Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, modena είπε:

Και εγώ το φοβάμαι αυτό για μένα.. Δεν είχα πάρει ποτέ πολύ  βάρος για να είμαι ειλικρινής αλλά οπότε είχα πάρει 3-4 κιλακια ζοριστηκα πολύ  να τα χασω.. Ειμαι καλομαθημενο.. Εσύ μήπως δεν κάνει καλό να χάσεις βάρος σε αυτό το στάδιο? Ρώτησες τον γιατρό σου? Πόσα κιλά δηλαδή πρέπει να πάρουμε φυσιολογικά στο σύνολο? 

Εμένα μου γυαλισαν κάτι σουτιέν εγκυμοσύνης πάλι από το h&m.. αυτά λέω να τα πάρω! Έχει κ αθλητικά από ότι είδα.

Καλημέρα. Ωραία θα μπω στο σάιτ να δω και εγώ μήπως πάω να πάρω τίποτα.. Δεν τον ρώτησα. Θα τον ρωτήσω μόλις τον δω. Εάν και δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα. Ο γυναικολόγος στην φίλη μου που είχε δίδυμα της ειχε πει να πάρει μέχρι 10 κιλά εάν θυμάμαι καλά και αυτή πήρε 14 κιλά στο πρώτο τρίμηνο..... Πιστεύω με μια σωστή διατροφή θα πάρω τα απαραίτητα που χρειάζομαι οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Θα τον ρωτήσω όμως. Ξύπνησα με πονοκέφαλο...:?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είστε;;

Εμένα μόλις με πήραν τηλ για υπενθύμιση της αυχενικής για αύριο! Πού να'ξεραν ότι έτσι κ αλλιώς μετρούσα αντίστροφα! Χιχιχι:-P

@modena μου από τα μάνγκο πήρα το τζιν που δεν ενθουσιάστηκα! Για τα h&m έχω ακούσει θετικά σχόλια! @elenistam πολύ καλά τα νέα! Όλα καλά θα πάνε!

Κορίτσια είναι καμία από Βόρεια Ελλάδα και θα γεννήσει Θεσσαλονίκη;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο.....έχω να σας πω πολλά για τα ιδιωτικά.....ήδη άνοιξα καρτέλα στο Παπαγεωργίου και μην ακούτε να περιμένεις να μπεις 3 τρίμηνο για να ανοίξεις...εγώ άνοιξα από τις 6 βδομάδες και όλες τις μεγάλες εξετάσεις θα τις κάνω εκεί....γιατί να δώσω έναν σκασμό λεφτά όταν το Παπαγεωργίου έχει τα καλύτερα μηχανήματα?

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , elenistam είπε:

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο.....έχω να σας πω πολλά για τα ιδιωτικά.....ήδη άνοιξα καρτέλα στο Παπαγεωργίου και μην ακούτε να περιμένεις να μπεις 3 τρίμηνο για να ανοίξεις...εγώ άνοιξα από τις 6 βδομάδες και όλες τις μεγάλες εξετάσεις θα τις κάνω εκεί....γιατί να δώσω έναν σκασμό λεφτά όταν το Παπαγεωργίου έχει τα καλύτερα μηχανήματα?

Σωστά, είχες αναφέρει ότι θα γεννήσεις στο Παπαγεωργίου! Έχω ακούσει οτι σε δημόσιο μπορείς να γεννήσεις μόνο αν έχει εφημερία κ εγώ αν πάνε όλα καλά θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά, δλδ αν με πιάσουν βράδυ οι πόνοι να πάω εκεί που είχα διαλέξει! Ισχύει αυτό;; Προς το παρόν με παρακολουθεί γιατρός στην Ξάνθη αλλά είμαι στη διαδικασία που ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονίκη γιατί θέλω να γεννήσω στην πόλη μου!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Agusta είπε:

Σωστά, είχες αναφέρει ότι θα γεννήσεις στο Παπαγεωργίου! Έχω ακούσει οτι σε δημόσιο μπορείς να γεννήσεις μόνο αν έχει εφημερία κ εγώ αν πάνε όλα καλά θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά, δλδ αν με πιάσουν βράδυ οι πόνοι να πάω εκεί που είχα διαλέξει! Ισχύει αυτό;; Προς το παρόν με παρακολουθεί γιατρός στην Ξάνθη αλλά είμαι στη διαδικασία που ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονίκη γιατί θέλω να γεννήσω στην πόλη μου!

