Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , katia2018 είπε:

Να σου ζήσει Κατερινάκι!!!Γέρος και καλοφωτισμενος να είναι ο μπεμπουλης!!Γράψε μας μερικές λεπτομέρειες για τον τοκετό αν βρεις χρόνο!!

Με το καλό Νεφέλη μου!!Μας βλέπω πολλές να γεννάμε την άλλη εβδομάδα!!rapounzel για εμάς χτυπάει η καμπάνα!!

Όλα θα πάνε καλά,να είσαι ήρεμη!!!

Ναι είστε οι επόμενες μαζί με την @Agusta μας!!! :)

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/8/2018 at 12:35 ΠΜ, Nefeli2014 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια, τελικά αγόρασα fusicort και σήμερα δεν έχω φαγούρα, έχει ηρεμήσει. Αλλά βούλωσε το ένα μου αυτί. Άσχετο. Να δω τι άλλο κουλό θα χω. :D

Να σας ρωτήσω, ισχύει πως δεν ειναι τόσο καλό να γενναμε προγραμματισμένα πριν την 39 εβδομάδα? Εκτός αν συντρέχει λόγος? Μου το είπε μια φίλη που της το είπε ο γιατρός, συνέδεσα και τα λόγια του γιατρού μου να περιμένουμε ως 39, διάβασα κι ένα άρθρο περί πρόωρης τελειομηνης κύησης - κάπως έτσι - κι αναρωτιέμαι αν σας έχουν πει εσάς κάτι τέτοιο οι γιατροί. Σίγουρα όσο πιο πολύ κρατηθεί το μωρό στην κοιλιά τόσο καλύτερα, αλλά αν ισχύει το παραπάνω τότε ποιο το νόημα να μιλάμε για τον  "μήνα" μας; με βάση το παραπάνω ο μήνας μας - η ώρα μας μάλλον-έρχεται 39 η εβδομάδα κι όχι 36η...

 

 

Αυτό ειναι το άρθρο. 

Πατήστε προωρη τελειομηνος κύηση και σας βγάζει άρθρο από παιδίατρους στη θεσσαλονικη

Εγώ ξέρω οτι από την 37η είναι τελειομηνο το μωρό. Ο γιατρός δεν μου έχει αναφέρει τπτ για 39η. Όταν μπήκαμε 37η μου είπε είμαστε έτοιμοι από δω κ πέρα για οπότε το αποφασίσει ο πιτσιρίκος.

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Να σου ζήσει Κατερινάκι!!!Γέρος και καλοφωτισμενος να είναι ο μπεμπουλης!!Γράψε μας μερικές λεπτομέρειες για τον τοκετό αν βρεις χρόνο!!

Με το καλό Νεφέλη μου!!Μας βλέπω πολλές να γεννάμε την άλλη εβδομάδα!!rapounzel για εμάς χτυπάει η καμπάνα!!

Όλα θα πάνε καλά,να είσαι ήρεμη!!!

Χαχαχαχα!!!σίγουρα!!!η άλλη βδομάδα είναι η δική μας!!!

7 ώρες πρίν, modena είπε:

Ναι είστε οι επόμενες μαζί με την @Agusta μας!!! :)

Yes!!!!!η agusta θα προηγηθεί και μετά έρχεται η σειρά μας!!!

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Εγώ ξέρω οτι από την 37η είναι τελειομηνο το μωρό. Ο γιατρός δεν μου έχει αναφέρει τπτ για 39η. Όταν μπήκαμε 37η μου είπε είμαστε έτοιμοι από δω κ πέρα για οπότε το αποφασίσει ο πιτσιρίκος.

Και εμένα 37η μου είπε ο γιατρός οτι το μωρό θεωρείται τελειομηνο!πριν την 39η δεν συνιστούν προγραμματισμενη καισαρική και πρόκληση!όταν όλα όμως είναι τέλεια στην εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Νεφέλη μου μην ανησυχεις, τα περισσότερα μωρακια έχουν περιτυλιξη και είναι φυσιολογικό αφού κάνουν τρέλες!τις περισσότερες φορές δεν φαίνεται καν στον υπέρυχο!

Πότε σου είπε οτι θα μπεις;εγω μπαίνω στις 10 αν δεν εχω γεννήσει μέχρι τότε!

