Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , modena είπε:

Αχ!!! Περιμένουμε νεα!!! Εγώ θα τον δω ξανά στην Β επιπέδου οπότε θα τον ρωτήσω τότε αν είναι. Εμένα δεν μου δίνει φάρμακα άσκοπα οπότε θεωρώ ότι κ εκεί δεν θα θέλει να μπει στη διαδικασία του χειρουργείου χωρίς λόγο. Θεωρώ.. Θα τον ρωτήσω όπως λέτε πάντως να ξέρουμε.

Τα συμπληρώματα που παίρνουμε είναι άλλο θέμα!η καισαρική είναι ευκολία για τους γιατρούς ειδικά τον Αύγουστο!κάνε μια συζήτηση πιο αναλητικη μαζί του για να καταλάβεις!!!ο γιατρός σου θα σου κάνει β'επιπεδου;;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές κ το καλωσόρισμα!!! 

Το πρώτο παιδάκι μου το γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο κ με τον γιατρό στα τελειώματα της εγκυμοσυνης είχαμε συζήτηση για επισκληρίδειο σε περίπτωση που θελήσω.. μου είπε οκ αλλά μόνο αν είναι εφημερία ένας στανταρ αναισθησιολόγος.. τελικά είχε εφημερία ο συγκεκριμένος γιατρός κ έκανα επισκληρίδειο. Γι'αυτο είπα ότι δεν είναι κακό να συζητάμε με τον γιατρό μας. Όταν μας αναλαμβάνουν ξέρουν ότι θα πρέπει να μας λύσουν κ κάποιες απορίες μας ειδικά αν είμαστε πρωτοτοκες. Εμένα τώρα στα δίδυμα μου έδωσε μόνο μια προϋπόθεση, να είναι κ τα δυο μωρά κεφαλικα (πράγμα σπάνιο)... όποτε δεν γίνεται να κάτσω με σταυρωμένα χέρια κ να περιμένω την ημερομηνία που θα οριστεί για το χειρουργείο... έψαξα κ βρήκα αρκετούς γιατρούς που έχουν την πείρα σε τέτοιους τοκετούς!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Τα συμπληρώματα που παίρνουμε είναι άλλο θέμα!η καισαρική είναι ευκολία για τους γιατρούς ειδικά τον Αύγουστο!κάνε μια συζήτηση πιο αναλητικη μαζί του για να καταλάβεις!!!ο γιατρός σου θα σου κάνει β'επιπεδου;;;;

Ναι ο γιατρός μου τα κάνει αυτά, είναι εξειδικευμένος στους μεγάλους υπερήχους.

3 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές κ το καλωσόρισμα!!! 

Το πρώτο παιδάκι μου το γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο κ με τον γιατρό στα τελειώματα της εγκυμοσυνης είχαμε συζήτηση για επισκληρίδειο σε περίπτωση που θελήσω.. μου είπε οκ αλλά μόνο αν είναι εφημερία ένας στανταρ αναισθησιολόγος.. τελικά είχε εφημερία ο συγκεκριμένος γιατρός κ έκανα επισκληρίδειο. Γι'αυτο είπα ότι δεν είναι κακό να συζητάμε με τον γιατρό μας. Όταν μας αναλαμβάνουν ξέρουν ότι θα πρέπει να μας λύσουν κ κάποιες απορίες μας ειδικά αν είμαστε πρωτοτοκες. Εμένα τώρα στα δίδυμα μου έδωσε μόνο μια προϋπόθεση, να είναι κ τα δυο μωρά κεφαλικα (πράγμα σπάνιο)... όποτε δεν γίνεται να κάτσω με σταυρωμένα χέρια κ να περιμένω την ημερομηνία που θα οριστεί για το χειρουργείο... έψαξα κ βρήκα αρκετούς γιατρούς που έχουν την πείρα σε τέτοιους τοκετούς!! 

Τι εννοείς κεφαλικα? Με τα κεφαλάκια κάτω?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , modena είπε:

Ναι ο γιατρός μου τα κάνει αυτά, είναι εξειδικευμένος στους μεγάλους υπερήχους.

Τι εννοείς κεφαλικα? Με τα κεφαλάκια κάτω?

Απλά αυτές τις  εξετάσεις τις κάνουν εμβρυολογοι οχι γυναικολογοι!ανηκουν σε αλλη ειδικοτητα και μάλιστα πιστοποιημένοι εμβρυολογοι!

