Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΧΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΜΑΜΑ ΠΕΘΕΡΑ Η ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ? ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ??? ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕσ??? ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΗΛΑΖΕΤΕ???? 

Καλησπερα κοριτσακι...

Δεν θηλαζω αρχικα...

Το μωρο κοιμαται πολλεεες ωρες...18 τη μερα περιπου...

Το βραδυ απο τις 19.00 μεχρι τις 9 το πρωι...

Μεσα στη μερα κοιμαται παλι ενα 4ωρο με 5ωρο...

Ειχα και εχω βοηθεια...κυριως στα του σπιτιου...δεν τη χρειαζομαι μεν αλλα εφοσον την εχω τη δεχομαι με ευτυχια! Εχω και πεθερα και μαμα...κοιμαμαι και γω πολυυυυ...επιτελους!

Γενικα, ειναι ησυχη οποτε θα μπορουσα ευκολα να ανταπεξελθω. Αν θηλασεις καλο ειναι να χεις βοηθεια...εστω τον πρωτο καιρο που θα χεις το 3ωρο...μετα οκ...καπως παλευεται...με τη φορμουλα ειναι λιγο πιο ευκολα. Ξερεις ποσο τρωει και οσο να ναι βαζεις ενα προγραμμα!!!

Τι αλλο να πω;:roll:

Προσπαθω να της μαθω τη νυχτα...δηλαδη το βραδυ κανουμε μπανιο και τρωμε...δεν μιλαμε...σβηστα φωτα κτλ..

 

  • Μου αρέσει 7

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Σε μια βδομάδα πήρε 350 γραμμάρια!!!!ναι,απλά αυτο σημαίνει οτι εξαρτιομουνα απο τα φάρμακα!

Παθαινεις πάλι κρίσεις άγχους;;;πρέπει λιγάκι να βγεις από το σπίτι και ας μην αντέχεις πολύ ώρα!να κανείς κάτι να ξεφύγει λίγο το μυαλό!κάτσε λίγο σε ενα παρκο να χαζευεις την φύση!

Εσυ θέλεις να φτάσεις πολύ μακριά μάνα μου,εγω ούτε καν το σκέφτομαι!!!

Γενικά είναι σημαντικό που λέει η μια στην άλλη τον πόνο της και στηρίζει η μία την άλλη!

Εξαιρετικά τα κιλά μέσα σε μια εβδομάδα!!Αν συνεχισετε έτσι,στις 36 που αγχώνεσαι θα είστε σε εκπληκτική κατάσταση!!Το νιώθεις δηλαδή ε,ότι σε κρατούσαν τα φάρμακα τόσο καιρό...Σου είπε αν είναι συσπάσεις ή απλά πονακια? Ή το καταλαβαίνεις η ίδια ότι είναι συσπάσεις?Εγώ την Πέμπτη έχω Nst , οπότε θα καταλάβω τι είναι οι συσπάσεις,αν έχω.

Ρε συ τρελάθηκα χθες από την κούραση και δε θέλω να ακούω για έξω.Η ψυχή μου θέλει σαν τρελή, αλλα το παλιοσώμα δεν ακολουθεί με τίποτα.Σου λέω φοβήθηκα ότι θα γεννήσω χθες.Πριν δύο ώρες πήγε πάλι να με πιάσει,αλλά σηκώθηκα αμέσως ορθια,πήγα στον ανεμιστήρα,προσπάθησα να σκεφτώ κάτι άλλο κ πέρασε.Αφου δεν τρώω πια,μη με πιάσει αυτή η δύσπνοια.Πολυ άσχημο αίσθημα εκείνη την ώρα.

Προσπαθώ να φτάσω εκεί που πρέπει,ώστε να γεννήσω με το γιατρό μου.Αλλιως,θα γεννήσω μέχρι τις 37+2,που δεν το θέλω κ πολύ,αλλά αν γίνει τι να κάνουμε...

Άντε καλό μας ξημέρωμα!!

6 ώρες πρίν, samiam είπε:

Μπα δε μου πε! Απο βδομαδα θαρχισω ομως γιατι ψυχολογικα ειμαι στο οριο. Μετραω κρεβατι μπανιο απο 16 Απριλιου.Δεν παιζει,ειλικρινα.

