Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μην αγχώνεσαι γλυκια μου.θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου... σου εξήγησε τι ακριβώς θα κάνει? Δεν έχω ιδέα πως γίνεται η περιδεση? Να κάνεις και ενεσουλες σίγουρα για τα πνευμόνια του μωρού όπως είπε και @linaa. Λογικα θα στο πει και ο γιατρός αλλά ρώτα τον κιόλας.

Να πας να ανάψεις κεράκι... σου στέλνω λίγη από την δύναμη μου... (κρατάω λίγη και για μένα γιατί έχω αγωνία και εγώ για αύριο να είναι ολα καλά) Αν έχω καλά νέα θα σου στείλω και την υπόλοιπη δύναμη και θετική μου ενέργεια...♡♡♡

Μακάρι όλα να πάνε καλά... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά όταν με πιάνουν τα πονακια μου κόβονται τα πόδια... ουφ ουφ. Έχω και αγωνία με τις εξετάσεις που έκανα και μάλλον πρέπει να έχω κολλήσει κάποιο μικρόβιο γιατί στα ούρα έλεγε να ξανακάνω ούρα και κολπικό.  Θα σκάσω.

Καλη επιτυχια για αυριο. Ειναι τελειοοοοος υπερηχος...θα δεις και το φατσακι. Εμενα η χαζη το εκρυβε 2 ωρες...ελπιζω να τη δω στο ντομπλερ τελος του μηνα!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλη επιτυχια για αυριο. Ειναι τελειοοοοος υπερηχος...θα δεις και το φατσακι. Εμενα η χαζη το εκρυβε 2 ωρες...ελπιζω να τη δω στο ντομπλερ τελος του μηνα!

Να είσαι καλά σ'ευχαριστώ πολύ. Αύριο θα ξέρουμε εάν είναι όλα καλά και εύχομαι εμάς να μην μας κρύβει τα προσόντα του για να μάθουμε επιτέλους τι είναι.:)


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@samiam δεν θέλω να αγχώνεσαι για αρχή!! Αφού το είδατε κ το προλάβατε, είστε μια χαρά!! Εγώ μιας κ έχω δίδυμα κ είναι δεύτερη εγκυμοσύνη είχαμε μιλήσει από την αρχή με τον γιατρό για αυτή την περίπτωση.. μπήκα σε ομάδα με διδυμομαμαδες κ όσες έκαναν περιδεση μου είπαν, πρώτον δεν πονάει (πονάκια περιόδου την πρώτη μέρα κ τέλος), ξεκούραση/ξάπλα για λίγες ημέρες κ μετά από μια δυο βδομαδες ο τράχηλος ήταν 3+ εκατοστά κ το καλύτερο, γέννησαν πάνω από 35 εβδομάδων (καταλαβαίνεις δίδυμα). Εσυ θα πας ακόμα πιο μακριά όποτε εχε πίστη, ειδικά στο μωρακι σου!!! Σου στέλνω κ εγώ οοοολη την θετική μου ενέργεια *2 ;) καταλαβαίνεις!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μην αγχώνεσαι γλυκια μου.θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου... σου εξήγησε τι ακριβώς θα κάνει? Δεν έχω ιδέα πως γίνεται η περιδεση? Να κάνεις και ενεσουλες σίγουρα για τα πνευμόνια του μωρού όπως είπε και @linaa. Λογικα θα στο πει και ο γιατρός αλλά ρώτα τον κιόλας.

Να πας να ανάψεις κεράκι... σου στέλνω λίγη από την δύναμη μου... (κρατάω λίγη και για μένα γιατί έχω αγωνία και εγώ για αύριο να είναι ολα καλά) Αν έχω καλά νέα θα σου στείλω και την υπόλοιπη δύναμη και θετική μου ενέργεια...♡♡♡

Μακάρι όλα να πάνε καλά... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά όταν με πιάνουν τα πονακια μου κόβονται τα πόδια... ουφ ουφ. Έχω και αγωνία με τις εξετάσεις που έκανα και μάλλον πρέπει να έχω κολλήσει κάποιο μικρόβιο γιατί στα ούρα έλεγε να ξανακάνω ούρα και κολπικό.  Θα σκάσω.

Και εγώ οταν εχω συσπάσεις φοβάμαι λίγο!

