Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Rapunzel μου, Σ'ευχαριστω πάρα πολύ για τα υποστηρικτικά σου λόγια!!!Μου έδωσες πολύ κουράγιο κοριτσάκι μου!Αν ένιωθες τα πετρώματα,τότε ναι είναι συσπάσεις.Αν δίνει και πόνο τώρα, πρέπει να είσαι δίπλα προσεκτική,να παρατηρείς την περιοδικότητα που έχουν.Παντως,από ότι θυμάμαι από τους προηγούμενους τοκετούς,το καταλάβαινε ότι κάτι είναι διαφορετικό γιατί σταδιακά πυκνώνουν και δυναμώνει αρκετά η ένταση,ενώ μετά περνάει αμέσως.Κι εγώ έχω πονακια τέτοια αρκετά από την αρχή του όγδοου μήνα,αλλά επειδή κρατούσαν αρκετή ώρα δεν προβληματίστηκα.Οι ωδίνες κρατούν στην αρχή λίγα δευτερόλεπτα και μετά φτάνουν και το ενα λεπτό.Παντως,είμαστε σε φάση που πρέπει να είμαστε alert.  Οτιδήποτε απο εδώ και πέρα δεν πρέπει να το αφήνουμε έτσι.... Περνάω τι περνάω έχω και ατομα του στενού περιβάλλοντος να ρίχνουν τη χοληστερίνη τους.... (Αχ πώς αντέχεις που δε μπορείς να κουνηθείς,να δεις τι κόσμο έχουν τα μαγαζιά έξω,νομίζεις ότι θα επανέλθεις γρήγορα μετά).Και όλα αυτά σε καθημερινή βάση μέσα στο σπίτι!!!Τέλος πάντων!

Στείλε μου στο fb ο,τι υλικό έχεις από ψυχολόγο,θα είναι σίγουρα χρήσιμα.

Δεν πάω να γεννήσω πριν φύγει, εκτός κι αν κάτι δεν πάει καλά.Διαφορετικα,θα τον περιμένω να γυρίσει,αν δε γίνει κάτι όσο θα λείπει.

Εσείς το πλάνο κάνατε? Λογικά θα δειτε πώς πάτε και αποφασίζετε!!

Σ'ευχαριστω και πάλι πολύ!

Φιλιά!!

Και εσυ που νομιζες οτι δεν κυκλοφορεί πλεον ο κόσμος έξω!!!

Απο μαλακιες άλλο τίποτα!!!εμένα μου λέγανε, δεν πειράζει!να το απολαύσεις τώρα που μπορείς!γιατί μετά δεν θα μπορείς να ξεκουραστείς!θελω και εγω να ήμουν έτσι!λεω ειστε βλαμενες;;;;τι να απολαυσω;;;το άγχος;την αγωνία;οτι κρεμομαι όλη μέρα συνέχεια απο άλλους για το οτιδήποτε;γενικα οποίος είναι εξω από τον χορό δεν μπορεί να καταλάβει....σε αυτούς λοιπόν δεν δίνουμε σημασία!περιμένουμε να βουλωσουν το στοματακι τους!

Σε συνδυασμό με την μείωση τραχήλου, ξεκίνησαν και οι συσπάσεις και πίνω τοκολυτικά από τότε!οπότε τις ξέρω από πρώτο χέρι!ευτυχως πονακια εχω 2-3 φορές μέσα στην ημέρα!πετρώματα αρκετά ειδικά από το απόγευμα μέχρι να πιω το φάρμακο το βράδυ!έκοψα του μεσημεριού για αυτό!σε λίγες μέρες θα πίνω μόνο μισο την ημέρα,εκεί θα δω πόσο θα αντεξουμε με την μπεμπουλα μου!

Κάναμε πλάνο για τα φάρμακα, τις καλλιέργειες και τον πεσσό!και μετά απλά θα περιμένουμε πότε θα βγει και θα παρακολουθουμε και με nst!θα συζητήσουμε όμως και το ενδεχόμενο αν δεν βγει,πότε θέλει να κάνουμε πρόκληση!γιατί αυτό είναι δική μου επιλογή,ο γιατρός θέλει να αφήσουμε το θέμα ελεύθερο!