Εγώ σε νιώθω κοριτσακι μου!Είμαι αυτό που περιγράφεις από 10 Δεκεμβρίου (5η εβδομάδα).Τι κόστος ψυχολογικό έχει όλο αυτό θα φανεί όταν γεννησουμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , katia2018 είπε:

Εξαιρετικά τα κιλά μέσα σε μια εβδομάδα!!Αν συνεχισετε έτσι,στις 36 που αγχώνεσαι θα είστε σε εκπληκτική κατάσταση!!Το νιώθεις δηλαδή ε,ότι σε κρατούσαν τα φάρμακα τόσο καιρό...Σου είπε αν είναι συσπάσεις ή απλά πονακια? Ή το καταλαβαίνεις η ίδια ότι είναι συσπάσεις?Εγώ την Πέμπτη έχω Nst , οπότε θα καταλάβω τι είναι οι συσπάσεις,αν έχω.

Ρε συ τρελάθηκα χθες από την κούραση και δε θέλω να ακούω για έξω.Η ψυχή μου θέλει σαν τρελή, αλλα το παλιοσώμα δεν ακολουθεί με τίποτα.Σου λέω φοβήθηκα ότι θα γεννήσω χθες.Πριν δύο ώρες πήγε πάλι να με πιάσει,αλλά σηκώθηκα αμέσως ορθια,πήγα στον ανεμιστήρα,προσπάθησα να σκεφτώ κάτι άλλο κ πέρασε.Αφου δεν τρώω πια,μη με πιάσει αυτή η δύσπνοια.Πολυ άσχημο αίσθημα εκείνη την ώρα.

Προσπαθώ να φτάσω εκεί που πρέπει,ώστε να γεννήσω με το γιατρό μου.Αλλιως,θα γεννήσω μέχρι τις 37+2,που δεν το θέλω κ πολύ,αλλά αν γίνει τι να κάνουμε...

Άντε καλό μας ξημέρωμα!!

Εγώ σε νιώθω κοριτσακι μου!Είμαι αυτό που περιγράφεις από 10 Δεκεμβρίου (5η εβδομάδα).Τι κόστος ψυχολογικό έχει όλο αυτό θα φανεί όταν γεννησουμε...

Θα είναι 2600 περίπου!ξέρω οτι θα είναι λίγο μικρούλα!πάνω απο 2,500 να βγει το γατι μου!!!

Ναι γιατί μέχρι τώρα δεν ποναγα!είχα συσπάσεις αλλά μόνο πετρώματα χωρίς πόνο!και εχω πσραπανω συσπάσεις απο αυτές που είχα ειδικα οταν κάνω κάτι! λογικά συσπάσεις είναι και αυτά που εχω τώρα, που ποναω!

Μόλις μου είπες κάτι πολύ σημαντικό!, οτι δεν θες να τρως!Και εγω το είχα παθει και κατεληξα να κάνω γαστροσκόπηση!εσυ όμως τώρα είσαι έγκυος και πρέπει να τρεφεσαι καλά,δεν θέλεις να κάνεις κακό στο μωρό σου!θα τρως πιο μικρά γεύματα αλλά συχνά!να βγαίνεις 2 φορές την βδομάδα!χωρίς να κουραστείς!να πας κατευθείαν να κατσεις σε μια καφετέρια!εγω αυτα που μου λες τα ξέρω καλά και δεν πρέπει να το αφήσεις τώρα να σε πάρει απο κάτω!δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα πλέον, το μωρό είναι μια χαρά και οπότε και να βγει απο εδώ και πέρα δεν θα έχει κανένα θέμα!πρέπει να καταλάβεις οτι απο αυτο που νιώθεις δεν μπορείς να πάθεις τίποτα!ο φόβος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός μας!σε παρακαλώ, προσπάθησε λίγο!πρωτα για την Κάτια και μετά για την κόρη σου και το μπεμπακι που έρχεται!θΘα σου στείλω αύριο στο face να διαβάσεις κάποια πράγματα που μου είχε δώσει η ψυχολόγος!

