Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Αποκλείεται να μην υπάρχει κι άλλη κοπέλα!θα σε βάλουν σε δωμάτιο που έχει κοπέλα με rooming in!

Και εδω άντρας δεν μπορεί να μείνει μέσα το βράδυ!νομίζω οτι στο Ρέα που θα γέννησω εγω δεν θα μπορεί ούτε η μάνα μου να κάτσει στο δωμάτιο το πρώτο βράδυ που θέλω!μπορεί να κάτσει μόνο στο σαλονακι!θα ρωτήσουμε οταν έρθει η ώρα!

Κορίτσια εχω έναν περίεργο πόνο τις τελευταίες μέρες!τον έχω συνήθως στην δεξιά πλευρά της κοιλιάς στο ύψος του αφαλου και ,κάτω από το στήθος δεξιά!σήμερα τον είχα και πιο κεντρικά στην κοιλιά και οταν κουνηθηκε η μπεμπα διπλωθηκα!είναι σαν τσιμπήματα όμως και δυνατές σουβλιες!Δεν τον εχω συνέχεια!εχτες δεν με έπιασε, σήμερα είναι αρκετά έντονο!δεν εχει καμια σχεση με συσπαση!το έχει πάθει καμία;;;σκέφτηκα μήπως είναι το έντερο!αλλά δεν εχω τον κλασικό πόνο!είναι λες και μου χωνεις καρφίτσες!

Εγώ αυτό το έχω στην αριστερή πλευρά και κάτω από το στήθος ακριβώς.Εχω καταλήξει ότι είναι πόνος στο πλευρό από την πίεση της μήτρας που ανεβαίνει.Εσενα λες ότι είναι στον ομφαλό κοντά ε? Μίλα καλύτερα με τον δικό σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Agusta είπε:

Μήπως βρίσκει σε κάποιο νεύρο η μπέμπα; Αλλά εκεί που λες μπορεί να είναι κ το έντερο, ίσως λόγω δυσκοιλιότητας; Αν συνεχίσει πάρε κ ένα τηλ στον γιατρό σου να ηρεμήσεις.

Εγώ σήμερα πιάνω ένα γρομπαλακι μεταξύ του θώρακα κ έχω αγχωθεί, δεν με πονάει αλλά δεν ξέρω τι είναι

Γρομπαλακια εχω απο τις ενέσεις!γενικά είναι ένας πόνος που τον εχω τις τελευταίες 2 βδομάδες!αλλά όχι κάθε μέρα!θα δω πως θα πάει και θα τον πάρω!

πρίν από 1 λεπτό , katia2018 είπε:

Εγώ αυτό το έχω στην αριστερή πλευρά και κάτω από το στήθος ακριβώς.Εχω καταλήξει ότι είναι πόνος στο πλευρό από την πίεση της μήτρας που ανεβαίνει.Εσενα λες ότι είναι στον ομφαλό κοντά ε? Μίλα καλύτερα με τον δικό σου!!

Δεν έχει καμία σχέση με το πλευρό!είναι εσωτερικός ο πόνος και αν πιεσω και το σημείο πάλι Ποναω!θα πάρω τον γιατρό αν δεν φύγει!γιατί όσες φορές με έχει πιάσει την επόμενη μέρα μου έχει περάσει!

πρίν από 27 λεπτά , 2angels είπε:

Δεν παίρνεις το γιατρό σου; Μπορεί να είναι η χολή σου αν όχι το έντερο. Συχνό φαινόμενο στις εγκύους.... Συγνώμη αν πετάγομαι! Είμαι από μανουλες Σεπτεμβρίου. Με το καλό κορίτσια!!!

