Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

      Ναι ναι,γραμμή εξάτμισης πιστεύω πως είναι.Το πρωί έκανα άλλο τεστ και δεν είδε δείξει τέτοια γραμμή,αυτό το έκανα πριν λίγο. Έχω μπερδευτεί 🤷

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , katia2018 είπε:

Έλα Λινακι,το έχω καταλάβει ότι γεννάω σε λίγο,αλλά πάλι δε με βγάζει ο άντρας μου πουθενά,γιατί θέλουμε να περιμένουμε να γυρίσει ο γιατρός από τις διακοπές του (θα είμαι 39 εβδομάδων τότε).Πάντως θα με περιμενει μέχρι 41 ακριβώς είπε ο γιατρός.Μετα θα μπούμε με προκληση.Σπασε πλάκα να πάω τόσο...δεν εχω πάντως αλλες αντοχές...είναι τόσο μεγάλη η ταλαιπωρία και το άγχος τους μήνες που δεν ξέρω πώς αντέχω ακόμη!Θα άντεχα κι άλλο αν δεν πονούσα παντού!!

Αχ με έκανες και γέλασα πάντως φιλενάδα!!!

χα χα χα ο αντρας σου σε βασανιζει!!!! αμαν κ αυτος ο γιατρος βρηκε να παει διακοπες!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Έιδες που όλα πήγαν καλά;;;τώρα απλά περιμένουμε πότε θα θελήσει να βγει το baby!!!για αυτό σου λεω 15 μέρες!άντε να κάνει 20,να εξαντλήσει όλο το περιθώριο!κοιτά που δεν θα βγαίνει τώρα!δεν πιστεύω πλέον να φοβάσαι κάτι;;;τελειόμηνο από αύριο!!!

Εμένα την μια βδομάδα πήρε 350γρ και την επόμενη 185γρ!δεν παίρνουν όλες τις βδομαδες το ίδιο!αφου έφτασε 3.000 είναι τέλειο το βάρος!πάντα έχουμε απόκλιση αλλά δεν ξέρεις αν είναι πάνω ή κάτω!σίγουρα θα βγεί πάνω απο 3 κιλά!εμένα που είναι μινιον στην καλύτερη να βγει 3.000!

Δεύτερα εχω ραντεβού!και θα κάνουμε τα πάντα!υπέρυχο, nst, θα πάρει δείγμα για τις καλλιέργειες και θα δούμε αν θα βγάλει τον πεσσό!απο την μια θέλω να τον βγάλει από την άλλη λεω ας φτάσουμε 37η και τον βγάζει!

Ναι από αύριο ηρεμώ,είναι τελειομηνο πια!!!Είναι περίεργο αυτό με το βάρος τους. Κι εμένα έτσι πορευόταν,χαμηλα στην κατάταξη (την προηγούμενη ηταν στο 22/100 και τώρα πήγε 51/100).Δε μπορεί να συνεχίσει έτσι...θα βγει τεράστιο...αλλά πιστεύω θα ρίξει ρυθμούς τώρα. Εγώ αυτό ήθελα,να πιάσουμε τα 3 κιλά! Συνήθως η αποκλιση είναι προς τα κάτω μου είπε,οπότε δεν επαναπαυομαι.

Όποτε σου πει για τον πεσσο,κάνε όση υπομονή αντέχεις παιδί μου,είναι κέρδος για το παιδί. Ο δικός μου τον πεσσο και την περίδεση τα βγάζει στις 37.Θα κανείς ο,τι θεωρει ο γιατρός σου  καλύτερο και όλα θα είναι εντάξει.Απλως δεν ξέρω πόσο πια ακόμη πρέπει να κάνουμε υπομονή...το σώμα μας φωνάζει ότι δεν αντέχει,ελπίζω ο Θεος να δείξει το καλύτερο για όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Ναι από αύριο ηρεμώ,είναι τελειομηνο πια!!!Είναι περίεργο αυτό με το βάρος τους. Κι εμένα έτσι πορευόταν,χαμηλα στην κατάταξη (την προηγούμενη ηταν στο 22/100 και τώρα πήγε 51/100).Δε μπορεί να συνεχίσει έτσι...θα βγει τεράστιο...αλλά πιστεύω θα ρίξει ρυθμούς τώρα. Εγώ αυτό ήθελα,να πιάσουμε τα 3 κιλά! Συνήθως η αποκλιση είναι προς τα κάτω μου είπε,οπότε δεν επαναπαυομαι.

