Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Μόλις έλαβα κι εγώ το δεματάκι απ'το babyspace....Καταξοδεύτηκαν, μιλάμε...

2 πιπίλες, 2 κατάλογοι, 2 εκπτωτικά κουπόνια και δείγματα για επιθέματα στήθους...

Όταν παραγγέλνω από φαρμακείο online, πιο πολλά δωράκια στέλνουν :P

Κ μένα ήρθε κ θα μου το κρατάει η μαμά μου αύριο γτ το έστειλαν εκεί επειδή εδώ είμαστε εκτός πόλης. Τα εκπτωτικά κουπόνια για ποιο πράγμα είναι?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Κ μένα ήρθε κ θα μου το κρατάει η μαμά μου αύριο γτ το έστειλαν εκεί επειδή εδώ είμαστε εκτός πόλης. Τα εκπτωτικά κουπόνια για ποιο πράγμα είναι?

Για δύο παιχνίδια της fisher price (ένα περιστρεφόμενο για την κούνια και ένα εκπαιδευτικό γυμναστήριο). Ούτε καν δηλαδή αναλώσιμα είδη, πάνες, κρέμες κλπ. Και σε εμένα είχε μια πιπίλα 0-2 και μία 6-18 και δύο επιθέματα στήθους (εννοώ ΔΥΟ επιθέματα στήθους, όχι δύο συσκευασίες :wacko::wacko::wacko:)

Είδα το κουτί μεγαλούτσικο και χάρηκα, αλλά τζίφος.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγω μερα με τη μερα ειμαι και πιο ζόρικα, πόνοι στη μέση, καούρες ξαπλώνω με δυσκολία κλπ αλλα δεν γκρινιάζω γιατι βλέπω και τα πιο ζόρικα και συνέρχομαι. Άμα γκρινιάζουμε εμείς δλδ τι να πείτε κι καποιες από εσας που είστε ξάπλα!!!  Πραγματικά ηρωιδες! Υπομονή κορίτσια πιστεύω πως φάγαμε τον γαϊδαρο η ουρά έμεινε. 

Ερωτηση: Στον μήνα μας μπαίνουμε 35+6 ή ένα μήνα πριν την πητ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Summer G. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγω μερα με τη μερα ειμαι και πιο ζόρικα, πόνοι στη μέση, καούρες ξαπλώνω με δυσκολία κλπ αλλα δεν γκρινιάζω γιατι βλέπω και τα πιο ζόρικα και συνέρχομαι. Άμα γκρινιάζουμε εμείς δλδ τι να πείτε κι καποιες από εσας που είστε ξάπλα!!!  Πραγματικά ηρωιδες! Υπομονή κορίτσια πιστεύω πως φάγαμε τον γαϊδαρο η ουρά έμεινε. 

Ερωτηση: Στον μήνα μας μπαίνουμε 35+6 ή ένα μήνα πριν την πητ;

35+6 μπαινεις στο 9ο κ 37 εβδομαδων δηλαδη μια εβδομαδα μετα πλεον ειναι τελειομηνο το μωρο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Summer G. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγω μερα με τη μερα ειμαι και πιο ζόρικα, πόνοι στη μέση, καούρες ξαπλώνω με δυσκολία κλπ αλλα δεν γκρινιάζω γιατι βλέπω και τα πιο ζόρικα και συνέρχομαι. Άμα γκρινιάζουμε εμείς δλδ τι να πείτε κι καποιες από εσας που είστε ξάπλα!!!  Πραγματικά ηρωιδες! Υπομονή κορίτσια πιστεύω πως φάγαμε τον γαϊδαρο η ουρά έμεινε. 

Ερωτηση: Στον μήνα μας μπαίνουμε 35+6 ή ένα μήνα πριν την πητ;

Στην 36η εβδομάδα μπαίνεις στο μήνα σου. Ο ένατος μήνας είναι από την 36η μέχρι και 40η.

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Για δύο παιχνίδια της fisher price (ένα περιστρεφόμενο για την κούνια και ένα εκπαιδευτικό γυμναστήριο). Ούτε καν δηλαδή αναλώσιμα είδη, πάνες, κρέμες κλπ. Και σε εμένα είχε μια πιπίλα 0-2 και μία 6-18 και δύο επιθέματα στήθους (εννοώ ΔΥΟ επιθέματα στήθους, όχι δύο συσκευασίες :wacko::wacko::wacko:)

Είδα το κουτί μεγαλούτσικο και χάρηκα, αλλά τζίφος.