ΝΑΙ αν γεννήσεις φυσιολογικά θα πας όταν σε πιάσουν οι πόνοι στο νοσοκομείο που εφημερεύει είτε Παπαγεωργίου είτε Ιπποκράτειο...να ξέρεις ότι το Παπαγεωργίου είναι σαν κλινική και το Ιποκκράτειο έχει μια ολοκαίνουρια πτέρυγα μαιευτικής...οπότε μην αγχωθείς καθόλου...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

ΝΑΙ αν γεννήσεις φυσιολογικά θα πας όταν σε πιάσουν οι πόνοι στο νοσοκομείο που εφημερεύει είτε Παπαγεωργίου είτε Ιπποκράτειο...να ξέρεις ότι το Παπαγεωργίου είναι σαν κλινική και το Ιποκκράτειο έχει μια ολοκαίνουρια πτέρυγα μαιευτικής...οπότε μην αγχωθείς καθόλου...

Άρα έχει πάντα εφημερία το ένα ή το άλλο; Ποιος γιατρός θα σε ξεγεννησει όμως; Αυτός που σε παρακολουθεί δν θα πρέπει να εργάζεται στο νοσοκομείο;; Επδ είναι το πρώτο μου παιδάκι ακόμα ψάχνομαι! Για το Γένεσις ποια είναι η άποψή σου;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα. Ωραία θα μπω στο σάιτ να δω και εγώ μήπως πάω να πάρω τίποτα.. Δεν τον ρώτησα. Θα τον ρωτήσω μόλις τον δω. Εάν και δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα. Ο γυναικολόγος στην φίλη μου που είχε δίδυμα της ειχε πει να πάρει μέχρι 10 κιλά εάν θυμάμαι καλά και αυτή πήρε 14 κιλά στο πρώτο τρίμηνο..... Πιστεύω με μια σωστή διατροφή θα πάρω τα απαραίτητα που χρειάζομαι οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Θα τον ρωτήσω όμως. Ξύπνησα με πονοκέφαλο...:?

Ωχ υπομονή κορίτσι μου! Είναι που δεν κάνει ούτε παυσίπονο να παίρνουμε.. ελπίζω να ήταν παροδικό.

@Agusta τι ώρα έχεις ραντεβού?? Περιμένουμε νεακια! Νόμιζα για το h&m είχες πει. Έχω δει κάποια ωραια εκεί. Θα σας πω εν καιρώ.

Εγώ είμαι νότια, στην Κρήτη συγκεκριμένα. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Μόλις γύρισα από το γιατρό... Όλα καλά! Το μωράκι κουνούσε χεράκια ποδαράκια... Κολυμπούσε αμέριμνο... Χααχαχαχ και ο γιατρός κάααααατι σαν να είδε ανάμεσα στα ποδαράκια να ξεχωρίζει αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι... :-D

@Agusta θα περιμένουμε τα νέα σου... :-)

  • Μου αρέσει 1

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Άρα έχει πάντα εφημερία το ένα ή το άλλο; Ποιος γιατρός θα σε ξεγεννησει όμως; Αυτός που σε παρακολουθεί δν θα πρέπει να εργάζεται στο νοσοκομείο;; Επδ είναι το πρώτο μου παιδάκι ακόμα ψάχνομαι! Για το Γένεσις ποια είναι η άποψή σου;;

Πάντα έχει εφημερία ή το ένα ή το άλλο.... όλες τις μέρες....εγώ δεν έχω εξωτερικό γιατρό. οι γιατροί στο νοσοκομείο με κοιτάνε και όποιος έχει υπηρεσία θα με ξεγεννήσει κιόλας...επίσης υπάρχουν γιατροί που έχουν γραφείο έξω και μπορείς να τους έχεις και στο νοσοκομείο αν τους πληρώσεις αλλά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο...το γένεσις είναι όπως όλα τα ιδιοτικά. δίνεις ένα σκασμό λεφτά και αν τύχει κάτι πάνω στον τοκετό σε στέλνουν στο νοσοκομείο που εφημερεύει....περιμένουν γιατρό, ασθενοφόρο και μπορεί να χάσεις πολύτιμο χρόνο και εσύ και το παιδί. 