Θα μπεις να γεννήσεις στις 37+2 επειδή θα φύγει;;;ή αν προκύψει απλά τοκετός μέχρι τότε;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Εξαιρετικά τα κιλά μέσα σε μια εβδομάδα!!Αν συνεχισετε έτσι,στις 36 που αγχώνεσαι θα είστε σε εκπληκτική κατάσταση!!Το νιώθεις δηλαδή ε,ότι σε κρατούσαν τα φάρμακα τόσο καιρό...Σου είπε αν είναι συσπάσεις ή απλά πονακια? Ή το καταλαβαίνεις η ίδια ότι είναι συσπάσεις?Εγώ την Πέμπτη έχω Nst , οπότε θα καταλάβω τι είναι οι συσπάσεις,αν έχω.

Ρε συ τρελάθηκα χθες από την κούραση και δε θέλω να ακούω για έξω.Η ψυχή μου θέλει σαν τρελή, αλλα το παλιοσώμα δεν ακολουθεί με τίποτα.Σου λέω φοβήθηκα ότι θα γεννήσω χθες.Πριν δύο ώρες πήγε πάλι να με πιάσει,αλλά σηκώθηκα αμέσως ορθια,πήγα στον ανεμιστήρα,προσπάθησα να σκεφτώ κάτι άλλο κ πέρασε.Αφου δεν τρώω πια,μη με πιάσει αυτή η δύσπνοια.Πολυ άσχημο αίσθημα εκείνη την ώρα.

Προσπαθώ να φτάσω εκεί που πρέπει,ώστε να γεννήσω με το γιατρό μου.Αλλιως,θα γεννήσω μέχρι τις 37+2,που δεν το θέλω κ πολύ,αλλά αν γίνει τι να κάνουμε...

Άντε καλό μας ξημέρωμα!!

Εγώ σε νιώθω κοριτσακι μου!Είμαι αυτό που περιγράφεις από 10 Δεκεμβρίου (5η εβδομάδα).Τι κόστος ψυχολογικό έχει όλο αυτό θα φανεί όταν γεννησουμε...

Καλημέρα! Κατερίνα μου το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που βίωσες τόσους μήνες κ με ένα παιδάκι ήδη αλλά μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Είδες η κουμπάρα μου που κατέληξε με το να μην τρώει σωστά. Είσαι λίγο πριν το τέλος! Γιόρτασε το κ μην αφήνεις το άγχος άλλο να σε καταβάλει. Έχεις περάσει όλα τα δύσκολα στάδια κ τα έχετε καταφέρει! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, δεν θέλω να σου κάνω την έξυπνη, μην το πάρεις έτσι. Απλά τώρα που έχεις το ελεύθερο να κινείσαι εκμετάλλευσου το γτ θα σε βοηθήσει πολύ στην ψυχολογία σου. Αν κουράστηκες τόσο προχτές τότε απλά την επόμενη φορά κάνε κάτι λιγότερο. Μια βόλτα με το αμάξι στη θάλασσα με ένα καφέ στο χέρι χωρίς να κατέβεις από το αυτοκίνητο. Ή να ξαπλώσεις σε μια παραλία απογευματακι που είναι πιο δροσιά, να σε δει ο ήλιος. Κάνε μια ομαλή μετάβαση γτ ίσως μετά την γέννα ζοριστεις να ανταπεξέλθεις αμέσως αν δεν το έχεις δουλέψει λιγουλακι από πριν. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας! Γεννητούρια βλέπω!! Να σας ζήσουν εύχομαι γερά και τυχερά τα μωράκια σας! Άγχη βλέπω και αγωνίες.... Για να σας δώσω λίγο κουράγιο επειδή σασ καταλαβαίνω έτσι ήμουν στην πρώτη.. Εγώ ακόμα δουλεύω και μέχρι να μπω στο μήνα μου θα εξακολουθώ να δουλεύω.. Κάθε μέρα πήγαινε έλα με το αμάξι δουλειες στο σπίτι έχω τη μαμά μου αλλά δεν την επιβαρύνω της λέω να έρχεται οπότε έχω την ανάγκη.. Πάω τη μικρή εδώ και εκεί γενικά σα να μην είμαι έγκυος..η ζέστη με ταλαιπωρεί αλλά το κάνω γαργάρα... Οπότε πάρτε κουράγιο... Και μόλις σαραντησω επιστροφή στη δουλειά μου.. Δε γίνεται αλλιώς είναι δική μου δουλειά μια υπάλληλος δε θα μου τη βγάλει όπως θέλω οπότε πάω κανονικα.. Εύχομαι σε όλες με το καλό και με ένα πόνο.. 

