Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΘΗΡΙΟ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ

Καλημέρα Λενακι!!!το εύχομαι!!!γιατί κάνω οτι μπορώ για να έρθει στην ζωή και στην αγκαλιά μου!!!

2 ώρες πρίν, modena είπε:

Δεν νομίζω να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την άδεια του 18 μέσα στο 19. Εμάς τουλάχιστον χάνεται αν δεν την πάρουμε μέσα στην χρονιά που τρέχει. Doppler εγώ θα κάνω 19 Ιουνίου που θα είμαι στην 31η εβδομάδα. Κάπου εκεί λογικά το κάνουν όλοι. 

@rapounzel_rapounzel ζορικα μου ακούστηκαν αυτά κ μπράβο που τα κατάφερες! Τώρα δηλαδή θα μπορέσεις να σηκωθείς από το κρεβάτι? Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία γι'αυτό ρωτάω. 

Εγω 32η εχω κλείσει doppler!εκει 31η-32η την κάνουν οταν δεν υπάρχει θέμα!

Μέχρι την τρίτη που θα παω να δω αν είναι ολα οκ, οχι! Θέλει προσοχή τις πρώτες μέρες!μετά θα είμαι λίγο πιο άνετη μου είπε αλλά δεν θα κόβω και βόλτες!τουλάχιστον να μπορώ μια φορά την βδομάδα να βγω για ενα καφέ χωρίς να περπατησω!δεν ξέρεις πόση δύναμη έχεις μέχρι να βρεθείς μέχρι ενα μωρό μέσα στην κοιλιά σου!!!

Και να μην χρειαστεί ποτέ να μάθεις!!!

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημερα....

Μην πεφτεις ματια μου τωρα που πλησιαζεις...

Λιγη υπομονη για το μωρακι σου...δεν πιστευω να μπορεις να βγαλεις τοσο ευκολα τον πεσσο...

Μιλησε βεβαια με το γιατρο σου...

Ειχε καμια βηχα?

Αν ναι τι βοηθησε?

Καλημέρα αγάπη!!!μιλήσαμε με τον γιατρό!εντάξει όλα καλά, έτσι είναι μου είπε και θα προσπαθώ να το βάζω οσο μπαίνει!

Καλύτερα είμαι σήμερα!λίγο αγχωμενη αλλά θα προσπαθήσω να μην σκέφτομαι οτι εχω βάλει κάτι εκεί μέσα!

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

τι εννοεις να την βοηθησε καλε ο βηχας??

κοριτσαρα ολα καλα θα πανε δεν εμεινε πολυς καιρος σε δυο μηνες γενναμε σκεψου το δυσκολο κομματι περασε! τωρα πια δεν υπαρχει φοβος. τα εχει υπολογισει ολα ο doc κ πολυ παραπανω απο καλα!!! 

Δόξα τον θεό εχω εναν πολύ καλό γιατρό δίπλα μου!αυτο σκέφτομαι!οτι 2 μήνες έμειναν!θα περάσουν!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα Λενακι!!!το εύχομαι!!!γιατί κάνω οτι μπορώ για να έρθει στην ζωή και στην αγκαλιά μου!!!

Εγω 32η εχω κλείσει doppler!εκει 31η-32η την κάνουν οταν δεν υπάρχει θέμα!

Μέχρι την τρίτη που θα παω να δω αν είναι ολα οκ, οχι! Θέλει προσοχή τις πρώτες μέρες!μετά θα είμαι λίγο πιο άνετη μου είπε αλλά δεν θα κόβω και βόλτες!τουλάχιστον να μπορώ μια φορά την βδομάδα να βγω για ενα καφέ χωρίς να περπατησω!δεν ξέρεις πόση δύναμη έχεις μέχρι να βρεθείς μέχρι ενα μωρό μέσα στην κοιλιά σου!!!

Και να μην χρειαστεί ποτέ να μάθεις!!!

Καλημέρα αγάπη!!!μιλήσαμε με τον γιατρό!εντάξει όλα καλά, έτσι είναι μου είπε και θα προσπαθώ να το βάζω οσο μπαίνει!

Καλύτερα είμαι σήμερα!λίγο αγχωμενη αλλά θα προσπαθήσω να μην σκέφτομαι οτι εχω βάλει κάτι εκεί μέσα!

Δόξα τον θεό εχω εναν πολύ καλό γιατρό δίπλα μου!αυτο σκέφτομαι!οτι 2 μήνες έμειναν!θα περάσουν!!!

Τωρα μιλησα με το γιατρο.

Αρχικα θα παω εκει για καρδιοτοκογραφο σε λιγακι...διοτι εδω και 2 μερες νιωθω ελαχιστα τη μικρη!!!

Επισης, αυτη τη φορα ειπε η μικροβιολογος οτι βρεθηκε κατι στα ουρα.