Και μικρόβιο να είναι δεν πειράζει!είναι συχνά στην εγκυμοσύνη!θα πάρεις λίγες μέρες αγωγή και όλα θα είναι μια χαρά!νερά!πίνε νερά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sam13 είπε:

@samiam δεν θέλω να αγχώνεσαι για αρχή!! Αφού το είδατε κ το προλάβατε, είστε μια χαρά!! Εγώ μιας κ έχω δίδυμα κ είναι δεύτερη εγκυμοσύνη είχαμε μιλήσει από την αρχή με τον γιατρό για αυτή την περίπτωση.. μπήκα σε ομάδα με διδυμομαμαδες κ όσες έκαναν περιδεση μου είπαν, πρώτον δεν πονάει (πονάκια περιόδου την πρώτη μέρα κ τέλος), ξεκούραση/ξάπλα για λίγες ημέρες κ μετά από μια δυο βδομαδες ο τράχηλος ήταν 3+ εκατοστά κ το καλύτερο, γέννησαν πάνω από 35 εβδομάδων (καταλαβαίνεις δίδυμα). Εσυ θα πας ακόμα πιο μακριά όποτε εχε πίστη, ειδικά στο μωρακι σου!!! Σου στέλνω κ εγώ οοοολη την θετική μου ενέργεια *2 ;) καταλαβαίνεις!!!!!! 

Αχ κοριτσι εχω ανεβει πολλα βουνα ως εδω...δεν εχω πολλη αντοχη. Καθε φορα κατι μου στελνει.Μακαρι να πανε ολα καλα


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγώ οταν εχω συσπάσεις φοβάμαι λίγο!

Και μικρόβιο να είναι δεν πειράζει!είναι συχνά στην εγκυμοσύνη!θα πάρεις λίγες μέρες αγωγή και όλα θα είναι μια χαρά!νερά!πίνε νερά!

Αχ οπότε καταλαβαίνεις ότι μου έρχεται να σκάσω. Ότι κι αν είναι να είναι ασήμαντο. Και εσύ την Πέμπτη έχεις?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, samiam είπε:

Κοριτσακια γυρισαμε απο τη β επιπεδου. Κοριτσακι κ υγιες! 413 γραμμαρια. Δυστυχως εχουμε σοβαρο θεμα με τον τραχηλο οπως φοβομουν. 

Κολπικα στα 11mm εκανα καλλιεργεια κ θα μπω για περιδεση. Δεν εχω πονους ουτε συσπασεις,το θεμα ειναι κατασκευαστικο κ φαινεται μονο στην κυηση. Εχω πανικοβληθει γιατι απο την αρχη το φοβομουν κ εγινε. Μονο ξεκουραση ειμαι.. ειναι κατασκεαστικο καθαρα.Ο γιατρος μου πε ψυχραιμια...προγεστερονη κ βημα βημα. 

Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!επειδή και εγώ αγχωνομαι με τον τράχηλο σε καταλαβαίνω απόλυτα!είναι 3εκ και περιμένω την πέμπτη να κάνω την β'επιπεδου να δω τι θα μου πουν!και εγώ όλες οι περιπτώσεις που διάβασα με τον τράχηλο πήγαν όλα καλα!γέννησαν στην ώρα τους!ούτε καν νωρίτερα!αφού θα κάνεις περίδεση όλα καλα θα πάνε!θα κάνεις δυο μήνες υπομονή να περάσει ο καιρός και μην φοβάσαι!εμείς είμαστε εδω να σου κάνουμε παρέα και συμπαράσταση!

Και η μαμά μου έχει ατροφικο τράχηλο και είναι εκ γενετής της είχανε πει! Πριν την β'επιπεδου πόσο ηταν ο τράχηλος;τον μετραγατε;

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αχ οπότε καταλαβαίνεις ότι μου έρχεται να σκάσω. Ότι κι αν είναι να είναι ασήμαντο. Και εσύ την Πέμπτη έχεις?

