητα και για προεκλαμψία οπότε θα περιορισεις το αλάτι πολύ να μετράς και πιεσουλα!δεν έχει να κάνει με τα κιλά σου!

Πως σας φάνηκε που μαθατε οτι τελικά είναι κοριτσάκι;;;

@modena χρειάζεται ανανέωση το πινακακι μας!!!

Χαρήκαμε πολύ! Τώρα ξέρουμε τι θα ψωνίσουμε πια!! Δεν περίμενα να φανεί ότι τρώω αλάτι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια γυρισαμε απο τη β επιπεδου. Κοριτσακι κ υγιες! 413 γραμμαρια. Δυστυχως εχουμε σοβαρο θεμα με τον τραχηλο οπως φοβομουν. 

Κολπικα στα 11mm εκανα καλλιεργεια κ θα μπω για περιδεση. Δεν εχω πονους ουτε συσπασεις,το θεμα ειναι κατασκευαστικο κ φαινεται μονο στην κυηση. Εχω πανικοβληθει γιατι απο την αρχη το φοβομουν κ εγινε. Μονο ξεκουραση ειμαι.. ειναι κατασκεαστικο καθαρα.Ο γιατρος μου πε ψυχραιμια...προγεστερονη κ βημα βημα. 

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , samiam είπε:

Κοριτσακια γυρισαμε απο τη β επιπεδου. Κοριτσακι κ υγιες! 413 γραμμαρια. Δυστυχως εχουμε σοβαρο θεμα με τον τραχηλο οπως φοβομουν. 

Κολπικα στα 11mm εκανα καλλιεργεια κ θα μπω για περιδεση. Δεν εχω πονους ουτε συσπασεις,το θεμα ειναι κατασκευαστικο κ φαινεται μονο στην κυηση. Εχω πανικοβληθει γιατι απο την αρχη το φοβομουν κ εγινε. Μονο ξεκουραση ειμαι.. ειναι κατασκεαστικο καθαρα.Ο γιατρος μου πε ψυχραιμια...προγεστερονη κ βημα βημα. 

κοριτσακι ολα καλα θα πανε οσες το καταλαβαν νωρις φτασαν τελειομηνες κ η περιδεση κ το πεσο κανουν πολυ καλη δουλεια πλεον ποτε σου ειπε μπαινεις για περιδεση? . σε δυο εβδομαδες θα κανεις κ ενεσουλες για τα πνευμονακια κ θα πατε σιγα σιγα μεχρι το το τελος οσες ιστοριες παντως εχω διαβασει ειχαν τελεια αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα να το καταλαβεις νωρις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσακι ολα καλα θα πανε οσες το καταλαβαν νωρις φτασαν τελειομηνες κ η περιδεση κ το πεσο κανουν πολυ καλη δουλεια πλεον ποτε σου ειπε μπαινεις για περιδεση? . σε δυο εβδομαδες θα κανεις κ ενεσουλες για τα πνευμονακια κ θα πατε σιγα σιγα μεχρι το το τελος οσες ιστοριες παντως εχω διαβασει ειχαν τελεια αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα να το καταλαβεις νωρις. 

Μεθαυριο θα μπω για περιδεση αν ειναι καθαφη η καλλιεργεια. Δεν μπορει να γινει αν υπαρχει μικροβιο. Εχω τρελαθει...


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, samiam είπε:

Μεθαυριο θα μπω για περιδεση αν ειναι καθαφη η καλλιεργεια. Δεν μπορει να γινει αν υπαρχει μικροβιο. Εχω τρελαθει...

σε καταλαβαινω απολυτα πιστεψε με καθαρη θα βγει η καλλιεργεια δεν ειχες κανει κ στις αρχες?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , samiam είπε:

Μεθαυριο θα μπω για περιδεση αν ειναι καθαφη η καλλιεργεια. Δεν μπορει να γινει αν υπαρχει μικροβιο. Εχω τρελαθει...

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!! ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ...ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΡΟΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΩΡΑ....ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , samiam είπε:

Κοριτσακια γυρισαμε απο τη β επιπεδου. Κοριτσακι κ υγιες! 413 γραμμαρια. Δυστυχως εχουμε σοβαρο θεμα με τον τραχηλο οπως φοβομουν. 

Κολπικα στα 11mm εκανα καλλιεργεια κ θα μπω για περιδεση. Δεν εχω πονους ουτε συσπασεις,το θεμα ειναι κατασκευαστικο κ φαινεται μονο στην κυηση. Εχω πανικοβληθει γιατι απο την αρχη το φοβομουν κ εγινε. Μονο ξεκουραση ειμαι.. ειναι κατασκεαστικο καθαρα.Ο γιατρος μου πε ψυχραιμια...προγεστερονη κ βημα βημα. 

