Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Alex_mfpm είπε:

Ναι κανω εχω λύκο και ετεροζυγωτια όποτε σε όλες τις εγκυμοσύνες έκανα και ήξερα 3ξαρχης ότι στον φυσιολογικό που ειναι χωρίς προγραμματισμό δεν μπορείς να κανεις και εμένα δεν με αφήνουν για 36 ωρες πριν την τελευταία ένεση ... τουλάχιστον αυτά ήξερα οταν γέννησα τον τέταρτο πριν 2 χρόνια... ίσως να έχουν αλλάξει τα πράγματα 

Καλησπέρα, να σου πω απλά ίσως μια συμβουλή στον τοκετό δεν ειναι τόσο απαραίτητη αλλά επειδή ο θηλασμός ειναι πολυ δύσκολο κομμάτι στις καινούργιες μανούλες ειναι σημαντικό αλλά ξέρω ότι σε όλα τα μαιευτήρια προσφέρουν και κατά τη διάρκεια της διαμονής σεμινάρια για τον θηλασμό και να σου πω 400 ευρώ ειναι καπως πολλα

Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στην δική σου περίπτωση επειδή έχεις και λύκο!εμένα 12 ώρες μου είπαν οτι πρέπει να εχουν περάσει απο την ηπαρινη!και με όσες κοπέλες μιλησα για 12 ώρες τους έχουν πει!εσυ είναι πολύ δύσκολο να κάνεις αφού πρέπει να έχουν περάσει τόσες ώρες!

πρίν από 6 λεπτά , katia2018 είπε:

Πολύ σωστά,η επισκληριδιος δε γίνεται κάθε στιγμή. Μπορεί να πραγματοποιηθεί πριν η διαστολή φτάσει στσ 5εκ.

Μου δίνεις πολύ κουράγιο με αυτή την επισκληριδιο που περιέγραψες!!! Δεν ήξερα ότι με τις ηπαρινες δε μπορείς να κάνεις.Νομιζα ότι η καισαρική ενέχει κινδύνους. Άρα κι εδώ θέλει 24ωρο ε?

12 ώρες πρεπει να έχουν περάσει μου είπε ο γιατρός!και εγω κατα χαρηκα οταν μου το είπαν και είδα και το βίντεο με την γνωστή μου!!!

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Και γω εχω Τριτη ραντεβου και ανυπομονω να δω ποσο εχει παει η μπεμπα.

Εχω σκοπο να συζητησω και για την επισκληριδιο...δεν ειχα συζητησει γενικα καθολου για τα τοκετου...

Τι αλλο λες να ρωτησω?

Θα έχει γίνει ολόκληρη γυναίκα τώρα!!!

Ναι, να τον ρωτήσεις!επειδή είσαι ενα βήμα πριν ρωτά τον για οποιαδήποτε απορία έχεις για τον τοκετό!οτιδήποτε!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Επιτέλους πρώτο μαξιλαράκι σήμερα!28η βδομάδα!!!για εμένα πολύ σημαντικό που πηγαίνουμε σταδιακά για να παίρνουμε ανάσα!

@iwanna24 baby τι ώρα θα πας στον γιατρό;;;

  • Μου αρέσει 4

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Επιτέλους πρώτο μαξιλαράκι σήμερα!28η βδομάδα!!!για εμένα πολύ σημαντικό που πηγαίνουμε σταδιακά για να παίρνουμε ανάσα!

@iwanna24 baby τι ώρα θα πας στον γιατρό;;;

Καλημερα αγαπημενοοο.

Εφτασες το σπουδαιοτερο μαξιλαρακι.

Τωρα οτι και να γινει η μπεμπαρα θα τα καταφερει!!! 

Με το καλο και στις 32 ματια μου.

Σημερα λεμε το απογευμα να παμε...

Παλι χτες πεθανα...δεν υπαρχει ο πονος κατωωωω...ουτε η κοιλια ποναει ουτε η μεση ουτε τιποτα!!!