Ασημαντο θα ειναι!εγω εκανα μυκητες, πηρα αγωγη κκαι ολα καλα!Ναι πέμπτη εχω β'επιπεδου και ανυπομονω!εχω λιγο άγχος βέβαια και εγώ για τον τράχηλο αλλά εύχομαι να είναι ολα καλά, και εγώ και η μπουμπούκα μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!επειδή και εγώ αγχωνομαι με τον τράχηλο σε καταλαβαίνω απόλυτα!είναι 3εκ και περιμένω την πέμπτη να κάνω την β'επιπεδου να δω τι θα μου πουν!και εγώ όλες οι περιπτώσεις που διάβασα με τον τράχηλο πήγαν όλα καλα!γέννησαν στην ώρα τους!ούτε καν νωρίτερα!αφού θα κάνεις περίδεση όλα καλα θα πάνε!θα κάνεις δυο μήνες υπομονή να περάσει ο καιρός και μην φοβάσαι!εμείς είμαστε εδω να σου κάνουμε παρέα και συμπαράσταση!

Και η μαμά μου έχει ατροφικο τράχηλο και είναι εκ γενετής της είχανε πει! Πριν την β'επιπεδου πόσο ηταν ο τράχηλος;τον μετραγατε;

Ασημαντο θα ειναι!εγω εκανα μυκητες, πηρα αγωγη κκαι ολα καλα!Ναι πέμπτη εχω β'επιπεδου και ανυπομονω!εχω λιγο άγχος βέβαια και εγώ για τον τράχηλο αλλά εύχομαι να είναι ολα καλά, και εγώ και η μπουμπούκα μου!

3 εκ κλειστος κ ενδοκολπικη μετρηση

Το θεμα ειναι οτι δεν ειχα συσπασεις η κατι να δειχνει... μου πε απο 25η βδ. Ενεσεις κορτιζονης


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , samiam είπε:

Αχ κοριτσι εχω ανεβει πολλα βουνα ως εδω...δεν εχω πολλη αντοχη. Καθε φορα κατι μου στελνει.Μακαρι να πανε ολα καλα

Σε πιστεύω ειλικρινά αλλά μην χάνεις την πίστη σου!! Εμείς πάντως θα σου στέλνουμε την ενέργεια μας αλλά μείνε κ εσυ συντονισμένη μαζι μας. Εγώ πάντως έχω πίστη κ στην στέλνω οοοολη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!επειδή και εγώ αγχωνομαι με τον τράχηλο σε καταλαβαίνω απόλυτα!είναι 3εκ και περιμένω την πέμπτη να κάνω την β'επιπεδου να δω τι θα μου πουν!και εγώ όλες οι περιπτώσεις που διάβασα με τον τράχηλο πήγαν όλα καλα!γέννησαν στην ώρα τους!ούτε καν νωρίτερα!αφού θα κάνεις περίδεση όλα καλα θα πάνε!θα κάνεις δυο μήνες υπομονή να περάσει ο καιρός και μην φοβάσαι!εμείς είμαστε εδω να σου κάνουμε παρέα και συμπαράσταση!

Και η μαμά μου έχει ατροφικο τράχηλο και είναι εκ γενετής της είχανε πει! Πριν την β'επιπεδου πόσο ηταν ο τράχηλος;τον μετραγατε;

Ασημαντο θα ειναι!εγω εκανα μυκητες, πηρα αγωγη κκαι ολα καλα!Ναι πέμπτη εχω β'επιπεδου και ανυπομονω!εχω λιγο άγχος βέβαια και εγώ για τον τράχηλο αλλά εύχομαι να είναι ολα καλά, και εγώ και η μπουμπούκα μου!

Τι να πω και εγώ που κοιτάω τις εξετάσεις μου και δεν βλέπω πουθενά μέτρηση τραχήλου. Είμαι στην πλήρη άγνοια. Σε κάθε υπέρηχο τον βλέπουν τον τράχηλο? Μήπως είναι όλα οκ και γι'αυτό δεν μου έχουν πει κάτι? Και για σενα εχω πίστη ότι όλα θα είναι καλά...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , samiam είπε:

3 εκ κλειστος κ ενδοκολπικη μετρηση

Το θεμα ειναι οτι δεν ειχα συσπασεις η κατι να δειχνει... μου πε απο 25η βδ. Ενεσεις κορτιζονης

Πριν πόσο καιρό τον είχατε μετρήσει;;;εγώ ευτυχώς πριν λιγες που είχα συσπάσεις και τον μετρήσαμε ηταν 2,8-3,0!