Κατάλαβα!εύχομαι να γεννήσεις οταν θα γυρίσει τότε, για να μην γεννήσεις με άλλον!

Τα βρίσκω και στα στελνω!δεν ξέρεις ποσό σε νιώθω!!!εδω είμαι να σε ακούσω όποτε θέλεις και όσο μπορώ να βοηθήσω!

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Εδώ μιλάμε για αδερφή κορίτσια μου!!! Καμια φορά είναι αναμενόμενο από π.χ. πεθερικά,αλλά από αδερφή??????

Σίγουρα είναι πολύ λυπηρό να συμβαίνει από τόσο δικό σου άνθρωπο!θα απαντας όμως για να κλείνουν το στόμα τους!μπας και καταλάβουν τι λένε!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Sunshine18 είπε:

Κι όχι μόνο οι ξένοι! Εδώ υπάρχουν και στενοί συγγενείς πεθερικά για την ακρίβεια που προσφέρουν απλόχερα μόνο πίεση και αναστάτωση! Αλλά έχω αποφασίσει να μην ασχολούμαι. 

Κ σε αυτούς είμαι "γλυκύτατη"! Χαχαχα

  • Χαχα 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι είστε στενοχωρημένες/πιεσμένες κάποιες, βρε κοιλίτσες μου, και δεν πρέπει! Εδώ που φτάσαμε;; Κλείστε τα αυτιά σας στις κακίες από όπου κι αν προέρχονται και κάντε εσείς αυτό που ξέρετε καλύτερα για την δική μας ψυχική υγεία και για τα όμορφα πλασματάκια που κουβαλάμε! <3 <3

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Και εσυ που νομιζες οτι δεν κυκλοφορεί πλεον ο κόσμος έξω!!!

Απο μαλακιες άλλο τίποτα!!!εμένα μου λέγανε, δεν πειράζει!να το απολαύσεις τώρα που μπορείς!γιατί μετά δεν θα μπορείς να ξεκουραστείς!θελω και εγω να ήμουν έτσι!λεω ειστε βλαμενες;;;;τι να απολαυσω;;;το άγχος;την αγωνία;οτι κρεμομαι όλη μέρα συνέχεια απο άλλους για το οτιδήποτε;γενικα οποίος είναι εξω από τον χορό δεν μπορεί να καταλάβει....σε αυτούς λοιπόν δεν δίνουμε σημασία!περιμένουμε να βουλωσουν το στοματακι τους!

Σε συνδυασμό με την μείωση τραχήλου, ξεκίνησαν και οι συσπάσεις και πίνω τοκολυτικά από τότε!οπότε τις ξέρω από πρώτο χέρι!ευτυχως πονακια εχω 2-3 φορές μέσα στην ημέρα!πετρώματα αρκετά ειδικά από το απόγευμα μέχρι να πιω το φάρμακο το βράδυ!έκοψα του μεσημεριού για αυτό!σε λίγες μέρες θα πίνω μόνο μισο την ημέρα,εκεί θα δω πόσο θα αντεξουμε με την μπεμπουλα μου!

Κάναμε πλάνο για τα φάρμακα, τις καλλιέργειες και τον πεσσό!και μετά απλά θα περιμένουμε πότε θα βγει και θα παρακολουθουμε και με nst!θα συζητήσουμε όμως και το ενδεχόμενο αν δεν βγει,πότε θέλει να κάνουμε πρόκληση!γιατί αυτό είναι δική μου επιλογή,ο γιατρός θέλει να αφήσουμε το θέμα ελεύθερο!

Κατάλαβα!εύχομαι να γεννήσεις οταν θα γυρίσει τότε, για να μην γεννήσεις με άλλον!

Τα βρίσκω και στα στελνω!δεν ξέρεις ποσό σε νιώθω!!!εδω είμαι να σε ακούσω όποτε θέλεις και όσο μπορώ να βοηθήσω!

Σίγουρα είναι πολύ λυπηρό να συμβαίνει από τόσο δικό σου άνθρωπο!θα απαντας όμως για να κλείνουν το στόμα τους!μπας και καταλάβουν τι λένε!

