Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εσυ είσαι θηρίο παιδάκι μου με 5 παιδιά!!!τι κουράγιο είναι αυτό!!!η αδερφή μου η μεγάλη έχει 4 και την θαυμαζω και την λυπάμαι ταυτόχρονα!!! :-D

Με το καλό το νέο μέλος!!!

Κουράγιο σίγουρα χρειάζεται αλλά ειναι απίστευτη ευτυχία ταυτόχρονα γι αυτό και συνεχίζω ακάθεκτη :) ας ειναι καλα τα παιδάκια μου και αντέχουμε και εγω και ο άντρας μου... αντε και εσυ με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπακι σου και θα καταλάβεις ακριβώς για την ευτυχία που σου λέω... ήδη ενα μέρος της άρχισες να το βιώνεις και απο τώρα με την εγκυμοσυνη αλλά μετά έρχεται η απόλυτη ολοκλήρωση...

 

@Sunshine18 να σε ρωτήσω πως έκανες την πληρωμή σε ζλότι γιατι και εγω για αυτό ενδιαφέρομαι... το παραλαβές και το έχεις δει απο κοντά?

 Κορίτσια την καλησπέρα μου σε όλες και με το καλό τα μπεμπακια μας να τα δεχτούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Τελικα βγηκε και η καλλιεργεια και ειναι και αυτη καθαρη :?

Δεν υπαρχειιι εξηγηση :roll:

Μπράβο, Ιωάννα μου! Αφού βγήκε καθαρή, μια χαρά!

Τα λευκά από μόνα τους ως δείκτης δεν λένε τίποτα, γιατί μπορούν να ανεβοκατεβαίνουν σαν ασανσέρ (τα παρακολουθούμε πολύ συχνά στην μαμά μου λόγω λεμφώματος). Ακόμα και από έντονο στρες ανεβαίνουν. Μήπως αγχώθηκες πολύ ή στενοχωρήθηκες με κάτι πριν την αιμοληψία; Εγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα τόσο, ειδικά τώρα πια και με την καθαρή καλλιέργεια!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_mfpm είπε:

Κουράγιο σίγουρα χρειάζεται αλλά ειναι απίστευτη ευτυχία ταυτόχρονα γι αυτό και συνεχίζω ακάθεκτη :) ας ειναι καλα τα παιδάκια μου και αντέχουμε και εγω και ο άντρας μου... αντε και εσυ με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπακι σου και θα καταλάβεις ακριβώς για την ευτυχία που σου λέω... ήδη ενα μέρος της άρχισες να το βιώνεις και απο τώρα με την εγκυμοσυνη αλλά μετά έρχεται η απόλυτη ολοκλήρωση...

 

@Sunshine18 να σε ρωτήσω πως έκανες την πληρωμή σε ζλότι γιατι και εγω για αυτό ενδιαφέρομαι... το παραλαβές και το έχεις δει απο κοντά?

 Κορίτσια την καλησπέρα μου σε όλες και με το καλό τα μπεμπακια μας να τα δεχτούμε 

Μπαίνεις στη σελίδα, επιλέγεις το καρότσι που θέλεις και μεταφέρεσαι στη σελίδα πληρωμης. Εγώ επέλεξα πληρωμή με κάρτα (απλή ανάληψης). Μου έστειλαν μέιλ μετά από λίγες ώρες με το Λίνκ της πληρωμής. Εκεί βάζεις τα στοιχεία της κάρτας και σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις το νόμισμα πληρωμής (ευρώ, ζλότι,δολάριο κλπ) Επέλεξα ζλότι γιατί με συνέφερε περισσότερο! Το καρότσι το είδα από κοντά σε καταστημα, έπαθα έρωτα με το σχεδιασμό, τις αναρτήσεις, το Πορτ μπεμπέ και όλα τα συνοδευτικά και το παρήγγειλα στο χρώμα που ήθελα από το ίντερνετ πριν μια βδομάδα. Το περιμένω σε 20 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sunshine18 είπε:

Μπαίνεις στη σελίδα, επιλέγεις το καρότσι που θέλεις και μεταφέρεσαι στη σελίδα πληρωμης. Εγώ επέλεξα πληρωμή με κάρτα (απλή ανάληψης). Μου έστειλαν μέιλ μετά από λίγες ώρες με το Λίνκ της πληρωμής. Εκεί βάζεις τα στοιχεία της κάρτας και σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις το νόμισμα πληρωμής (ευρώ, ζλότι,δολάριο κλπ) Επέλεξα ζλότι γιατί με συνέφερε περισσότερο! Το καρότσι το είδα από κοντά σε καταστημα, έπαθα έρωτα με το σχεδιασμό, τις αναρτήσεις, το Πορτ μπεμπέ και όλα τα συνοδευτικά και το παρήγγειλα στο χρώμα που ήθελα από το ίντερνετ πριν μια βδομάδα. Το περιμένω σε 20 μέρες!

