Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

On 3/7/2018 at 2:10 ΜΜ, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!όλα θα είναι τέλεια!!!αφού την κάνεις καθαρά μόνο ηλικιακά!!!πότε θα πας;;;

Καλημέρα!! Την Πεμπτη θα πάω!!! Φοβαμαι λιγο αλλα πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα και ολα θα πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Κοννυ είπε:

Καλημέρα!! Την Πεμπτη θα πάω!!! Φοβαμαι λιγο αλλα πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα και ολα θα πανε καλα!!!

Καλημέρα!!!λογικό είναι να φοβάσαι λιγάκι!όλες θα φοβομασταν!εδω φοβόμαστε για πολύ απλά πράγματα που μας συμβαίνουν στην εγκυμοσύνη!δες το όμως σαν μια εξεταση ρουτίνας όπως όλες αυτές που κάνουμε και όλα θα πάνε καλά!!!!όλα θα πάνε τέλεια και τον Αύγουστο θα κρατάμε αγκαλιά τα γερά μωρακια μας!!!

7 ώρες πρίν, samiam είπε:

Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτααα.Πηγαινε κανε εναν υπερηχο κ μια καλλιεργεια κ το πολυ πολυ να χει διαταραχθει το ph σου.Ψυχραιμια κ ολα θα γινουν!

Καλημέρα!!!θα μιλήσω με τον γιατρό σήμερα που είμαι πιο ψύχραιμη!γιατί εχτες πρέπει να το τρελανα το παιδάκι μου από το άγχος, όλο το απόγευμα μέχρι να κοιμηθώ το καταλαβαινα να κουνιεται!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!πως ειστε??? @rapounzel_rapounzel εσυ ξερω πως εισαι ... ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ και αγχωνεσαι...ειναι μεχρι να ερθω εκει μετα δεν θα αγχωνεσαι χαχαχαχαχα

Εγω δυο μερες και χθες και σημερα ξυπναω και κανω εμετο...μετα ολα ειναι οκ παλι.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Filisia87 είπε:

Καλημερα σας!πως ειστε??? @rapounzel_rapounzel εσυ ξερω πως εισαι ... ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ και αγχωνεσαι...ειναι μεχρι να ερθω εκει μετα δεν θα αγχωνεσαι χαχαχαχαχα

Εγω δυο μερες και χθες και σημερα ξυπναω και κανω εμετο...μετα ολα ειναι οκ παλι.

Χαχαχαχα!!!ευτυχώς την γλιτωσα!!!

Αχ!Τρίχα -τρίχα θα της το βγάλω το μαλλί!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!ευτυχώς την γλιτωσα!!!

Αχ!Τρίχα -τρίχα θα της το βγάλω το μαλλί!!!

Τι σου είπε ο γιατρός τελικά; Μικρόβιο ήταν; Μήπως καμία ουρολοίμωξη;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Heidelberg είπε:

Τι σου είπε ο γιατρός τελικά; Μικρόβιο ήταν; Μήπως καμία ουρολοίμωξη;

 

Ο γιατρός μου είπε να ελέγχω τα υγρά, αν είναι διαυγή και πολλά να τον πάρω!του είπα οτι έχω και ψιλοενοχληση, οπότε μου είπε να πάρω αντιβιωση για 3 μέρες και κάτι υπόθετα που ρυθμίζουν το ph!

 Την πέμπτη θα πάω να με δει και αν έχω ακόμα συμπτώματα θα κάνω καλλιέργεια και θα κάνουμε και το τέστ για το αμνιακό υγρό!το πιο πιθανό μου είπε είναι να μην είναι τίποτα!

Μια φορά στο προγραμματισμενο ραντεβού δεν έχω πάει, παντα κάτι προκύπτει και πηγαίνω νωρίτερα! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ο γιατρός μου είπε να ελέγχω τα υγρά, αν είναι διαυγή και πολλά να τον πάρω!του είπα οτι έχω και ψιλοενοχληση, οπότε μου είπε να πάρω αντιβιωση για 3 μέρες και κάτι υπόθετα που ρυθμίζουν το ph!

 Την πέμπτη θα πάω να με δει και αν έχω ακόμα συμπτώματα θα κάνω καλλιέργεια και θα κάνουμε και το τέστ για το αμνιακό υγρό!το πιο πιθανό μου είπε είναι να μην είναι τίποτα!