Θα κανω αυριο καλλιεργεια...εχουν σπασει τα νευρα μου.

Εχω και αγχος με το μωρο...

Πφ και παλι πφ.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Τωρα μιλησα με το γιατρο.

Αρχικα θα παω εκει για καρδιοτοκογραφο σε λιγακι...διοτι εδω και 2 μερες νιωθω ελαχιστα τη μικρη!!!

Επισης, αυτη τη φορα ειπε η μικροβιολογος οτι βρεθηκε κατι στα ουρα.

Θα κανω αυριο καλλιεργεια...εχουν σπασει τα νευρα μου.

Εχω και αγχος με το μωρο...

Πφ και παλι πφ.

μην ανχωνεσε κοριτσι η μικρη θα κοντευει τα τρια κιλα γιαυτο κ σου φαινετε ησυχη ετοιμασου η ωρα πλησιαζει νομιζω!!! 

καποιο μικροβιο θα ειναι στις εξετασεις κ τωρα σε πιασαν οι αντιβιωσεις γιαυτο επεσαν κ λιγο τα λευκα. μην ανχωνεσε πια για τις εξετασεις νομιζω πλεον ηρθε η ωρα να ετοιμαστεις για την γεννα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μην ανχωνεσε κοριτσι η μικρη θα κοντευει τα τρια κιλα γιαυτο κ σου φαινετε ησυχη ετοιμασου η ωρα πλησιαζει νομιζω!!! 

καποιο μικροβιο θα ειναι στις εξετασεις κ τωρα σε πιασαν οι αντιβιωσεις γιαυτο επεσαν κ λιγο τα λευκα. μην ανχωνεσε πια για τις εξετασεις νομιζω πλεον ηρθε η ωρα να ετοιμαστεις για την γεννα! 

Απλα ηταν πολυ αποτομη η αλλαγη...δηλαδη δεν σταματουσε λεπτο και ξαφνικα εδω και 2 με 3 μερες.νιωθω μονο το λοξυγγα.

Του το πα και μου λεει ελα να το δουμε..

Ας παω να ξεαγχωθω κιολας.

Οσο για τις εξετασεις...νομιζω ο γιατρος μου, ειπαμε αριστος επιστημονας...ειναι ΑΓΧΩΤΙΚΟΟΟΟΣ!

Οποτε ενω ειμαι καλα σχετικα...αρχιζει τα περιεργα και γω αγχωνομαι..

Τεσπα

..θα παω ελπιζω σε καμια ωρα και βλεπουμε.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Απλα ηταν πολυ αποτομη η αλλαγη...δηλαδη δεν σταματουσε λεπτο και ξαφνικα εδω και 2 με 3 μερες.νιωθω μονο το λοξυγγα.

Του το πα και μου λεει ελα να το δουμε..

Ας παω να ξεαγχωθω κιολας.

Οσο για τις εξετασεις...νομιζω ο γιατρος μου, ειπαμε αριστος επιστημονας...ειναι ΑΓΧΩΤΙΚΟΟΟΟΣ!

Οποτε ενω ειμαι καλα σχετικα...αρχιζει τα περιεργα και γω αγχωνομαι..

Τεσπα

..θα παω ελπιζω σε καμια ωρα και βλεπουμε.

απλως δεν θα εχει μεγαλη εμπειρια μαλλον κ θα ανχωνετε με το παραμικρο μη φοβασαι αυτος τα κανει για να ειναι σιγουρος. 

το μωρο σε αυτες τις εβδομαδες αν πιασει μια σταση στριμωγμενη δεν πολυκουνιετε μην ανχωνεσε.! 

παντως σε εχω μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας να εχεις γεννησει κ παω στοιχημα. ελπιζω να τα εχεις ολα ετοιμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

απλως δεν θα εχει μεγαλη εμπειρια μαλλον κ θα ανχωνετε με το παραμικρο μη φοβασαι αυτος τα κανει για να ειναι σιγουρος. 

το μωρο σε αυτες τις εβδομαδες αν πιασει μια σταση στριμωγμενη δεν πολυκουνιετε μην ανχωνεσε.! 

παντως σε εχω μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας να εχεις γεννησει κ παω στοιχημα. ελπιζω να τα εχεις ολα ετοιμα. 

Λες μολις μπω να γεννησω?

Και ο αντρας ετσι λεει.

Και παντρευομαι Παρασκευη...θα φτιαξω και το μαλλι..

Αν ειναι να γεννησω Σαββατο...:razz:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Απλα ηταν πολυ αποτομη η αλλαγη...δηλαδη δεν σταματουσε λεπτο και ξαφνικα εδω και 2 με 3 μερες.νιωθω μονο το λοξυγγα.