Εδω υπάρχουν κέντρα στην Αθήνα που πας και κάνουν αυχενική οι μαίες και μάλιστα είναι επωνύμων γιατρών και έπαθα σοκ!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Απλά αυτές τις  εξετάσεις τις κάνουν εμβρυολογοι οχι γυναικολογοι!ανηκουν σε αλλη ειδικοτητα και μάλιστα πιστοποιημένοι εμβρυολογοι!

Εδω υπάρχουν κέντρα στην Αθήνα που πας και κάνουν αυχενική οι μαίες και μάλιστα είναι επωνύμων γιατρών και έπαθα σοκ!

Όχι όχι, αυτός έχει το κέντρο έμβρυου στην Κρήτη. Έρχονται κοπέλες κ από τα δύο δημόσια νοσοκομεία κ κάνουν σε αυτόν τους υπερήχους αυτούς. Απλά αναλαμβάνει κ περιστατικά λόγω του ότι είναι κ μαιευτήρας γυναικολόγος κ με είχε από πριν την εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , modena είπε:

Όχι όχι, αυτός έχει το κέντρο έμβρυου στην Κρήτη. Έρχονται κοπέλες κ από τα δύο δημόσια νοσοκομεία κ κάνουν σε αυτόν τους υπερήχους αυτούς. Απλά αναλαμβάνει κ περιστατικά λόγω του ότι είναι κ μαιευτήρας γυναικολόγος κ με είχε από πριν την εγκυμοσύνη.

Ααα!!!!οπότε είναι εμβρυολογος ο γιατρός σου!!!μια χαρά!!!ναι, αναλαμβάνουν και κάποια περιστατικά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ααα!!!!οπότε είναι εμβρυολογος ο γιατρός σου!!!μια χαρά!!!ναι, αναλαμβάνουν και κάποια περιστατικά!

Ναι για αυτό τον ήθελα ένιωθα πιο ασφάλεια εξαρχής. Πήγες στον γιατρό τελικά σήμερα?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

Ναι για αυτό τον ήθελα ένιωθα πιο ασφάλεια εξαρχής. Πήγες στον γιατρό τελικά σήμερα?

Την πέμπτη εχω ραντεβού γιατί μου είπε να πάρω 3 μέρες αντιβιωση!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! 

Εγώ έχω μόνο εμπειρία από αποβολή β' τριμήνου με φ.τ. Αν εξαιρέσεις το ατυχές αποτέλεσμα ο φ.τ. για μένα ήταν μια υπέρτατη εμπειρία που θέλω να την ξαναζήσω οπωσδήποτε σε αυτή μου την εγκυμοσύνη και να έχω ευτυχές τέλος αυτή τη φορά. Είχα κάνει επισκληριδιο η οποία δε με έπιασε τελείως αλλά μπορώ να πω ότι οι πόνοι παλευονταν. Ιδικά με το που γεννήσεις ο πόνος ξεχνιέται με τη μία. Σαν να πέφτει ο διακόπτης.

Φίλη μου που έκανε πρώτα φ.τ. στο πρώτο της παιδάκι και μετά καισαρική στο δεύτερο μου είπε ότι προτιμά 1000 φορες τον φ.τ. Άλλες φίλες μου που κάναν καισαρική μου είπαν ότι είχαν δύσκολη ανάρρωση και μακάρι να είχαν γεννήσει φυσιολογικά. 

Όπως και να έχει αυτά είναι προσωπικές επιλογές. :-)


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maraki2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

Εγώ έχω μόνο εμπειρία από αποβολή β' τριμήνου με φ.τ. Αν εξαιρέσεις το ατυχές αποτέλεσμα ο φ.τ. για μένα ήταν μια υπέρτατη εμπειρία που θέλω να την ξαναζήσω οπωσδήποτε σε αυτή μου την εγκυμοσύνη και να έχω ευτυχές τέλος αυτή τη φορά. Είχα κάνει επισκληριδιο η οποία δε με έπιασε τελείως αλλά μπορώ να πω ότι οι πόνοι παλευονταν. Ιδικά με το που γεννήσεις ο πόνος ξεχνιέται με τη μία. Σαν να πέφτει ο διακόπτης.

Φίλη μου που έκανε πρώτα φ.τ. στο πρώτο της παιδάκι και μετά καισαρική στο δεύτερο μου είπε ότι προτιμά 1000 φορες τον φ.τ. Άλλες φίλες μου που κάναν καισαρική μου είπαν ότι είχαν δύσκολη ανάρρωση και μακάρι να είχαν γεννήσει φυσιολογικά. 