Ποναω εκειιιιιι...στο μπικινι και στο τετοιοοο.

Πηρα ενα ντεπον και κοιμηθηκα 4 ωρες...ξυπνησα και κοιμηθηκα αλλες 3. Τελειοοοο :-P

Ξεκουραστηκα αρκετα!

Δεν εχω καμια συσπαση...μονο η μικρη κουναει. Γενικα, με κοβω μετα τις 15 Ιουνιου! Γυρω στις 20 με 22 αισθανομαι!

Θα μου πει και ο ντοκ την Τριτη βεβαια...

Καθε νυχτα ειναι εφιαλτης πλεον...ενω η μερα ειναι μια χαρα...θα το πω και στο γιατρο. Εστω μια στις τοσες να παιρνω ενα ντεπον. Δεν μπορω ουτε να κατσω σκεψου...

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημερα αγαπημενοοο.

Εφτασες το σπουδαιοτερο μαξιλαρακι.

Τωρα οτι και να γινει η μπεμπαρα θα τα καταφερει!!! 

Με το καλο και στις 32 ματια μου.

Σημερα λεμε το απογευμα να παμε...

Παλι χτες πεθανα...δεν υπαρχει ο πονος κατωωωω...ουτε η κοιλια ποναει ουτε η μεση ουτε τιποτα!!!

Ποναω εκειιιιιι...στο μπικινι και στο τετοιοοο.

Πηρα ενα ντεπον και κοιμηθηκα 4 ωρες...ξυπνησα και κοιμηθηκα αλλες 3. Τελειοοοο :-P

Ξεκουραστηκα αρκετα!

Δεν εχω καμια συσπαση...μονο η μικρη κουναει. Γενικα, με κοβω μετα τις 15 Ιουνιου! Γυρω στις 20 με 22 αισθανομαι!

Θα μου πει και ο ντοκ την Τριτη βεβαια...

Καθε νυχτα ειναι εφιαλτης πλεον...ενω η μερα ειναι μια χαρα...θα το πω και στο γιατρο. Εστω μια στις τοσες να παιρνω ενα ντεπον. Δεν μπορω ουτε να κατσω σκεψου...

 

 

Ναι!!!!!!θα φτάσουμε και τις 32!!!!τώρα μου φαίνεται μακριά αλλά θα περάσουν και αυτές οι βδομάδες!τώρα να σου πω την αλήθεια περιμένω την 31η για να μπω στον 8ο!!!

Το τελευταίο διάστημα τον έχεις αυτον τον πόνο εκεί κάτω;;;σε καταλαβαινω!και εγω υποφέρω την νύχτα, τι εχω να τραβηξω οταν βαρύνει κι άλλο!!!

Τον πήρες τον υπνακο σου εχτες!!!δεν νομίζω να σου πει όχι αν σε ανακουφίζει!είναι και το μόνο που πίνουμε!!!

Να πάρει οσο πιο πολύ θελει η ζουζουνα, δεν πειράζει!σημαντικό να έχεις μπει στην 38η!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Επιτέλους πρώτο μαξιλαράκι σήμερα!28η βδομάδα!!!για εμένα πολύ σημαντικό που πηγαίνουμε σταδιακά για να παίρνουμε ανάσα!

@iwanna24 baby τι ώρα θα πας στον γιατρό;;;

Καλημέρα!

Άντε και στις άλλες εβδομάδες που έρχονται!!!

Κουράγιο σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι!!!!!!θα φτάσουμε και τις 32!!!!τώρα μου φαίνεται μακριά αλλά θα περάσουν και αυτές οι βδομάδες!τώρα να σου πω την αλήθεια περιμένω την 31η για να μπω στον 8ο!!!

Το τελευταίο διάστημα τον έχεις αυτον τον πόνο εκεί κάτω;;;σε καταλαβαινω!και εγω υποφέρω την νύχτα, τι εχω να τραβηξω οταν βαρύνει κι άλλο!!!

