Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλύτερα είμαι, ευτυχώς!πήγα και για καφεδακι!!!και εγω δεύτερα θα παω πάλι στον doctor!

Εγω αυτά τα τσιμπήματα μέσα στον κόλπο τα εχω καιρό!αφού σπρώχνει η γοργόνα!!!είναι φυσιολογικά αυτά, ειδικά τώρα!ειδικά τώρα που είμαστε τόσο κοντά!εμένα πλέον αν το κάνει στον ύπνο μου, πετάγομαι πάνω!

 Μια χαρά στην θέση τους θα είναι μέχρι την δευτέρα!

Σίγουρα θα είσαι μανούλα Αυγούστου και εσύ!!!κάποιες από εμάς γεννάνε τέλος Ιουλίου!!!και εκεί τριγύρω με βλέπω και εμένα!

Είναι πολύ κοντός, πιστεύω οταν τον βγάλεις σε λίγες μέρες θα γεννήσεις! Και για εμένα το ίδιο πιστεύω!, 

Στείλω μου το όνομα σου στό Facebook να σε προσθέσω!

Κοριτδαρες τι κανετε? Ολα καλα? Βλεπω ολες φτανουμε στο τελος!!! Αντε με εναν πονο να τα κραταμε αγκαλια.ο χικος μου πηγε ηδη 2300 και ειμσι στην 33η εβδομαδα!!!! Αν θελετε προσθεστε κ μενα ειναι πιο ευκολο να μολαμρ μεσω φβ.εγω ειμαι  Lia Mamou sto fb!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλύτερα είμαι, ευτυχώς!πήγα και για καφεδακι!!!και εγω δεύτερα θα παω πάλι στον doctor!

Εγω αυτά τα τσιμπήματα μέσα στον κόλπο τα εχω καιρό!αφού σπρώχνει η γοργόνα!!!είναι φυσιολογικά αυτά, ειδικά τώρα!ειδικά τώρα που είμαστε τόσο κοντά!εμένα πλέον αν το κάνει στον ύπνο μου, πετάγομαι πάνω!

 Μια χαρά στην θέση τους θα είναι μέχρι την δευτέρα!

Σίγουρα θα είσαι μανούλα Αυγούστου και εσύ!!!κάποιες από εμάς γεννάνε τέλος Ιουλίου!!!και εκεί τριγύρω με βλέπω και εμένα!

Είναι πολύ κοντός, πιστεύω οταν τον βγάλεις σε λίγες μέρες θα γεννήσεις! Και για εμένα το ίδιο πιστεύω!, 

Στείλω μου το όνομα σου στό Facebook να σε προσθέσω!

Σου έστειλα μνμ αλλά μάλλον δεν το είδες . Το όνομα μου στο φβ' είναι Vassilia Lila Drakakh

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2018 at 12:37 ΠΜ, Nefeli2014 είπε:

Έρχεται γενικά η μαμά μου αλλά όχι κάθε μέρα δεν είναι εύκολο και δεν μπορώ να ξέρω ποια μέρα είναι τόσο χάλια ώστε μπορεί να απικοιμηθει.. Τόσα γίνονται δεν μπορώ να ζω με αυτό το άγχος. Το θέμα είναι ότι του το λέω και με κοίτα. Απλά με κοίτα και εγώ πάλι πρέπει να βρω την λύση. Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ.. Από τότε που η μικρή πάει σχολείο έχει πάψει να ασχολείται τόσο λογω ωραρίου και κούρασης. Όλα τα περνάω μόνη μου και τα κάνω όλα μόνη μου. Το μόνο που ζητώ ειναι να είμαι ήσυχη για τα παιδιά μου όσο λείπω. Δεν είμαι παράλογη... 

Και κουβέντα να του κάνω θα μου πει ε εχεις δίκιο. Γέμισε τύψεις όπως τότε και πήγε να κοιμηθεί. Τι να το κάνω?? Άμα γίνει το κακό αυτό θα με σώσει? Όσο φρόνιμη και ευστροφη να είναι η μικρή που όλα τα κατάλαβε δεν παύει να είναι παιδί!! Ειλικρινά έχω πελαγώσει. Ούτε να μαλώσω πάλι θέλω ούτε τίποτα. Να μην γινόταν αυτό θέλω... 