Να σου ζήσει Κατερίνα μου!!!γερός και καλοτυχος!!!

Στις 10 κι εγώ μαζί θα έχουν τα μωρά μας γενέθλια ραπουνζελ! 

Κορίτσια εγώ είμαι έτοιμη. Αγκομαχω όλη μέρα, ποιος περιμένει ως την επόμενη βδομάδα? Εν τω μεταξύ κάνω αρκετές συσπάσεις μες στη μέρα κι έχει αρχίσει να με ενοχλεί ξαφνικά εκεί που κάθομαι να ακινητοποιουμαι. Εχει γίνει και η μικρή μου ζιζάνιο από τοτε που έκλεισε ο παιδικός δεν κρατιέται στο σπίτι κι όλο επικίνδυνα πράγματα κανει κι εγώ την κυνηγάω. Την πάει ο μπαμπάς της και η γιαγιά της κούνιες και παιδότοπο αλλά δεν αρκεί.. Πως θα αντέξω τόσες μέρες μακριά της στο μαιευτήριο... Θα μου τη φέρνουν αλλά... Το μυαλό μου κι εδώ κι εκεί...  Έχει και πολύ πλάκα. Βλέπει την κούνια και περιμένει ποτέ θα κοιμηθεί εκεί. Μου λέει "εγώ μπέμπα νάνι κούνια" :) έχω πολλά να δω με τα δύο μωρά... Θα είναι μια πολύ Ενδιαφέρουσα περίοδος.. Ετοιμάστε βίντεο και φωτογραφικές!!!

Πήγαμε μαζί της για τον υπέρηχο μου και είχε ανησυχήσει που έβλεπε τη μαμά της καλωδιωμενη.. "ένια μαμά μαμε μαμεεε μαμακα" Η ψυχή μου φοβήθηκε μην κάνουν κακό στη μαμά της... :) την ανέβασα κι εγώ πάνω και την άφηνα να πιάνει τα καλώδια και να χαζεύει το μηχάνημα :)

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Στις 10 κι εγώ μαζί θα έχουν τα μωρά μας γενέθλια ραπουνζελ! 

Κορίτσια εγώ είμαι έτοιμη. Αγκομαχω όλη μέρα, ποιος περιμένει ως την επόμενη βδομάδα? Εν τω μεταξύ κάνω αρκετές συσπάσεις μες στη μέρα κι έχει αρχίσει να με ενοχλεί ξαφνικά εκεί που κάθομαι να ακινητοποιουμαι. Εχει γίνει και η μικρή μου ζιζάνιο από τοτε που έκλεισε ο παιδικός δεν κρατιέται στο σπίτι κι όλο επικίνδυνα πράγματα κανει κι εγώ την κυνηγάω. Την πάει ο μπαμπάς της και η γιαγιά της κούνιες και παιδότοπο αλλά δεν αρκεί.. Πως θα αντέξω τόσες μέρες μακριά της στο μαιευτήριο... Θα μου τη φέρνουν αλλά... Το μυαλό μου κι εδώ κι εκεί...  Έχει και πολύ πλάκα. Βλέπει την κούνια και περιμένει ποτέ θα κοιμηθεί εκεί. Μου λέει "εγώ μπέμπα νάνι κούνια" :) έχω πολλά να δω με τα δύο μωρά... Θα είναι μια πολύ Ενδιαφέρουσα περίοδος.. Ετοιμάστε βίντεο και φωτογραφικές!!!

Πήγαμε μαζί της για τον υπέρηχο μου και είχε ανησυχήσει που έβλεπε τη μαμά της καλωδιωμενη.. "ένια μαμά μαμε μαμεεε μαμακα" Η ψυχή μου φοβήθηκε μην κάνουν κακό στη μαμά της... :) την ανέβασα κι εγώ πάνω και την άφηνα να πιάνει τα καλώδια και να χαζεύει το μηχάνημα :)

Το καλό μου!!! Θα ναι όντως ενδιαφέρον το πώς θα είναι με δύο στο σπίτι γτ είναι μικρούλα! Λογικα δεν θα έχετε ζήλειες σε τέτοια ηλικία κ αυτό είναι καλό! Μακάρι σε όλες μας να γίνει κάτι αυτή την εβδομάδα γτ κ εγώ έχω κουραστεί..Έχω κ εγώ πονακια συχνά πυκνά. Θα δείξει! Στο μαιευτήριο σίγουρα θα μπορεί να έρθει η μικρούλα σου? Γτ στο δικό μας εδώ μέχρι κ 12 ετών παιδιά δεν μπαίνουν.

