Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

On 13/4/2018 at 9:14 ΜΜ, elenistam είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια, σας είχα γράψει ξανά πριν περίπου 1 μήνα, αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Έχω κι εγώ ΠΗΤ 23/8 και κυοφορω έναν κούκλο 540 γραμμαρίων. Έχουμε ακόμη ένα κοριτσάκι 5 μισή ετών.

Χθες είχα Β επιπέδου, η οποία ήταν πολύ καλή. 

Όμως μου χορήγησε αντιπηκτικές, των 0,35 λόγω φλεβιτιδας για την αποφυγή θρόμβωσης, φοράω ήδη ειδικές κάλτσες και θα τις φοράω όλη μέρα και όλο το καλοκαίρι. Έχω απορία, αν μπορώ να κάνω τις ενέσεις και στον ποπό όταν εχω βοήθεια και να τις κάνω στην κοιλιά μόνο όταν είμαι μόνη μου.

Γενικά οποία συμβουλή από πιο έμπειρες στις ενέσεις ή συμπασχουσες με φλεβιτιδα, καλοδεχούμενη.

Με το καλό σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel τελειααααα!!! Έχω κ έχω ένα γιο κοντά 5 χρονων κ έρχεται κ δεύτερο... για σκέψου το!! Σαν πεθερα πιστεύω θα ειμαι τέλεια ;) κολπικά βάζω κ εγώ από την αρχή, προληπτικά.. δεν είναι τίποτα!! Κ ξεκουρασηηηη!!

@elenistam μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου να αλλάξεις σίδηρο;; εμένα μου έχει δώσει ένα πολύ καλό κ πάω κάθε μέρα τουαλέτα ενώ στα φυσιολογικά μου ειμαι δυσκοιλια.. όσο για το ξύρισμα.... ένα δραμα ζω κ εγώ κάθε φορά!! Με την κοιλιά που έχω δεν βλέπω τίποτα όποτε βάζω καθρέφτη απέναντι χαχαχαχαΧαχαχαχα

@modena πως είσαι με την μέση σου; 

@linaa μην υπολογίζεις σε αυτά τα όνειρα... πάντα στην εγκυμοσυνη συμβαίνει λόγο του άγχους που έχουμε. 

Κορίτσια αν πιστεύετε ότι κολικος εντέρου ενημερώστε τον γιατρό!!! Πονάει τρελα!!! Το έζησα πριν την πρώτη εγκυμοσύνη κ έχω να δηλώσω: "καλύτερα να γεννάς φυσιολογικά παρα κολικό εντέρου"!!! 

@Katerina.84 μπορείς να παρακολουθήσεις δωρεάν κάποια live σεμινάρια που κάνει η νουτριτσια κατα καιρούς... για ξαψτο!! 

Αμε!!! Αμε!!!αν είναι να έχει και καλη πεθερά το κορίτσι μου!!!!!ελπίζω να βοηθήσει η αλοιφουλα!!!τώρα θα μετράμε κάθε 2 βδομάδες τράχηλο!

10 ώρες πρίν, modena είπε:

Είσαι πολύ καλά εσύ βρε! Μοντελακι! Από κοιλιτσα πως πας?

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Εμένα μου είχε πει ότι αλλάζουμε ΠΗΤ μόνο στην αυχενική κ κρατάμε αυτήν σαν ημερομηνία.

Καλύτερα είμαι! Μου κάνει λίγα νερά αλλά περπατάω.. βασικό! Χαχαχα αυτό είναι πού λένε να χαίρεσαι με τις μικρές χαρές της ζωής! Χαχαχα

Απο κοιλιτσα μια χαρά πάω!!!δεν εχω ανοίξει όμως απο πλάι πολύ, είναι μπροστά η κοιλιά μου και είναι τσιτα, δεν είχα και ποτέ λίπος βέβαια στην κοιλιά!πάντως ξυριζομαι κανονικά, βλέπω ακόμα!!!

10 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

Προσοχή στα βιβλία ή σεμινάρια θηλασμού κ στις συμβουλες που δίνουν γύρω γύρω!!! Η Άννα Πατσούρου που λέει η @modena είναι παιδίατρος κ πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού. Εγγύηση!!!!!!!έχει θηλάσει δίδυμα κ έχει γράψει κάποια βιβλία για τον θηλασμό. Εάν είστε του βιβλίου σαν συστήνω το τελευταίο της "θηλασμος μια υπέροχη εμπειρία" που έχει κ cd. με στασεις θηλασμού αλλά τα λέει κ τοοοοσο ωραία μέσα. Απίστευτες πληροφορίες. Το δικό μου το χάρισα στην κολλητή μου που είναι Αφρική κ εκεί δεν μπορεί να βρει τέτοια βιβλία κ τώρα που χρειάζομαι να φρεσκάρω τα περί διδυμων δεν το 'χω χαχχαχαχαχα κ σκέφτομαι πολυυυυ σοβαρά να το ξαναγορασω!!! 

