Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια μου? Εγώ έχω λίγο τρέξιμο στην δουλειά. Δεν έχω και συνέχεια ίντερνετ και δεν πολύ μπαίνω. Θα πάω και εγώ αύριο η μεθαύριο για την καμπύλη και την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό. Περιμένω πως και πως την άλλη εβδομάδα για να βγω και εγώ σε άδεια. Κουράστηκα και δεν την παλεύω καθόλου.

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΨΗΛΑ...ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ....ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ....ΗΜΟΥΝ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΑΝΑΣΚΕΛΑ....ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥΣ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΩΣΠΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΛΕΠΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.....ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑΚΙ ΔΕΞΙΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ.....ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???? ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΠΑΣΗ? ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΕ 1-2 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΨΗΛΑ...ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ....ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ....ΗΜΟΥΝ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΑΝΑΣΚΕΛΑ....ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥΣ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΩΣΠΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΛΕΠΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.....ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑΚΙ ΔΕΞΙΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ.....ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???? ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΠΑΣΗ? ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΕ 1-2 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ

Καλησπερα καλο μου...παιζει να πιεστηκε η κυστη...να θελες δηλαδη τσισα σου... το πολυ να ταν μια συσπαση...εγω οταν κατουριεμαι και δεν παω, κανω συσπασεις...

Δεν ειναι κατι ανησυχητικο, εφοσον σταματησε. 

 

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenistam να σε ρωτη#ω σκωληκοειδίτιδα έχεις βγάλει ?

 Γιατι πόνος που ξεκινάει στον αφαλό και μετά δεξιά ειναι χαρακτηριστικός όποτε ίσως πρέπει να μιλήσεις και με τον γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα- και εγω εχω πονάκια και όταν περπαταω εχω μια πιεση αλλά και όταν κάθομαι έχω ενοχλήσεις- 

τωρα από εδώ και περα ποτε ο γιαννης δεν θα μπορεί και πότε ο κ..... θα πονεί!!!!

βασικά πρέπει να προσέξουμε και τα κιλά εγω εχω παρει 10 κιλά και δεν μπορω να περπατησω που να πιασουν και οι ζεστες

επίσης το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθώ δεν με βολευει το κρεββάτι με τιποτα με ενοχλεί και αυτο και όλο αλλάζω σταση αλλά τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , angeliki1979 είπε:

γεια σας και από μένα- και εγω εχω πονάκια και όταν περπαταω εχω μια πιεση αλλά και όταν κάθομαι έχω ενοχλήσεις- 

τωρα από εδώ και περα ποτε ο γιαννης δεν θα μπορεί και πότε ο κ..... θα πονεί!!!!

βασικά πρέπει να προσέξουμε και τα κιλά εγω εχω παρει 10 κιλά και δεν μπορω να περπατησω που να πιασουν και οι ζεστες

επίσης το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθώ δεν με βολευει το κρεββάτι με τιποτα με ενοχλεί και αυτο και όλο αλλάζω σταση αλλά τιποτα

Αχ...υπνος. 

Και που σαι ακομα...

Εγω μεχρι πριν 10 μερες κοιμομουν σαν το ζωο...νταξει πηγαινα και μια φορα τουαλετα...πλεον...δεν υπαρχει υπνος.

Ελπιζω να κοιμαται η μπεμπα οταν γεννηθει μπας και κοιμηθω λιγακι...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Alex_mfpm είπε:

@elenistam να σε ρωτη#ω σκωληκοειδίτιδα έχεις βγάλει ?

 Γιατι πόνος που ξεκινάει στον αφαλό και μετά δεξιά ειναι χαρακτηριστικός όποτε ίσως πρέπει να μιλήσεις και με τον γιατρό σου

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ...ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΗ.....ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΙΣΩ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Περίεργα συμπτώματα. Ίσως δεν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη. Τι εννοείς δυσφορία; Εγώ δυσκολεύομαι να αναπνεύσω καθαρά. Δεν ξέρω τι να υποθέσω 