 

Μόλις γεννήσω και για κάνα εξάμηνο θα ειναι η μητέρα μου καθημερινά εδώ και ίσως κοιμάται κάποια βραδιά που θα την έχω πολλή ανάγκη. Να ναι καλά η μανουλα μου.. Εκκλησία πρέπει να της φτιάξω... 

Μετά πρέπει να βρω λύση. Μια κοπέλα για 1-2 ώρεςκαι 3 φορές τη βδομάδα. Λές να βρω για τόσο λίγο? Ποια κοπέλα κάθεται τόσο λίγο? Μακάρι... Δεν έχω άλλη λύση και να διαφωνήσει ο άντρας μου θα επιμείνω. Δεν το ξαναρισκαρω... Έχω άδικο? 

Το καταλαβαίνω!δεν θέλει πολύ να γίνει το κακό!μπορείς να βρεις μια κοπέλα που θα το κάνει σαν συμπληρωματική δουλειά και δεν θα έχει πρόβλημα!και εγω σκέφτομαι οταν γυρίσω στην δουλειά στους 6 μήνες θα χρειαστω κοπέλα για κανα 6 μηνο μέχρι να πάει στον  σταθμό για 3-4 μέρες για κάνα 2ωρο,ανάλογα με το ωράριο μου γιατί ο άντρας μου θα πρέπει να κοιμάται το μεσημέρι επειδή δουλεύει στις 2.00 την νύχτα!πολύ σημαντικό που θα έχεις την μαμά το πρώτο εξάμηνο, η δική μου δουλεύει και τόσους μήνες στην εγκυμοσύνη την εχω ξεπατωσει την καημένη που ήμουν σε ακινησία και γενικά χρειάζομαι βοήθεια λόγω προβλημάτων!

On 12/7/2018 at 4:22 ΠΜ, guzel είπε:

Καλά βγάζεις τα οικογενειακά σου στην φόρα έτσι στεγνά ;;;

Εδώ μέσα τόσους μήνες η μια στηρίζει την άλλη!ξέρεις είμαστε και αρκετές που αντιμετωπίζουμε προβλήματα στην εγκυμοσύνη και γενικότερα και το μοιραζομαστε μεταξύ μας!άτοπο το σχόλιο σου!η κοπέλα μοιράστηκε μαζί μας κάτι που την προβλημάτισε όπως κάνουμε όλες καθημερινά!με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να γράφουμε τίποτα εδώ μέσα!φανταζομαι για να είσαι εδώ είσαι ή μανούλα ή θα γίνεις οπότε θα έχεις μοιραστεί και εσυ κάποια προσωπικά σου θέματα!γιατί και η εγκυμοσύνη προσωπικό είναι!

4 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Όχι, το δικό μου για τη μεταφορά τους έχει ένα κουτί από φελιζολ και μέσα έχει κ μία παγοκυστη λόγω καλοκαιριού, η παράδοσή τους πρέπει να γίνει μέχρι τις 4 Δευτέρα-Σάββατο μέσα σε 24 ώρες από τη συλλογή τους. Το θέμα είναι αν γεννήσω Σάββατο απόγεμα τι γίνεται! Σε αυτή την περίπτωση λέει Δευτέρα νωρίς το πρωί.. Κ το σκέφτηκα κ εγώ για ακαταλληλότητα αφού θα ξεπεραστεί το 24ωρο, αλλά για να το προτείνουν..

Χαχα λες από αυτά τα σπρωξιματα όταν έρθει η ώρα, να γεννήσουμε πιο εύκολα;:grin: Ελπίζω εκεί να βοηθήσουν τα μωρά μας και τώρα να προπονούνται απλά!!

Μακάρι!!!!εγω λεω μετά απο όλα αυτά που εχω τραβήξει τουλάχιστον να βοηθήσει η Παναγία να εχω μια όμορφη γέννα!μακάρι τα παιδακια μας να προπονούνται για μια γρήγορη και καλή έξοδο!!!