Όποτε σου πει για τον πεσσο,κάνε όση υπομονή αντέχεις παιδί μου,είναι κέρδος για το παιδί. Ο δικός μου τον πεσσο και την περίδεση τα βγάζει στις 37.Θα κανείς ο,τι θεωρει ο γιατρός σου  καλύτερο και όλα θα είναι εντάξει.Απλως δεν ξέρω πόσο πια ακόμη πρέπει να κάνουμε υπομονή...το σώμα μας φωνάζει ότι δεν αντέχει,ελπίζω ο Θεος να δείξει το καλύτερο για όλες μας!

Πολύ χάρηκα με τα νέα!!! Επιτέλους μπορείς να ξεφυσηξεις από ανακούφιση!!! Κ εμείς ήμασταν στην μικρή καμπύλη ανάπτυξης κ τα δυο τελευταία ραντεβού μου πήγε στην μεσαία! Άντε να δούμε πόσο θα βγούνε! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Ναι από αύριο ηρεμώ,είναι τελειομηνο πια!!!Είναι περίεργο αυτό με το βάρος τους. Κι εμένα έτσι πορευόταν,χαμηλα στην κατάταξη (την προηγούμενη ηταν στο 22/100 και τώρα πήγε 51/100).Δε μπορεί να συνεχίσει έτσι...θα βγει τεράστιο...αλλά πιστεύω θα ρίξει ρυθμούς τώρα. Εγώ αυτό ήθελα,να πιάσουμε τα 3 κιλά! Συνήθως η αποκλιση είναι προς τα κάτω μου είπε,οπότε δεν επαναπαυομαι.

Όποτε σου πει για τον πεσσο,κάνε όση υπομονή αντέχεις παιδί μου,είναι κέρδος για το παιδί. Ο δικός μου τον πεσσο και την περίδεση τα βγάζει στις 37.Θα κανείς ο,τι θεωρει ο γιατρός σου  καλύτερο και όλα θα είναι εντάξει.Απλως δεν ξέρω πόσο πια ακόμη πρέπει να κάνουμε υπομονή...το σώμα μας φωνάζει ότι δεν αντέχει,ελπίζω ο Θεος να δείξει το καλύτερο για όλες μας!

Μπραβο ολα καλα!!! Χαρας στο κουραγιο σου,εγω ηδη κουραστηκα κ ειμαι ακομα 35η. Κ ο δικος μου 37η βγαζει την περιδεση,προγραμματισμενα. Αυτο ελεγα χτες,αυτη η εγκυμοσυνη μου χει φανει αιωνας...το πρωτο τριμηνο ακινησια με αιμορραγιες κ ενεσεις. Μετα η περιδεση,αγχος. Ας βγουν καλα τα μωρακια κ χαλαλι,η χαρα θα μας ανταμειψει!

Κοριτσια χτες ειχα μεγαλη πιεση στο διαφραγμα...δυσπνοια,μονο στο πλαι βολευομουν λιγο. Κατι με πειραξε,σημερα δε νιωθω κατι περιεργο. Δευτερα κ γω γιατρο για nst!! Να δω τι θα μου πει μην εχουμε απροοπτα!

  • Μου αρέσει 3

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , samiam είπε:

Μπραβο ολα καλα!!! Χαρας στο κουραγιο σου,εγω ηδη κουραστηκα κ ειμαι ακομα 35η. Κ ο δικος μου 37η βγαζει την περιδεση,προγραμματισμενα. Αυτο ελεγα χτες,αυτη η εγκυμοσυνη μου χει φανει αιωνας...το πρωτο τριμηνο ακινησια με αιμορραγιες κ ενεσεις. Μετα η περιδεση,αγχος. Ας βγουν καλα τα μωρακια κ χαλαλι,η χαρα θα μας ανταμειψει!

Κοριτσια χτες ειχα μεγαλη πιεση στο διαφραγμα...δυσπνοια,μονο στο πλαι βολευομουν λιγο. Κατι με πειραξε,σημερα δε νιωθω κατι περιεργο. Δευτερα κ γω γιατρο για nst!! Να δω τι θα μου πει μην εχουμε απροοπτα!