Καλησπερα ! συγγνωμη που επεμβαινω αλλα κ νιωθω δυσποια τα βραδια μεχρι το πρωι που θα σηκωθω.. οταν ξαπλωνω να κοιμηθω δεν μπορω να αναπνευσω κ το ενιωθα απο την 15η εβδομαδα. σαν να κλεινει η μυτη μου..απο την εγκυμοσυνη το εχουμε μαλλον.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenistam Ίσως σε κούρασε που ήσουν ανάσκελα. Αυτό που διαβάζω παντού είναι ότι καλύτερά να μην είμαστε ανάσκελα γτ πέφτει όλο το βάρος της μήτρας στα όργανα μας κ δημιουργεί μια δυσφορία γενικότερα. Σαν στάση σώματος ενδείκνυται στο πλάι κ ειδικά στο αριστερό ώστε να έχει καλύτερη ροή η αρτηρία του πλακούντα. Κ εγώ έχω ψηλά έναν πόνο σαν να με τραβάνε με μια τσιμπίδα κ μαλλον είναι εντερικό το θέμα. Ήμουν ανέκαθεν με πρόβλημα δυσκοιλιότητας κ τέτοια τα είχα συνέχεια. Απτή στιγμή που πέρασε κ φυσικά οι εκκρίσεις σου είναι φυσιολογικές δεν θα ανησυχούσα στην θέση σου.

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Σε σκέφτομουν χτες! Λέω που εξαφανίστηκε το κορίτσι αυτό. Υπομονή κορίτσι μου! Κ εγώ μετράω τις μέρες, βγαίνω αρχές Ιουνίου σε άδεια.

Σήμερα θα πάμε να δείξουμε την καμπύλη στο γιατρό κ να μετρήσουμε τον πιτσιρίκο μας! Ανυπομονώ!!!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , elenistam είπε:

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ...ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΗ.....ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΙΣΩ....

αμα ειναι για λιγα λεπτα ο πονος μην ανχωνεσε εγκυος εισαι ποιος ειπε οτι δεν θα εχουμε κανενα πονακι βρε κοριτσι? οποιος το ειπε ψευτης!!! 

οι συνεχομενοι πονοι ειναι ανυσηχιτικοι ενα πονακι μια σουβλια ειναι ολα φυσιολογικα κ αναμενομενα. 

μπορει να ηταν εντερο νευροπονος μυικος πονος οτιδηποτε ειναι μεσα στο προγραμμα ολα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα ! συγγνωμη που επεμβαινω αλλα κ νιωθω δυσποια τα βραδια μεχρι το πρωι που θα σηκωθω.. οταν ξαπλωνω να κοιμηθω δεν μπορω να αναπνευσω κ το ενιωθα απο την 15η εβδομαδα. σαν να κλεινει η μυτη μου..απο την εγκυμοσυνη το εχουμε μαλλον.

Το ίδιο ακριβώς μου συμβαίνει εδώ και μήνες. Αναπνέω από το στόμα, δε μου φτάνει η ανάσα (εισπνοή) ,με πιάνει πανικός και με ανακουφίζει κυρίως όταν κάθομαι καθιστή. Πρέπει να το δούμε όμως

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Το ίδιο ακριβώς μου συμβαίνει εδώ και μήνες. Αναπνέω από το στόμα, δε μου φτάνει η ανάσα (εισπνοή) ,με πιάνει πανικός και με ανακουφίζει κυρίως όταν κάθομαι καθιστή. Πρέπει να το δούμε όμως

Αφού σε αγχωνει δες το με το γιατρό να σου φύγει κ η ιδέα. 

Εμείς κορίτσια γίναμε 1025 γραμμάρια αντράκι!!! 

  • Μου αρέσει 6

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, modena είπε:

 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Σε σκέφτομουν χτες! Λέω που εξαφανίστηκε το κορίτσι αυτό. Υπομονή κορίτσι μου! Κ εγώ μετράω τις μέρες, βγαίνω αρχές Ιουνίου σε άδεια.

Σήμερα θα πάμε να δείξουμε την καμπύλη στο γιατρό κ να μετρήσουμε τον πιτσιρίκο μας! Ανυπομονώ!!!

Και τελικα η δουλεια δεν μου προκαλεί μόνο κούραση.