Ποιο καρότσι θα πάρετε αν επιτρέπεται που υπάρχει κ στην Ελλάδα σε κατάστημα?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, modena είπε:

Ποιο καρότσι θα πάρετε αν επιτρέπεται που υπάρχει κ στην Ελλάδα σε κατάστημα?

Καλημέρα! Παρήγγειλα το bexa ideal new 2 σε 1! Από κοντά το είδα στο oh baby στην Καλαμαριά και στο iro kids στο Αιγάλεω γιατί ήμουν λίγες μέρες Αθήνα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Μπράβο, Ιωάννα μου! Αφού βγήκε καθαρή, μια χαρά!

Τα λευκά από μόνα τους ως δείκτης δεν λένε τίποτα, γιατί μπορούν να ανεβοκατεβαίνουν σαν ασανσέρ (τα παρακολουθούμε πολύ συχνά στην μαμά μου λόγω λεμφώματος). Ακόμα και από έντονο στρες ανεβαίνουν. Μήπως αγχώθηκες πολύ ή στενοχωρήθηκες με κάτι πριν την αιμοληψία; Εγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα τόσο, ειδικά τώρα πια και με την καθαρή καλλιέργεια!

Καλημερααα...

Δεν ανησυχω πλεον...παει αυτο...

Επειδη καθε μηνα ανεβαινουν δεν νομιζω να οφειλονται στο αγχος... βεβαια ποτε δεν ξερεις.

Ελπιζω να ειναι ολα καλα με τη μανουλα σου.

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα ξανα μηπως και δουμε φατσα.......κατι ψηλα ειδαμε γιατι ειχε μπροστα στο προσωπο και τα χερια και τα ποδια και τον ομφαλιο.....ελεος~!!!!!!!!!!!!!!!! σημασια εχει οτι ειναι γερο, αρτιμελες, οι εξετασεις μου καλες, μου δωσαν να ξανακανω γιατι εχω ενα μηνα που τις εκανα....τα ζαχαρα μου καλα οποτε δε θα επαναλαβω την καμπυλη.....γενικως ολα καλα.....εκλεισα και ραντεβου στο νοσοκομειο για ντοπλερ 4 ιουλιου....εδωσα και το χαρτι για την καισαρικη και θα την προγραμματισουμε προς το τελος....

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elenistam είπε:

εγω πηγα ξανα μηπως και δουμε φατσα.......κατι ψηλα ειδαμε γιατι ειχε μπροστα στο προσωπο και τα χερια και τα ποδια και τον ομφαλιο.....ελεος~!!!!!!!!!!!!!!!! σημασια εχει οτι ειναι γερο, αρτιμελες, οι εξετασεις μου καλες, μου δωσαν να ξανακανω γιατι εχω ενα μηνα που τις εκανα....τα ζαχαρα μου καλα οποτε δε θα επαναλαβω την καμπυλη.....γενικως ολα καλα.....εκλεισα και ραντεβου στο νοσοκομειο για ντοπλερ 4 ιουλιου....εδωσα και το χαρτι για την καισαρικη και θα την προγραμματισουμε προς το τελος....

ατιμο μωρο κρυβετε!! κ εγω δεν εχω καταφερει φωτο ακομα!!! τοσο νωρις τα κανονιζεις για την καισαρικη???? πρεπει κ εγω? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ατιμο μωρο κρυβετε!! κ εγω δεν εχω καταφερει φωτο ακομα!!! τοσο νωρις τα κανονιζεις για την καισαρικη???? πρεπει κ εγω? 

δεν κανονισα ακομα.......απλα επειδη ειναι νοσοκομειο και δε κανουν καισαρικες χωρις λογο ζητησαν χαρτι απο τον οφθ.....και αφου το πηρα τους το πηγα....εγραψαν απλα στην καρτελα μου οτι ειμαι για καισαρικη αλλα ραντεβου δεν εκλεισα....μου ειπαν προς το τελος για να βλεπουν πως αναπτυσσεται το μωρο....μην αγχωνεσαι...απλα αν σου ζητησαν χαρτι μπορεις να το πας και τωρα


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , elenistam είπε:

δεν κανονισα ακομα.......απλα επειδη ειναι νοσοκομειο και δε κανουν καισαρικες χωρις λογο ζητησαν χαρτι απο τον οφθ.....και αφου το πηρα τους το πηγα....εγραψαν απλα στην καρτελα μου οτι ειμαι για καισαρικη αλλα ραντεβου δεν εκλεισα....μου ειπαν προς το τελος για να βλεπουν πως αναπτυσσεται το μωρο....μην αγχωνεσαι...απλα αν σου ζητησαν χαρτι μπορεις να το πας και τωρα

ναι νομιζω χαρτι πρεπει να βγαλω αχ κ βαριεμαι να παω οφθαλμιατρο θεματα κ αυτα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

ναι νομιζω χαρτι πρεπει να βγαλω αχ κ βαριεμαι να παω οφθαλμιατρο θεματα κ αυτα. 

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΕΝΑΣ ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ Ο ΒΥΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΙΔΙΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ....ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΧΑΡΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑΕΞΕΤΑΣΕΙ.....ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΑΣ ΖΗΤΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ...ΚΑΝΟΥΜΕ 500 ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πολλή ησυχία βλέπω! Τι έγινε?

Πήγαμε προχτές στο σεμινάριο θηλασμού του Λητώ με την @Elfs! Ωραία ήταν, είπαμε ένα δύο πράγματα, δεν κράτησε πολύ κ μας έδωσαν κ δείγματα από chicco για διάφορα σαμπουάν, αφρολουτρα, επιθέματα κτλ.

Όσες θέλετε καλό είναι να πάτε. Μαζεύουμε πληροφορίες από γύρω γύρω. 

Εσείς τι νέα?

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Το σεμινάριο μου άρεσε πολύ! Είχα δει κάποια πράγματα από την αδερφή μου όταν θηλαζε αλλά τελικά είναι αλλιώς να σου εξηγεί μια έμπειρη μαία την διαδικασία από την αρχή με ηρεμία.... Τελικά αποφάσισα να πάρω οπωσδήποτε μαξιλάρι θηλασμου γιατί είναι πολλές οι ώρες και η κούραση ( υπάρχει κ ενα μικρο θεματάκι με το δεξί μου χέρι με τενοντιτιδα)... Πολύ καλή εμπειρία πάντως λύνει πολλές απορίες ανυπομονώ για τα επόμενα του ΙΚΑ!! Εμείς με τη @modena καναμε την αρχή και γνωριστήκαμε!

Ελπίζω να καταφερω να τα εφαρμόσω στην πράξη αυτά που μας εδειξε!

Εμείς σήμερα επιτέλους θα πάρουμε τα χρώματα για το δωμάτιο και ελπίζω να το βαψουμε τη Κυριακή η την Δευτέρα. 

Θάλασσα θα πάτε καθόλου? Εγώ έλεγα αρχές Ιούνη να το επιχειρουσα αν είναι ζεστή αρκετά... (και καθαρη)

  • Μου αρέσει 1

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elfs είπε:

Καλημέρα!!!!! Το σεμινάριο μου άρεσε πολύ! Είχα δει κάποια πράγματα από την αδερφή μου όταν θηλαζε αλλά τελικά είναι αλλιώς να σου εξηγεί μια έμπειρη μαία την διαδικασία από την αρχή με ηρεμία.... Τελικά αποφάσισα να πάρω οπωσδήποτε μαξιλάρι θηλασμου γιατί είναι πολλές οι ώρες και η κούραση ( υπάρχει κ ενα μικρο θεματάκι με το δεξί μου χέρι με τενοντιτιδα)... Πολύ καλή εμπειρία πάντως λύνει πολλές απορίες ανυπομονώ για τα επόμενα του ΙΚΑ!! Εμείς με τη @modena καναμε την αρχή και γνωριστήκαμε!

Ελπίζω να καταφερω να τα εφαρμόσω στην πράξη αυτά που μας εδειξε!

Εμείς σήμερα επιτέλους θα πάρουμε τα χρώματα για το δωμάτιο και ελπίζω να το βαψουμε τη Κυριακή η την Δευτέρα. 

Θάλασσα θα πάτε καθόλου? Εγώ έλεγα αρχές Ιούνη να το επιχειρουσα αν είναι ζεστή αρκετά... (και καθαρη)

Καλημέρα!!! Με το καλό οι ετοιμασίες! Εγώ θα κάνω μπάνιο στην θάλασσα κ με τις ευλογίες του γιατρού μου. Το μόνο που μου είπε είναι να αλλάζω το κάτω μέρος για να μην στεγνώνει πάνω μου το μαγιό. Οπότε τα ολόσωμα εγκυμοσύνης που σκεφτόμουν άκυρο. Χεχεχε 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...