Κ εγώ το ίδιο χτες βράδυ. Δεν μπορούσα να ανασανω.. πήγαινα πάνω κάτω κ ηρέμησα μόλις άνοιξα το air condition.. είχα φάει βλέπεις... Απαγορευτικό..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , samiam είπε:

Μπραβο ολα καλα!!! Χαρας στο κουραγιο σου,εγω ηδη κουραστηκα κ ειμαι ακομα 35η. Κ ο δικος μου 37η βγαζει την περιδεση,προγραμματισμενα. Αυτο ελεγα χτες,αυτη η εγκυμοσυνη μου χει φανει αιωνας...το πρωτο τριμηνο ακινησια με αιμορραγιες κ ενεσεις. Μετα η περιδεση,αγχος. Ας βγουν καλα τα μωρακια κ χαλαλι,η χαρα θα μας ανταμειψει!

Κοριτσια χτες ειχα μεγαλη πιεση στο διαφραγμα...δυσπνοια,μονο στο πλαι βολευομουν λιγο. Κατι με πειραξε,σημερα δε νιωθω κατι περιεργο. Δευτερα κ γω γιατρο για nst!! Να δω τι θα μου πει μην εχουμε απροοπτα!

Είναι φυσιολογικό αυτό με το διάφραγμα, γιατί είναι ψηλά τα μωράκια και μας πιέζουν. Εγώ τις τελευταίες μέρες μπορώ να πω ότι σταμάτησε η ενόχληση, τώρα που κατεβαίνει ο μπέμπης δηλαδή. Στο κρεβάτι δε που ξάπλωνα, ώρες-ώρες ένιωθα ότι αν δεν σηκωνόμουν, να αναπνεύσω, θα έσκαγα πραγματικά!

Και κανένα απρόοπτο δεν θα συμβεί, μην το σκέφτεσαι καθόλου! Έφτασες μέχρι εδώ, από εδώ και πέρα όλα θα πάνε τέλεια, κορίτσι μου!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Κ εγώ το ίδιο χτες βράδυ. Δεν μπορούσα να ανασανω.. πήγαινα πάνω κάτω κ ηρέμησα μόλις άνοιξα το air condition.. είχα φάει βλέπεις... Απαγορευτικό..

Δεν το πήρες το μάθημα σου ακόμη????Ότι δηλαδή δεν τρώμε μετά το απόγευμα γιατί μετά θα υποφέρουμε????Να σου πω την αλήθεια εγώ τρώω καλο πρωινό και μετά ελαττώνω παρά πολύ την ποσότητα γιατί οι δυσφορίες που είχα πριν λίγο καιρό κατάλαβα ότι ήταν και από αυτό.

1 ώρα πρίν, Heidelberg είπε:

Είναι φυσιολογικό αυτό με το διάφραγμα, γιατί είναι ψηλά τα μωράκια και μας πιέζουν. Εγώ τις τελευταίες μέρες μπορώ να πω ότι σταμάτησε η ενόχληση, τώρα που κατεβαίνει ο μπέμπης δηλαδή. Στο κρεβάτι δε που ξάπλωνα, ώρες-ώρες ένιωθα ότι αν δεν σηκωνόμουν, να αναπνεύσω, θα έσκαγα πραγματικά!

Και κανένα απρόοπτο δεν θα συμβεί, μην το σκέφτεσαι καθόλου! Έφτασες μέχρι εδώ, από εδώ και πέρα όλα θα πάνε τέλεια, κορίτσι μου!

 

Είσαι πολύ τυχερή αν έχει αρχίσει και κατεβαίνει και δε σε πιέζει πλέον ψηλά στο διάφραγμα.Εμενα μου είπα ότι στις πολυτοκες δεν κατεβαίνουν το παιδί,πάρα μόνο την ώρα του τοκετού και έχω χάσει κάθε ελπίδα να ανακουφιστω από αυτόν τον πόνο.