Τον πήρες τον υπνακο σου εχτες!!!δεν νομίζω να σου πει όχι αν σε ανακουφίζει!είναι και το μόνο που πίνουμε!!!

Να πάρει οσο πιο πολύ θελει η ζουζουνα, δεν πειράζει!σημαντικό να έχεις μπει στην 38η!

Θα περασουν γρηγορα οπως οι αλλες...εδω θα τα λεμε...βηματακι-βηματακι!!!

Την τελευταια βδομαδα τον εχω αυτο τον πονο...πριν ποναγε λιγακι η μεση μονο, οχι κατι ιδιαιτερο.

Τις τελευταιες μερες ομως εκει κατω νιωθω τρελο πονο και πιεση. Μονο με τα ποδια ανοιχτα αντεχω λιγακι. 

Δυστυχως καλη μου οι νυχτες μας ετσι θα ειναι...

Ελπιζω εστω να κοιμαμαι και συ...

Ας παρει..τι να κανω?!?

Αφου γουσταρει εκει...:roll:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Θα περασουν γρηγορα οπως οι αλλες...εδω θα τα λεμε...βηματακι-βηματακι!!!

Την τελευταια βδομαδα τον εχω αυτο τον πονο...πριν ποναγε λιγακι η μεση μονο, οχι κατι ιδιαιτερο.

Τις τελευταιες μερες ομως εκει κατω νιωθω τρελο πονο και πιεση. Μονο με τα ποδια ανοιχτα αντεχω λιγακι. 

Δυστυχως καλη μου οι νυχτες μας ετσι θα ειναι...

Ελπιζω εστω να κοιμαμαι και συ...

Ας παρει..τι να κανω?!?

Αφου γουσταρει εκει...:roll:

Πάλι καλά πού δεν το έχεις απο νωρίς!!!εγω θα υποφέρω μέχρι το τέλος!πιέζει και με το κεφαλακι της η σκατουλα!!!

Κάτσε με τα πόδια ανοιχτά!πινε και κανένα ντεπονακι που και που για να κοιμάσαι τα βράδια!

Οτι θέλει το κορίτσι, είναι ωραία στην κοιλιά της μανουλας!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Πάλι καλά πού δεν το έχεις απο νωρίς!!!εγω θα υποφέρω μέχρι το τέλος!πιέζει και με το κεφαλακι της η σκατουλα!!!

Κάτσε με τα πόδια ανοιχτά!πινε και κανένα ντεπονακι που και που για να κοιμάσαι τα βράδια!

Οτι θέλει το κορίτσι, είναι ωραία στην κοιλιά της μανουλας!!!

Αχ ...εκει που πριν 2 μηνες παρακαλαγα να φτασω τις 38 βδομαδες, τωρα παρακαλαω να γεννησω 36η αντε 37η...τραγικο ετσι;

Παντως να ξερεις οτι θα φτασεις και συ εδωωωω και θα λες μωρε τελικα τι καθομουν ξαπλα...?

Αυτη δεν βγαινει!!!

Ενταξει εχω ακομα μια βδομαδα. Να κλεισω την 36η και βλεπουμε...

Την Τριτη θα ρωτησω και για ντεπον, περπατημα και ολα τα σχετικα.

Ελεγα παντως θα κανω σεξ στον 9ο...πωωωως?

Παναγια μου!!!

Εκει κατω ειναι απαραβατο σπηλαιο :?

Πως νιωθεις τον πεσσο?

Ποναει? 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Αχ ...εκει που πριν 2 μηνες παρακαλαγα να φτασω τις 38 βδομαδες, τωρα παρακαλαω να γεννησω 36η αντε 37η...τραγικο ετσι;

Παντως να ξερεις οτι θα φτασεις και συ εδωωωω και θα λες μωρε τελικα τι καθομουν ξαπλα...?

Αυτη δεν βγαινει!!!

