Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , modena είπε:

Θα το αρχίσω κ εγώ! :-D

Αλλά μετά που θα μπει ο Αύγουστος! Μην με πάει μέχρι τέλος 41ης! Δεν θα το αντέξω! 

Αγαπημενη καλημερα!! Απο αυτα που διαβασα θα μπεις σιγουρα στις 40

Αμα θελει να κατεβει θα κατεβει! Κ το περπατημα σχετικο ειναι..το σωμα μας πώς αντιδρα τελειως διαφορετικα ειναι φοβερο...


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Θέλω κι εγώ λίγο από τον τράχηλο σου!!?χαχαχα!!Ξεκινά περπάτημα μάλλον,ακόμη κι αν δεν είναι το γρήγορο,θα κουραστεις,θα κάνεις συσπάσεις κι έτσι θα κοντύνει ο τράχηλος!!

Έχω περίσσευμα για όλες, νομίζω! :P

Με ένα σμπάρο τρία τρυγόνια!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Δεν νομίζω να σε αφήσει να ξεφύγεις τόσο....Νομίζω ότι οι περισσότεροι αν φτάσεις 40+2, 40+3, σε βάζουν για γέννα, δεν το ρισκάρουν άλλο.

@rapounzel_rapounzel, Κορίτσι μου, να δείτε και τράχηλο, και αν έχει μικρύνει παραπάνω από όσο θα ήθελε ο γιατρός, να σου δώσω λίγο απ'τον δικό μου;;;; Να επωφεληθούμε και οι δυο μας!! :P:P:P

Χαχαχαχα!!!ααα!!!τώρα δεν θέλουμε άλλο τράχηλο, αυτό που έχει απομείνει τέλος πάντων!!!θέλουμε να ξεκινήσει η διαδικασία σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Κορίτσια, σας διαβάζω οπότε μπορώ να μπω γιατί βλέπετε η καθημερινότητα δε με αφήνει.. Βλέπω προχωρατε πολύ καλά κι εύχομαι σε όλες με έναν πόνο.. Εμένα τα βράδια μου δύσκολα, τα νεύρα μου τσιτωμενα. Σταμάτησα Δουλειά και καιρός ήταν αλλά η κούραση, κούραση. Έχω συσπάσεις τακτικές μέσα στην ημέρα μπορεί και 20!ειναι ήπιες, δεν πονάω. Το μωρό κοντά 3 κιλά σχεδόν, είμαι 37η. Πιστεύω πως κοντεύω. Αλλωστε ο γιατρός μου είπε θα περιμένουμε έως 39. Άρα δεν έχω και πολύ... 

Σασ χαιρετώ.. :)

 

  • Μου αρέσει 2

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας Κορίτσια, σας διαβάζω οπότε μπορώ να μπω γιατί βλέπετε η καθημερινότητα δε με αφήνει.. Βλέπω προχωρατε πολύ καλά κι εύχομαι σε όλες με έναν πόνο.. Εμένα τα βράδια μου δύσκολα, τα νεύρα μου τσιτωμενα. Σταμάτησα Δουλειά και καιρός ήταν αλλά η κούραση, κούραση. Έχω συσπάσεις τακτικές μέσα στην ημέρα μπορεί και 20!ειναι ήπιες, δεν πονάω. Το μωρό κοντά 3 κιλά σχεδόν, είμαι 37η. Πιστεύω πως κοντεύω. Αλλωστε ο γιατρός μου είπε θα περιμένουμε έως 39. Άρα δεν έχω και πολύ... 

Σασ χαιρετώ.. :)

 

Καλημέρα!!!εισαι πολύ κοντά και εσύ!!!και το μωρό μια χαρά βάρος!θα μπεις με πρόκληση 39η;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!εισαι πολύ κοντά και εσύ!!!και το μωρό μια χαρά βάρος!θα μπεις με πρόκληση 39η;

Μπα όχι θα μπω με προγραμματισμένη καισαρική λόγω προηγηθείσας καισαρικής... Αλλά θα περιμένουμε ως τότε... 