Οποια είναι του βιβλίου ας μου πει γιατί έχω να σας προτείνω κάποια ωραία..

Ωραία, να μπούμε να δούμε και εμείς αφού είναι οκ!σίγουρα δεν είναι όλοι αυτοί που κάνουν μαθήματα όπως πρέπει!φανταζομαι είναι σαν τους παιδίατρους που δηλώνουν υπέρ του θηλασμού αλλά αν συμβεί κάτι σου λένε πρέπει να πάρει συμπληρώμα!

πρίν από 29 λεπτά , Anactacia είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σας είχα γράψει ξανά πριν περίπου 1 μήνα, αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Έχω κι εγώ ΠΗΤ 23/8 και κυοφορω έναν κούκλο 540 γραμμαρίων. Έχουμε ακόμη ένα κοριτσάκι 5 μισή ετών.

Χθες είχα Β επιπέδου, η οποία ήταν πολύ καλή. 

Όμως μου χορήγησε αντιπηκτικές, των 0,35 λόγω φλεβιτιδας για την αποφυγή θρόμβωσης, φοράω ήδη ειδικές κάλτσες και θα τις φοράω όλη μέρα και όλο το καλοκαίρι. Έχω απορία, αν μπορώ να κάνω τις ενέσεις και στον ποπό όταν εχω βοήθεια και να τις κάνω στην κοιλιά μόνο όταν είμαι μόνη μου.

Γενικά οποία συμβουλή από πιο έμπειρες στις ενέσεις ή συμπασχουσες με φλεβιτιδα, καλοδεχούμενη.

Με το καλό σε όλες μας

Καλημέρα!!!!μια χαρά το μωρακι σου, θρεμενο!!!εγώ κάνω ηπαρινη από την πρώτη μέρα λογω θρομβοφιλιας!στην κοιλιά τις κάνω και οταν θελω να αποσυμφορησω λιγο την περιοχή της κοιλιάς μου έχει πει να κάνω στον μηρό!αλλά μετά πάλι κοιλιτσα!

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που τις αντιπηκτικες τις κάνουν στην κοιλιά, αλλιώς θα μας λέγανε να τις κάνουμε όπου μας βολευει!ίσως αυτο είναι το πιο σωστό σημείο!εγώ το τελευταίο διάστημα ταλαιπωρουμε λίγο με τις ενέσεις, με πονάει η βελόνα και δεν μπορώ να  τρυπησω!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αμε!!! Αμε!!!αν είναι να έχει και καλη πεθερά το κορίτσι μου!!!!!ελπίζω να βοηθήσει η αλοιφουλα!!!τώρα θα μετράμε κάθε 2 βδομάδες τράχηλο!

Απο κοιλιτσα μια χαρά πάω!!!δεν εχω ανοίξει όμως απο πλάι πολύ, είναι μπροστά η κοιλιά μου και είναι τσιτα, δεν είχα και ποτέ λίπος βέβαια στην κοιλιά!πάντως ξυριζομαι κανονικά, βλέπω ακόμα!!!

Ωραία, να μπούμε να δούμε και εμείς αφού είναι οκ!σίγουρα δεν είναι όλοι αυτοί που κάνουν μαθήματα όπως πρέπει!φανταζομαι είναι σαν τους παιδίατρους που δηλώνουν υπέρ του θηλασμού αλλά αν συμβεί κάτι σου λένε πρέπει να πάρει συμπληρώμα!

Καλημέρα!!!!μια χαρά το μωρακι σου, θρεμενο!!!εγώ κάνω ηπαρινη από την πρώτη μέρα λογω θρομβοφιλιας!στην κοιλιά τις κάνω και οταν θελω να αποσυμφορησω λιγο την περιοχή της κοιλιάς μου έχει πει να κάνω στον μηρό!αλλά μετά πάλι κοιλιτσα!

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που τις αντιπηκτικες τις κάνουν στην κοιλιά, αλλιώς θα μας λέγανε να τις κάνουμε όπου μας βολευει!ίσως αυτο είναι το πιο σωστό σημείο!εγώ το τελευταίο διάστημα ταλαιπωρουμε λίγο με τις ενέσεις, με πονάει η βελόνα και δεν μπορώ να  τρυπησω!