  • Μου αρέσει 4

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2018 at 8:31 ΜΜ, Heidelberg είπε:

Είναι σταθερή με τις θεραπείες της, μη αναστρέψιμη κατάσταση (ένα σπάνιο λέμφωμα) αλλά σταθερή προς το παρόν τουλάχιστον. Αυτός όμως είναι και ο λόγος που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορέσει να έρθει για την γέννα (η επόμενη θεραπεία της πέφτει την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου, πολύ κοντά δηλαδή στην ΠΗΤ).

Ο δε μπαμπάς μου έχει το κλασσικό στον πνεύμονα, οπότε τα'χεις περάσει και καταλαβαίνεις...:(:(

Πω πω ρε @Heidelberg τι λαχείο είναι αυτό;! Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου αν όχι ίαση τη μεγαλύτερη παράταση 

9 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλύτερα είμαι, ευτυχώς!πήγα και για καφεδακι!!!και εγω δεύτερα θα παω πάλι στον doctor!

Εγω αυτά τα τσιμπήματα μέσα στον κόλπο τα εχω καιρό!αφού σπρώχνει η γοργόνα!!!είναι φυσιολογικά αυτά, ειδικά τώρα!ειδικά τώρα που είμαστε τόσο κοντά!εμένα πλέον αν το κάνει στον ύπνο μου, πετάγομαι πάνω!

 Μια χαρά στην θέση τους θα είναι μέχρι την δευτέρα!

Σίγουρα θα είσαι μανούλα Αυγούστου και εσύ!!!κάποιες από εμάς γεννάνε τέλος Ιουλίου!!!και εκεί τριγύρω με βλέπω και εμένα!

Είναι πολύ κοντός, πιστεύω οταν τον βγάλεις σε λίγες μέρες θα γεννήσεις! Και για εμένα το ίδιο πιστεύω!, 

Στείλω μου το όνομα σου στό Facebook να σε προσθέσω!

Κ γω κορίτσια @Agusta τη Δευτέρα έχω γιατρό θα με βάλει καρδιοτοκογραφο κ καλλιεργεια

  • Μου αρέσει 4

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Όσον αφορά το Σαράντισμα ούτε εγω θα το κρατήσω, εφόσον βέβαια ειναι καλα η μπουμπου κι εγω θα τη βγάζω βόλτα, βοηθάει και ο μήνας που θα γεννήσουμε

Κατα τα αλλα νιώθω πολυ τυχερή που πρόλαβα και έκανα λίγα μπανακια, ελπίζω χωρίς επιπτώσεις, Δευτέρα έχω το γιατρό και θα κάνουμε και καλλιέργεια νομίζω οποτε μακάρι να βγει καλα και να παμε για φτ

Κοριτσια εσείς βλέπετε όνειρα; έχει δυο μέρες που όλο βλέπω οτι γεννάω κάθε φορα και σε διαφορετικές συνθήκες. Μέσα σε δυο νύχτες έκανα τρεις γέννες :shock: νομίζω υποσυνείδητα το άγχος βαράει κόκκινο όσο πλησιάζουν οι μέρες 

Και κάτι ακόμα... από πρήξιμο στα άκρα πως πάτε; έμενα έχουν γίνει τούμπανο τα πόδια! Να φανταστείτε έχει χαθεί ο αστράγαλος πλέον και τα δάχτυλα των χεριών μουδιάζουν και έχω "τσιμπήματα". Ν ανησυχήσω ή ειναι νορμαλ;;; Θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια από κοντά αλλα θέλω να μάθω αν έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/7/2018 at 12:44 ΜΜ, Agusta είπε:

Κορίτσια πλησιάζουμε όλες, τον φάγαμε τον γάιδαρο!! Η @iwanna24 σαραντιζει κιόλας! Αλήθεια, το κρατήσατε και δεν βγαίνατε ή πήγατε καμία βόλτα;; @Mariloux @rapounzel_rapounzel πολύ καλά τα κιλά σας! Πότε έχετε επόμενο ραντεβού;; @samiam η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω, εάν. Σου έδωσε ο γιατρός το οκ να βγαίνεις, αυτό να κάνεις! Αυτή την περίοδο είμαστε όλες πιο ευάλωτες ξαι Καλά θα κάνουμε να κοιτάξουμε κ τον εαυτό μας λίγο! Χθες που παρακολούθησα μάθημα θηλασμού στην κλινική που θα γεννήσω, η μαία μας είπε ότι τα μωρά μας θέλουν ευτυχισμένες και χαρούμενες μαμάδες για να είναι κ αυτά καλά!

