Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Να ρωτησω...βγαινει σε καμια πιο μεγαλο το μωρο?

Αν ναι ποια ΠΗΤ κρατησατε?

Τελευταια μετρηση εδωσε 17 Ιουνιου.

Παντα εβγαινε 1 με 2 βδομαδες πιο μεγαλη!

Εχω βεβαια και μικρο κυκλο...αλλα πολυ δεν ειναι?

Αχ ποσο σε ζηλευω...καλα μπανιααααα...

κ εμενα βγαινει 9 μερες πιο μεγαλο πητ κρατας αναλογα τις μετρησεις δηλαδη το πιο μεγαλο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε όμορφες μανούλες; Εγώ δεν άντεξα πήγα για υπέρηχο κατ' εξαίρεση εχτές στο μαιευτήριο. Είχα πολύ άγχος για το αμνιακό. Τελικά είναι φυσιολογικό και όχι λίγο όπως είδαμε τη Δευτέρα. Ο γιατρός μου είπε ότι ίσως βοήθησέ το πολύ νερό ή ίσως φάνηκε πιο καθαρά ( ο υπέρηχος που έχει στο ιατρείο του είναι παλιός ) Οπότε όλα καλά! Το μωρό 970 γραμμάρια και στον υπέρηχο γράφει ότι είναι σε ισχιακη θέση, νομίζω σημαίνει καθιστή. Πάντως λόγω θέσης δεν νιώθω πολύ δυνατά τις κινήσεις της. Την Κυριακή πάμε 27εβδ περνάει ο καιρός. Μπάνιο δε θα φοβάμαι και νιώθω και ανασφάλεια διότι έχω παχύνει (72 κιλά) Άντε να περάσει ο καιρός!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

κ εμενα βγαινει 9 μερες πιο μεγαλο πητ κρατας αναλογα τις μετρησεις δηλαδη το πιο μεγαλο. 

Αυτό πως προκύπτει; εμένα δε μου έχουν πει κάτι. Έχω πητ 19 Αυγούστου αλλά το θέμα είναι ότι είχα ανεκαθεν  κύκλο 22 ημερών. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Πώς ξέρουν αν είναι μεγαλύτερο η μικρότερο;

Just now, iwanna24 είπε:

Δηλαδη 17 Ιουνιου θα κρατησω?

Σοκ.

Ωχχ κοντεύεις!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Τι κάνετε όμορφες μανούλες; Εγώ δεν άντεξα πήγα για υπέρηχο κατ' εξαίρεση εχτές στο μαιευτήριο. Είχα πολύ άγχος για το αμνιακό. Τελικά είναι φυσιολογικό και όχι λίγο όπως είδαμε τη Δευτέρα. Ο γιατρός μου είπε ότι ίσως βοήθησέ το πολύ νερό ή ίσως φάνηκε πιο καθαρά ( ο υπέρηχος που έχει στο ιατρείο του είναι παλιός ) Οπότε όλα καλά! Το μωρό 970 γραμμάρια και στον υπέρηχο γράφει ότι είναι σε ισχιακη θέση, νομίζω σημαίνει καθιστή. Πάντως λόγω θέσης δεν νιώθω πολύ δυνατά τις κινήσεις της. Την Κυριακή πάμε 27εβδ περνάει ο καιρός. Μπάνιο δε θα φοβάμαι και νιώθω και ανασφάλεια διότι έχω παχύνει (72 κιλά) Άντε να περάσει ο καιρός!!!!!!!!!! 

Παντως και μενα ηταν ισχιακη...γυρισε 28η βδομαδα και συνεχιζει να μενει με το κεφαλι κατω...κατα 99 τοις εκατο πλεον δεν γυρναει.

πρίν από 1 λεπτό , Melissoula27 είπε:

Αυτό πως προκύπτει; εμένα δε μου έχουν πει κάτι. Έχω πητ 19 Αυγούστου αλλά το θέμα είναι ότι είχα ανεκαθεν  κύκλο 22 ημερών. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Πώς ξέρουν αν είναι μεγαλύτερο η μικρότερο;

Ωχχ κοντεύεις!!!!!

Οταν σου κανει υπερηχο ο γιατρος φαινεται...στο χαρτι λεει ΠΗΤ...εκει εμεβα αντι για 33 βδομαδες ελεγες 34+6 και ΠΗΤ 17 Ιουνιου 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, iwanna24 είπε:

Παντως και μενα ηταν ισχιακη...γυρισε 28η βδομαδα και συνεχιζει να μενει με το κεφαλι κατω...κατα 99 τοις εκατο πλεον δεν γυρναει.