Σήμερα εφυγα άρον άρον από την δουλειά με πόνο χαμηλά σαν περιόδου και πόνο στην μέση. Παίρνω τηλέφωνο τον γιατρό και μου λέει πήγαινε στο νοσοκομείο στα επείγοντα.

Ήρθα σπίτι πριν πάω στον γιατρό να πάρω τα χαρτιά μου και να κάνω ένα ντους γιατί λογικά θα μου έκανε ενδοκολπικο έλεγχο. Την στιγμή που έβγαζα τα ρούχα μου μου έφυγαν. Και να αναρωτιέμαι εάν έσπασαν τα νερά η απλά αν κατουρηθηκα πάνω μου.

Πήγα στο νοσοκομείο κάναμε υπέρηχο και ενδοκολπικο. Και όλα ήταν καλά. Δεν είχα συσπάσεις η μπεμπουλα 1κιλο και 30γραμμαρια. Το ενδομήτριο 2.7

Όλα καλά η εξεταση ούρων όμως ήταν το θέμα. Ουρολοίμωξη. Μου έδωσε αντιβίωση ζιναντολ για 8 ημέρες. Την άλλη Τρίτη που θα πάω στον γιατρό θα του πω να μου γράψει άδεια να βγω και νωρίτερα απ'οτι ήθελα.

Ευτυχώς η μπουμπου είναι καλά.

Εσύ πως πήγε? Ο μπέμπης μας έγινε παλικάρι? Οι εξετάσεις?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Το ίδιο ακριβώς μου συμβαίνει εδώ και μήνες. Αναπνέω από το στόμα, δε μου φτάνει η ανάσα (εισπνοή) ,με πιάνει πανικός και με ανακουφίζει κυρίως όταν κάθομαι καθιστή. Πρέπει να το δούμε όμως

Κ εγώ σηκώνομαι κ αναπνεω καθιστη Όταν τα βρίσκω σκουρα γτ μπουκωνω πολυ.. Θα ρωτήσω τον γιατρό κ εγώ αν κ πιστεύω ότι είναι από την εγκυμοσύνη..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Και τελικα η δουλεια δεν μου προκαλεί μόνο κούραση.

Σήμερα εφυγα άρον άρον από την δουλειά με πόνο χαμηλά σαν περιόδου και πόνο στην μέση. Παίρνω τηλέφωνο τον γιατρό και μου λέει πήγαινε στο νοσοκομείο στα επείγοντα.

Ήρθα σπίτι πριν πάω στον γιατρό να πάρω τα χαρτιά μου και να κάνω ένα ντους γιατί λογικά θα μου έκανε ενδοκολπικο έλεγχο. Την στιγμή που έβγαζα τα ρούχα μου μου έφυγαν. Και να αναρωτιέμαι εάν έσπασαν τα νερά η απλά αν κατουρηθηκα πάνω μου.

Πήγα στο νοσοκομείο κάναμε υπέρηχο και ενδοκολπικο. Και όλα ήταν καλά. Δεν είχα συσπάσεις η μπεμπουλα 1κιλο και 30γραμμαρια. Το ενδομήτριο 2.7

Όλα καλά η εξεταση ούρων όμως ήταν το θέμα. Ουρολοίμωξη. Μου έδωσε αντιβίωση ζιναντολ για 8 ημέρες. Την άλλη Τρίτη που θα πάω στον γιατρό θα του πω να μου γράψει άδεια να βγω και νωρίτερα απ'οτι ήθελα.

Ευτυχώς η μπουμπου είναι καλά.

Εσύ πως πήγε? Ο μπέμπης μας έγινε παλικάρι? Οι εξετάσεις?

Κοριτσάκι μου γλυκό περαστικά!!!φανταζομαι το άγχος σου μέχρι να δεις οτι όλα είναι καλά!μια χαρά η μπουμπου,τέλεια!!!

Το θετικό είναι οτι δεν είχες συσπάσεις!η Ουρολοιμωξη με την αντιβιωση και πολύ πολύ νεράκι θα φύγει, μην ανησυχεις!

Πάρε άδεια που είπαμε να τελειωνεις να ησυχασεις!

Οταν λες 2,7 ενδομήτριο;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...