Εδώ παιδί μου είχα ακούσει τον άντρα μου να λέει στο μπαμπά μου κάποια στιγμή πριν δύο μήνες "δε θα λέτε στην Κάτια τι ωραία είναι έξω και τι κόσμο έχει γιατί στενοχωριεται",γιατί όποτε γυρίζει από έξω ο άντρας μου και τον ρωτάω τι γίνεται στην αγορά μου λέει τίποτα ησυχία έχει!Άρα από ψυχολογία μηδέν όποιος δεν ξέρει.Αλλα ένα λέω μέσα μου,δε θα έρθει κι η σειρά μερικών,τότε θα τις δούμε...Και τότε εγώ θα ευχαριστιεμαι τα μεγάλα μου παιδιά!! Κακία εκ μέρους μου,το ξέρω,αλλά είναι τόσος ο θυμός μου....

Άρα όσο αντέξεις χωρίς φάρμακα!!Εγώ νομίζω θα αντέξει το σώμα,το θέμα είναι εσύ ψυχολογικά πώς θα είσαι! Υπάρχουν περιπτώσεις που έβγαλαν πεσσο και έφτασαν 41 εβδομάδες.Οποτε ποτέ δεν ξέρεις.Μια ασθενής του γιατρου μου που είχε  τράχηλο 0,5 γέννησε την περασμένη εβδομάδα στις 38.Μια άλλη επίσης με το ιδιο μήκος έχει φτάσει 37.Και σημειωνω ούτε πεσσο είχαν ούτε περίδεση.Αλλα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Βλέποντας και κάνοντας, ο,τι θέλει η μπουμπού σου!

Σ'ευχαριστω πολύ για όλα!

Καλό ξημέρωμα να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τι να πω που γύρισα από δουλειά και βρήκα τον άντρα μου να κοιμάται του καλού με ανοιχτό το στόμα και καθιστό με το κιν στο χερι και την μικρή να αλωνίζει στο σπίτι? Την είχε κοιμισει και μετά τον πήρε ο ύπνος. Εκείνη ξύπνησε μολισ άκουσε το αμάξι μου. Άνετα θα μπορούσε να βγει στο μπαλκόνι. Με άκουσε όλη η γειτονιά. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Κτλαταννοω την κούραση του αλλά εδώ είναι πολύ σοβαρό το θέμα. Το χει ξανακάνει 2 φορές όταν ακόμα η μικρή μπούσουλαγε αλλά πέρασαν και δύο χρόνια. Τότε δε μιλιομασταν για μέρες. Δε φανταζόμουν ότι θα το ξανακάνει. Είμαι πολύ πολύ ταραγμένη... 

Δηλαδή τι? Να παρατήσω τη δουλειά μου να μαι αποικω? Να μην τον εμπιστεύομαι? Συζητάω με τους γονείς μου μπας και βρούμε μια λύση. Μια κοπέλα να τα προσέχει ώσπου να ρθω. Και Μιλάμε για 1 με 2 ώρες υπόθεση... Δεν το κάνει επίτηδες ρε γαμωτο. Απλά δεν αντέχει!!!! Η δουλειά αυτή τον τσακίζει. Τα χω παίξει απόψε και σας γράφω να εκτονωθώ κάπως. 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katia2018 είπε:

Εδώ παιδί μου είχα ακούσει τον άντρα μου να λέει στο μπαμπά μου κάποια στιγμή πριν δύο μήνες "δε θα λέτε στην Κάτια τι ωραία είναι έξω και τι κόσμο έχει γιατί στενοχωριεται",γιατί όποτε γυρίζει από έξω ο άντρας μου και τον ρωτάω τι γίνεται στην αγορά μου λέει τίποτα ησυχία έχει!Άρα από ψυχολογία μηδέν όποιος δεν ξέρει.Αλλα ένα λέω μέσα μου,δε θα έρθει κι η σειρά μερικών,τότε θα τις δούμε...Και τότε εγώ θα ευχαριστιεμαι τα μεγάλα μου παιδιά!! Κακία εκ μέρους μου,το ξέρω,αλλά είναι τόσος ο θυμός μου....

