Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μπράβο αγάπη μου!!!ετσι αισιόδοξη να είσαι!!!τις τελευταίες μέρες και εγω είμαι αισιόδοξη!!!

Κοριτσι μου δεν γυρισες ακομα?

Εγω ενω επεσαν λιγακι -19.000-, βρεθηκαν ραβδοπυρηνα στην αναλυση...λεει κιολας 4. Δεν εχω ιδεα. Αυριο θα μιλησει με την αιματολογο και θα συζητησουμε ειπε...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, modena είπε:

Αλλιως σου το έδωσαν εσένα γι'αυτό.

Επιστρέφεις στη δουλειά μέσα στο 18?

Ναι ήταν έτοιμο αραιωμένο. 

Ναι μέσα του 19 μάλλον.

 

 

Βγήκαν και τα δικά μου αποτελέσματα. 

77 νηστικη    φυσ<92

150 την 1η ώρα   φυσ<180

127 την 2η ώρα   φυσ<153


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι ήταν έτοιμο αραιωμένο. 

Ναι μέσα του 19 μάλλον.

 

 

Βγήκαν και τα δικά μου αποτελέσματα. 

77 νηστικη    φυσ<92

150 την 1η ώρα   φυσ<180

127 την 2η ώρα   φυσ<153

Αν γυρνάς το 19, τότε πρέπει να χρησιμοποιήσεις την άδεια του 18 τώρα. Πάρε όλες τις μέρες πριν την μέρα που σταματάς για την άδεια τοκετού κ δεν χρειάζεσαι αναρρωτική.

Μια χαρά οι τιμές!!! Άντε πάμε για το doppler!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Κοριτσι μου δεν γυρισες ακομα?

Εγω ενω επεσαν λιγακι -19.000-, βρεθηκαν ραβδοπυρηνα στην αναλυση...λεει κιολας 4. Δεν εχω ιδεα. Αυριο θα μιλησει με την αιματολογο και θα συζητησουμε ειπε...

Ο γιατρός σου δεν ξέρει τι είναι αυτά;;;είναι θετικό όμως που έπεσαν λίγο, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!

Γυρισα πριν καμία ώρα αλλά ήθελα λίγο για να συνελθω!μου έβαλε πεσσό τελικά για ασφάλεια!2,3 ηταν ο τράχηλος!αλλά είναι λιγο μαλακός και το κεφαλακι της μπεμπας πιέζει πανω απο την χοάνη!οπότε το βαλαμε γιατί απο την πολύ πίεση θα μικρύνει κι άλλο!πεθανα στον πόνο οταν έβαλε τον πεσσό!γιατί πρέπει να μπει ο τράχηλος μέσα για να τον σφίξει!εκανα και μια μεγάλη σύσπαση, με επιασε ένας οξύς πόνος από το πασπατεμα αλλά τώρα δεν ποναω!την τρίτη θα μς δει για να δούμε οτι ολα είναι εντάξει με το δαχτυλίδι!

Και η γοργόνα μου εφτασε 1150!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , modena είπε:

Αν γυρνάς το 19, τότε πρέπει να χρησιμοποιήσεις την άδεια του 18 τώρα. Πάρε όλες τις μέρες πριν την μέρα που σταματάς για την άδεια τοκετού κ δεν χρειάζεσαι αναρρωτική.

Μια χαρά οι τιμές!!! Άντε πάμε για το doppler!

Προτιμώ την άδεια να την πάρω για να είμαι με την ζουζου. Τώρα μπορώ να πάρω αναρρωτική μετά την γεννα θα είναι δύσκολο να πάρω. Αυτό σκέφτομαι. Όσο περισσότερο κάτσω με το μωρό τόσο θα το χορτάσω... Doppler πότε κάνουμε θύμησε μου.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ο γιατρός σου δεν ξέρει τι είναι αυτά;;;είναι θετικό όμως που έπεσαν λίγο, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!

Γυρισα πριν καμία ώρα αλλά ήθελα λίγο για να συνελθω!μου έβαλε πεσσό τελικά για ασφάλεια!2,3 ηταν ο τράχηλος!αλλά είναι λιγο μαλακός και το κεφαλακι της μπεμπας πιέζει πανω απο την χοάνη!οπότε το βαλαμε γιατί απο την πολύ πίεση θα μικρύνει κι άλλο!πεθανα στον πόνο οταν έβαλε τον πεσσό!γιατί πρέπει να μπει ο τράχηλος μέσα για να τον σφίξει!εκανα και μια μεγάλη σύσπαση, με επιασε ένας οξύς πόνος από το πασπατεμα αλλά τώρα δεν ποναω!την τρίτη θα μς δει για να δούμε οτι ολα είναι εντάξει με το δαχτυλίδι!

Και η γοργόνα μου εφτασε 1150!

Αχ κοριτσι μου..

Μεγαλη ασφαλει ο πεσσος και μπραβο στο γιατρο σου που προνοει...τωρα αν το βγαλεις θα γεννησεις. Πριν δεν παιζει!!!

Η μπεμπα σου πολυ καλα κιλα...μπραβο και παλι...ελπιζω να εισαι καλα ψυχολογικα...