Ετοίμασα την κούνια και το πάρκο με το καλάθι μέσα για το σαλόνι... Έπλυνα καλύμματα, φρεσκάρα τα έπιπλακια, έβγαλα αποστειρωτή, θερμαντήρα, μπιμπερό για παν ενδεχόμενο και έτσι είναι όλα έτοιμα! Μόνο σεντόνια μένει να βάλω ΤΕΛ στιγμή. Και τωρα κάθομαι και τα κοιτάω σα χαζη. Θυμάμαι την μπεμπα μου μωράκι και μου έρχονται τόσες αναμνήσεις... Μας περιμένουν άλλες τόσο ωραίες και τόση κούραση χάχα. 

Σήκωσα αρκετά βάρη κι με έπιασε η μέση μου χαλάρωση τώρα.... 

Αυτό το μωρό ειμαι αποφασισμένη να το μαθω να τρώει στο καρεκλάκι γιατί με την μικρή την πάτησαμε και ήθελε αγκαλιά μας μόνο! Σκέφτομαι δλδ τι Διαφορετικα πράγματα θα κάνω.... 

Η μικρή μου χαίρεται, θέλει κι εκείνη να κοιμάται στο καλάθι, ούτε η μισή δε χωραει χαχαχ

  • Μου αρέσει 5

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Μπα όχι θα μπω με προγραμματισμένη καισαρική λόγω προηγηθείσας καισαρικής... Αλλά θα περιμένουμε ως τότε... 

Μπράβο στο γιατρό σου που θα περιμένει μέχρι 39η.Τα κιλά σας είναι πάρα πολύ καλά!Πρόσεξε τις συσπάσεις,είναι σημαντικό να μην γίνουν επώδυνες,αλλά αυτό δυστυχώς ξαφνικά γίνεται!!Όλα καλά θα πάνε!Ελπίζω στο σπίτι να είναι πιο ήρεμα τα πράγματα τώρα που σταμάτησες και τη δουλειά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Μπα όχι θα μπω με προγραμματισμένη καισαρική λόγω προηγηθείσας καισαρικής... Αλλά θα περιμένουμε ως τότε... 

Ετοίμασα την κούνια και το πάρκο με το καλάθι μέσα για το σαλόνι... Έπλυνα καλύμματα, φρεσκάρα τα έπιπλακια, έβγαλα αποστειρωτή, θερμαντήρα, μπιμπερό για παν ενδεχόμενο και έτσι είναι όλα έτοιμα! Μόνο σεντόνια μένει να βάλω ΤΕΛ στιγμή. Και τωρα κάθομαι και τα κοιτάω σα χαζη. Θυμάμαι την μπεμπα μου μωράκι και μου έρχονται τόσες αναμνήσεις... Μας περιμένουν άλλες τόσο ωραίες και τόση κούραση χάχα. 

Σήκωσα αρκετά βάρη κι με έπιασε η μέση μου χαλάρωση τώρα.... 

Αυτό το μωρό ειμαι αποφασισμένη να το μαθω να τρώει στο καρεκλάκι γιατί με την μικρή την πάτησαμε και ήθελε αγκαλιά μας μόνο! Σκέφτομαι δλδ τι Διαφορετικα πράγματα θα κάνω.... 

Η μικρή μου χαίρεται, θέλει κι εκείνη να κοιμάται στο καλάθι, ούτε η μισή δε χωραει χαχαχ

Μπράβο!!!τώρα χαλάρωσε και ξεκουρασου λίγο γιατί σε δύο βδομάδες θα αρχίσουν τα "δύσκολα"!!!

Και εγω με βοήθεια βέβαια,πλυθηκαν κουρτίνες να είναι έτοιμα αυτά που δεν θα μπορώ να τα κάνω μετά!ριχταρια, χαλακια και τέτοια τα πλένω συνέχεια οπότε θα ξαναπλυθουν και πριν την γέννα!εμείς μόνο την κούνια δεν έχουμε στήσει αλλά θα την κάνει ο άντρας μου όταν θα είμαι στο μαιευτήριο!μάξιμουμ εχω 12 μέρες ακόμα!