Α τέλεια.... Κ μένα μεγάλη κούτα είναι.. Θα χει μέσα δύο κουπόνια των 1€ από τον Βασιλόπουλο κ ένα μωρομαντιλο (ένα πανακι).. χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, angeliki1979 είπε:

καλημέρα και εγω ζορίζομαι πια- απο το σαββατοκυριακο εχω πονακια χαμηλα είναι και μεγαλος ο μπεμπης και με πιεζει θα είναι κοντα στα 3 κιλα γιατι την προηγουμενη εβδομαδα στο ντοπλερ ηταν 2.8 κ

- στο μεταξυ παω και στη δουλεια και ζορίζομαι- 

Χαρά στο κουράγιο σου που πας δουλειά ακόμη!!! Πόσων εβδομάδων έκανες το doppler?Μεγάλος ο μπεμπουλης ε??? Τέλεια!!!

8 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλά και εγω δεν φτάνω στις 40!ασε που δεν θελω κιόλας!μονο να κρατηθει να μπω στον 9ο και μετά ας βγει!δεν άντεχω μέχρι τις 40!για εμένα το ιδανικό θα ηταν να βγει την 37η!να είναι τελειομηνη, να έχει ενα καλό βάρος και μια χαρά!την προηγούμενη δεύτερα ηταν 1850!σήμερα που θα πάμε θα πρέπει να έχουμε φτάσει τα δυο κιλά!είναι λίγο μικρούλα αλλά ακολουθεί την καμπύλη ανάπτυξης της και αυτο έχει σημασία μου είπε ο γιατρός!

Σίγουρα δεν τελειώνει ποτέ το άγχος με τα παιδιά!απο την ώρα που θα βρεθούν στην κοιλιά μέχρι να κλείσουμε τα ματια μας!

Ναι!!!!13 μέρες να μπω στον 9ο!!!αν φτάσουμε και 37η θα είμαστε τέλεια, για να έχει πάρει και βάρος!!!

Και εγω τέτοια σκέφτομαι, νομίζω είναι φυσιολογικά!όλες τα σκεφτόμαστε!

Εγω του είπα την προηγούμενη βδομάδα δεν θα κάνω εξετάσεις;;;μου είπε τώρα μειωνουμε και τις εξετάσεις,θα κάνω κάποια στιγμή μέχρι να γέννησω μόνο τα βασικά!Δεν με πολύ νοιάζει πλεον αυτό, μόνο αντιχα θελω να κάνω να δω τι γίνεται με την ηπαρινη!

Πραγματικά!!!Και εγω έλεγα όλο και κάτι άλλο θα είχε μέσα!

Αγαπη μου δεν αντέχει το σώμα μου καθόλου κούραση!σηκωνομαι και κάνω 2 πράγματα στο σπίτι για μισή ώρα και νιώθω τα πόδια μου 100 κιλά και η μέση μου με παθαίνει!ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι, μόνο για την μέση μου, που μπορεί 8,5 κιλά να μην είναι πολλά αλλά για την μέση μου που δεν έχει μάθει σε τέτοια κιλά είναι πρόβλημα, εχω και 2 δισκοκήλες!

Η ξάπλα μας έχει καταστρέψει!και μόλις γεννήσουμε δεν θα είμαστε καλύτερα γιατί το σώμα έχει αποδυναμωθεί!και θα βρεθείς απο την ξάπλα να πρέπει να κάνεις ενα κάρο πράγματα!εγω τότε που σηκωνομαι νιώθω πολύ αδύναμη,θσλω να κανω πράγματα και στο σπίτι και έξω και δεν άντεχω!