Κ εγώ έτσι.. λίγο στην περιφέρεια έχω πάρει κ τα υπόλοιπα στην κοιλιά και στο στήθος. Από πίσω δεν φαίνομαι έγκυος μου λένε στη δουλειά.

 

1 hour ago, Anactacia είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σας είχα γράψει ξανά πριν περίπου 1 μήνα, αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Έχω κι εγώ ΠΗΤ 23/8 και κυοφορω έναν κούκλο 540 γραμμαρίων. Έχουμε ακόμη ένα κοριτσάκι 5 μισή ετών.

Χθες είχα Β επιπέδου, η οποία ήταν πολύ καλή. 

Όμως μου χορήγησε αντιπηκτικές, των 0,35 λόγω φλεβιτιδας για την αποφυγή θρόμβωσης, φοράω ήδη ειδικές κάλτσες και θα τις φοράω όλη μέρα και όλο το καλοκαίρι. Έχω απορία, αν μπορώ να κάνω τις ενέσεις και στον ποπό όταν εχω βοήθεια και να τις κάνω στην κοιλιά μόνο όταν είμαι μόνη μου.

Γενικά οποία συμβουλή από πιο έμπειρες στις ενέσεις ή συμπασχουσες με φλεβιτιδα, καλοδεχούμενη.

Με το καλό σε όλες μας

Καλώς την!! Τέλειος ο γιος!! Εγώ δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από ενέσεις για να βοηθήσω. 

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Αμε!!! Αμε!!!αν είναι να έχει και καλη πεθερά το κορίτσι μου!!!!!ελπίζω να βοηθήσει η αλοιφουλα!!!τώρα θα μετράμε κάθε 2 βδομάδες τράχηλο!

Απο κοιλιτσα μια χαρά πάω!!!δεν εχω ανοίξει όμως απο πλάι πολύ, είναι μπροστά η κοιλιά μου και είναι τσιτα, δεν είχα και ποτέ λίπος βέβαια στην κοιλιά!πάντως ξυριζομαι κανονικά, βλέπω ακόμα!!!

Ωραία, να μπούμε να δούμε και εμείς αφού είναι οκ!σίγουρα δεν είναι όλοι αυτοί που κάνουν μαθήματα όπως πρέπει!φανταζομαι είναι σαν τους παιδίατρους που δηλώνουν υπέρ του θηλασμού αλλά αν συμβεί κάτι σου λένε πρέπει να πάρει συμπληρώμα!

Καλημέρα!!!!μια χαρά το μωρακι σου, θρεμενο!!!εγώ κάνω ηπαρινη από την πρώτη μέρα λογω θρομβοφιλιας!στην κοιλιά τις κάνω και οταν θελω να αποσυμφορησω λιγο την περιοχή της κοιλιάς μου έχει πει να κάνω στον μηρό!αλλά μετά πάλι κοιλιτσα!

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που τις αντιπηκτικες τις κάνουν στην κοιλιά, αλλιώς θα μας λέγανε να τις κάνουμε όπου μας βολευει!ίσως αυτο είναι το πιο σωστό σημείο!εγώ το τελευταίο διάστημα ταλαιπωρουμε λίγο με τις ενέσεις, με πονάει η βελόνα και δεν μπορώ να  τρυπησω!

κοριτσια καλημερα!!! για τις ενεσεις εγω παρατηρησα οτι στα σημεια που τις κανω δεν πρεπει να βαζω καθολου κρεμουλες. οταν βαζω το δερμα θρεφει κ γινετε αδιαπεραστο ποναει μετα .οποτε οταν βαζω κρεμουλες αφηνω εκεινα τα μικρα σημεια χωρις!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anactacia είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σας είχα γράψει ξανά πριν περίπου 1 μήνα, αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Έχω κι εγώ ΠΗΤ 23/8 και κυοφορω έναν κούκλο 540 γραμμαρίων. Έχουμε ακόμη ένα κοριτσάκι 5 μισή ετών.

Χθες είχα Β επιπέδου, η οποία ήταν πολύ καλή. 

Όμως μου χορήγησε αντιπηκτικές, των 0,35 λόγω φλεβιτιδας για την αποφυγή θρόμβωσης, φοράω ήδη ειδικές κάλτσες και θα τις φοράω όλη μέρα και όλο το καλοκαίρι. Έχω απορία, αν μπορώ να κάνω τις ενέσεις και στον ποπό όταν εχω βοήθεια και να τις κάνω στην κοιλιά μόνο όταν είμαι μόνη μου.

Γενικά οποία συμβουλή από πιο έμπειρες στις ενέσεις ή συμπασχουσες με φλεβιτιδα, καλοδεχούμενη.