 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Στις 10 κι εγώ μαζί θα έχουν τα μωρά μας γενέθλια ραπουνζελ! 

Κορίτσια εγώ είμαι έτοιμη. Αγκομαχω όλη μέρα, ποιος περιμένει ως την επόμενη βδομάδα? Εν τω μεταξύ κάνω αρκετές συσπάσεις μες στη μέρα κι έχει αρχίσει να με ενοχλεί ξαφνικά εκεί που κάθομαι να ακινητοποιουμαι. Εχει γίνει και η μικρή μου ζιζάνιο από τοτε που έκλεισε ο παιδικός δεν κρατιέται στο σπίτι κι όλο επικίνδυνα πράγματα κανει κι εγώ την κυνηγάω. Την πάει ο μπαμπάς της και η γιαγιά της κούνιες και παιδότοπο αλλά δεν αρκεί.. Πως θα αντέξω τόσες μέρες μακριά της στο μαιευτήριο... Θα μου τη φέρνουν αλλά... Το μυαλό μου κι εδώ κι εκεί...  Έχει και πολύ πλάκα. Βλέπει την κούνια και περιμένει ποτέ θα κοιμηθεί εκεί. Μου λέει "εγώ μπέμπα νάνι κούνια" :) έχω πολλά να δω με τα δύο μωρά... Θα είναι μια πολύ Ενδιαφέρουσα περίοδος.. Ετοιμάστε βίντεο και φωτογραφικές!!!

Πήγαμε μαζί της για τον υπέρηχο μου και είχε ανησυχήσει που έβλεπε τη μαμά της καλωδιωμενη.. "ένια μαμά μαμε μαμεεε μαμακα" Η ψυχή μου φοβήθηκε μην κάνουν κακό στη μαμά της... :) την ανέβασα κι εγώ πάνω και την άφηνα να πιάνει τα καλώδια και να χαζεύει το μηχάνημα :)

Ααα!!!τέλεια!!!θα έχουμε μαζί γενέθλια!!!

Εχω και εγω πολλές συσπάσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα!

Το μαναρακι μου το γλυκό!!!θα μπορείς να στην φέρνουν στην καφετέρια και να κατεβαίνεις να την βλέπεις!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2018 at 11:45 ΠΜ, modena είπε:

Καλώς το κορίτσι! Καλά αποτελέσματα!! Κ εγώ φοβόμουν πολύ την εξέταση του τραχήλου αλλά κυριολεκτικά δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο. Αν είσαι χαλαρή δεν θα ναι τπτ. 

Αν έχεις fb στείλε μου το όνομα σου να προσθέσω στην ομάδα μας εκεί που γίνεται χαμός.. :)

Για τις φωτιές δεν έχω άλλα λόγια πια.. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. 

Περιμένουμε νέα σου από το γιατρό! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!

Summer G.   16/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  24/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

gogouli88      24/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sunshine18    30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

angeliki1979   30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Mariloux       31/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

anastella      31/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

 

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elenistam     ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

λιλιτο           ΠΗΤ 11/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Καλησπέρα σε όλες.

Σήμερα έκλεισα ραντεβού για πρόκληση τα μεσάνυχτα της Κυριακής, θα είμαι βαση υπερήχου 38+1, και βάση περιόδου 37+4.

Ανυπομονώ, έγινε και η εξέταση του τραχήλου σήμερα, καθόλου ευχάριστη, αλλά μιας και το έχω ξαναπεράσει, ήμουν προετοιμασμένη.

Παρακαλώ προσθέστε και εμένα στην ομάδα σας στο FB

Θα με βρείτε ως: Natasa Gourgouri

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anactacia είπε:

Καλησπέρα σε όλες.

Σήμερα έκλεισα ραντεβού για πρόκληση τα μεσάνυχτα της Κυριακής, θα είμαι βαση υπερήχου 38+1, και βάση περιόδου 37+4.