Άρα όσο αντέξεις χωρίς φάρμακα!!Εγώ νομίζω θα αντέξει το σώμα,το θέμα είναι εσύ ψυχολογικά πώς θα είσαι! Υπάρχουν περιπτώσεις που έβγαλαν πεσσο και έφτασαν 41 εβδομάδες.Οποτε ποτέ δεν ξέρεις.Μια ασθενής του γιατρου μου που είχε  τράχηλο 0,5 γέννησε την περασμένη εβδομάδα στις 38.Μια άλλη επίσης με το ιδιο μήκος έχει φτάσει 37.Και σημειωνω ούτε πεσσο είχαν ούτε περίδεση.Αλλα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Βλέποντας και κάνοντας, ο,τι θέλει η μπουμπού σου!

Σ'ευχαριστω πολύ για όλα!

Καλό ξημέρωμα να έχουμε!

Είναι λογικό να είσαι θυμωμένη!!!και εγω είμαι με κάποιους ανθρώπους...

Σχετικά είναι όλα!γιατί αν ηταν ξάπλα λογικό να γεννήσει 38η!εγω δεν είμαι τόσο ξάπλα πλέον και επειδή θελω να γέννησω, να μπω στον 9ο βέβαια,θα παω και για περπάτημα οταν μου πει και τα φάρμακα κόβω σιγά σιγά που μου λέει!θα κόψω και την προγεστερόνη κολπικά την δευτέρα!καλά δεν το συζητώ για να φτάσω στις 40-41!

Ψυχολογικά δεν άντεχω, αυτό το ξέρω αλλά πιστεύω και σωματικά δεν θα αντεξω!θα δούμε σύντομα!!!!

πρίν από 31 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Εγώ τι να πω που γύρισα από δουλειά και βρήκα τον άντρα μου να κοιμάται του καλού με ανοιχτό το στόμα και καθιστό με το κιν στο χερι και την μικρή να αλωνίζει στο σπίτι? Την είχε κοιμισει και μετά τον πήρε ο ύπνος. Εκείνη ξύπνησε μολισ άκουσε το αμάξι μου. Άνετα θα μπορούσε να βγει στο μπαλκόνι. Με άκουσε όλη η γειτονιά. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Κτλαταννοω την κούραση του αλλά εδώ είναι πολύ σοβαρό το θέμα. Το χει ξανακάνει 2 φορές όταν ακόμα η μικρή μπούσουλαγε αλλά πέρασαν και δύο χρόνια. Τότε δε μιλιομασταν για μέρες. Δε φανταζόμουν ότι θα το ξανακάνει. Είμαι πολύ πολύ ταραγμένη... 

Δηλαδή τι? Να παρατήσω τη δουλειά μου να μαι αποικω? Να μην τον εμπιστεύομαι? Συζητάω με τους γονείς μου μπας και βρούμε μια λύση. Μια κοπέλα να τα προσέχει ώσπου να ρθω. Και Μιλάμε για 1 με 2 ώρες υπόθεση... Δεν το κάνει επίτηδες ρε γαμωτο. Απλά δεν αντέχει!!!! Η δουλειά αυτή τον τσακίζει. Τα χω παίξει απόψε και σας γράφω να εκτονωθώ κάπως. 

Αν είναι πολύ κουραστικη η δουλειά του, κάποια στιγμή δεν αντέχει!εμένα ο άντρας μου σηκώνεται στις 1.30-2.00 την νύχτα και πάει για δουλειά!οπότε δεν θα μπορώ να εχω απαιτήσεις άσε που θέλω να ξεκουράζεται γιατί πιάνει τιμόνι!και τον βλέπω να μου κάνει και εμένα κανένα τέτοιο!