Χαχαχα χθες πήγα Απολλωνια Πολιτεία  για σεντόνια κλπ αλλά δεν την πάλεψα κ εγώ! Πολύ βαβούρα και φυσικά ούτε καν να παραχωρήσουν θέση στο ταμείο! Το μεσημέρι είχα κ μάθημα στην κλινική, ε το απόγευμα πήγα για ένα καφεδάκι στη γειτονιά! Αλλά σας σκέφτομαι όλες να ξέρετε! Τώρα θα μπω στο fb να δω κ εκεί τα νέα!! Στην παιδική χαρά αν πας κ εσύ σε κανένα παγκάκι να καθίσεις και να χαζεύεις την κόρη;; Κάποια επιλογή θα υπάρχει! Τον τράχηλο δεν σε νοιάζει να τον δεις, όλα πάνε καλά κ το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τα νινια μας! Έτσι να σκέφτεσαι κ να σκεφτόμαστε όλες!

@Agustaκαταρχήν καλωσήρθες Θες/νίκη!!! Ήμουν κι εγω στο μάθημα της κλινικής, ήμουν αυτή που άργησε και καθόταν πίσω αριστερά. Κρίμα δεν συνεννοηθήκαμε από πριν να γνωριστούμε κι από κοντά... 

Δες και στα kiddo αν σ ενδιαφέρει, έχει καλές τιμές, εγω πήρα μεταξύ άλλων κάποιες πάνες αγκαλιάς πολυ αερινες οτι πρεπει για τις ζεστές μέρες του Αυγούστου 

Οσο για την ουρά στα ταμεία προταξτε τις κοιλιές κορίτσια και περάστε!  μην μασάτε κι οποίος τολμήσει ας πει κάτι! Δεν θελει ντροπές, τόσα τραβάμε ας ευνοηθούμε και σε κάτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

Και κάτι ακόμα... από πρήξιμο στα άκρα πως πάτε; έμενα έχουν γίνει τούμπανο τα πόδια! Να φανταστείτε έχει χαθεί ο αστράγαλος πλέον και τα δάχτυλα των χεριών μουδιάζουν και έχω "τσιμπήματα". Ν ανησυχήσω ή ειναι νορμαλ;;; Θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια από κοντά αλλα θέλω να μάθω αν έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα 

Kαλημέρα, κορίτσια μου!

@Summer G., τα έχω κι εγώ αυτά τα συμπτώματα. Απ'τον αστράγαλο και κάτω πρήζονται τα πόδια μου, σε σημείο να μην μπορώ να βάλω σανδάλι με λουράκι, και δεν έχω καταλάβει ποτέ γίνονται χειρότερα. Άλλες φορές πχ πρήζονται μετά το περπάτημα, ενώ άλλες φορές πρήζονται όταν κάθομαι για πολλή ώρα. Δεν ξέρω μήπως είναι και κατακράτηση υγρών, αν και δεν πρήζονται πάνω απ'τον αστράγαλο.

Και τα χέρια μου αυτό που λες: μούδιασμα και τσιμπήματα. Δεν μπορώ να σφίξω κάτι, να ανοίξω μπουκάλι ή να κλείσω τα δάχτυλά μου σε γροθιά, ειδικά το αριστερό χέρι.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

Γεια σας κορίτσια! Όσον αφορά το Σαράντισμα ούτε εγω θα το κρατήσω, εφόσον βέβαια ειναι καλα η μπουμπου κι εγω θα τη βγάζω βόλτα, βοηθάει και ο μήνας που θα γεννήσουμε

Κατα τα αλλα νιώθω πολυ τυχερή που πρόλαβα και έκανα λίγα μπανακια, ελπίζω χωρίς επιπτώσεις, Δευτέρα έχω το γιατρό και θα κάνουμε και καλλιέργεια νομίζω οποτε μακάρι να βγει καλα και να παμε για φτ

