Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Και τελικα η δουλεια δεν μου προκαλεί μόνο κούραση.

Σήμερα εφυγα άρον άρον από την δουλειά με πόνο χαμηλά σαν περιόδου και πόνο στην μέση. Παίρνω τηλέφωνο τον γιατρό και μου λέει πήγαινε στο νοσοκομείο στα επείγοντα.

Ήρθα σπίτι πριν πάω στον γιατρό να πάρω τα χαρτιά μου και να κάνω ένα ντους γιατί λογικά θα μου έκανε ενδοκολπικο έλεγχο. Την στιγμή που έβγαζα τα ρούχα μου μου έφυγαν. Και να αναρωτιέμαι εάν έσπασαν τα νερά η απλά αν κατουρηθηκα πάνω μου.

Πήγα στο νοσοκομείο κάναμε υπέρηχο και ενδοκολπικο. Και όλα ήταν καλά. Δεν είχα συσπάσεις η μπεμπουλα 1κιλο και 30γραμμαρια. Το ενδομήτριο 2.7

Όλα καλά η εξεταση ούρων όμως ήταν το θέμα. Ουρολοίμωξη. Μου έδωσε αντιβίωση ζιναντολ για 8 ημέρες. Την άλλη Τρίτη που θα πάω στον γιατρό θα του πω να μου γράψει άδεια να βγω και νωρίτερα απ'οτι ήθελα.

Ευτυχώς η μπουμπου είναι καλά.

Εσύ πως πήγε? Ο μπέμπης μας έγινε παλικάρι? Οι εξετάσεις?

Καλημέρα! Παναγία μου άγχος που θα πήρες! Ευτυχώς όλα καλά! Κ εγώ την πήρα την ζιναντολ, welcome to the club! Πάρε την αναρρωτικη σου αφού ζοριζεσαι κ φύγε νωρίτερα. Μα έτσι κ αλλιώς κάπου αρχές Ιουνίου δεν σταματούσες κ συ? Είμαστε στα ίδια κιλά με την κόρη! :grin:


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό περαστικά!!!φανταζομαι το άγχος σου μέχρι να δεις οτι όλα είναι καλά!μια χαρά η μπουμπου,τέλεια!!!

Το θετικό είναι οτι δεν είχες συσπάσεις!η Ουρολοιμωξη με την αντιβιωση και πολύ πολύ νεράκι θα φύγει, μην ανησυχεις!

Πάρε άδεια που είπαμε να τελειωνεις να ησυχασεις!

Οταν λες 2,7 ενδομήτριο;;;

2.7 τράχηλο ήθελα να γράψω. Ότι να'ναι. Ναι την Τρίτη που θα πάω στον γιατρό θα του το πω. Δεν γίνεται άλλο άγχος για το τίποτα. Έχω την μπουμπού να σκέφτομαι.

1 hour ago, modena είπε:

Καλημέρα! Παναγία μου άγχος που θα πήρες! Ευτυχώς όλα καλά! Κ εγώ την πήρα την ζιναντολ, welcome to the club! Πάρε την αναρρωτικη σου αφού ζοριζεσαι κ φύγε νωρίτερα. Μα έτσι κ αλλιώς κάπου αρχές Ιουνίου δεν σταματούσες κ συ? Είμαστε στα ίδια κιλά με την κόρη! :grin:

Απ'οτι τα υπολόγισα τέλος Ιουνίου είναι να βγω. Έχω δηλαδή ένα μήνα ακόμα. Έλεγα να μου γράψει κάποιες μέρες ο γιατρός έχω και κάποια ρεπό χρωστούμενα και υπολόγιζα να βγω αρχές του μήνα. Τώρα θα δούμε πως θα το κάνω... Ναι τα ζουζούνια μας... Πάνε μαζί στα κιλά..... Αλλά και στην ομορφιά...:D

Πήγα και εγώ για την καμπύλη σακχάρου. Τι ήταν αυτό το πράγμα. Το μισό μπουκαλάκι κάπως το πάλεψα το υπόλοιπο μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω:blink:. Ευτυχώς δεν έκανα εμετό. Γιατί άντε ξανά μετά από την αρχή. Είχε γεύση πορτοκάλι αλλά δεν παλευοταν τόσο γλυκαδα...:wacko: μετά το μισάωρο κόντεψε να με πάρει ο ύπνος. ... 