Η αλήθεια είναι οτι και εγω θα θυμωνα γιατί είναι επικίνδυνο αυτό που έγινε, θα μπορούσε να είχε συμβεί οτιδήποτε!μήπως να ερχόταν κάποιος έστω για δύο ώρες οταν είναι πολύ κουρασμένος;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται γενικά η μαμά μου αλλά όχι κάθε μέρα δεν είναι εύκολο και δεν μπορώ να ξέρω ποια μέρα είναι τόσο χάλια ώστε μπορεί να απικοιμηθει.. Τόσα γίνονται δεν μπορώ να ζω με αυτό το άγχος. Το θέμα είναι ότι του το λέω και με κοίτα. Απλά με κοίτα και εγώ πάλι πρέπει να βρω την λύση. Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ.. Από τότε που η μικρή πάει σχολείο έχει πάψει να ασχολείται τόσο λογω ωραρίου και κούρασης. Όλα τα περνάω μόνη μου και τα κάνω όλα μόνη μου. Το μόνο που ζητώ ειναι να είμαι ήσυχη για τα παιδιά μου όσο λείπω. Δεν είμαι παράλογη... 

Και κουβέντα να του κάνω θα μου πει ε εχεις δίκιο. Γέμισε τύψεις όπως τότε και πήγε να κοιμηθεί. Τι να το κάνω?? Άμα γίνει το κακό αυτό θα με σώσει? Όσο φρόνιμη και ευστροφη να είναι η μικρή που όλα τα κατάλαβε δεν παύει να είναι παιδί!! Ειλικρινά έχω πελαγώσει. Ούτε να μαλώσω πάλι θέλω ούτε τίποτα. Να μην γινόταν αυτό θέλω... 

 

Μόλις γεννήσω και για κάνα εξάμηνο θα ειναι η μητέρα μου καθημερινά εδώ και ίσως κοιμάται κάποια βραδιά που θα την έχω πολλή ανάγκη. Να ναι καλά η μανουλα μου.. Εκκλησία πρέπει να της φτιάξω... 

Μετά πρέπει να βρω λύση. Μια κοπέλα για 1-2 ώρεςκαι 3 φορές τη βδομάδα. Λές να βρω για τόσο λίγο? Ποια κοπέλα κάθεται τόσο λίγο? Μακάρι... Δεν έχω άλλη λύση και να διαφωνήσει ο άντρας μου θα επιμείνω. Δεν το ξαναρισκαρω... Έχω άδικο? 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Έρχεται γενικά η μαμά μου αλλά όχι κάθε μέρα δεν είναι εύκολο και δεν μπορώ να ξέρω ποια μέρα είναι τόσο χάλια ώστε μπορεί να απικοιμηθει.. Τόσα γίνονται δεν μπορώ να ζω με αυτό το άγχος. Το θέμα είναι ότι του το λέω και με κοίτα. Απλά με κοίτα και εγώ πάλι πρέπει να βρω την λύση. Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ.. Από τότε που η μικρή πάει σχολείο έχει πάψει να ασχολείται τόσο λογω ωραρίου και κούρασης. Όλα τα περνάω μόνη μου και τα κάνω όλα μόνη μου. Το μόνο που ζητώ ειναι να είμαι ήσυχη για τα παιδιά μου όσο λείπω. Δεν είμαι παράλογη... 

Και κουβέντα να του κάνω θα μου πει ε εχεις δίκιο. Γέμισε τύψεις όπως τότε και πήγε να κοιμηθεί. Τι να το κάνω?? Άμα γίνει το κακό αυτό θα με σώσει? Όσο φρόνιμη και ευστροφη να είναι η μικρή που όλα τα κατάλαβε δεν παύει να είναι παιδί!! Ειλικρινά έχω πελαγώσει. Ούτε να μαλώσω πάλι θέλω ούτε τίποτα. Να μην γινόταν αυτό θέλω... 

 

Μόλις γεννήσω και για κάνα εξάμηνο θα ειναι η μητέρα μου καθημερινά εδώ και ίσως κοιμάται κάποια βραδιά που θα την έχω πολλή ανάγκη. Να ναι καλά η μανουλα μου.. Εκκλησία πρέπει να της φτιάξω... 

Μετά πρέπει να βρω λύση. Μια κοπέλα για 1-2 ώρεςκαι 3 φορές τη βδομάδα. Λές να βρω για τόσο λίγο? Ποια κοπέλα κάθεται τόσο λίγο? Μακάρι... Δεν έχω άλλη λύση και να διαφωνήσει ο άντρας μου θα επιμείνω. Δεν το ξαναρισκαρω... Έχω άδικο? 