Ανυπομονώ, έγινε και η εξέταση του τραχήλου σήμερα, καθόλου ευχάριστη, αλλά μιας και το έχω ξαναπεράσει, ήμουν προετοιμασμένη.

Παρακαλώ προσθέστε και εμένα στην ομάδα σας στο FB

Θα με βρείτε ως: Natasa Gourgouri

Με το καλό!!!!! Σου έστειλα αίτημα στο fb να τα λέμε κ από κει!:)


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anactacia είπε:

Καλησπέρα σε όλες.

Σήμερα έκλεισα ραντεβού για πρόκληση τα μεσάνυχτα της Κυριακής, θα είμαι βαση υπερήχου 38+1, και βάση περιόδου 37+4.

Ανυπομονώ, έγινε και η εξέταση του τραχήλου σήμερα, καθόλου ευχάριστη, αλλά μιας και το έχω ξαναπεράσει, ήμουν προετοιμασμένη.

Παρακαλώ προσθέστε και εμένα στην ομάδα σας στο FB

Θα με βρείτε ως: Natasa Gourgouri

Καλώς την Anactacia!!

Σου έκανε απλώς δακτυλικη για τα δει κατάσταση τραχήλου ή αποκόλληση μεμβρανών?

Όλα να πάνε καλά κοριτσακι μου,προσπάθησε να είσαι ήρεμη!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!

Summer G.   16/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  24/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

gogouli88      24/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sunshine18    30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

angeliki1979   30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Mariloux       31/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

anastella      31/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

samiam        01/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Heidelberg    01/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84   01/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

 

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Anactacia           ΠΗΤ 23/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elenistam     ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

λιλιτο           ΠΗΤ 11/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, modena είπε:

Το καλό μου!!! Θα ναι όντως ενδιαφέρον το πώς θα είναι με δύο στο σπίτι γτ είναι μικρούλα! Λογικα δεν θα έχετε ζήλειες σε τέτοια ηλικία κ αυτό είναι καλό! Μακάρι σε όλες μας να γίνει κάτι αυτή την εβδομάδα γτ κ εγώ έχω κουραστεί..Έχω κ εγώ πονακια συχνά πυκνά. Θα δείξει! Στο μαιευτήριο σίγουρα θα μπορεί να έρθει η μικρούλα σου? Γτ στο δικό μας εδώ μέχρι κ 12 ετών παιδιά δεν μπαίνουν.

 

Καλημέρα, θα μου την φέρνουν κάτω και θα κατεβαίνω να την βλέπω. Θα ζητήσω rooming in για το μωρό ώστε να προσπαθήσω να θήλασω, και στο επισκέπτηριο τα παίρνουν μέσα τα μωρά. Βέβαια ανά πάσα ώρα κ στιγμή μπορείς να ζητήσεις να στο πάρουν μέσα. Θυμάμαι το δεύτερο βράδυ δεν άντεξα την αϋπνία και ζήτησα για ένα 4ωρο να την πάρουν μέσα κι αν πεινάσει να μου τη φέρουν. 

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Καλημέρα, θα μου την φέρνουν κάτω και θα κατεβαίνω να την βλέπω. Θα ζητήσω rooming in για το μωρό ώστε να προσπαθήσω να θήλασω, και στο επισκέπτηριο τα παίρνουν μέσα τα μωρά. Βέβαια ανά πάσα ώρα κ στιγμή μπορείς να ζητήσεις να στο πάρουν μέσα. Θυμάμαι το δεύτερο βράδυ δεν άντεξα την αϋπνία και ζήτησα για ένα 4ωρο να την πάρουν μέσα κι αν πεινάσει να μου τη φέρουν. 

Μια χαρά! Αν έχεις την επιλογή αυτή τότε τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2018 at 5:49 ΜΜ, Anactacia είπε:

Καλησπέρα σε όλες.

Σήμερα έκλεισα ραντεβού για πρόκληση τα μεσάνυχτα της Κυριακής, θα είμαι βαση υπερήχου 38+1, και βάση περιόδου 37+4.

Ανυπομονώ, έγινε και η εξέταση του τραχήλου σήμερα, καθόλου ευχάριστη, αλλά μιας και το έχω ξαναπεράσει, ήμουν προετοιμασμένη.