Εγώ από βδομάδα ξεκινώ nst είμαι 35η τελική ευθεία, το μωρό κοντεύει τα 2,5 κιλά.. Σας φιλώ!!! 

  • Μου αρέσει 4

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Θα είναι 2600 περίπου!ξέρω οτι θα είναι λίγο μικρούλα!πάνω απο 2,500 να βγει το γατι μου!!!

Ναι γιατί μέχρι τώρα δεν ποναγα!είχα συσπάσεις αλλά μόνο πετρώματα χωρίς πόνο!και εχω πσραπανω συσπάσεις απο αυτές που είχα ειδικα οταν κάνω κάτι! λογικά συσπάσεις είναι και αυτά που εχω τώρα, που ποναω!

Μόλις μου είπες κάτι πολύ σημαντικό!, οτι δεν θες να τρως!Και εγω το είχα παθει και κατεληξα να κάνω γαστροσκόπηση!εσυ όμως τώρα είσαι έγκυος και πρέπει να τρεφεσαι καλά,δεν θέλεις να κάνεις κακό στο μωρό σου!θα τρως πιο μικρά γεύματα αλλά συχνά!να βγαίνεις 2 φορές την βδομάδα!χωρίς να κουραστείς!να πας κατευθείαν να κατσεις σε μια καφετέρια!εγω αυτα που μου λες τα ξέρω καλά και δεν πρέπει να το αφήσεις τώρα να σε πάρει απο κάτω!δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα πλέον, το μωρό είναι μια χαρά και οπότε και να βγει απο εδώ και πέρα δεν θα έχει κανένα θέμα!πρέπει να καταλάβεις οτι απο αυτο που νιώθεις δεν μπορείς να πάθεις τίποτα!ο φόβος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός μας!σε παρακαλώ, προσπάθησε λίγο!πρωτα για την Κάτια και μετά για την κόρη σου και το μπεμπακι που έρχεται!θΘα σου στείλω αύριο στο face να διαβάσεις κάποια πράγματα που μου είχε δώσει η ψυχολόγος!

Θα μπεις να γεννήσεις στις 37+2 επειδή θα φύγει;;;ή αν προκύψει απλά τοκετός μέχρι τότε;

Rapunzel μου, Σ'ευχαριστω πάρα πολύ για τα υποστηρικτικά σου λόγια!!!Μου έδωσες πολύ κουράγιο κοριτσάκι μου!Αν ένιωθες τα πετρώματα,τότε ναι είναι συσπάσεις.Αν δίνει και πόνο τώρα, πρέπει να είσαι δίπλα προσεκτική,να παρατηρείς την περιοδικότητα που έχουν.Παντως,από ότι θυμάμαι από τους προηγούμενους τοκετούς,το καταλάβαινε ότι κάτι είναι διαφορετικό γιατί σταδιακά πυκνώνουν και δυναμώνει αρκετά η ένταση,ενώ μετά περνάει αμέσως.Κι εγώ έχω πονακια τέτοια αρκετά από την αρχή του όγδοου μήνα,αλλά επειδή κρατούσαν αρκετή ώρα δεν προβληματίστηκα.Οι ωδίνες κρατούν στην αρχή λίγα δευτερόλεπτα και μετά φτάνουν και το ενα λεπτό.Παντως,είμαστε σε φάση που πρέπει να είμαστε alert.  Οτιδήποτε απο εδώ και πέρα δεν πρέπει να το αφήνουμε έτσι.... Περνάω τι περνάω έχω και ατομα του στενού περιβάλλοντος να ρίχνουν τη χοληστερίνη τους.... (Αχ πώς αντέχεις που δε μπορείς να κουνηθείς,να δεις τι κόσμο έχουν τα μαγαζιά έξω,νομίζεις ότι θα επανέλθεις γρήγορα μετά).Και όλα αυτά σε καθημερινή βάση μέσα στο σπίτι!!!Τέλος πάντων!