ποσο ειναι η μικρη? εχεις δικιο αλλα αν την ειχε κοιμησει ειναι κ ανθρωπινο να τον παρει ο υπνος. το βραδυ δηλαδη αν σηκωθει κ κοιμαστε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι 3.. Είναι περίεργη η διαρρύθμιση του σπιτιού μας. Εχουμε σκαλιά, η εξώπορτα ξεκλείδωτη θα μπορούσε να βγει, ήταν όλα ανοιχτά... Παράθυρα μπατζουρια..  και η μικρή αλώνιζε μόνη της..  Το βράδυ είμαστε μαντρωμενοι, κλειδώνουμε δεν είναι το ίδιο. Και το βράδυ εγώ θα την καταλάβω παρόλο που δε σηκώνεται ποτέ... Αλλά και να σηκωθεί δεν είναι το ίδιο όπως το σημερινό. Εσύ λες ήταν κουρασμένος. Κι αν έβγαινε στο μπαλκόνι κι ανέβαινε σε καμία καρέκλα που συνηθίζει να το κάνει #για πλακα#(και εμένα μου κόβεται η ανάσα και τη μαλωνω)? Κι αν άνοιγε την πόρτα και έφευγε στις σκάλες? Κι αν άνοιγε ντουλάπια κι έβρισκε κάτι απαγορευτικό (παρόλο που τα έχω μαζέψει) ξέρει να χρησιμοποιεί καρέκλα και να ανέβαινει.δεν είναι ζωηρή αλλά αν έσπαγε ο διάολος το πόδι του? Δεν πρέπει να σκέφτομαι το χειρότερο? Εγώ δεν κοιμάμαι ποτέ έτσι χύμα 3 χρόνια. Αυτός πως το κάνει? Θα μου πεις άντρας κούραση ναι το κατανοώ αλλά φοβήθηκα τόσο που δεν ξέρω ούτε τι να του πω ούτε τι να κάνω. Απλώς πάυω να τον εμπιστεύομαι μετά από αυτό...3η φορά!!! Σα να σβήνει όταν πάει βράδυ δεν αντέχει..  Θα μου υποσχεθεί το ξέρω αλλά πάλι να κάνω πίσω? Φοβάμαι τώρα και με δύο παιδιά περισσότερο.. 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Είναι 3.. Είναι περίεργη η διαρρύθμιση του σπιτιού μας. Εχουμε σκαλιά, η εξώπορτα ξεκλείδωτη θα μπορούσε να βγει, ήταν όλα ανοιχτά... Παράθυρα μπατζουρια..  και η μικρή αλώνιζε μόνη της..  Το βράδυ είμαστε μαντρωμενοι, κλειδώνουμε δεν είναι το ίδιο. Και το βράδυ εγώ θα την καταλάβω παρόλο που δε σηκώνεται ποτέ... Αλλά και να σηκωθεί δεν είναι το ίδιο όπως το σημερινό. Εσύ λες ήταν κουρασμένος. Κι αν έβγαινε στο μπαλκόνι κι ανέβαινε σε καμία καρέκλα που συνηθίζει να το κάνει #για πλακα#(και εμένα μου κόβεται η ανάσα και τη μαλωνω)? Κι αν άνοιγε την πόρτα και έφευγε στις σκάλες? Κι αν άνοιγε ντουλάπια κι έβρισκε κάτι απαγορευτικό (παρόλο που τα έχω μαζέψει) ξέρει να χρησιμοποιεί καρέκλα και να ανέβαινει.δεν είναι ζωηρή αλλά αν έσπαγε ο διάολος το πόδι του? Δεν πρέπει να σκέφτομαι το χειρότερο? Εγώ δεν κοιμάμαι ποτέ έτσι χύμα 3 χρόνια. Αυτός πως το κάνει? Θα μου πεις άντρας κούραση ναι το κατανοώ αλλά φοβήθηκα τόσο που δεν ξέρω ούτε τι να του πω ούτε τι να κάνω. Απλώς πάυω να τον εμπιστεύομαι μετά από αυτό...3η φορά!!! 