Μην αγχώνεσαι γλυκια μου.θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου... σου εξήγησε τι ακριβώς θα κάνει? Δεν έχω ιδέα πως γίνεται η περιδεση? Να κάνεις και ενεσουλες σίγουρα για τα πνευμόνια του μωρού όπως είπε και @linaa. Λογικα θα στο πει και ο γιατρός αλλά ρώτα τον κιόλας.

Να πας να ανάψεις κεράκι... σου στέλνω λίγη από την δύναμη μου... (κρατάω λίγη και για μένα γιατί έχω αγωνία και εγώ για αύριο να είναι ολα καλά) Αν έχω καλά νέα θα σου στείλω και την υπόλοιπη δύναμη και θετική μου ενέργεια...♡♡♡

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ολα καλά θα είναι!!!!με το καλό!!!να μας ενημερώσεις για τα όμορφα νέα αύριο!!!

Και εγώ αυτό έπαθα, εκεί που ηταν όλα καλά επιτέλους και είχαμε ηρεμισει για ΕΒΑ διάστημα,είχα συσπάσεις και τρεχαμε!

Αααα!!!!να δείτε και το φύλο επιτέλους!!!εγώ πονταρω οτι είναι μπεμπουλα!!!

Μακάρι όλα να πάνε καλά... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά όταν με πιάνουν τα πονακια μου κόβονται τα πόδια... ουφ ουφ. Έχω και αγωνία με τις εξετάσεις που έκανα και μάλλον πρέπει να έχω κολλήσει κάποιο μικρόβιο γιατί στα ούρα έλεγε να ξανακάνω ούρα και κολπικό.  Θα σκάσω.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@samiam Όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς καθόλου! Τώρα που το ξέρετε, θα κάνεις ό,τι σου πει ο γιατρός σου και η καλλιέργεια θα είναι καθαρή και την περίδεση θα κάνεις εγκαίρως και όλα θα γίνουν όπως πρέπει.

Σου στέλνω κι εγώ όλην μου την θετική σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

σε καταλαβαινω απολυτα πιστεψε με καθαρη θα βγει η καλλιεργεια δεν ειχες κανει κ στις αρχες?? 

Ναι ειχα κ ηταν καθαρη. Καλλιεργεια ουρων πριν 2 βδομαδες καθαρη. Μα πως εγινε τοσο γρηγορα?


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , samiam είπε:

Κοριτσακια γυρισαμε απο τη β επιπεδου. Κοριτσακι κ υγιες! 413 γραμμαρια. Δυστυχως εχουμε σοβαρο θεμα με τον τραχηλο οπως φοβομουν. 

Κολπικα στα 11mm εκανα καλλιεργεια κ θα μπω για περιδεση. Δεν εχω πονους ουτε συσπασεις,το θεμα ειναι κατασκευαστικο κ φαινεται μονο στην κυηση. Εχω πανικοβληθει γιατι απο την αρχη το φοβομουν κ εγινε. Μονο ξεκουραση ειμαι.. ειναι κατασκεαστικο καθαρα.Ο γιατρος μου πε ψυχραιμια...προγεστερονη κ βημα βημα. 

Κοριτσι μου. Ψυχραιμια. Η περιδεση ειναι καταπληκτικη σωτηρια!

Οσες κανανε γεννησανε 38 και 39η βδομαδα!

Το βρηκατε και θα το λυσετε. Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι...ειναι λαθος της φυσης. Ευτυχως υπαρχει αυτος ο δρομος. 

Ψυχραιμια. Ολα θα πανε καλα. Εισαι δυνατη και συ και το κοριτσι σου!

Μην το βαλεις κατω τωρα!!!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , samiam είπε:

Ναι ειχα κ ηταν καθαρη. Καλλιεργεια ουρων πριν 2 βδομαδες καθαρη. Μα πως εγινε τοσο γρηγορα?

ωραια καθαρη θα ειναι κ τωρα .  αν ειναι κατασκευαστικο το θεμα γινετε γρηγορα τις περισσοτερες φορες γινετε εντελως ξαφνικα μετα την β επιπεδου γιαυτο εισαι πολυ τυχερη που το καταλαβες τωρα κ θα παρεις τα μετρα σου. μην ανησυχεις δεν εχω ακουσει ειλικρινα ιστορια που να το εχει καταλαβει κ να μην εχει παει καλα μεχρι το τελος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...