Δηλαδή σε ισχιακη είναι πράγματι καθιστό; Δεν μου εξήγησαν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Αυτό πως προκύπτει; εμένα δε μου έχουν πει κάτι. Έχω πητ 19 Αυγούστου αλλά το θέμα είναι ότι είχα ανεκαθεν  κύκλο 22 ημερών. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Πώς ξέρουν αν είναι μεγαλύτερο η μικρότερο;

Ωχχ κοντεύεις!!!!!

αν ειναι μεγαλητερο φαινετε αναλογα με την τελευταια περιοδο. εμενα συμφωνα με την περιοδο μου θα επρεπε να ειχα πητ 8/9. αλλα συμφωνα με τις μετρησεις βγαινει πητ 31/8. το μετραει ο γιατρος κ βγαζει αυτοματα ο υπολογιστης νεα ΠΗΤ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Agusta είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

@iwanna24 τέλος καλό όλα καλά! Άντε από εδώ και πέρα να εισαι ήρεμη κ να απολαύσεις τις ημέρες που έμειναν πριν δεις το νινι σου!

@rapounzel_rapounzel με το καλό τα αποτελέσματα!!

Χθες πήραμε το κρεβατάκι μας! Από Casababy το Oslo για όποια έχει δει τη συγκεκριμένη εταιρεία! @elenistam μπηκα να δω τη σελίδα με τις πάντες που πρότεινες και όντως έχει πολύ ωραία πράγματα!

@Elfs και @modena αυτού του είδους σεμινάρια βοηθάνε πολύ! Κ εγώ περιμένω τον Ιούνιο να με καλέσουν από τη Γενική Κλινική που θα γεννήσω, για να παρακολουθήσω 2 2ωρα μαθήματα - ανωδυνου τοκετου και θηλασμού κ ανυπομονώ!

Κορίτσια κ εγώ θέλω πολύ να πάω στη θάλασσα! Το απόγευμα θα δοκιμάσω τα μαγιό μου, αν κ νομίζω θα μου είναι μικρουλια! Τα εγκυμοσύνης θεωρώ ότι δεν αξίζουν, κ εγώ μάλλον θα πάρω απλώς κάποιο νούμερο μεγαλύτερο, για τον ποπο μου σίγουρα!! Με τον γιατρό δεν έχω μιλήσει γ'αυτο, θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού αλλά νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μην το παρακάνουμε στον ήλιο!

 

teleio to oslo to eida! poli monterno! me to kalo ke ta ipoloipa.....!!!!!!!!!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Ναι κατάλαβα! Φαντάζομαι θα πρέπει να γυρίσει!

Ναι...θα γυρισει. Εχει και χωρο πολυ και χρονο...μεχρι 2 κιλα γυρνανε ευκολα. Εδω η μπεμπα βγηκε 2.5 κιλα και λεει ναι μεν δεν γυρναει αλλα υπαρχει ενα 1 τοις εκατο...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

αν ειναι μεγαλητερο φαινετε αναλογα με την τελευταια περιοδο. εμενα συμφωνα με την περιοδο μου θα επρεπε να ειχα πητ 8/9. αλλα συμφωνα με τις μετρησεις βγαινει πητ 31/8. το μετραει ο γιατρος κ βγαζει αυτοματα ο υπολογιστης νεα ΠΗΤ. 

Άρα το βγάζει στάνταρ ο υπολογιστής οπότε αν ήταν θα μου είχαν αλλάξει.

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι...θα γυρισει. Εχει και χωρο πολυ και χρονο...μεχρι 2 κιλα γυρνανε ευκολα. Εδω η μπεμπα βγηκε 2.5 κιλα και λεει ναι μεν δεν γυρναει αλλα υπαρχει ενα 1 τοις εκατο...

Με το καλό λοιπόν! Λίγο σου έμεινε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melissoula27 είπε:

Άρα το βγάζει στάνταρ ο υπολογιστής οπότε αν ήταν θα μου είχαν αλλάξει.

ε ναι στην β επιπεδου γραφει πανω πανω τις εβδομαδες ημερολογιακη συμφωνα με περιοδο κ συμφωνα με μετρησεις crl. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...