Του το πα και μου λεει ελα να το δουμε..

Ας παω να ξεαγχωθω κιολας.

Οσο για τις εξετασεις...νομιζω ο γιατρος μου, ειπαμε αριστος επιστημονας...ειναι ΑΓΧΩΤΙΚΟΟΟΟΣ!

Οποτε ενω ειμαι καλα σχετικα...αρχιζει τα περιεργα και γω αγχωνομαι..

Τεσπα

..θα παω ελπιζω σε καμια ωρα και βλεπουμε.

Καλύτερα που είναι αγχωτικός! Εμένα είναι παραλίας και αγχώνομαι μόνη μου. Πιο χαλαρός δεν γίνεται! Και δε μπορώ ! Όλα καλά θα πάνε Ιωάννα μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Λες μολις μπω να γεννησω?

Και ο αντρας ετσι λεει.

Και παντρευομαι Παρασκευη...θα φτιαξω και το μαλλι..

Αν ειναι να γεννησω Σαββατο...:razz:

χα χα χα ισα που προλαβαινεις νομιζω μπορει κ οχι χα χα χα χα χα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλύτερα που είναι αγχωτικός! Εμένα είναι παραλίας και αγχώνομαι μόνη μου. Πιο χαλαρός δεν γίνεται! Και δε μπορώ ! Όλα καλά θα πάνε Ιωάννα μου

Αχαχχαχα.....τελικα οτι εχουνε θελουμε το αντιθετο.

Κοιτα αν εισαι αγχωδης απο μονη σου καλυτερα παραλιας. Αν εισαι παραλιας καλυτερα αγχωδης...εγω ειμαι χεστρα-αγχωδης και ολα τα σχετικα. Και ετσι ειναι και αυτος :roll:

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα ισα που προλαβαινεις νομιζω μπορει κ οχι χα χα χα χα χα 

Για πες γιατιιιι το λες???

Εχεις ενστικτοοο???

Δεν ειναι νωρις?

Με βαση ΤΕΠ ειμαι 34 + 5 και με βαση τον υπερηχο ειμαι 36 + 5...

Εν τω μεταξυ θελω να πηγαινω ολο τουαλεταμ..μαλλον την αρπαξα. Απο κει που δυσκολευομουν στην τουαλετα εδω και 2 μερες παω μονιμαααα!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχαχχαχα.....τελικα οτι εχουνε θελουμε το αντιθετο.

Κοιτα αν εισαι αγχωδης απο μονη σου καλυτερα παραλιας. Αν εισαι παραλιας καλυτερα αγχωδης...εγω ειμαι χεστρα-αγχωδης και ολα τα σχετικα. Και ετσι ειναι και αυτος :roll:

Για πες γιατιιιι το λες???

Εχεις ενστικτοοο???

Δεν ειναι νωρις?

Με βαση ΤΕΠ ειμαι 34 + 5 και με βαση τον υπερηχο ειμαι 36 + 5...

Εν τω μεταξυ θελω να πηγαινω ολο τουαλεταμ..μαλλον την αρπαξα. Απο κει που δυσκολευομουν στην τουαλετα εδω και 2 μερες παω μονιμαααα!!!

ναι σε βλεπω να φευγεις τρεχοντας απτο γαμο για σκεψου κ αυτο!!! 

μπορει να σε πιεζει στο εντερο σε σημειο που πας ευκολα!!! 

ετσι οπως μου εχεις πει τα κιλα της μπεμπας τον υπερηχο σου οτι ειναι μεγαλητερος την πιεση που νιωθεις σε διαφορα σημεια βλεπω οτι εχεις φτασει πια γεννα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχαχχαχα.....τελικα οτι εχουνε θελουμε το αντιθετο.

Κοιτα αν εισαι αγχωδης απο μονη σου καλυτερα παραλιας. Αν εισαι παραλιας καλυτερα αγχωδης...εγω ειμαι χεστρα-αγχωδης και ολα τα σχετικα. Και ετσι ειναι και αυτος :roll:

Για πες γιατιιιι το λες???

Εχεις ενστικτοοο???

Δεν ειναι νωρις?

Με βαση ΤΕΠ ειμαι 34 + 5 και με βαση τον υπερηχο ειμαι 36 + 5...

Εν τω μεταξυ θελω να πηγαινω ολο τουαλεταμ..μαλλον την αρπαξα. Απο κει που δυσκολευομουν στην τουαλετα εδω και 2 μερες παω μονιμαααα!!!

Καλησπέρα! Μια φίλη που γέννησε πέρισυ μου ειπε ότι μια εβδομάδα πριν να την πιάσουν οι πόνοι είχε διαρροιες και ότι είναι οιωνός ότι πλησιάζει η ώρα! Δεν ξέρω αν έχει βάση έτσι μ ειπε!