Πάει και αυτό... Τώρα στην αναμονή για τα αποτελέσματα....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συν της αλλης εχω πονοκέφαλο που δεν περνά- η ιωση που πέρασα πρέπει να μου έκανε ιγμορίτιδα και δεν μπορώ να πάρω και αντιβίωση άρα καλά κρασια την βγαζω κάθε πρωι με depon-

ο μπεμπης είναι 1.300 και συνεχίζουμε όλα καλά αντε 2 μηνες ακομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ????? ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ....ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ....Η ΟΥΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΥ ΛΕΜΕ.....Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΧΕΙ ΛΟΞΥΓΓΑ...ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΙΝΑΖΕΤΑΙ ΣΑΝ ΚΑΡΔΙΑΚΟΣ ΠΑΛΜΟΣ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΠΤΑ ΔΕ ΜΕΤΡΑΩ.....ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΟΣΟ ΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ ΤΗΣ.....ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Πω πω βρε συ, αγχώθηκες πολύ, ε; Ευτυχώς όλα καλά! Κάνε ό,τι μπορείς με την δουλειά να φύγεις νωρίτερα, ούτε εγώ την παλεύω άλλο...

Καλά αποτελέσματα απ'την καμπύλη εύχομαι! Σε έπιασε κι εσένα υπνηλία, ε; Κι έλεγα ότι ήμουν η μόνη που θα κοιμόμουν μες στο μικροβιολογικό!

Μου'λεγε μία συνάδελφος από την Πορτογαλία τις προάλλες ότι παίρνουν, λέει, άδεια μόλις ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Απίστευτο;;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Heidelberg είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Πω πω βρε συ, αγχώθηκες πολύ, ε; Ευτυχώς όλα καλά! Κάνε ό,τι μπορείς με την δουλειά να φύγεις νωρίτερα, ούτε εγώ την παλεύω άλλο...

Καλά αποτελέσματα απ'την καμπύλη εύχομαι! Σε έπιασε κι εσένα υπνηλία, ε; Κι έλεγα ότι ήμουν η μόνη που θα κοιμόμουν μες στο μικροβιολογικό!

Μου'λεγε μία συνάδελφος από την Πορτογαλία τις προάλλες ότι παίρνουν, λέει, άδεια μόλις ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Απίστευτο;;;

Τρόμαξα λίγο ναι.  Θα σταματήσω από τώρα. Θα βάλω κάτι ρεπό που έχω μέχρι και την Τρίτη που θα πάω στον γιατρό για να μου γράψει άδεια 

Ποπο Ναι την πρώτη ώρα μου ήρθε μια νύστα άλλο πράγμα μετά την πρώτη ώρα άρχισα να επανέρχομαι.

Πώς αντέχουν αυτές ο γυναίκες. Δεν ξέρω και εδώ υπάρχουν γυναίκες που δουλεύουν μέχρι λιγο πριν το τέλος.... Εγώ βγήκα off πάντως. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

@rapounzel_rapounzel

Κοριτσακι μου καλη επιτυχια για σημερα. Ολα να πανε τελεια. Περιμενω ευχαριστα...

Με το καλο να δεις το μωρακι σουυυ!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Ιωαννιτσα μου!!!ναι, θα σου στείλω μόλις γυρίσω!!!

Έκανες την αίματος εχτες;;;

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Ιωαννιτσα μου!!!ναι, θα σου στείλω μόλις γυρίσω!!!

Έκανες την αίματος εχτες;;;

Ναι...την εκανα. Σε λιγη ωρα θα τα εχουμε και αυτα...

Αγχωτικο καθε βδομαδα το πλακακι...αν και ο αντρας με κοροιδευει τρελα και λεει παει γλυτωσα και δεν ειμαι πια ετοιμοθανατη.

Νταξει ειμαι χεστρα...σιγα μην αλλαξω τωρα :roll:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι...την εκανα. Σε λιγη ωρα θα τα εχουμε και αυτα...

Αγχωτικο καθε βδομαδα το πλακακι...αν και ο αντρας με κοροιδευει τρελα και λεει παει γλυτωσα και δεν ειμαι πια ετοιμοθανατη.