Αχ ρε συ, έτσι ακριβώς νιώθω.Τα πόδια 100 κιλά κ η μέση σε τραγική κατάσταση έστω κ με λίγη ορθοστασία.Εκει είναι που απογοητεύομαι κι εγω.Με πήγαν σήμερα με το αυτοκίνητο να αγοράσω ένα δώρο για τη νυφη μου που γεννάει κι αυτή σε λίγες μέρες, κατέβηκα ακριβώς έξω από το μαγαζί κ δε μπόρεσα να φέρω βόλτα ούτε καν όλο το κατάστημα.Κοιταζα συνεχώς αν έχει κάπου καρέκλα (δεν είχε πουθενά) και στο ταμείο εκαναν πως δε με έβλεπαν στην ουρά.Περιττο να σας πω ότι ενώ είχα σχεδιάσει να πάω για καφέ δεν τα  κατάφερα κι επέστρεψα άρον άρον σπίτι, νομίζοντας ότι θα γεννησω από την κούραση.Εκει που σκάω είναι που βλέπω άλλες έγκυες στους ίδιους μήνες να κυνηγουν τα μεγάλα παιδιά κ να παίζουν μαζί τους.

Δεν ξέρω...το μετά με φοβίζει πάρα πολύ...γιατί αν δε συνέλθουμε γρήγορα θα είναι πολύ δύσκολο το θέμα...

Με τη μέση τι κάνεις?Θα είσαι δύσκολα με τις δισκοκηλες ε?Δε με ανακουφιζει τίποτα στη μέση,μόνο καθιστή και η κοιλιά ανάμεσα στα πόδια (δηλαδή σκυμμένη).Αχ τι θα κάνουμε??

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2018 at 12:29 ΜΜ, elenistam είπε:

enas minas!!!!!!!!! ipomoni ke perisilogi..........ego to xo riksei stis agores......mi fantasteis trela pragmata.......alla olo ke kati perno na ksexnieme.....de tha pao ke diakopes kai tha skasoume spiti....stin omada sto fb se exoume?

Χαίρεται! Σε ποια ομαδουλα είστε? Δεν είχε πάρει κάτι το μάτι μου! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Χαίρεται! Σε ποια ομαδουλα είστε? Δεν είχε πάρει κάτι το μάτι μου! :)

Καλημέρα! Είναι μυστική ομάδα ;-) 

Ψάξε "Μανούλες Αυγούστου 2018".

 

(Εν τω μεταξύ, βλέπω το καρπούζι στο banner κάτω απ'τα σχόλιά μου και είναι ακριβώς όπως νιώθω!!)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!! Κ μεις χτες γιατρο κοντευουμε τα 2400! Ειμαστε μια βδομαδα μετα την καμπυλη αναπτυξης. Εχω αρχισει κ βαραινω κ εχω κ ανυπομονησια να βγω ξανα σε καθαρο αερα!μακαρι να πανε ολα καλα να φτασουμε στο τελος με υγιη μωρακια!!Το δωματιο σχεδον ετοιμο ρουχαλακια φορμακια κ αυτα!

Σε 2 βδομαδες αν ειμαστε καλα θα ξεκινησω τα nst.

  • Μου αρέσει 7

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Χαίρεται! Σε ποια ομαδουλα είστε? Δεν είχε πάρει κάτι το μάτι μου! :)

Καλημέρα! Στείλε μου αν θέλεις μήνυμα να σε βρω να σε προσθέσω, γιατί δεν είναι κλειστή αλλά μυστική η ομάδα κ δεν την βρίσκει κάποιος με search. Το έκανα έτσι ώστε να είμαστε μόνο εμείς μέσα κ να μην έχουμε αιτήματα από άσχετους.

πρίν από 35 λεπτά , samiam είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!! Κ μεις χτες γιατρο κοντευουμε τα 2400! Ειμαστε μια βδομαδα μετα την καμπυλη αναπτυξης. Εχω αρχισει κ βαραινω κ εχω κ ανυπομονησια να βγω ξανα σε καθαρο αερα!μακαρι να πανε ολα καλα να φτασουμε στο τελος με υγιη μωρακια!!Το δωματιο σχεδον ετοιμο ρουχαλακια φορμακια κ αυτα!

Σε 2 βδομαδες αν ειμαστε καλα θα ξεκινησω τα nst.