Μια φορά στο προγραμματισμενο ραντεβού δεν έχω πάει, παντα κάτι προκύπτει και πηγαίνω νωρίτερα! 

Δεν πειράζει θα βλέπεις και το μπεμπέ νωρίτερα....:-D 

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι...♡♡♡

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ο γιατρός μου είπε να ελέγχω τα υγρά, αν είναι διαυγή και πολλά να τον πάρω!του είπα οτι έχω και ψιλοενοχληση, οπότε μου είπε να πάρω αντιβιωση για 3 μέρες και κάτι υπόθετα που ρυθμίζουν το ph!

 Την πέμπτη θα πάω να με δει και αν έχω ακόμα συμπτώματα θα κάνω καλλιέργεια και θα κάνουμε και το τέστ για το αμνιακό υγρό!το πιο πιθανό μου είπε είναι να μην είναι τίποτα!

Μια φορά στο προγραμματισμενο ραντεβού δεν έχω πάει, παντα κάτι προκύπτει και πηγαίνω νωρίτερα! 

Χαχαχα  κ με μένα όλο και κάτι θα συμβεί κ θα πάω πιο νωρίς 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ειμαι σε θεση να σας διαβασω τωρα.... Χθες η μερα ηταν χαλια...ξυπνησα και εβλεπα στο ενα μου ματι ενα φωτεινο πλαισιο να αναβοσβηνει μεχρι που χαθηκε. Μετα απο αυτο με επιασαν ημικρανιες που κρατησαν ολη μερα παρολο που πηρα και ενα ντεπον....ευτυχως καταφερα να κοιμηθω απο χθες μεχρι σημερα το μεσημερι...διαβασα στο νετ οτι λεγεται οπτικη αυρα και σε πιανει πριν την ημικρανια...δε ξερω γιατι το επαθα παντως δεν ειναι απο τα ματια...αλλα τετοιο πονοκεφαλο αλλο να σας το λεω και αλλο να το νιωθετε.. Ειδικα το βραδυ!!! Το εχει παθει καμια σας;; Σημερα δε ποναω αλλα νιωθω ενοχλησεις πισω στο κεφαλι και ειμαι ξαπλωμενη

  • Λυπημένη/-ος 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

Κοριτσια δεν ειμαι σε θεση να σας διαβασω τωρα.... Χθες η μερα ηταν χαλια...ξυπνησα και εβλεπα στο ενα μου ματι ενα φωτεινο πλαισιο να αναβοσβηνει μεχρι που χαθηκε. Μετα απο αυτο με επιασαν ημικρανιες που κρατησαν ολη μερα παρολο που πηρα και ενα ντεπον....ευτυχως καταφερα να κοιμηθω απο χθες μεχρι σημερα το μεσημερι...διαβασα στο νετ οτι λεγεται οπτικη αυρα και σε πιανει πριν την ημικρανια...δε ξερω γιατι το επαθα παντως δεν ειναι απο τα ματια...αλλα τετοιο πονοκεφαλο αλλο να σας το λεω και αλλο να το νιωθετε.. Ειδικα το βραδυ!!! Το εχει παθει καμια σας;; Σημερα δε ποναω αλλα νιωθω ενοχλησεις πισω στο κεφαλι και ειμαι ξαπλωμενη

Περαστικά ρε κορίτσι. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο... Τι πράγμα και αυτός ο πονοκέφαλος και δεν το συζητώ για τις ημικρανίες απαπαπα. Κάνε ένα χαλαρωτικό μπανάκι πιες και ένα χαμομηλάκι η γάλα να χαλαρώσεις και να ηρεμήσεις. Χαμήλωσε φώτα και τηλεοράσεις και αυτά συμβάλουν στο να νιώθεις χειρότερα.... Ξεκουράσου και θα συνέλθεις.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , elenistam είπε:

Κοριτσια δεν ειμαι σε θεση να σας διαβασω τωρα.... Χθες η μερα ηταν χαλια...ξυπνησα και εβλεπα στο ενα μου ματι ενα φωτεινο πλαισιο να αναβοσβηνει μεχρι που χαθηκε. Μετα απο αυτο με επιασαν ημικρανιες που κρατησαν ολη μερα παρολο που πηρα και ενα ντεπον....ευτυχως καταφερα να κοιμηθω απο χθες μεχρι σημερα το μεσημερι...διαβασα στο νετ οτι λεγεται οπτικη αυρα και σε πιανει πριν την ημικρανια...δε ξερω γιατι το επαθα παντως δεν ειναι απο τα ματια...αλλα τετοιο πονοκεφαλο αλλο να σας το λεω και αλλο να το νιωθετε.. Ειδικα το βραδυ!!! Το εχει παθει καμια σας;; Σημερα δε ποναω αλλα νιωθω ενοχλησεις πισω στο κεφαλι και ειμαι ξαπλωμενη

Εχω ημικρανιες απο τα 25 μου...Συνηθως η ημικρανια κρατα εως 3 24ωρα συνεχομενα. Τωρα στην εγκυμοσυνη εχω πιο συχνα ενοχληση αλλα σε μικροτερη ενταση. Θελει ξαπλα σκοταδι ησυχια,γενικα κ φαρμακα να μπορουσες να παρεις δεν περναει ευκολα! Υπομονη! Μαλλον ειναι θεμα ορμονων.

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gogouli88 είπε:

Χαχαχα  κ με μένα όλο και κάτι θα συμβεί κ θα πάω πιο νωρίς 

Κοιταγα απο περιέργεια με τον άντρα μου τις ημερομηνίες που έχουμε πάει στον γιατρό και μόνο μια φορά πήγα στο προγραμματισμενο!!! 

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , samiam είπε:

Εχω ημικρανιες απο τα 25 μου...Συνηθως η ημικρανια κρατα εως 3 24ωρα συνεχομενα. Τωρα στην εγκυμοσυνη εχω πιο συχνα ενοχληση αλλα σε μικροτερη ενταση. Θελει ξαπλα σκοταδι ησυχια,γενικα κ φαρμακα να μπορουσες να παρεις δεν περναει ευκολα! Υπομονη! Μαλλον ειναι θεμα ορμονων.

Κι εγώ ημικρανίες απ'τα 25, μια απ'τα ίδια δηλαδή...

Και τώρα με την εγκυμοσύνη το άγχος μου ήταν αυτό, αν με πιάσουν, που δεν θα μπορώ να πάρω το παυσίπονο. Αλλά ευτυχώς, μέχρι τώρα, μια φορά μόνο στο α'τρίμηνο με έπιασε και συνήλθα σε ένα 12ωρο ευτυχώς (σύντομα δηλαδή σε σύγκριση με άλλες φορές).

Ελπίζω να συνεχίσω έτσι, γιατί δεν παλεύονται εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenistam είπε:

Κοριτσια δεν ειμαι σε θεση να σας διαβασω τωρα.... Χθες η μερα ηταν χαλια...ξυπνησα και εβλεπα στο ενα μου ματι ενα φωτεινο πλαισιο να αναβοσβηνει μεχρι που χαθηκε. Μετα απο αυτο με επιασαν ημικρανιες που κρατησαν ολη μερα παρολο που πηρα και ενα ντεπον....ευτυχως καταφερα να κοιμηθω απο χθες μεχρι σημερα το μεσημερι...διαβασα στο νετ οτι λεγεται οπτικη αυρα και σε πιανει πριν την ημικρανια...δε ξερω γιατι το επαθα παντως δεν ειναι απο τα ματια...αλλα τετοιο πονοκεφαλο αλλο να σας το λεω και αλλο να το νιωθετε.. Ειδικα το βραδυ!!! Το εχει παθει καμια σας;; Σημερα δε ποναω αλλα νιωθω ενοχλησεις πισω στο κεφαλι και ειμαι ξαπλωμενη

Περαστικά Ελενακι!πονοκεφάλους έχω και εγώ πολύ έντονους αρκετά συχνά αλλά αυτό δεν το έχω πάθει!στο πίσω μέρος ποναω και εγω συνέχεια και σκέφτομαι μήπως είναι από τον αυχένα!να είσαι σε σκοτεινό μέρος, ήσυχο και να σου κάνεις ο άντρας σου λίγο χαλαρό μασάζ στο κεφάλι!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...