  • Μου αρέσει 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Μπράβο στο γιατρό σου που θα περιμένει μέχρι 39η.Τα κιλά σας είναι πάρα πολύ καλά!Πρόσεξε τις συσπάσεις,είναι σημαντικό να μην γίνουν επώδυνες,αλλά αυτό δυστυχώς ξαφνικά γίνεται!!Όλα καλά θα πάνε!Ελπίζω στο σπίτι να είναι πιο ήρεμα τα πράγματα τώρα που σταμάτησες και τη δουλειά!!

Ναι ευτυχώς όλα καλά και για τη κοπέλα συμφωνήσαμε που θα μας βοηθάει και όλα ήρεμα... Μα όσο και να θες όταν δουλεύουν και οι δύο δε γίνεται να τα προλαβαίνεις όλα και να τα κανεις καλά. Χρειάζεσαι βοήθεια, δεν είναι κακό. Κι οτιδήποτε σου κάνει πιο εύκολη τη ζωή καλό είναι. Αυτά εξήγησα και στον άντρα μου και τα κατάλαβε.;) 

  • Μου αρέσει 3

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!

Summer G.   16/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  24/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

gogouli88      24/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sunshine18    30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

angeliki1979   30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

 

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

anastella      ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux       ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elenistam     ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

λιλιτο           ΠΗΤ 11/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Να συντονιζομαστε σιγά σιγά! Λέτε τα υπόλοιπα κορίτσια που δεν μπαίνουν να τα σβήσω?

22 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Ναι ευτυχώς όλα καλά και για τη κοπέλα συμφωνήσαμε που θα μας βοηθάει και όλα ήρεμα... Μα όσο και να θες όταν δουλεύουν και οι δύο δε γίνεται να τα προλαβαίνεις όλα και να τα κανεις καλά. Χρειάζεσαι βοήθεια, δεν είναι κακό. Κι οτιδήποτε σου κάνει πιο εύκολη τη ζωή καλό είναι. Αυτά εξήγησα και στον άντρα μου και τα κατάλαβε.;) 

Νεφέλη μου πολύ χαίρομαι που είστε πανέτοιμοι κ χαλαροί μέχρι να ρθει η μπουμπου σας!! Κ εμάς έχουν μείνει κάποια πραγματακια στο σπίτι που σιγά σιγά πρέπει να κάνουμε με την βοήθεια της μαμάς μου. Εγώ έχω πέσει αρκετά σε αντοχές κ σκέφτομαι ότι πρέπει να αρχίσω κ περπάτημα κ μου φαίνεται βουνό!

  • Μου αρέσει 4

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα πως είναι εσασ οι κοιλιές; σας? Εμένα έχει γεμίσει ραγάδες κόκκινες και δεν έβαζα κρέμα τόσο καιρό γιατί στην πρωτη που δεν εβαζα έκανα ούτως ή άλλως αλλά έφυγαν μετά. Το θεμα ειναι πως από το τζελ των υπερυχων - μάλλον από αυτό είναι-με έπιασε φαγούρα και από το ξυσιμο έχω βγάλει κόκκινα σπιθουρακια σαν έκζεμα. Από τη φαγούρα δεν μπορώ να κοιμηθώ. Το χει πάθει κσμμια σας κι αν ναι τι βαζετε? Εγώ θα πάρω σημερα το γιατρό μπας κ μου πει καμια κρέμα... Πάντως είναι κατακόκκινη η κοιλιά μου... 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια καλημέρα πως είναι εσασ οι κοιλιές; σας? Εμένα έχει γεμίσει ραγάδες κόκκινες και δεν έβαζα κρέμα τόσο καιρό γιατί στην πρωτη που δεν εβαζα έκανα ούτως ή άλλως αλλά έφυγαν μετά. Το θεμα ειναι πως από το τζελ των υπερυχων - μάλλον από αυτό είναι-με έπιασε φαγούρα και από το ξυσιμο έχω βγάλει κόκκινα σπιθουρακια σαν έκζεμα. Από τη φαγούρα δεν μπορώ να κοιμηθώ. Το χει πάθει κσμμια σας κι αν ναι τι βαζετε? Εγώ θα πάρω σημερα το γιατρό μπας κ μου πει καμια κρέμα... Πάντως είναι κατακόκκινη η κοιλιά μου... 