Ο γιατρος δεν μου ειπε. Ειπε αυριο...

Τωρα τι να πω...πλησιαζουμε!!!

Και γω εχω Τριτη ραντεβου...

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ κοριτσι μου..

Μεγαλη ασφαλει ο πεσσος και μπραβο στο γιατρο σου που προνοει...τωρα αν το βγαλεις θα γεννησεις. Πριν δεν παιζει!!!

Η μπεμπα σου πολυ καλα κιλα...μπραβο και παλι...ελπιζω να εισαι καλα ψυχολογικα...

Ο γιατρος δεν μου ειπε. Ειπε αυριο...

Τωρα τι να πω...πλησιαζουμε!!!

Και γω εχω Τριτη ραντεβου...

 

 

Μακάρι Ιωάννα μου!!!ψυχολογικά δεν είμαι πολυ καλά αλλά αύριο θα ςζω συνέλθει!πήγα να βάλω και την αλοιφή που βάζω το βράδυ και βρίσκει πάνω στον πεσσό και φοβάμαι μήπως βγήκε προς τα εξω!θα πάρω τον γιατρό το πρωί!

Αύριο να μου πεις τι σου είπε! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Ο γιατρός σου δεν ξέρει τι είναι αυτά;;;είναι θετικό όμως που έπεσαν λίγο, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!

Γυρισα πριν καμία ώρα αλλά ήθελα λίγο για να συνελθω!μου έβαλε πεσσό τελικά για ασφάλεια!2,3 ηταν ο τράχηλος!αλλά είναι λιγο μαλακός και το κεφαλακι της μπεμπας πιέζει πανω απο την χοάνη!οπότε το βαλαμε γιατί απο την πολύ πίεση θα μικρύνει κι άλλο!πεθανα στον πόνο οταν έβαλε τον πεσσό!γιατί πρέπει να μπει ο τράχηλος μέσα για να τον σφίξει!εκανα και μια μεγάλη σύσπαση, με επιασε ένας οξύς πόνος από το πασπατεμα αλλά τώρα δεν ποναω!την τρίτη θα μς δει για να δούμε οτι ολα είναι εντάξει με το δαχτυλίδι!

Και η γοργόνα μου εφτασε 1150!

Τον βάλατε τελικά ε?

Δύσκολη εμπειρία από αυτά που λες,αλλά μπράβο που τα κατάφερες κοριτσάκι μου!!Και μπράβο στο γιατρό που ξέρει να το τοποθετεί. Άρα, καμία σχέση με την περίδεση η διαδικασία ε?Το κάνατε στο ιατρείο ε?Θα πάρεις αντιβίωση ή δε χρειάζεται? Θα πάει πολύ καλά,θα δεις.Η άλλη γιατρός που έχω είναι πολύ υπέρ του πεσσού. Εξαιρετικά τα κιλά της μπεμπουλας σου!!!

Όλα θα είναι εντάξει,μην πέφτεις!!Κι εγώ όσο περνούν οι μέρες είμαι πιο αισιόδοξη,πριν λίγες εβδομάδες δε μιλιομουν.

πρίν από 28 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μακάρι Ιωάννα μου!!!ψυχολογικά δεν είμαι πολυ καλά αλλά αύριο θα ςζω συνέλθει!πήγα να βάλω και την αλοιφή που βάζω το βράδυ και βρίσκει πάνω στον πεσσό και φοβάμαι μήπως βγήκε προς τα εξω!θα πάρω τον γιατρό το πρωί!

Αύριο να μου πεις τι σου είπε! 

Τι αίσθηση έχεις με τον πεσσο? Νιώθεις ότι υπάρχει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μακάρι Ιωάννα μου!!!ψυχολογικά δεν είμαι πολυ καλά αλλά αύριο θα ςζω συνέλθει!πήγα να βάλω και την αλοιφή που βάζω το βράδυ και βρίσκει πάνω στον πεσσό και φοβάμαι μήπως βγήκε προς τα εξω!θα πάρω τον γιατρό το πρωί!

Αύριο να μου πεις τι σου είπε! 

ΘΗΡΙΟ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Προτιμώ την άδεια να την πάρω για να είμαι με την ζουζου. Τώρα μπορώ να πάρω αναρρωτική μετά την γεννα θα είναι δύσκολο να πάρω. Αυτό σκέφτομαι. Όσο περισσότερο κάτσω με το μωρό τόσο θα το χορτάσω... Doppler πότε κάνουμε θύμησε μου.

Δεν νομίζω να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την άδεια του 18 μέσα στο 19. Εμάς τουλάχιστον χάνεται αν δεν την πάρουμε μέσα στην χρονιά που τρέχει. Doppler εγώ θα κάνω 19 Ιουνίου που θα είμαι στην 31η εβδομάδα. Κάπου εκεί λογικά το κάνουν όλοι. 