Νταξει ειμαι χεστρα...σιγα μην αλλαξω τωρα :roll:

Χαχαχαχα!!!και εμένα κάτι τέτοια θα μου ελεγε!!!άσχετα αν ο άντρας μου είναι χειρότερος απο εμένα!!!

Είναι αγχωτικο αλλά εγω πιστεύω οτι δεν είναι κάτι!και είναι καθαρά απο την εγκυμοσύνη!!!θα περιμένω οταν τα πάρεις!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!και εμένα κάτι τέτοια θα μου ελεγε!!!άσχετα αν ο άντρας μου είναι χειρότερος απο εμένα!!!

Είναι αγχωτικο αλλά εγω πιστεύω οτι δεν είναι κάτι!και είναι καθαρά απο την εγκυμοσύνη!!!θα περιμένω οταν τα πάρεις!

Κατα τις 8 θα παμε.

Οποτε κατα τις 9 θα στα πω ολα.

Και γω λεω οτι ολα θα μας πανε πολυ καλα...καλυτερα απο το καλα. Τελειαααα!!!

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κατα τις 8 θα παμε.

Οποτε κατα τις 9 θα στα πω ολα.

Και γω λεω οτι ολα θα μας πανε πολυ καλα...καλυτερα απο το καλα. Τελειαααα!!!

 

Μπράβο αγάπη μου!!!ετσι αισιόδοξη να είσαι!!!τις τελευταίες μέρες και εγω είμαι αισιόδοξη!!!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Τι μπουκαλάκι καλέ? Τόσο πολύ ήταν? Εμένα μου έδωσαν τη γλυκόζη σε σκόνη κ την αραίωσα σε μισό ποτηράκι νερό πλαστικό. Τσακ μπαμ έφυγε. Εγώ ευτυχώς εκεί που πήγα είχε κυλικείο με εξωτερικό χώρο κ καρέκλες κ με το αεράκι δεν νυσταξα. Είχα κ παρέα τη μαμά μου οπότε με την κουβέντα πέρασε γρήγορα η ώρα! Άδεια του 18 δεν έχεις να την κολλήσεις μέχρι τέλος του Ιουνίου?

@rapounzel_rapounzel περιμένουμε νέα!!!!! Ευχάριστα!!

@elenistam με το καλό!!! Εμείς μπήκαμε την Κυριακή. Λίγο έμεινε πραγματικά. Τον Αύγουστο ούτε εγώ τον υπολογίζω. :-D

 

 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Τι μπουκαλάκι καλέ? Τόσο πολύ ήταν? Εμένα μου έδωσαν τη γλυκόζη σε σκόνη κ την αραίωσα σε μισό ποτηράκι νερό πλαστικό. Τσακ μπαμ έφυγε. Εγώ ευτυχώς εκεί που πήγα είχε κυλικείο με εξωτερικό χώρο κ καρέκλες κ με το αεράκι δεν νυσταξα. Είχα κ παρέα τη μαμά μου οπότε με την κουβέντα πέρασε γρήγορα η ώρα! Άδεια του 18 δεν έχεις να την κολλήσεις μέχρι τέλος του Ιουνίου?

@rapounzel_rapounzel περιμένουμε νέα!!!!! Ευχάριστα!!

@elenistam με το καλό!!! Εμείς μπήκαμε την Κυριακή. Λίγο έμεινε πραγματικά. Τον Αύγουστο ούτε εγώ τον υπολογίζω. :-D

 

 

Ήταν έτοιμο αραιωμένο 200μλ. Με γεύση πορτοκάλι. Εγώ δεν μπορούσα να το πιώ. Το μισό κάπως το ήπια το υπόλοιπο μισό άρχισε να με ενοχλεί..Την άδεια δεν θέλω να την πειράξω δικαιούμαι 5εβδομάδες και την θέλω να την κρατήσω για μετά..


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ήταν έτοιμο αραιωμένο 200μλ. Με γεύση πορτοκάλι. Εγώ δεν μπορούσα να το πιώ. Το μισό κάπως το ήπια το υπόλοιπο μισό άρχισε να με ενοχλεί..Την άδεια δεν θέλω να την πειράξω δικαιούμαι 5εβδομάδες και την θέλω να την κρατήσω για μετά..

Αλλιως σου το έδωσαν εσένα γι'αυτό.

Επιστρέφεις στη δουλειά μέσα στο 18?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...