εχεις δικιο δεν το συζητω. μαλλον πρεπει να κανετε μια συζητηση ωστε οταν πραγματικα δεν μπορει να κρατησει την μικρη να το λεει η να περνει τα μετρα του. πχ σημερα ειμαι πολυ κουρασμενος θα την παω στην γιαγια. η να παμε σε μια παιδικη χαρα βρε παιδι μου για να μην με παρει ο υπνος.  τωρα κοπελα μπορεις να βρεις κ για λιγες ωρες εννοειτε αλλα το θεμα ειναι να επανακτησεις κ την εμπιστοσυνη σου στο μπαμπα γιατι ειναι κ ασχημο να εμπιστευεσε ενα ξενο καλητερα απτον πατερα του.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο ξαναπές το... Αυτό ειναξ που με στεναχωρεί περισσότερο από όλα.. Έχω σκοπό να την κάνω αυτή την κουβέντα. Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι αλλά τουλάχιστον να το αποδεχτεί και να βρει εκείνος την λύση κι όχι εγώ με το ζόρι... Γιατί είναι κρίμα να χαλιομαστε ενώ ουσιαστικά προβλήματα δεν έχουμε.  Κι όμως αυτά τα μικρά φέρνουν ρήξεις. Ελπίζω να καταλάβει να αποδεχτεί και να βρει την λύση για να ισορροπήσει η κατάσταση. Του πετάω το μπαλάκι δηλαδή δε γίνεται διαφορετικά. Ούτε να τσιριζω Σα βλαμμένη γυναικούλα μπορώ ούτε να σπαζοκεφαλιάζω για αδυναμίες που δεν είναι δικές μου... 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nefeli2014 said:

Εγώ τι να πω που γύρισα από δουλειά και βρήκα τον άντρα μου να κοιμάται του καλού με ανοιχτό το στόμα και καθιστό με το κιν στο χερι και την μικρή να αλωνίζει στο σπίτι? Την είχε κοιμισει και μετά τον πήρε ο ύπνος. Εκείνη ξύπνησε μολισ άκουσε το αμάξι μου. Άνετα θα μπορούσε να βγει στο μπαλκόνι. Με άκουσε όλη η γειτονιά. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Κτλαταννοω την κούραση του αλλά εδώ είναι πολύ σοβαρό το θέμα. Το χει ξανακάνει 2 φορές όταν ακόμα η μικρή μπούσουλαγε αλλά πέρασαν και δύο χρόνια. Τότε δε μιλιομασταν για μέρες. Δε φανταζόμουν ότι θα το ξανακάνει. Είμαι πολύ πολύ ταραγμένη... 

Δηλαδή τι? Να παρατήσω τη δουλειά μου να μαι αποικω? Να μην τον εμπιστεύομαι? Συζητάω με τους γονείς μου μπας και βρούμε μια λύση. Μια κοπέλα να τα προσέχει ώσπου να ρθω. Και Μιλάμε για 1 με 2 ώρες υπόθεση... Δεν το κάνει επίτηδες ρε γαμωτο. Απλά δεν αντέχει!!!! Η δουλειά αυτή τον τσακίζει. Τα χω παίξει απόψε και σας γράφω να εκτονωθώ κάπως. 

Καλά βγάζεις τα οικογενειακά σου στην φόρα έτσι στεγνά ;;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, guzel είπε:

Καλά βγάζεις τα οικογενειακά σου στην φόρα έτσι στεγνά ;;;

Ναι, βρε guzel, γιατί όχι δηλαδή; Εμείς τόσο καιρό ως ομάδα έχουμε βγάλει τα εσώψυχά μας, ιατρικούς φακέλους, προβλήματα με σπίτια, συγγενείς, δουλειές, τα ψυχολογικά μας όλα. Το παράπονό της ήθελε να πει σε μια παρέα που θα την καταλάβει και θα την ηρεμήσει ίσως. Εσένα τι σε πείραξε ακριβώς;;;

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...