2 ώρες πρίν, samiam είπε:

Μπραβο ολα καλα!!! Χαρας στο κουραγιο σου,εγω ηδη κουραστηκα κ ειμαι ακομα 35η. Κ ο δικος μου 37η βγαζει την περιδεση,προγραμματισμενα. Αυτο ελεγα χτες,αυτη η εγκυμοσυνη μου χει φανει αιωνας...το πρωτο τριμηνο ακινησια με αιμορραγιες κ ενεσεις. Μετα η περιδεση,αγχος. Ας βγουν καλα τα μωρακια κ χαλαλι,η χαρα θα μας ανταμειψει!

Κοριτσια χτες ειχα μεγαλη πιεση στο διαφραγμα...δυσπνοια,μονο στο πλαι βολευομουν λιγο. Κατι με πειραξε,σημερα δε νιωθω κατι περιεργο. Δευτερα κ γω γιατρο για nst!! Να δω τι θα μου πει μην εχουμε απροοπτα!

Έχεις περάσει πολύ δύσκολα μάλλον.Δεν ήξερα την ταλαιπωρία σου στην αρχή....είχες αποκόλληση?Οι ενέσεις για τι ήταν?Σου ήρθε μετά κι ο τράχηλος και δεν έμεινε κάτι να μην πέρασες.Θα έχεις όμως ένα γερό μωρό και θα τα ξεχάσεις όλα!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Ναι από αύριο ηρεμώ,είναι τελειομηνο πια!!!Είναι περίεργο αυτό με το βάρος τους. Κι εμένα έτσι πορευόταν,χαμηλα στην κατάταξη (την προηγούμενη ηταν στο 22/100 και τώρα πήγε 51/100).Δε μπορεί να συνεχίσει έτσι...θα βγει τεράστιο...αλλά πιστεύω θα ρίξει ρυθμούς τώρα. Εγώ αυτό ήθελα,να πιάσουμε τα 3 κιλά! Συνήθως η αποκλιση είναι προς τα κάτω μου είπε,οπότε δεν επαναπαυομαι.

Όποτε σου πει για τον πεσσο,κάνε όση υπομονή αντέχεις παιδί μου,είναι κέρδος για το παιδί. Ο δικός μου τον πεσσο και την περίδεση τα βγάζει στις 37.Θα κανείς ο,τι θεωρει ο γιατρός σου  καλύτερο και όλα θα είναι εντάξει.Απλως δεν ξέρω πόσο πια ακόμη πρέπει να κάνουμε υπομονή...το σώμα μας φωνάζει ότι δεν αντέχει,ελπίζω ο Θεος να δείξει το καλύτερο για όλες μας!

Ναι!Ναι!δεν το συζητώ!οτι μου πει!καλύτερα 37η για να πάρει λίγο βάρος ακόμα γιατί είναι μινιον!δεν πιστεύω να πάρει μισο κιλό σαν το δικό σου γιατί θα της κάνω δίαιτα!!!Χαχαχαχα 

Δεν νομίζω!αυτή την βδομάδα θα πάρει λιγότερο!

 

  • Χαχα 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι!Ναι!δεν το συζητώ!οτι μου πει!καλύτερα 37η για να πάρει λίγο βάρος ακόμα γιατί είναι μινιον!δεν πιστεύω να πάρει μισο κιλό σαν το δικό σου γιατί θα της κάνω δίαιτα!!!Χαχαχαχα 

Δεν νομίζω!αυτή την βδομάδα θα πάρει λιγότερο!

 

νομιζω αυτο με τις καμπυλες να ανεβοκατεβαινουν ειναι λογικο βρε κοριτσια ποιος ανθρωπος περνει σταθερα συγκεκριμενο βαρος ανα εβδομαδα ετσι κ τα εμβρυα. πιο πολυ  ανχος παρα σημασια εχει νομιζω κ εμενα μια ανεβαινει στις καμπυλες μια κατεβαινει απο την αρχη κ σιγουρα εχει κ αποκλιση καθε μετρηση αλλες πανω αλλες κατω κοινως να εχουμε να ανχωνομαστε!!! ας φτασουμε να γεννησουμε παναγια μου ενα υγιες παιδακι γιατι θα σκασουμε με ολες αυτες τις πληροφοριες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@katia2018 οχι αποκολληση πλακουντα συμβαινει μετα το τριμηνο αφου εχει σχηματιστει. Αιματωμα ειχα κ κρατησαν οι αιμορραγιες 3 βδομαδες και... οι γιατροι πολλες φορες το λενε αποκολληση απλα για να μπορουν να το εκφρασουν οι ασθενεις! Ενεσεις προγεστερονης εκανα, μαζι με τα υποθετα.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, samiam είπε:

@katia2018 οχι αποκολληση πλακουντα συμβαινει μετα το τριμηνο αφου εχει σχηματιστει. Αιματωμα ειχα κ κρατησαν οι αιμορραγιες 3 βδομαδες και... οι γιατροι πολλες φορες το λενε αποκολληση απλα για να μπορουν να το εκφρασουν οι ασθενεις! Ενεσεις προγεστερονης εκανα, μαζι με τα υποθετα.