Κοριτσια εσείς βλέπετε όνειρα; έχει δυο μέρες που όλο βλέπω οτι γεννάω κάθε φορα και σε διαφορετικές συνθήκες. Μέσα σε δυο νύχτες έκανα τρεις γέννες :shock: νομίζω υποσυνείδητα το άγχος βαράει κόκκινο όσο πλησιάζουν οι μέρες 

Και κάτι ακόμα... από πρήξιμο στα άκρα πως πάτε; έμενα έχουν γίνει τούμπανο τα πόδια! Να φανταστείτε έχει χαθεί ο αστράγαλος πλέον και τα δάχτυλα των χεριών μουδιάζουν και έχω "τσιμπήματα". Ν ανησυχήσω ή ειναι νορμαλ;;; Θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια από κοντά αλλα θέλω να μάθω αν έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα 

Νομιζω οτι βοηθάει πολύ η εποχή που θα γεννησουμε για να βγούμε γρήγορα έξω, σε ανοιχτούς χώρους βέβαια!εμείς Σεπτέμβρη να είμαστε καλά θα κάνουμε και το πρώτο μας ταξιδακι!θα πάμε στο χωριό και αν μπορεσουμε και 2-3 μέρες διακοπές στην θάλασσα λέμε!

Και κατι να δείξει η καλλιέργεια μην ανησυχεις, θα κάνεις θεραπεία και μια χαρά θα γεννήσεις!και εγω δεύτερα θα κανω καλλιέργεια!για αυτό την κάνουμε για να γίνει η θεραπεία και να μην υπάρχει θέμα με το μωρό που θα βγει απο εκεί και χρειαστεί αγωγή μόλις γεννηθεί!

Και εγω βλέπω όνειρα αλλά όχι συχνά!εχω δεί ότι γεννησα, οτι εχω πάει στο μαιευτήριο και τελικά δεν γενναγα!βλέπω διάφορα!είναι φυσιολογικό γιατί πλησιάζουμε!

Εγω δεν μπορώ να πω ότι εχω πριξιμο!λίγο τα δάχτυλα των χεριών αλλά θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό γιατί εχω πάρει 10 κιλά!τα πόδια μου τα κοιτάει τώρα κάθε φορά που πηγαίνω να δει αν εχω πριξημο!κάνουμε και κατακράτηση τώρα και η ζέστη βοηθάει στο πριξημο αλλά μιλά και με τον γιατρό την δεύτερα!πίεση μετράς;

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!

@Summer G. Καλώς σας βρήκα!! Είχα το νου μου ν' ακούσω το όνομά σου, αλλά λέω δεν θα ήρθες! Εγώ καθόμουν πρώτο θρανίο τέρμα αριστερά! 

Ναι kiddo έχω στο νου μου να πάω από εβδομάδα οπότε θα δω κ τις πάνες που λες! Πρησμένα πέλματα, γάμπες και δάχτυλα στα χέρια έχω εγώ! Μούρλια είμαστε! Όνειρα βλέπω τα 2 τελευταία βράδια, προχθές είδα ότι μου είπε ο γιατρός να πάμε με πρόκληση νωρίτερα γιατί θα πάει διακοπές! Χθες είδα ότι κοιτούσα την κοιλιά μου και φαινόντουσαν τα πατουσάκια κ τα χεράκια του μπέμπη:x, αλλά έβλεπα ότι άλλαξε σε ισχιακή θέση κ εκεί που χάρηκα που τον είδα, στεναχωρήθηκα που άλλαξε θέση!

Δευτέρα έχουμε πολλές ραντεβού! Εμένα δεν μου είπε για καλλιέργεια αλλά θα του πω εγώ στο ραντεβού! Καλό ΣΚ κορίτσια μου!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

Γεια σας κορίτσια! Όσον αφορά το Σαράντισμα ούτε εγω θα το κρατήσω, εφόσον βέβαια ειναι καλα η μπουμπου κι εγω θα τη βγάζω βόλτα, βοηθάει και ο μήνας που θα γεννήσουμε