  • Ευχαριστώ 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Maraki2018!! Τέλεια!! Μακάρι κ σε μένα αύριο έτσι όλα καλά να πάνε!! Στις 2 έχω ραντεβού @modena! Κ ανυπομονώ!!:-D 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. πήρες τπτ για τον πονοκέφαλο; Κ εγώ τις προάλλες είχα απίστευτο πονοκέφαλο κ η γιατρός μου μου είπε οτι μπορώ να πάρω ντεπον, εσύ είσαι καλύτερα τώρα;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Maraki2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Μόλις γύρισα από το γιατρό... Όλα καλά! Το μωράκι κουνούσε χεράκια ποδαράκια... Κολυμπούσε αμέριμνο... Χααχαχαχ και ο γιατρός κάααααατι σαν να είδε ανάμεσα στα ποδαράκια να ξεχωρίζει αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι... :-D

@Agusta θα περιμένουμε τα νέα σου... :-)

Τι καλά!! Δεν είναι φοβερό που το βλέπεις να κουνάει κ να έχει κάτι ζωη μέσα σου κ κατά τα άλλα κάθε μέρα να μην παίρνεις χαμπάρι?

@Agusta όλη την θετικη μας ενέργεια για αύριο! Να πάνε όλα τέλεια! Να φανεί κ το φύλο.. χαχαχα να ξέρεις τι μωρουδιακα να χαζεύεις βρε αδερφέ!

Περιμένουμε νέα!!!

  • Ευχαριστώ 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, modena είπε:

Ωχ υπομονή κορίτσι μου! Είναι που δεν κάνει ούτε παυσίπονο να παίρνουμε.. ελπίζω να ήταν παροδικό.

@Agusta τι ώρα έχεις ραντεβού?? Περιμένουμε νεακια! Νόμιζα για το h&m είχες πει. Έχω δει κάποια ωραια εκεί. Θα σας πω εν καιρώ.

Εγώ είμαι νότια, στην Κρήτη συγκεκριμένα. 

Αγαπω Κτητη.....♡♡. Κορίτσια σχόλασα κατά τις 10.Είμαι ξάπλα ο πονοκέφαλος με πέθανε. @Agusta.Δεν άντεξα πήρα τον γιατρό και μου είπε να πιω αναβραζον ντεπον. Και παρόλα αυτά ο πονοκέφαλος δεν μου πέρασε. Χάλια.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αγαπω Κτητη.....♡♡. Κορίτσια σχόλασα κατά τις 10.Είμαι ξάπλα ο πονοκέφαλος με πέθανε. @Agusta.Δεν άντεξα πήρα τον γιατρό και μου είπε να πιω αναβραζον ντεπον. Και παρόλα αυτά ο πονοκέφαλος δεν μου πέρασε. Χάλια.

Και μένα που τον είχα ρωτήσει μου είπε στα χίλια ζόρια ένα ντεπον. Σήμερα είσαι καλύτερα τουλάχιστον? 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Όλα καλά σήμερα, όλες οι τιμές φυσιολογικές! Το είδαμε και το απολαύσαμε! Αγόρι μας είπε! Άρα έχει μεγάλη σημασία το ένστικτο! Χεχεχε:)

Μετά πήγαμε μία βόλτα για μία πρώτη έρευνα αγοράς! Είδαμε καροτσάκια, κρεβατάκια! Ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού!

Εσείς τι κάνετε;; Πώς είστε;;

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Agusta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Όλα καλά σήμερα, όλες οι τιμές φυσιολογικές! Το είδαμε και το απολαύσαμε! Αγόρι μας είπε! Άρα έχει μεγάλη σημασία το ένστικτο! Χεχεχε:)

Μετά πήγαμε μία βόλτα για μία πρώτη έρευνα αγοράς! Είδαμε καροτσάκια, κρεβατάκια! Ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού!

Εσείς τι κάνετε;; Πώς είστε;;

Αχ τι τέλεια!!!! Κ εγώ είμαι σίγουρη για το φυλο κ με κοροϊδεύουν όλοι!!

Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και στις υπόλοιπες !!

Πως ήταν η βόλτα στα μαγαζιά? Βρήκατε κάτι καλό? Κ εμείς δεν κρατιόμαστε για να πάμε να βγάλουμε πλάνα για το δωμάτιο!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...