Ωχ κατάλαβα τι λες!!!Ναι συνήθως το λένε αποκόλληση οι γιατροί και στο πρώτο τρίμηνο. Ταλαιπωρηθηκες πολύ μωρέ!!Άντε φτάνουμε τώρα στο τέλος,όλα θα πάνε καλά,θα δεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Δεν το πήρες το μάθημα σου ακόμη????Ότι δηλαδή δεν τρώμε μετά το απόγευμα γιατί μετά θα υποφέρουμε????Να σου πω την αλήθεια εγώ τρώω καλο πρωινό και μετά ελαττώνω παρά πολύ την ποσότητα γιατί οι δυσφορίες που είχα πριν λίγο καιρό κατάλαβα ότι ήταν και από αυτό.

Είσαι πολύ τυχερή αν έχει αρχίσει και κατεβαίνει και δε σε πιέζει πλέον ψηλά στο διάφραγμα.Εμενα μου είπα ότι στις πολυτοκες δεν κατεβαίνουν το παιδί,πάρα μόνο την ώρα του τοκετού και έχω χάσει κάθε ελπίδα να ανακουφιστω από αυτόν τον πόνο.

Έχεις περάσει πολύ δύσκολα μάλλον.Δεν ήξερα την ταλαιπωρία σου στην αρχή....είχες αποκόλληση?Οι ενέσεις για τι ήταν?Σου ήρθε μετά κι ο τράχηλος και δεν έμεινε κάτι να μην πέρασες.Θα έχεις όμως ένα γερό μωρό και θα τα ξεχάσεις όλα!!

Πεινούσα η δολια μάνα! Τι να κάνω?? Χαχαχαχ Τώρα τρώω λιγότερο μετά το χτεσινό... 

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Πεινούσα η δολια μάνα! Τι να κάνω?? Χαχαχαχ Τώρα τρώω λιγότερο μετά το χτεσινό... 

Δεν έχω χειρότερο να πεινάω και να λέω μη φας καημένη μου γιατί μετά θα το μετανιώσεις....Είναι δράμα αυτό όντως!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , katia2018 είπε:

Δεν έχω χειρότερο να πεινάω και να λέω μη φας καημένη μου γιατί μετά θα το μετανιώσεις....Είναι δράμα αυτό όντως!!!

Λίγο ακόμα σκέφτομαι να παίρνω θάρρος.. Τώρα με πιάσε κ στο μεσημεριανό! Εσύ πονάς σήμερα το ίδιο όταν σηκώνεσαι?

  • Λυπημένη/-ος 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

 

Είσαι πολύ τυχερή αν έχει αρχίσει και κατεβαίνει και δε σε πιέζει πλέον ψηλά στο διάφραγμα.Εμενα μου είπα ότι στις πολυτοκες δεν κατεβαίνουν το παιδί,πάρα μόνο την ώρα του τοκετού και έχω χάσει κάθε ελπίδα να ανακουφιστω από αυτόν τον πόνο.

 

Εγώ υπέθεσα ότι κατέβηκε λίγο σε σχέση πχ με την προηγούμενη εβδομάδα, γιατί νιώθω αρκετά καλύτερα στην περιοχή του διαφράγματος και κάτω απ'το στήθος. Γιατί μέχρι τώρα ήθελα να ξαπλώνω, για να ανακουφίζομαι από τον πόνο στο στήθος, και μετά έπρεπε να σηκώνομαι, γιατί δυσκολευόμουν από το διάφραγμα. Τώρα είναι αρκετά καλύτερη η κατάσταση.

Γενικά, πάντως, μια όμορφη ατμόσφαιρα, δεν το συζητώ...:(:(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...