πρίν από 32 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχετε πάρει ζώνη εγκυμοσύνης; Εγώ σκέφτομαι να πάρω. Η κοιλιά μου είναι χαμηλά και νιώθω βάρος και ασυναίσθητα την κρατάω συνέχεια. 

Και εγώ το είχα ψάξει αλλά κάπου διάβασα ότι ατροφουν οι μυεις , δεν ξερω αν το γράφω σωστά, στην περιοχή με τη ζώνη κ για τώρα το άφησα!


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ναι σε βλεπω να φευγεις τρεχοντας απτο γαμο για σκεψου κ αυτο!!! 

μπορει να σε πιεζει στο εντερο σε σημειο που πας ευκολα!!! 

ετσι οπως μου εχεις πει τα κιλα της μπεμπας τον υπερηχο σου οτι ειναι μεγαλητερος την πιεση που νιωθεις σε διαφορα σημεια βλεπω οτι εχεις φτασει πια γεννα!!!!!

Χαχαχαχχαχαχχαχ....φανταζεσαι?

Θα το μαθεις αν ειναι στις ειδησεις...απο το γαμο

..στο μαιευτηριο...μπουαχαχα

πρίν από 3 λεπτά , Elfs είπε:

Καλησπέρα! Μια φίλη που γέννησε πέρισυ μου ειπε ότι μια εβδομάδα πριν να την πιάσουν οι πόνοι είχε διαρροιες και ότι είναι οιωνός ότι πλησιάζει η ώρα! Δεν ξέρω αν έχει βάση έτσι μ ειπε!

Και εγώ το είχα ψάξει αλλά κάπου διάβασα ότι ατροφουν οι μυεις , δεν ξερω αν το γράφω σωστά, στην περιοχή με τη ζώνη κ για τώρα το άφησα!

Ωχ ωχ...μην μου λες τετοια...

Και μενα ξαφνικα εδω και 2 μερες ξεκινησε...νιωθω μια πιεση...αλλο πραμα. 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Χαχαχαχχαχαχχαχ....φανταζεσαι?

Θα το μαθεις αν ειναι στις ειδησεις...απο το γαμο

..στο μαιευτηριο...μπουαχαχα

Ωχ ωχ...μην μου λες τετοια...

Και μενα ξαφνικα εδω και 2 μερες ξεκινησε...νιωθω μια πιεση...αλλο πραμα. 

 

ιωαννα μαζι με τη βαλιτσα μαιευτηριου παρε κ τον δημαρχο να σας παντρεψει εκει που θα σπρωχνεις θα βαζετε κ βερες!!!

μην ανχωνεσε ολα καλα κοριτσι οποτε κ να ερθει πλεον ειναι μια χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!τον βαλαμε για λόγους ασφαλείας γιατί το κεφαλακι της είναι ακριβώς πάνω απο την χοάνη και πιέζει και θα μου μικρύνει κι άλλο τον τράχηλο!έχει και βαρος πλεον η μικρη! 

Στο ιατρείο τον βαλαμε, ειναι δυο λεπτά η διαδικασία αλλά μου φανηκε αιώνας!πρέπει να του εχω αφήσει μελανιές στο μπράτσο απο την δύναμη που τον εσφιγγα!αντιβιωση δεν μου έδωσε, δεν χρειάζεται!το θέμα είναι οτι μπορεί να έχεις περίεργα υγρά και να χρειαστεί να βγει για 2-3 μέρες να καθαριστεί και να τον ξαναβάλει!ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω αυτό!δεν νιώθεις κάτι μετά!δεν πρέπει να το νιώθεις γιατί δεν έχει γίνει σωστή τοποθέτηση!

Ναι, ευτυχώς μεγαλώνει καλά η μικρή σε περίπτωση που θέλει να βγει νωρίτερα!λογικά δεν θα έχουμε θέμα μου είπε ο γιατρός!απλά θα συνεχίσω την πολύ προσοχή μέχρι την 34η βδομάδα!

Εσυ πως είσαι;;;

Όλα καλά θα πάνε, αφού το βάλατε,θα σε βοηθήσει!!!

Εγώ σταθερά ξάπλα, χθες δεν το ένιωθα έντονα για κάποιες ώρες,αλλά μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ, καθώς από 32η και μετά έχουμε το νου μας,αφού μέχρι τότε μπορεί να κινείται, αλλά εμείς να μην το νιώθουμε ξεκάθαρα. Τη νύχτα άρχισε το χτύπημα βρίσκεται κι ησύχασα.Απο χθες πάλι έχω κάτι πονακια περιόδου,ελπίζω να περάσουν.

Την Τρίτη θα πάω πάλι για τράχηλο,να δούμε τι γίνεται!

Καλό ΣΚ να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...