Ενταξει εχω ακομα μια βδομαδα. Να κλεισω την 36η και βλεπουμε...

Την Τριτη θα ρωτησω και για ντεπον, περπατημα και ολα τα σχετικα.

Ελεγα παντως θα κανω σεξ στον 9ο...πωωωως?

Παναγια μου!!!

Εκει κατω ειναι απαραβατο σπηλαιο :?

Πως νιωθεις τον πεσσο?

Ποναει? 

Το πιστεύω κοριτσάκι μου!!!έχεις κουραστεί, λογικό είναι!αλλά οτι είναι καλύτερο για την μπεμπουλα!να περάσει και η 36η και να βγει!

Ας φτάσω εκεί και δεν πειράζει!κΚαι ας μην βγαινει!εγω εχω 2,3 εκατοστα τραχηλο,δεν νομιζω οτι θα κρατηθει πολυ!εγω έλεγα πάντα να φτάσω μέχρι τέλος!μέχρι τις 40 και τωρα λέω ας φτάσω τις 38 και δεν με νοιάζει!ας βγει και 38+1! 

Και εμενα μου είπε ο γιατρός οτι θα κάνω και σεξ μόλις μπω στον 9ο!δεν υπάρχει περίπτωση!!!περπάτημα και γυμναστηκουλα για να βγει το κορίτσι!!!

Δεν τον νιώθω καθόλου, έτσι πρέπει!σημαίνει οτι έχει τοποθετηθεί σωστά!μονο εκείνη την στιγμή πονεσα!μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο χαμηλά!Και κάθε βράδυ πρέπει να κάνω ανασκαφη να βρω που κάνει το κενό για να βάλω την αλοιφή!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Το πιστεύω κοριτσάκι μου!!!έχεις κουραστεί, λογικό είναι!αλλά οτι είναι καλύτερο για την μπεμπουλα!να περάσει και η 36η και να βγει!

Ας φτάσω εκεί και δεν πειράζει!κΚαι ας μην βγαινει!εγω εχω 2,3 εκατοστα τραχηλο,δεν νομιζω οτι θα κρατηθει πολυ!εγω έλεγα πάντα να φτάσω μέχρι τέλος!μέχρι τις 40 και τωρα λέω ας φτάσω τις 38 και δεν με νοιάζει!ας βγει και 38+1! 

Και εμενα μου είπε ο γιατρός οτι θα κάνω και σεξ μόλις μπω στον 9ο!δεν υπάρχει περίπτωση!!!περπάτημα και γυμναστηκουλα για να βγει το κορίτσι!!!

Δεν τον νιώθω καθόλου, έτσι πρέπει!σημαίνει οτι έχει τοποθετηθεί σωστά!μονο εκείνη την στιγμή πονεσα!μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο χαμηλά!Και κάθε βράδυ πρέπει να κάνω ανασκαφη να βρω που κάνει το κενό για να βάλω την αλοιφή!

Επεστρεψα...η μπεμπαρα στον κοσμο της. Καμια συσπαση φυσικα...

Ολα καλα...χαλαρα...πηγαμε μετα για περπατημα...ποσο κουρασηηηη!!!

Περασαμε απο τα νεογεννητα...ηταν ενα τοοοοσο μικρο...λεω στη μαια ετσι ειναι ολα???

Μου λεει αυτο ειναι μικρο...2 κιλα.

Αχ θεε...του επεπλεε το φορμακι...ηταν ενα κουκλακι ...σαν γατακι...ηθελα να κλαιω παλι απο συγκινηση...και οσο σκεφτομαι πως τωρα η μπεμπα θα ναι 3 κιλα...τρελαινομαιιιι...ειναι κανονικοοοο μωρο :razz:

Αααχ...

Δεν εχω ιδεα απο πεσσο...

Καλα για σεξ δεν το συζητω...αν βεβαια κλεισω και την 37η θα το κανω και αυτο...ελπιζω να πεισω τον αντρα μου!