Καλά έκανες κοπέλα μου!και εγω σκέφτηκα την χολή γιατί τώρα είναι δεξιά κάτω απο το στήθος αλλά σήμερα που με έχει πιάσει πάλι είναι και πιο χαμηλά και κεντρικά στην κοιλιά!αν την πιεσω χαμηλά πάλι μου κάνει αυτόν τον πόνο!αν δεν μου περάσει θα μιλήσω με τον γιατρό!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!! Το μωρο ειναι μια χαρα αλλα εμενα με επιασε αλλεργια απο τα  χαπια με εντονη φαγουρα στη κοιλια, ταχυπαλμια και πυρετικα δεκατα που φτανουν μεχρι και 38.Πηρα το γιατρο μου ειπε να τα κοψω αλλα εμεινε ο πυρετος που εχω εδω και 10 μερες!!!!! Επισης μου ειπε οτι ο πυρετος τα δεκατα μπορει να ειναι φυσιολογικος στο 3ο τριμηνο.Εχει καμια δεκατα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vaclia είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!! Το μωρο ειναι μια χαρα αλλα εμενα με επιασε αλλεργια απο τα  χαπια με εντονη φαγουρα στη κοιλια, ταχυπαλμια και πυρετικα δεκατα που φτανουν μεχρι και 38.Πηρα το γιατρο μου ειπε να τα κοψω αλλα εμεινε ο πυρετος που εχω εδω και 10 μερες!!!!! Επισης μου ειπε οτι ο πυρετος τα δεκατα μπορει να ειναι φυσιολογικος στο 3ο τριμηνο.Εχει καμια δεκατα?

οχι δεκατα δεν εχω! εξετασεις εκανες μηπως ειναι καμια ουρολοιμωξη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

οχι δεκατα δεν εχω! εξετασεις εκανες μηπως ειναι καμια ουρολοιμωξη? 

Αυριο θα κανω αλλα η γενικη που ειχα κανει πριν 2 βδομαδες ηταν καλη λιγα πυοσφαιρια μονο.

 

1 hour ago, elenistam είπε:

ΣΤΟ ΜY MARKET ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 1+1 ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ PREMIOUM CARE

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

 

Ποσα τα εχει? Εγω τα πηρα 39 ευρω απο q farmacy 240 τμχ το νουμ 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaclia είπε:

Αυριο θα κανω αλλα η γενικη που ειχα κανει πριν 2 βδομαδες ηταν καλη λιγα πυοσφαιρια μονο.

 

κανεις την γενικη κ βλεπετε τι να πω μπορει να μην ειχε εμφανιστει κατι πριν δυο εβδομαδες αφου σου ξεκινησε ολο αυτο εδω κ 10 μερες ισως τοτε να μην φαινοταν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vaclia είπε:

Αυριο θα κανω αλλα η γενικη που ειχα κανει πριν 2 βδομαδες ηταν καλη λιγα πυοσφαιρια μονο.

 

Ποσα τα εχει? Εγω τα πηρα 39 ευρω απο q farmacy 240 τμχ το νουμ 2

11 euro ta 120 (n1-2)  kai 17 euro ta 120 to noumero 3


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΣΤΟ ΜY MARKET ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 1+1 ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ PREMIOUM CARE

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

 

Έχω ακούσει πως τα babylino είναι πιο καλα, αλλά βέβαια είναι τι θα ταιριάξει στο κάθε μωράκι.. Εγώ ακόμα δεν έχω αγοράσει αλλά σκέφτομαι σιγά σιγά να πάρω κανα δυο πακετάκια να τα έχω για τις πρώτες μέρες, ειδικά όταν βγάζουν προσφορές δεν είναι να τα χάνεις με τίποτα!! 

Εσεις κορίτσια έχετε αποφασίσει τι θα πάρετε ή θα δείτε στην πορεία; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Agusta είπε:

@Summer G. σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Κ εγώ όταν είχα πάει τις ίδιες τιμές μου έδωσαν, αλλά μου είχαν πει ίσως ισχύουν προσφορές λόγω των 40χρόνων της Γενικής Κλινικής, οπότε άκυρο! στις 11/7 θα είμαστε μαζί! Αυτό που διάβασα για το rooming in πίσω από τον κατάλογό τους και με προβλημάτισε, είναι ότι δεν σε αφήνουν να κάνεις rooming in αν δεν υπάρχει άλλη διαθέσιμη κοπέλα που επέλεξε rooming in. Επειδή θα διαλέξω δίκλινο νομίζω.. Παρόλα αυτά αν κρίνω από εμάς που στην πλειοψηφία μας θέλουμε rooming in, τι στο καλό, δεν θα βρεθεί μία κοπέλα κ τότε;! Επίσης απ' ότι θυμάμαι το βράδυ δεν μπορεί να μείνει ο σύντροφος αν δεν είσαι μονοκλινο, αλλά μία γυναίκα! Εμένα μάλλον η μαμά μου θα μείνει αλλά θα προτιμούσα τον άντρα μου που με ηρεμεί περισσότερο!