Στείλε μου στο fb ο,τι υλικό έχεις από ψυχολόγο,θα είναι σίγουρα χρήσιμα.

Δεν πάω να γεννήσω πριν φύγει, εκτός κι αν κάτι δεν πάει καλά.Διαφορετικα,θα τον περιμένω να γυρίσει,αν δε γίνει κάτι όσο θα λείπει.

Εσείς το πλάνο κάνατε? Λογικά θα δειτε πώς πάτε και αποφασίζετε!!

Σ'ευχαριστω και πάλι πολύ!

Φιλιά!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katia2018 είπε:

Rapunzel μου, Σ'ευχαριστω πάρα πολύ για τα υποστηρικτικά σου λόγια!!!Μου έδωσες πολύ κουράγιο κοριτσάκι μου!Αν ένιωθες τα πετρώματα,τότε ναι είναι συσπάσεις.Αν δίνει και πόνο τώρα, πρέπει να είσαι δίπλα προσεκτική,να παρατηρείς την περιοδικότητα που έχουν.Παντως,από ότι θυμάμαι από τους προηγούμενους τοκετούς,το καταλάβαινε ότι κάτι είναι διαφορετικό γιατί σταδιακά πυκνώνουν και δυναμώνει αρκετά η ένταση,ενώ μετά περνάει αμέσως.Κι εγώ έχω πονακια τέτοια αρκετά από την αρχή του όγδοου μήνα,αλλά επειδή κρατούσαν αρκετή ώρα δεν προβληματίστηκα.Οι ωδίνες κρατούν στην αρχή λίγα δευτερόλεπτα και μετά φτάνουν και το ενα λεπτό.Παντως,είμαστε σε φάση που πρέπει να είμαστε alert.  Οτιδήποτε απο εδώ και πέρα δεν πρέπει να το αφήνουμε έτσι.... Περνάω τι περνάω έχω και ατομα του στενού περιβάλλοντος να ρίχνουν τη χοληστερίνη τους.... (Αχ πώς αντέχεις που δε μπορείς να κουνηθείς,να δεις τι κόσμο έχουν τα μαγαζιά έξω,νομίζεις ότι θα επανέλθεις γρήγορα μετά).Και όλα αυτά σε καθημερινή βάση μέσα στο σπίτι!!!Τέλος πάντων!

Στείλε μου στο fb ο,τι υλικό έχεις από ψυχολόγο,θα είναι σίγουρα χρήσιμα.

Δεν πάω να γεννήσω πριν φύγει, εκτός κι αν κάτι δεν πάει καλά.Διαφορετικα,θα τον περιμένω να γυρίσει,αν δε γίνει κάτι όσο θα λείπει.

Εσείς το πλάνο κάνατε? Λογικά θα δειτε πώς πάτε και αποφασίζετε!!

Σ'ευχαριστω και πάλι πολύ!

Φιλιά!!

μην μασας βρε κοριτσακι τωρα που τελειωσε το δυσκολο διαστημα!!! οσο για το αν θα επανελθεις μην περνεις παραδειγμα απο τωρα που κουραζεσε γιατι τωρα εχεις ακομα το μωρο μεσα. εγω οσες κοπελες ξερω με ξαπλα με το που γεννησαν επανηλθαν αμεσως καμια σχεση λοιπον οπως νιωθεις τωρα!!! μολις γεννησεις ολο το σωμα θα ανακουφιστει κ θα εχεις την τριπλασια ενεργεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημέρα! Κατερίνα μου το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που βίωσες τόσους μήνες κ με ένα παιδάκι ήδη αλλά μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Είδες η κουμπάρα μου που κατέληξε με το να μην τρώει σωστά. Είσαι λίγο πριν το τέλος! Γιόρτασε το κ μην αφήνεις το άγχος άλλο να σε καταβάλει. Έχεις περάσει όλα τα δύσκολα στάδια κ τα έχετε καταφέρει! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, δεν θέλω να σου κάνω την έξυπνη, μην το πάρεις έτσι. Απλά τώρα που έχεις το ελεύθερο να κινείσαι εκμετάλλευσου το γτ θα σε βοηθήσει πολύ στην ψυχολογία σου. Αν κουράστηκες τόσο προχτές τότε απλά την επόμενη φορά κάνε κάτι λιγότερο. Μια βόλτα με το αμάξι στη θάλασσα με ένα καφέ στο χέρι χωρίς να κατέβεις από το αυτοκίνητο. Ή να ξαπλώσεις σε μια παραλία απογευματακι που είναι πιο δροσιά, να σε δει ο ήλιος. Κάνε μια ομαλή μετάβαση γτ ίσως μετά την γέννα ζοριστεις να ανταπεξέλθεις αμέσως αν δεν το έχεις δουλέψει λιγουλακι από πριν. 