Καλημέρα! Εγώ βάζω της frez...erm κ μέχρι στιγμής δεν έχω βγάλει καμιά. Φαγούρα έχω συχνά πυκνά αλλά φεύγει. Το τζελ του υπερήχου είναι πολύ ενυδατικο, δεν νομίζω να δημιουργουσε προβλημα. Ίσως απλά είναι αφυδάτωμενο το δέρμα σου κ ευαίσθητο λόγω τεντωματος κ έβγαλε αυτόν τον ερεθισμό. Δες το με το γιατρό αλλά με ενυδάτωση λογικά θα περάσει.

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια καλημέρα πως είναι εσασ οι κοιλιές; σας? Εμένα έχει γεμίσει ραγάδες κόκκινες και δεν έβαζα κρέμα τόσο καιρό γιατί στην πρωτη που δεν εβαζα έκανα ούτως ή άλλως αλλά έφυγαν μετά. Το θεμα ειναι πως από το τζελ των υπερυχων - μάλλον από αυτό είναι-με έπιασε φαγούρα και από το ξυσιμο έχω βγάλει κόκκινα σπιθουρακια σαν έκζεμα. Από τη φαγούρα δεν μπορώ να κοιμηθώ. Το χει πάθει κσμμια σας κι αν ναι τι βαζετε? Εγώ θα πάρω σημερα το γιατρό μπας κ μου πει καμια κρέμα... Πάντως είναι κατακόκκινη η κοιλιά μου... 

Καλημέρα, κορίτσι μου! 

Έκζεμα είχε βγάλει και μια φίλη μου στην εγκυμοσύνη και τελικά είχε πάει σε δερματολόγο. Δεν της είχε πει ότι φταίει το τζελ, αλλά ήταν λέει μια δερματική αντίδραση του οργανισμού στην εγκυμοσύνη. Εγώ έχω ερεθισμό κάτω απ'το στήθος απ'την αρχή της εγκυμοσύνης έως τώρα, όχι φαγούρα αλλά κόκκινα σπυράκια με πόνο, άλλοτε χειρότερα άλλοτε καλύτερα. 

Ραγάδες έως τώρα δεν έκανα, βάζω εναλλάξ το λαδάκι της bio oil και ένα φυτικό (anaplasis) απ'την αρχή του β'τριμήνου. Πίνεις αρκετό νερό για ενυδάτωση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου!

@Nefeli2014 πολύ όμορφα τα νεα σου! Μένει μόνο να έρθει με το καλό η μπεμπούλα!! Εγώ είχα βγάλει κοκκινιλα στην κοιλιά στον 4ο μήνα μάλλον από αντίδραση στον σίδηρο.. Για να φύγει με βοήθησε πολύ η anticort της fre...erm. Από την αρχή της εγκυμοσύνης βάζω κάθε βράδυ και κεραλοιφη εγώ.. Πίνε πολλά νερά για ενυδάτωση και μίλα με τοντο γιατρό σου!

@modena προεδρίνα μου συγκινούμαι που βλέπω το πινακάκι μας! Με το καλό να έρθουν όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα οοοοοόλα τα μωράκια μας! Εγώ λέω να μην τις σβήσεις, ίσως κάποια στιγμή να μπουν να μας ανακοινώσουν τα ευχάριστα! Το βλέπουμε μετά το τέλος του Αυγούστου!

  • Μου αρέσει 2

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...