Μου πε και η μαια να κλεισω την 36η και μετα ας εχω και συσπασεις και ας γεννησω κιολας. Μπα...εγω δεν το κοβω με τιποτα πριν τις 15 και ας λενε ολοι...

Θα αντεξω τι αλλο μπορω να κανω?

Υπομονη και επιμονη!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Επεστρεψα...η μπεμπαρα στον κοσμο της. Καμια συσπαση φυσικα...

Ολα καλα...χαλαρα...πηγαμε μετα για περπατημα...ποσο κουρασηηηη!!!

Περασαμε απο τα νεογεννητα...ηταν ενα τοοοοσο μικρο...λεω στη μαια ετσι ειναι ολα???

Μου λεει αυτο ειναι μικρο...2 κιλα.

Αχ θεε...του επεπλεε το φορμακι...ηταν ενα κουκλακι ...σαν γατακι...ηθελα να κλαιω παλι απο συγκινηση...και οσο σκεφτομαι πως τωρα η μπεμπα θα ναι 3 κιλα...τρελαινομαιιιι...ειναι κανονικοοοο μωρο :razz:

Αααχ...

Δεν εχω ιδεα απο πεσσο...

Καλα για σεξ δεν το συζητω...αν βεβαια κλεισω και την 37η θα το κανω και αυτο...ελπιζω να πεισω τον αντρα μου!

Μου πε και η μαια να κλεισω την 36η και μετα ας εχω και συσπασεις και ας γεννησω κιολας. Μπα...εγω δεν το κοβω με τιποτα πριν τις 15 και ας λενε ολοι...

Θα αντεξω τι αλλο μπορω να κανω?

Υπομονη και επιμονη!

 

Καμία ε;;;οσο μπορείς περπάτημα!!!

Το μαναρι μου, ναι σαν γατάκια είναι οταν είνα τόσο μικρούλια!!!

Πότε θα την μέτρηση την μπουμπου;;;θα έχει πάει 3κιλο σίγουρα!!!

Εμένα πάντως δεν υπάρχει περιπτωση να μου κάτσει με την κοιλιά τούρλα στον 9ο!!!Χαχαχαχα 

Υπομονή ρε αγάπη!!!οι τελευταίες βδομάδες είναι οι πιο ζορικες!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καμία ε;;;οσο μπορείς περπάτημα!!!

Το μαναρι μου, ναι σαν γατάκια είναι οταν είνα τόσο μικρούλια!!!

Πότε θα την μέτρηση την μπουμπου;;;θα έχει πάει 3κιλο σίγουρα!!!

Εμένα πάντως δεν υπάρχει περιπτωση να μου κάτσει με την κοιλιά τούρλα στον 9ο!!!Χαχαχαχα 

Υπομονή ρε αγάπη!!!οι τελευταίες βδομάδες είναι οι πιο ζορικες!

Πραγματικα σαν γατακιαααα...και εκλαιγα και ηταν σαν να γουργουριζε γατι...

Ματακια μου!

Μετρηση την Τριτη...αλλα μου πε η μαια οτι παιρνουν 200 με 300 γραμμαρια την εβδομαδα...εχω να παω 15 μερες αρα περιπου 3 κιλακιαααα.

Πολυ ζορι...και εμεις που κατσαμε κρεβατι το σωμα ειναι σε κακα χαλια...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Πραγματικα σαν γατακιαααα...και εκλαιγα και ηταν σαν να γουργουριζε γατι...

Ματακια μου!

Μετρηση την Τριτη...αλλα μου πε η μαια οτι παιρνουν 200 με 300 γραμμαρια την εβδομαδα...εχω να παω 15 μερες αρα περιπου 3 κιλακιαααα.

Πολυ ζορι...και εμεις που κατσαμε κρεβατι το σωμα ειναι σε κακα χαλια...

Ναι, άστα!αποδυναμώνεται το σώμα και δεν μπορείς να κουνηθεις μετά!

  • Λυπημένη/-ος 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...