Έλα modena μου!

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ για την κατανόηση και υποστήριξη! Σήμερα βγήκα για εξετάσεις,είπα να μην πω να έρθουν σπίτι για την αιμοληψια.Ημουν λίγο καλύτερα στη βάδιση από ότι προχθές.Ισως είναι καλύτερα να βγαίνουμε πρωί που είμαστε πιο ξεκούραστες.Το απόγευμα βαραίνουμε αρκετά.Δυστυχως,εδώ που είμαστε τώρα μέχρι να γεννήσω δεν έχουμε αυτοκίνητο δικό μας,μόνο στενού συγγενικού προσώπου που μένει μαζί μας,αλλά δεν προσφέρεται σχεδόν ποτέ να μας πάει κάπου.Οποτε, όπου πάω πρέπει να είναι με τα πόδια ή ταξί που συνήθως παίρνουμε.Αυτο με την κουμπάρα σου με θορύβησε πολύ,όταν έχω ώρες να φάω βλέπω ότι δεν κινείται καθόλου,μόλις φάω παίρνει μπρος.

 

Έχεις δίκιο σε όλα όσα λες,αυτό θα προσπαθήσω σιγά σιγά.Θα δω τι θα πει και ο Ντοκ αύριο που έχω nst.

Καλή δύναμη σε όλες μας!!

Φιλιά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , katia2018 είπε:

Rapunzel μου, Σ'ευχαριστω πάρα πολύ για τα υποστηρικτικά σου λόγια!!!Μου έδωσες πολύ κουράγιο κοριτσάκι μου!Αν ένιωθες τα πετρώματα,τότε ναι είναι συσπάσεις.Αν δίνει και πόνο τώρα, πρέπει να είσαι δίπλα προσεκτική,να παρατηρείς την περιοδικότητα που έχουν.Παντως,από ότι θυμάμαι από τους προηγούμενους τοκετούς,το καταλάβαινε ότι κάτι είναι διαφορετικό γιατί σταδιακά πυκνώνουν και δυναμώνει αρκετά η ένταση,ενώ μετά περνάει αμέσως.Κι εγώ έχω πονακια τέτοια αρκετά από την αρχή του όγδοου μήνα,αλλά επειδή κρατούσαν αρκετή ώρα δεν προβληματίστηκα.Οι ωδίνες κρατούν στην αρχή λίγα δευτερόλεπτα και μετά φτάνουν και το ενα λεπτό.Παντως,είμαστε σε φάση που πρέπει να είμαστε alert.  Οτιδήποτε απο εδώ και πέρα δεν πρέπει να το αφήνουμε έτσι.... Περνάω τι περνάω έχω και ατομα του στενού περιβάλλοντος να ρίχνουν τη χοληστερίνη τους.... (Αχ πώς αντέχεις που δε μπορείς να κουνηθείς,να δεις τι κόσμο έχουν τα μαγαζιά έξω,νομίζεις ότι θα επανέλθεις γρήγορα μετά).Και όλα αυτά σε καθημερινή βάση μέσα στο σπίτι!!!Τέλος πάντων!

Στείλε μου στο fb ο,τι υλικό έχεις από ψυχολόγο,θα είναι σίγουρα χρήσιμα.

Δεν πάω να γεννήσω πριν φύγει, εκτός κι αν κάτι δεν πάει καλά.Διαφορετικα,θα τον περιμένω να γυρίσει,αν δε γίνει κάτι όσο θα λείπει.

Εσείς το πλάνο κάνατε? Λογικά θα δειτε πώς πάτε και αποφασίζετε!!

Σ'ευχαριστω και πάλι πολύ!

Φιλιά!!

ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΟΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΤΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ........................ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ''ΦΙΛΗ'' ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΓΩΘΕΙ ΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΚΑ.......ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.....ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕ ΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ....

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

μην μασας βρε κοριτσακι τωρα που τελειωσε το δυσκολο διαστημα!!! οσο για το αν θα επανελθεις μην περνεις παραδειγμα απο τωρα που κουραζεσε γιατι τωρα εχεις ακομα το μωρο μεσα. εγω οσες κοπελες ξερω με ξαπλα με το που γεννησαν επανηλθαν αμεσως καμια σχεση λοιπον οπως νιωθεις τωρα!!! μολις γεννησεις ολο το σωμα θα ανακουφιστει κ θα εχεις την τριπλασια ενεργεια!!! 

Νομίζω κι εγώ ότι εγω ότι έτσι θα είναι μετά!! Τουλάχιστον αυτό θυμάμαι από τις άλλες φορές, ξαφνικά γίνεσαι άλλος άνθρωπος!

Σ'ευχαριστω πολύ πολύ!

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΟΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΤΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ........................ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ''ΦΙΛΗ'' ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΓΩΘΕΙ ΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΚΑ.......ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.....ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕ ΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ....

Όπως τα λες Λενακι,έτσι είναι!! Υπομονή κάνω κοριτσάκι μου και λέω ποτέ θα φύγω από εδώ μέσα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι ξένοι όπως δεν τούς νοιάζει κ λένε την γνώμη τους χωρις να σκεφτούν  αν μας στενοχωρουν  ή μας αγχωνουν, έτσι δεν θα μας νοιάζει κ εμάς κ θα τους λέμε την δική μας γνώμη στα μούτρα! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , modena είπε:

Οι ξένοι όπως δεν τούς νοιάζει κ λένε την γνώμη τους χωρις να σκεφτούν  αν μας στενοχωρουν  ή μας αγχωνουν, έτσι δεν θα μας νοιάζει κ εμάς κ θα τους λέμε την δική μας γνώμη στα μούτρα! 

Κι όχι μόνο οι ξένοι! Εδώ υπάρχουν και στενοί συγγενείς πεθερικά για την ακρίβεια που προσφέρουν απλόχερα μόνο πίεση και αναστάτωση! Αλλά έχω αποφασίσει να μην ασχολούμαι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine18 είπε:

Κι όχι μόνο οι ξένοι! Εδώ υπάρχουν και στενοί συγγενείς πεθερικά για την ακρίβεια που προσφέρουν απλόχερα μόνο πίεση και αναστάτωση! Αλλά έχω αποφασίσει να μην ασχολούμαι. 

Εδώ μιλάμε για αδερφή κορίτσια μου!!! Καμια φορά είναι αναμενόμενο από π.χ. πεθερικά,αλλά από αδερφή??????

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , katia2018 είπε:

Εδώ μιλάμε για αδερφή κορίτσια μου!!! Καμια φορά είναι αναμενόμενο από π.χ. πεθερικά,αλλά από αδερφή??????

Δε μπορώ να πω πολλά γιατί η σελίδα είναι δημόσια αλλά έκατσα, σκέφτηκα και κατέληξα σε ασφαλή συμπεράσματα για ποιο λόγο συμπεριφέρεται έτσι η πεθερά. Τιποτα δε γίνεται  τυχαια. Κάτι υπάρχει από πισω. Αν κανεις το ίδιο, δε θα σε επηρεάζει τίποτα μετά! Υπομονή και λίγος καιρός έμεινε για τα ζουζούνια μας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Sunshine18 είπε:

Δε μπορώ να πω πολλά γιατί η σελίδα είναι δημόσια αλλά έκατσα, σκέφτηκα και κατέληξα σε ασφαλή συμπεράσματα για ποιο λόγο συμπεριφέρεται έτσι η πεθερά. Τιποτα δε γίνεται  τυχαια. Κάτι υπάρχει από πισω. Αν κανεις το ίδιο, δε θα σε επηρεάζει τίποτα μετά! Υπομονή και λίγος καιρός έμεινε για τα ζουζούνια μας! 

Έχεις δίκιο φιλενάδα!Νομίζω όλοι όσοι αντιμετωπίζουν κάτι τέτοιο έχουν καταλήξει στα συμπεράσματα τους!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...