Παρακαλώ προσθέστε και εμένα στην ομάδα σας στο FB

Θα με βρείτε ως: Natasa Gourgouri

Με το καλό και πραγματικά με έναν μόνο πόνο!!! 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! :)

Διαβάζω καιρό το φόρουμ (κυρίως το άλλο, το «μητρικό») αλλά ήθελα τώρα να γράψω κι εγώ εδώ, μιας και σε 4 μέρες θα έρθει ο μικρός μου, το δεύτερο παιδάκι μας! Μπαίνω 9 του μήνα για προγραμματισμένη καισαρική, αφού και τον πρώτο με καισαρική τον έκανα... Βέβαια τότε υπήρχε λόγος (ερχόταν με τα πόδια) ενώ τώρα έχει γυρίσει κανονικά ο κακομοίρης, αλλά ο γιατρός μου είναι παραδοσιακός τύπος και ούτε καν μου μίλησε για VBAC. Οπότε πάμε την Πέμπτη να φέρουμε στον κόσμο το μπεμπη! 

Ο πρώτος μου είναι σχεδόν 3 και έχει αρχίσει εδω και καιρό τις σκηνές ζηλοτυπίας, του στυλ φοράω πιπίλα (ενώ τόσο καιρό μόνο στον ύπνο φορούσε και βασικά θέλαμε να την κόψουμε αλλά το καθυστερούσαμε λόγω εκπαίδευσης τουαλέτας) και κάνω πολλά γούτσου-γούτσου στο μπαμπά κια στη μαμά... ΆΛλο που δεν θέλουμε κι εμείς! Κι εγώ ανησυχώ για το πως θα είναι όταν θα λείπω, με απασχολεί πολύ, θα μου λείψει απίστευτα και δυστυχώς το μαιευτήριο είναι και μακριά από το σπίτι και για μισή ώρα επισκεπτηρίου δεν θέλω να τον ταλαιπωρούμε. 4 μέρες θα είναι, ελπίζω να περάσουν γρήγορα... Έχω ένα μικρό άγχος γιατί η μαία του γιατρού μου έχει πάει διακοπές κι έτσι θα είναι μια που δεν θα την ξέρω, αλλά τουλάχιστον θυμάμαι καλά τη διαδικασία οπότε δεν υπάρχουν εκπλήξεις. 

Αυτά κι από μένα, Ράνια λέγομαι... Καλή λευτεριά σε όλες όσες περιμένουν το μωράκι τους και καλώς τα δεχτήκατε όσες ήδη έχουν γεννήσει!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2018 at 6:47 ΠΜ, Katerina.84 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα ειμαι συνεχεια στο τρεξιμο...λοιπον εμενα ο μπεμπης μου ηταν βιαστικος γεννησα εχθες με φτ στις 38 εβδομαδες 3280κιλα σπασαν τα τα νερα ταλαιπωρηθηκα αρκετα μπορω να πωαλλα ευτυχως ολα καλα.. ευχομαι με το καλο κ σε σας τις υπολοιπες με εναν πονο κ γερα μωρακια!!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου. Γερός και δυνατός να είναι και να τον καμαρώνεις.. 

On 2/8/2018 at 1:36 ΠΜ, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια τέλος της επόμενης εβδομαδας γενναω, κανονιστηκε. Εκτος αν έρθει μόνο του μέχρι τότε. Θα ειμαι 39η εβδομαδα. Ο γιατρός είδε μόνη περιτυλιξη αλλά με καθησυχάσει ότι ειναι συχνο κ δεν υπάρχει κίνδυνος. Εγώ ομως είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Ίσως δε θα πρεπε να μου το πει εφόσον ειναι ακίνδυνο. Διότι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο εγώ τιθα κάνω? 

 

Το ίδιο και έμενα η μπουμπού. Μια φορά τυλιγμένη. Και εμένα το ίδιο μου είπε. Μια χαρά είναι και να μην αγχώνομαι. Και τα κορίτσια εδώ ξέρουν από δικά τους άτομα ότι δεν είναι κάτι. Μια χαρά γεννιούνται και εννοείται φυσιολογικά.

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...