Κατα τα αλλα νιώθω πολυ τυχερή που πρόλαβα και έκανα λίγα μπανακια, ελπίζω χωρίς επιπτώσεις, Δευτέρα έχω το γιατρό και θα κάνουμε και καλλιέργεια νομίζω οποτε μακάρι να βγει καλα και να παμε για φτ

Κοριτσια εσείς βλέπετε όνειρα; έχει δυο μέρες που όλο βλέπω οτι γεννάω κάθε φορα και σε διαφορετικές συνθήκες. Μέσα σε δυο νύχτες έκανα τρεις γέννες :shock: νομίζω υποσυνείδητα το άγχος βαράει κόκκινο όσο πλησιάζουν οι μέρες 

Και κάτι ακόμα... από πρήξιμο στα άκρα πως πάτε; έμενα έχουν γίνει τούμπανο τα πόδια! Να φανταστείτε έχει χαθεί ο αστράγαλος πλέον και τα δάχτυλα των χεριών μουδιάζουν και έχω "τσιμπήματα". Ν ανησυχήσω ή ειναι νορμαλ;;; Θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια από κοντά αλλα θέλω να μάθω αν έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα 

Όλα καλά θα πάνε! Είναι απολύτως φυσιολογικό να βλέπεις τέτοια όνειρα,αφού αυτό σκέφτεσαι όλη μέρα!

Ακόμη κι αν η καλλιέργεια δείξει κάτι, πάλι μπορεις να γεννήσεις με φ.τ.,αφού μόνο ο στρεπτόκοκκος είναι κάτι επικίνδυνο,που όμως αντιμετωπίζεται με ενδοφλέβια αντιβίωση την ώρα του τοκετού.Οποτε μείνε ήσυχη για αυτό!

Τα πόδια μη σε ανησυχούν,είχα ρωτήσει κι εγώ τον δικό μου, γιατί έχω άγχος μην πρηστουν,και μου είχε πει ότι δεν αποτελεί πρόβλημα.Εγω φοβόμουν μήπως ειναι σύμπτωμα για προεκλαμψία και ήθελα να έχω το νου μου.Εχω συνέχεια τα πόδια ψηλά βέβαια (και λόγω τραχήλου). Ρώτησε τον και μην ανησυχείς!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ όλες Δευτέρα έχουμε ραντεβού με τα μωρά μας? Αυτό σημαίνει ότι μπήκαμε τελική ευθεία κ πάμε κάθε εβδομάδα πια! Πρήξιμο κ εγώ λίγο στα δάχτυλα των χεριών από τον 6ο περίπου (θέλω την βέρα μου πίσω!) κ στα πόδια στους αστραγάλους λίγο.

Όνειρα έχω κ εγώ τις τελευταίες μέρες αλλά βλέπω κάτι άκυρα επιστημονικής φαντασίας σουρεαλ! Χαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Παράθεση

 

Κι εγώ έχω πρηστεί πολύ.μςχρι και στα γόνατα, ο γιατρός μου είπε είναι από τη ζέστη αλλά προληπτικά να μετράω και πίεση.

Κι εγώ βλέπω όνειρα με μωρά. Γέννα θηλασμός βόλτα κλπ.

 

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Νομιζω οτι βοηθάει πολύ η εποχή που θα γεννησουμε για να βγούμε γρήγορα έξω, σε ανοιχτούς χώρους βέβαια!εμείς Σεπτέμβρη να είμαστε καλά θα κάνουμε και το πρώτο μας ταξιδακι!θα πάμε στο χωριό και αν μπορεσουμε και 2-3 μέρες διακοπές στην θάλασσα λέμε!

Και κατι να δείξει η καλλιέργεια μην ανησυχεις, θα κάνεις θεραπεία και μια χαρά θα γεννήσεις!και εγω δεύτερα θα κανω καλλιέργεια!για αυτό την κάνουμε για να γίνει η θεραπεία και να μην υπάρχει θέμα με το μωρό που θα βγει απο εκεί και χρειαστεί αγωγή μόλις γεννηθεί!

Και εγω βλέπω όνειρα αλλά όχι συχνά!εχω δεί ότι γεννησα, οτι εχω πάει στο μαιευτήριο και τελικά δεν γενναγα!βλέπω διάφορα!είναι φυσιολογικό γιατί πλησιάζουμε!