Με το καλό σε όλες μας

Kαλημερα και καλως μας ηρθες!!!!! Ναι φυσικα και μπορεις να τις κανεις και στο γλουτο με βοηθεια αλλα και στο μηρο και στην κοιλια γυρω απο τον οφαλο. Στον γλουτιαιο  μυ το κανουμε συνηθως στο δεξι κωλομερι σχεδιαζοντας ενα σταυρο οποτε στο ανω και εξω τεταρτημοριο του σταυρου. Αυτο το κανουμε γτ περνανε πολλα νευρα απο την περιοχη αν και μιλαμε για μια βελονιτσα πολυ μικρη οποτε δεν πειραζει.!!!! Οπως και ναχει καλο ειναι ανα αλλαζεις μεροσ απο κοιλια σε μηρο και σε γλουτο και να αποφευγεισ το ιδιο σημειο συνεχεια!!!!Καλη επιτυχια. Με το καλο το μωρακι σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια καλημερα!!! για τις ενεσεις εγω παρατηρησα οτι στα σημεια που τις κανω δεν πρεπει να βαζω καθολου κρεμουλες. οταν βαζω το δερμα θρεφει κ γινετε αδιαπεραστο ποναει μετα .οποτε οταν βαζω κρεμουλες αφηνω εκεινα τα μικρα σημεια χωρις!!!

Ρε αγάπη λες να φταίει η κρέμα που δεν μπορώ να τρυπησω;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Ρε αγάπη λες να φταίει η κρέμα που δεν μπορώ να τρυπησω;;;

εγω το παρατηρησα αμεσως γιατι μολις εβαλα την κρεμουλα φυγαν αμεσως κ τα σημαδακια που ειχα απο τις τρυπες κ δεν μπορουσα να τρυπησω με τιποτα αφου οταν τρυπισα τελικα εκανε κρακ... απο οταν αφησα το σημειο χωρις κρεμα δεν ξαναζοριστηκα καθολου. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε αποφασίσει όνομα για το μωράκι σας; εννοώ θα έινσι όνομα της οικογένειας η ότι σας αρέσει απευθύνομαι πιο πολύ στισ πρώτο μανούλες. Εμείς δεν έχουμε πει κάτι αλλά το ξέρω από τώρα τι θα μου πει ο άντρας μου


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , gogouli88 είπε:

Κορίτσια έχετε αποφασίσει όνομα για το μωράκι σας; εννοώ θα έινσι όνομα της οικογένειας η ότι σας αρέσει απευθύνομαι πιο πολύ στισ πρώτο μανούλες. Εμείς δεν έχουμε πει κάτι αλλά το ξέρω από τώρα τι θα μου πει ο άντρας μου

Εμένα είναι πρώτο μας μωρό θα δώσω της πεθεράς μου. Απλά θα της δώσω και δεύτερο όνομα της μπέμπας γιατί την έχω τάξει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Εμένα είναι πρώτο μας μωρό θα δώσω της πεθεράς μου. Απλά θα της δώσω και δεύτερο όνομα της μπέμπας γιατί την έχω τάξει!

Και μεις κοριτσια τα χουμε ξεκαθαρισμενα αυτα πριν το γαμο!!!! Το 1ο ειναι του πεθερου μου και το 2ο  απο το δικο  μου σοϊ. Ετσι το θεωρω δικαιο κ γω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Εμένα είναι πρώτο μας μωρό θα δώσω της πεθεράς μου. Απλά θα της δώσω και δεύτερο όνομα της μπέμπας γιατί την έχω τάξει!

Αλήθεια; κ γω αυτό σκέφτηκα επειδή δε θα αποφύγω το όνομα του πεθερου κ το ξέρω από τώρα θα δωσω σκέφτηκα κ γω δεύτερο όνομα 

πρίν από 1 λεπτό , vaclia είπε:

Και μεις κοριτσια τα χουμε ξεκαθαρισμενα αυτα πριν το γαμο!!!! Το 1ο ειναι του πεθερου μου και το 2ο  απο το δικο  μου σοϊ. Ετσι το θεωρω δικαιο κ γω.