Όπως και να έχει αυτά είναι προσωπικές επιλογές. :-)

Αχ δύσκολο όλο αυτό που πέρασες.. Ευχομαι όλα να πάνε τέλεια κ θα πάνε!!! Πότε έχεις β επιπέδου εσύ?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, modena είπε:

Αχ δύσκολο όλο αυτό που πέρασες.. Ευχομαι όλα να πάνε τέλεια κ θα πάνε!!! Πότε έχεις β επιπέδου εσύ?

Όλα καλά θα πάνε @modena μου αυτή τη φορά... Είμαι σίγουρη :-) β επιπέδου έχω στις 19/4... :-)

  • Μου αρέσει 3

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ @Maraki2018 σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

Για εμένα κορίτσια αν δεν βάλουνε τεχνητούς πόνους μια χαρά αντεχονται οι δικοί μας!! Όσο για τις μεγάλες εξετάσεις κ εμείς σε εμβρυολογο πάμε.

@modena ναι τα θέλει κ τα δυο με το κεφάλι κάτω... συνηθως γεννιέται το πρώτο με το κεφάλι κ έτσι το δεύτερο βρίσκει χώρο να γυρίσει κ εκείνο κεφαλικα. Βέβαια κ με τα πόδια να έρθει το δεύτερο δεν υπάρχει πρόβλημα αν ο γιατρός έχει τις γνωσεις κ την εμπειρία!! Εμένα μάλλον δεν έχει ούτε τις γνωσεις κ λόγο ηλικίας ούτε την εμπειρία από ανάποδα παιδιά..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sam13 είπε:

Αχ @Maraki2018 σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

Για εμένα κορίτσια αν δεν βάλουνε τεχνητούς πόνους μια χαρά αντεχονται οι δικοί μας!! Όσο για τις μεγάλες εξετάσεις κ εμείς σε εμβρυολογο πάμε.

@modena ναι τα θέλει κ τα δυο με το κεφάλι κάτω... συνηθως γεννιέται το πρώτο με το κεφάλι κ έτσι το δεύτερο βρίσκει χώρο να γυρίσει κ εκείνο κεφαλικα. Βέβαια κ με τα πόδια να έρθει το δεύτερο δεν υπάρχει πρόβλημα αν ο γιατρός έχει τις γνωσεις κ την εμπειρία!! Εμένα μάλλον δεν έχει ούτε τις γνωσεις κ λόγο ηλικίας ούτε την εμπειρία από ανάποδα παιδιά..

Ναι οι τεχνητοί ξέρω και εγω ότι είναι χειρότεροι!

Και που θα γεννήσεις τώρα;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam13 είπε:

Αχ @Maraki2018 σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

Για εμένα κορίτσια αν δεν βάλουνε τεχνητούς πόνους μια χαρά αντεχονται οι δικοί μας!! Όσο για τις μεγάλες εξετάσεις κ εμείς σε εμβρυολογο πάμε.

@modena ναι τα θέλει κ τα δυο με το κεφάλι κάτω... συνηθως γεννιέται το πρώτο με το κεφάλι κ έτσι το δεύτερο βρίσκει χώρο να γυρίσει κ εκείνο κεφαλικα. Βέβαια κ με τα πόδια να έρθει το δεύτερο δεν υπάρχει πρόβλημα αν ο γιατρός έχει τις γνωσεις κ την εμπειρία!! Εμένα μάλλον δεν έχει ούτε τις γνωσεις κ λόγο ηλικίας ούτε την εμπειρία από ανάποδα παιδιά..

Ναι δεν έχει καλές πιθανότητες να είναι κ τα δυο με το κεφαλάκι κάτω νομίζω κ εγώ.. Ευχομαι να βρεθεί γρήγορα ο γιατρός σου κ να μας λες τα ευχάριστα!!

2 ώρες πρίν, Maraki2018 είπε:

Όλα καλά θα πάνε @modena μου αυτή τη φορά... Είμαι σίγουρη :-) β επιπέδου έχω στις 19/4... :-)

Αχ αργεί αυτή η εξέταση για όλες μας! Ανυπομονώ τόσο πολύ!!!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel σε ιδιωτικό. Ακόμα ομωσ δεν ξερω σε ποιο γιατί δεν έχω καταλήξει στον γιατρό.. ειμαι ανάμεσα σε δυο τοπ!!!! @modena να σου πω τι με χαλάει;; κ Αντε πες είναι κ τα δυο κεφαλικα κ γεννιέται το πρώτο κ το δεύτερο βρίσκει χώρο κ γυρίζει ανάποδα... τι κάνουμε εκεί;; στο δημόσιο καισαρική. Γιατί ρε φίλε;; με τόσες καισαρικές πάντως έχει χαθεί η τέχνη του φυσικού τοκετού αλλά κ του φυσιολογικού!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...