Τέλεια!!!! Μεγάλο μπεμπακι!!!!! Κ εγώ ανυπομονώ να "ελευθερωθω" παρόλο που δεν την λες τεράστια την κοιλιά μου.. Σαν καρπούζι νιώθω σαν την συνάδελφο @Heidelberg χιχιχι

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sunshine18          ΠΗΤ 03/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

anastella      ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

Summer G.      ΠΗΤ 12/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

angeliki1979    ΠΗΤ 13/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux       ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

elenistam     ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

zina1987      ΠΗΤ 05/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Βάζω το πινακακι για να βλέπουμε τα κοριτσάκια που έχουν πάρει σειρά για το ραντεβού με το μπεμπακι τους! ❤️

  • Μου αρέσει 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου εγώ δεν πρόκειται να φτάσω την ΠΗΤ σε καμία περίπτωση!! Ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως δεν το ρισκάρει να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό & πιθανόν να με βάλει τέλος Ιουλίου προγραμματισμένα, βέβαια θα του πω να προσπαθήσουμε έστω να πάρουμε 2-3 μέρες απο τον 9ο, δηλαδή να γεννήσω τουλάχιστον 1η Αυγούστου!! Τα μωράκια φαίνονται να έχουν καλό βάρος, 2200-2300 στις 32 & 5!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν πρόκειται να φτάσω την ΠΗΤ σε καμία περίπτωση!! Ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως δεν το ρισκάρει να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό & πιθανόν να με βάλει τέλος Ιουλίου προγραμματισμένα, βέβαια θα του πω να προσπαθήσουμε έστω να πάρουμε 2-3 μέρες απο τον 9ο, δηλαδή να γεννήσω τουλάχιστον 1η Αυγούστου!! Τα μωράκια φαίνονται να έχουν καλό βάρος, 2200-2300 στις 32 & 5!!!

Τέλος Ιουλίου πόσων εβδομάδων θα είσαι δηλαδή? Κ εγώ συμφωνώ για τις 36 εβδομάδες.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν πρόκειται να φτάσω την ΠΗΤ σε καμία περίπτωση!! Ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως δεν το ρισκάρει να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό & πιθανόν να με βάλει τέλος Ιουλίου προγραμματισμένα, βέβαια θα του πω να προσπαθήσουμε έστω να πάρουμε 2-3 μέρες απο τον 9ο, δηλαδή να γεννήσω τουλάχιστον 1η Αυγούστου!! Τα μωράκια φαίνονται να έχουν καλό βάρος, 2200-2300 στις 32 & 5!!!

ειναι τελεια σε βαρος για διδιμμα μπραβο!!! καλε ακου τον γιατρο σου μην το διακινδυνευεις για παραπανω μερες ειναι πιο επικυνδυνο οταν ειναι ειδικη η κατασταση! θα ειστε κοντα 3 κιλα τελος ιουλιου μια χαρα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, modena είπε:

Τέλος Ιουλίου πόσων εβδομάδων θα είσαι δηλαδή? Κ εγώ συμφωνώ για τις 36 εβδομάδες.

Δεν ξέρω πότε θα με βάλει!! 36 εβδομάδες κλείνω στις 29/07

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ειναι τελεια σε βαρος για διδιμμα μπραβο!!! καλε ακου τον γιατρο σου μην το διακινδυνευεις για παραπανω μερες ειναι πιο επικυνδυνο οταν ειναι ειδικη η κατασταση! θα ειστε κοντα 3 κιλα τελος ιουλιου μια χαρα!! 

Το σκέφτομαι και εγώ πως αν έχουμε φτάσει τα 3 κιλά δεν θα κάνω νάζια!! Αλλά αν δούμε οτι τα μωρά είναι καλα και δεν ζορίζονται δεν θέλω να με πάει πριν κλείσω τον 9ο, όχι τίποτα αλλο αλλά δεν θέλω να μπουν θερμοκοιτίδα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mariloux είπε:

Δεν ξέρω πότε θα με βάλει!! 36 εβδομάδες κλείνω στις 29/07

Το σκέφτομαι και εγώ πως αν έχουμε φτάσει τα 3 κιλά δεν θα κάνω νάζια!! Αλλά αν δούμε οτι τα μωρά είναι καλα και δεν ζορίζονται δεν θέλω να με πάει πριν κλείσω τον 9ο, όχι τίποτα αλλο αλλά δεν θέλω να μπουν θερμοκοιτίδα!! 

Μια χαρά τότε βρε! Θα έχουν κ καλό βάρος σίγουρα! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...