Αχ κ συ του πεθερου έχω τουλάχιστον μια συμπαράσταση δεν έιμσι μόνη 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , gogouli88 είπε:

Αλήθεια; κ γω αυτό σκέφτηκα επειδή δε θα αποφύγω το όνομα του πεθερου κ το ξέρω από τώρα θα δωσω σκέφτηκα κ γω δεύτερο όνομα 

Αχ κ συ του πεθερου έχω τουλάχιστον μια συμπαράσταση δεν έιμσι μόνη 

Ναι είναι αναπόφευκτο. Μπορείς να επιλέξεις ένα δεύτερο ετσι κι αλλιως όπως θες θα το φωνάζεις το μωρό σου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , gogouli88 είπε:

Κορίτσια έχετε αποφασίσει όνομα για το μωράκι σας; εννοώ θα έινσι όνομα της οικογένειας η ότι σας αρέσει απευθύνομαι πιο πολύ στισ πρώτο μανούλες. Εμείς δεν έχουμε πει κάτι αλλά το ξέρω από τώρα τι θα μου πει ο άντρας μου

Εμείς έχουμε σχεδόν αποφασίσει, αλλά δεν το λέμε ακόμα στους άλλους, γιατί μπορεί να αλλάξουμε μέχρι το τέλος. Αν δεν αλλάξουμε γνώμη πάντως, θα είναι το όνομα του πεθερού και για 2ο το όνομα του παππού μου (είμαι από καθολική οικογένεια και τα ονόματα είναι απίστευτα εύηχα και δεν θέλω να χαθούν).

Μια που το θίξαμε το θέμα πάντως, δεν είχα κλείσει ούτε τον 5ο μήνα, όταν μας πήρε μια γειτόνισσα της πεθεράς μου να μας ευχηθεί για την εγκυμοσύνη. Και με ρωτάει: "είναι ....άκης (το όνομα του πεθερού στο υποκοριστικό) ή ....ίτσα (το όνομα της πεθεράς στο υποκοριστικό);" Κάνω ότι δεν κατάλαβα τι εννοεί και με ξαναρωτάει με τον ίδιο τρόπο ακριβώς!!! Είχε ήδη αποφασίσει δηλαδή πώς θα το βαφτίσουμε το μωρό, μόνο το φύλο δεν ήξερε! 

Από τότε το ξεκαθάρισα σε γονείς και πεθερικά ότι δεν θα αποκαλέσουν το μωρό με κανένα όνομα, αν δεν προηγηθεί ονοματοδοσία ή βάφτιση ή αν δεν το ακούσουν επίσημα από εμάς. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Heidelberg είπε:

Εμείς έχουμε σχεδόν αποφασίσει, αλλά δεν το λέμε ακόμα στους άλλους, γιατί μπορεί να αλλάξουμε μέχρι το τέλος. Αν δεν αλλάξουμε γνώμη πάντως, θα είναι το όνομα του πεθερού και για 2ο το όνομα του παππού μου (είμαι από καθολική οικογένεια και τα ονόματα είναι απίστευτα εύηχα και δεν θέλω να χαθούν).

Μια που το θίξαμε το θέμα πάντως, δεν είχα κλείσει ούτε τον 5ο μήνα, όταν μας πήρε μια γειτόνισσα της πεθεράς μου να μας ευχηθεί για την εγκυμοσύνη. Και με ρωτάει: "είναι ....άκης (το όνομα του πεθερού στο υποκοριστικό) ή ....ίτσα (το όνομα της πεθεράς στο υποκοριστικό);" Κάνω ότι δεν κατάλαβα τι εννοεί και με ξαναρωτάει με τον ίδιο τρόπο ακριβώς!!! Είχε ήδη αποφασίσει δηλαδή πώς θα το βαφτίσουμε το μωρό, μόνο το φύλο δεν ήξερε! 

Από τότε το ξεκαθάρισα σε γονείς και πεθερικά ότι δεν θα αποκαλέσουν το μωρό με κανένα όνομα, αν δεν προηγηθεί ονοματοδοσία ή βάφτιση ή αν δεν το ακούσουν επίσημα από εμάς. 

 

κ εγω δυο ονοματα θα δωσω! αφου υπαρχει κ αυτη η λυση ειναι ολοι ευχαριστημενοι!!!!!!! επειδη ειναι πρωτο εγγονι δεν θελω να τους στεναχωρησω τσαμπα..!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! :) Πήγαμε χτες για υπέρηχο με τη μικρή και ξετρελαθηκε που είδε το αδερφάκι της! Ο μπόμπιρας σχεδόν 550γρ και πρώτη φορά που κοιμόταν αντί να κάνει βόλτες!! Όλα μια χαρά δηλαδή εκτός από τον πανικό που πήρα μόλις ανέβηκα στη ζυγαριά! Μέσα σε δύο βδομάδες πήρα 2,5 κιλά.. πετάχτηκε βέβαια η κοιλίτσα αρκετά και είναι πλέον πολύ εμφανες αλλά πανικοβλήθηκα έτσι που αυξήθηκαν..αχ δεν θέλω να πάρω πάλι 20 κιλά όπως στη μικρηηηη... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...