@rapounzel_rapounzel ζορικα μου ακούστηκαν αυτά κ μπράβο που τα κατάφερες! Τώρα δηλαδή θα μπορέσεις να σηκωθείς από το κρεβάτι? Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία γι'αυτό ρωτάω. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μακάρι Ιωάννα μου!!!ψυχολογικά δεν είμαι πολυ καλά αλλά αύριο θα ςζω συνέλθει!πήγα να βάλω και την αλοιφή που βάζω το βράδυ και βρίσκει πάνω στον πεσσό και φοβάμαι μήπως βγήκε προς τα εξω!θα πάρω τον γιατρό το πρωί!

Αύριο να μου πεις τι σου είπε! 

Καλημερα....

Μην πεφτεις ματια μου τωρα που πλησιαζεις...

Λιγη υπομονη για το μωρακι σου...δεν πιστευω να μπορεις να βγαλεις τοσο ευκολα τον πεσσο...

Μιλησε βεβαια με το γιατρο σου...

Ειχε καμια βηχα?

Αν ναι τι βοηθησε?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημερα....

Μην πεφτεις ματια μου τωρα που πλησιαζεις...

Λιγη υπομονη για το μωρακι σου...δεν πιστευω να μπορεις να βγαλεις τοσο ευκολα τον πεσσο...

Μιλησε βεβαια με το γιατρο σου...

Ειχε καμια βηχα?

Αν ναι τι βοηθησε?

τι εννοεις να την βοηθησε καλε ο βηχας??

10 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μακάρι Ιωάννα μου!!!ψυχολογικά δεν είμαι πολυ καλά αλλά αύριο θα ςζω συνέλθει!πήγα να βάλω και την αλοιφή που βάζω το βράδυ και βρίσκει πάνω στον πεσσό και φοβάμαι μήπως βγήκε προς τα εξω!θα πάρω τον γιατρό το πρωί!

Αύριο να μου πεις τι σου είπε! 

κοριτσαρα ολα καλα θα πανε δεν εμεινε πολυς καιρος σε δυο μηνες γενναμε σκεψου το δυσκολο κομματι περασε! τωρα πια δεν υπαρχει φοβος. τα εχει υπολογισει ολα ο doc κ πολυ παραπανω απο καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Τον βάλατε τελικά ε?

Δύσκολη εμπειρία από αυτά που λες,αλλά μπράβο που τα κατάφερες κοριτσάκι μου!!Και μπράβο στο γιατρό που ξέρει να το τοποθετεί. Άρα, καμία σχέση με την περίδεση η διαδικασία ε?Το κάνατε στο ιατρείο ε?Θα πάρεις αντιβίωση ή δε χρειάζεται? Θα πάει πολύ καλά,θα δεις.Η άλλη γιατρός που έχω είναι πολύ υπέρ του πεσσού. Εξαιρετικά τα κιλά της μπεμπουλας σου!!!

Όλα θα είναι εντάξει,μην πέφτεις!!Κι εγώ όσο περνούν οι μέρες είμαι πιο αισιόδοξη,πριν λίγες εβδομάδες δε μιλιομουν.

Τι αίσθηση έχεις με τον πεσσο? Νιώθεις ότι υπάρχει κάτι?

Καλημέρα!!!τον βαλαμε για λόγους ασφαλείας γιατί το κεφαλακι της είναι ακριβώς πάνω απο την χοάνη και πιέζει και θα μου μικρύνει κι άλλο τον τράχηλο!έχει και βαρος πλεον η μικρη! 

Στο ιατρείο τον βαλαμε, ειναι δυο λεπτά η διαδικασία αλλά μου φανηκε αιώνας!πρέπει να του εχω αφήσει μελανιές στο μπράτσο απο την δύναμη που τον εσφιγγα!αντιβιωση δεν μου έδωσε, δεν χρειάζεται!το θέμα είναι οτι μπορεί να έχεις περίεργα υγρά και να χρειαστεί να βγει για 2-3 μέρες να καθαριστεί και να τον ξαναβάλει!ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω αυτό!δεν νιώθεις κάτι μετά!δεν πρέπει να το νιώθεις γιατί δεν έχει γίνει σωστή τοποθέτηση!

Ναι, ευτυχώς μεγαλώνει καλά η μικρή σε περίπτωση που θέλει να βγει νωρίτερα!λογικά δεν θα έχουμε θέμα μου είπε ο γιατρός!απλά θα συνεχίσω την πολύ προσοχή μέχρι την 34η βδομάδα!

Εσυ πως είσαι;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

τι εννοεις να την βοηθησε καλε ο βηχας??

κοριτσαρα ολα καλα θα πανε δεν εμεινε πολυς καιρος σε δυο μηνες γενναμε σκεψου το δυσκολο κομματι περασε! τωρα πια δεν υπαρχει φοβος. τα εχει υπολογισει ολα ο doc κ πολυ παραπανω απο καλα!!! 

Εννοω τι βοηθησε στο να φυγει ο βηχας βρε...

Πιες καφε...:-P


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εννοω τι βοηθησε στο να φυγει ο βηχας βρε...

Πιες καφε...:-P

χα χα χα χα ετσι οπως το ειδα τι βοηθησε με μπερδεψες!!! μελι να τρως μαλακωνει παρα πολυ! μπορεις να το βαλεις κ σε ζεστο νερακι για να μην πινεις αφεψηματα που δεν κανει παρα πολλα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...