Ο γιατρός μου είπε οτι θα μικρύνει κι άλλο αλλά όχι ακόμα!γι'αυτο περιμένω την β'επιπεδου να δούμε πόσο ακριβώς είναι!

Θα κάνεις και τις ενέσεις για τα πνευμονακια και όλα καλά θα πάνε!!! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Πριν πόσο καιρό τον είχατε μετρήσει;;;εγώ ευτυχώς πριν λιγες που είχα συσπάσεις και τον μετρήσαμε ηταν 2,8-3,0!

Ο γιατρός μου είπε οτι θα μικρύνει κι άλλο αλλά όχι ακόμα!γι'αυτο περιμένω την β'επιπεδου να δούμε πόσο ακριβώς είναι!

Θα κάνεις και τις ενέσεις για τα πνευμονακια και όλα καλά θα πάνε!!! 

Στην αυχενικη! 8 βδομαδες πριν


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Να είσαι καλά σ'ευχαριστώ πολύ. Αύριο θα ξέρουμε εάν είναι όλα καλά και εύχομαι εμάς να μην μας κρύβει τα προσόντα του για να μάθουμε επιτέλους τι είναι.:)

Ολα καλα ειναι...πλεον αν ηταν κατι θα το χε δει και ο γιατρος σου...απλα πας να δεις πιο αναλυτικα. Μην αγχωνεσαι...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Πριν πόσο καιρό τον είχατε μετρήσει;;;εγώ ευτυχώς πριν λιγες που είχα συσπάσεις και τον μετρήσαμε ηταν 2,8-3,0!

Ο γιατρός μου είπε οτι θα μικρύνει κι άλλο αλλά όχι ακόμα!γι'αυτο περιμένω την β'επιπεδου να δούμε πόσο ακριβώς είναι!

Θα κάνεις και τις ενέσεις για τα πνευμονακια και όλα καλά θα πάνε!!! 

Κοριτσάρα δεν είναι σίγουρο ότι θα μικρύνει!!! Εδώ εμένα με αρκετό βάρος στην μήτρα κ τράχηλο που ήδη έχει ανοίξει μια φορά κ ομωσ έμεινε σταθερός!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Τι να πω και εγώ που κοιτάω τις εξετάσεις μου και δεν βλέπω πουθενά μέτρηση τραχήλου. Είμαι στην πλήρη άγνοια. Σε κάθε υπέρηχο τον βλέπουν τον τράχηλο? Μήπως είναι όλα οκ και γι'αυτό δεν μου έχουν πει κάτι? Και για σενα εχω πίστη ότι όλα θα είναι καλά...

Εμένα ο  γιατρός μου τον μέτρησε 18η βδομάδα!Και είδαμε οτι είναι 3.00 εκατοστά!Και τώρα λόγω συσπάσεων στο ρέα τον ξαναμετρησαν γιατί μπορεί να μικρύνει από τις συσπάσεις!κολπικά τον μετράνε για να γίνει σωστή μέτρηση!μην ανησυχεις γιατί αύριο θα στον μετρήσουν!και μετά σε κάθε ραντεβού πρέπει να τον μετράει ο γιατρός σου!

Ολα καλά θα είναι και για τις δύο κοριτσάκι μου!η παναγίτσα με έχει βοηθήσει πολύ μέχρι τώρα!

Just now, Sam13 είπε:

Κοριτσάρα δεν είναι σίγουρο ότι θα μικρύνει!!! Εδώ εμένα με αρκετό βάρος στην μήτρα κ τράχηλο που ήδη έχει ανοίξει μια φορά κ ομωσ έμεινε σταθερός!!! 

Ο γιατρός μου μου είπε να μην ανησυχω!και οτι θα μικρύνει αλλά όχι τώρα!μετά την 27η βδομάδα οπότε να μην αγχωνομαι!έτσι, να συνεχίσουν να κρατάνε γερά!!!!

πρίν από 8 λεπτά , samiam είπε:

Στην αυχενικη! 8 βδομαδες πριν

Ααα!είχατε καιρό να τον δείτε!εμένα στην αυχενική  ηταν οκ!να είσαι ήρεμη και να έχεις πίστη!αφού το είδατε το προλαβαινετε!οτι θέλεις είμαστε εδώ!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...