Εγω δεν μπορώ να πω ότι εχω πριξιμο!λίγο τα δάχτυλα των χεριών αλλά θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό γιατί εχω πάρει 10 κιλά!τα πόδια μου τα κοιτάει τώρα κάθε φορά που πηγαίνω να δει αν εχω πριξημο!κάνουμε και κατακράτηση τώρα και η ζέστη βοηθάει στο πριξημο αλλά μιλά και με τον γιατρό την δεύτερα!πίεση μετράς;

Την πίεση μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορα και μου λέει μια χαρά, έχω χαμηλή γενικότερα. Απλά με άγχωσε η μικροβιολόγος που πήγα για εξετάσεις και μου λέει ειναι πολυ πρησμένα τα πόδια σου! Και μ έστειλε αρων αρων να της πάω τα ουρά, τα αποτελέσματα βέβαια τα είδα καλα...θα μου πει κι ο γιατρός βέβαια τη Δευτέρα

Τέλεια θα ειναι @rapounzel_rapounzel μου αν προλάβουμε και βολτίτσα στη θάλασσα μα τα μικρά μας! Ειδικά εσυ με τόσα που πέρασες!! Χάζευα τα μωράκια στην παραλία και έλεγα του χρόνου θα μαι κι εγω έτσι :) γυμνά πατουσακια, μπουτακια...χαμός!!!! :wub:  Έτσι μου ρχοταν να ορμηξω και να τα φιλαω...Χαχα μ έχει πιάσει το μητρικό κορίτσια, θα γίνω χαζομαμα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Summer G. είπε:

Την πίεση μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορα και μου λέει μια χαρά, έχω χαμηλή γενικότερα. Απλά με άγχωσε η μικροβιολόγος που πήγα για εξετάσεις και μου λέει ειναι πολυ πρησμένα τα πόδια σου! Και μ έστειλε αρων αρων να της πάω τα ουρά, τα αποτελέσματα βέβαια τα είδα καλα...θα μου πει κι ο γιατρός βέβαια τη Δευτέρα

Τέλεια θα ειναι @rapounzel_rapounzel μου αν προλάβουμε και βολτίτσα στη θάλασσα μα τα μικρά μας! Ειδικά εσυ με τόσα που πέρασες!! Χάζευα τα μωράκια στην παραλία και έλεγα του χρόνου θα μαι κι εγω έτσι :) γυμνά πατουσακια, μπουτακια...χαμός!!!! :wub:  Έτσι μου ρχοταν να ορμηξω και να τα φιλαω...Χαχα μ έχει πιάσει το μητρικό κορίτσια, θα γίνω χαζομαμα!

την πιεση να την μετρας στο σπιτι μια δυο φορες την ημερα καλα εκανε η μικροβιολογος κ θορυβηθηκε. δε φτανει μονο που στην μετραει ο γιατρος πιεση μπορει να ανεβασεις απο την μια στιγμη στην αλλη. να πηγαινεις σε φαρμακειο αν δεν εχεις πιεσομετρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Summer G. είπε:

Την πίεση μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορα και μου λέει μια χαρά, έχω χαμηλή γενικότερα. Απλά με άγχωσε η μικροβιολόγος που πήγα για εξετάσεις και μου λέει ειναι πολυ πρησμένα τα πόδια σου! Και μ έστειλε αρων αρων να της πάω τα ουρά, τα αποτελέσματα βέβαια τα είδα καλα...θα μου πει κι ο γιατρός βέβαια τη Δευτέρα

Τέλεια θα ειναι @rapounzel_rapounzel μου αν προλάβουμε και βολτίτσα στη θάλασσα μα τα μικρά μας! Ειδικά εσυ με τόσα που πέρασες!! Χάζευα τα μωράκια στην παραλία και έλεγα του χρόνου θα μαι κι εγω έτσι :) γυμνά πατουσακια, μπουτακια...χαμός!!!! :wub:  Έτσι μου ρχοταν να ορμηξω και να τα φιλαω...Χαχα μ έχει πιάσει το μητρικό κορίτσια, θα γίνω χαζομαμα!

Άστα! Κ εγώ τα ίδια! Χιχιχ

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...