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, πλέον οι περισσότερες κάνουν rooming in. Εμένα συγκεκριμένα μου είπε(χωρίς να τη ρωτήσω) αν ζητήσεις 3κλινο και δεν ειναι διαθέσιμο σε βάζουν σε 2κλινο rooming in με χρέωση 3κλινου. Παντως οι μαίες ήταν ευγενέστατες 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaclia είπε:

Αυριο θα κανω αλλα η γενικη που ειχα κανει πριν 2 βδομαδες ηταν καλη λιγα πυοσφαιρια μονο.

 

Ποσα τα εχει? Εγω τα πηρα 39 ευρω απο q farmacy 240 τμχ το νουμ 2

Εγω πήρα τα premium care no1 108τεμ. 15€ λίγα πήρα θα ξαναμπώ να αγοράσω 

Κορίτσια πήγαμε γιατρό σήμερα το μωράκι είναι στα 2.300γρ φαγανο μου φαίνεται θα μπω για καισαρική μετά τις 38 εβδομάδες δυστυχώς δεν έχω τουλάχιστον την επιλογή όχι όμως ότι θα άντεχα κ τον φυσιολογικό. Το θηλασμό φοβάμαι ότι δε θα μου κάτσει μια κοπέλα μου είπε ότι έπιασε αμέσως κ ότι το τάιζε κάθε 3 ώρες αλλά είναι συνέχεια με το στήθος έξω γιατί απλά θέλει να πιπίλαει κ μετά βγάζει ρουκέτες πιπιλα δε παίρνει κ στις μανούλες Ιουνίου βλέπω ότι οι περισσότερες κοπέλες δυσκολεύομαι πάρα πολύ κ θα δώσουν ξένο άμα έινσι να πέσω κ σε κατάθλιψη τι να πω 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, πλέον οι περισσότερες κάνουν rooming in. Εμένα συγκεκριμένα μου είπε(χωρίς να τη ρωτήσω) αν ζητήσεις 3κλινο και δεν ειναι διαθέσιμο σε βάζουν σε 2κλινο rooming in με χρέωση 3κλινου. Παντως οι μαίες ήταν ευγενέστατες 

 

Ααα πολύ καλό αυτό! Λες να είμαστε ακόμα πιο τυχερές που να ζητήσουμε δίκλινο rooming in κ να μας βάλουν σε μονοκλινο λόγω διαθεσιμότητας;! Ναι κ εμένα μου φάνηκαν ευγενέστατες οι μαίες! Ας ελπίσουμε ότι κ την ώρα του τοκετού θα είναι το ίδιο βοηθητικές γιατί δεν θα φέρω δικιά μου μαία κ το έχω ένα (ακόμη!) άγχος!

Τις καλημέρες μου κορίτσια! Από τις 5:30 σήμερα στο πόδι λόγω ζέστης κ καούρας!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοιλίτσες μου! <3

@gogouli88 2300 εσείς, 2200 εμείς....Μου τον είπε και χοντρό η γιατρός...:roll: 

Εν τω μεταξύ, στο τελευταίο 20ήμερο εγώ δεν πήρα βάρος και ο κύριος πήρε 700 γρμ, και μου κάνανε πλάκα ότι μέχρι να γεννηθεί, θα φάει κι εμένα!!

Κατά τ'άλλα, όλα καλά στο doppler! Επόμενο ραντεβού στο μαιευτήριο για να με βάλουν και σε καρδιοτοκογράφο.

Κορίτσια, αν θέλετε μια συμβουλή (μου το έχουν πει και ήδη μανούλες), μην φορτώνεστε από τώρα με αναλώσιμα είδη, κρέμες συγκάματος, πάνες, αφρόλουτρα κλπ. Ένα τεμάχιο φτάνει για τις πρώτες μέρες, μέχρι να είναι βέβαιο ότι το συγκεκριμένο προϊόν δεν θα κάνει αλλεργίες στο μωράκι. Γιατί μπορεί να χρειαστεί να δοκιμάσουμε 2-3 μάρκες, μέχρι να καταλήξουμε σε κάποια. Παίζουν κάποιες προσφορές που λες "κρίμα να την χάσω", αλλά στα βρεφικά είδη τέτοιες προσφορές γίνονται πάντα. Και θα τα αγοράζουμε για πολυυυυύ καιρό ακόμα...:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...