Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Sam13 είπε:

Βρε κοριτσαρα μου το έγραψες κ σε άλλο σχόλιο σου, γιατί δεν το συζητάς με τον γιατρό σου;; μήπως είχες καμία πέτρα στα νεφρά (λέω εγώ τώρα) κ σε δυσκολεύει να κατουρήσεις μέχρι να βγει;; σε ποια εβδομάδα είσαι;; 

μην σε ανησυχεί ο πλακούντας!! Ανεβαίνει σιγά σιγά!! 

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΧΑΝΟΜΑΙ...ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΡΙΞΩ...ΟΧΙ ΠΕΤΡΑ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ...ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΠΕΤΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕ ΞΕΡΩ....ΕΙΜΑΙ 16 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , elenistam είπε:

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΧΑΝΟΜΑΙ...ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΡΙΞΩ...ΟΧΙ ΠΕΤΡΑ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ...ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΠΕΤΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕ ΞΕΡΩ....ΕΙΜΑΙ 16 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ

Κανε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου κ πες του το πρόβλημα σου ίσως σου δώσει την λύση!! Νερό πίνεις;; θέλουμε πάνω από 2 λίτρα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenistam είπε:

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΧΑΝΟΜΑΙ...ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΡΙΞΩ...ΟΧΙ ΠΕΤΡΑ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ...ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΠΕΤΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕ ΞΕΡΩ....ΕΙΜΑΙ 16 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ

Ναι κ εγώ αυτό θα σου έλεγα.. πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου να είσαι οκ..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

Με το καλό να τον κρατησεισ Αγκαλιά σου!!! Για τον αιματοκρίτη τι σου είπε ο γιατρός;με πόσο ξεκίνησες; έχω κ εγώ το ίδιο θέμα :/ 27 κ εμένα. Λοιπόν έχω να σας πω ότι στον γιο μου μετά τον Μάιο... ξεκίνησα το καρπούζι... έτρωγα νορμαλ αλλά ζητούσα τρέλα καρπούζι κ περπατούσα παρα πολύ! Ίσως ήταν αυτά που με κράτησαν στα χαμηλά κιλά!! Έχασα 20 γιατί δεν είχα βοήθεια στο σπίτι όποτε έκανα τα πάντα+ θηλασμό κ εννοείται έτρωγα φυσιολογικά απλά η υπερβολή ήταν το νερό!! Περισσότερο νερό απ'οτι στην εγκυμοσύνη. 

Εχω στιγμα γιαυτο ξεκινησα με 31 αιματοκριτη.μεχρι και 25 αν παει ως το τελος θα ειμαστε καλα!!!! Αν πεσει κατω απο 24  ο γιατρος θα συνιστησει μεταγγιση!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vaclia είπε:

Εχω στιγμα γιαυτο ξεκινησα με 31 αιματοκριτη.μεχρι και 25 αν παει ως το τελος θα ειμαστε καλα!!!! Αν πεσει κατω απο 24  ο γιατρος θα συνιστησει μεταγγιση!!!

Αχ το ξερω το ίδιο μου είπε κ ο δικός μου!!! Μόνο που εγώ δεν έχω ούτε αναιμια ούτε στίγμα κ από 37,5 σε 2 μήνες πήγε 27,5..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Sam13 είπε:

Αχ το ξερω το ίδιο μου είπε κ ο δικός μου!!! Μόνο που εγώ δεν έχω ούτε αναιμια ούτε στίγμα κ από 37,5 σε 2 μήνες πήγε 27,5..

Μην ανησυχεις γνωριζω οτι σε ολες τις εγγυμονουσες κατεβαινει!!! Αλλα οταν με το καλο γεννησεις και εξακολουθει να ειναι χαμηλος μετα καλο ειναι να κανεις εξετασεις μηπως φταιει κ κατι αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

@modena εγω 16/04 αυχενικη!!

Λοιπον γυρισα απο γιατρο,ολα καλα μας ειπε.Μετρησα πιεση, οκ. Μου γραψε εξετασεις και καμπυλη ζαχαρου.κοριτσια τωρα που βλεπω τις μετρησεις , 238 γραμμαρια μεγαλο δεν ειναι? Απο την αλλη δε θα μου το λεγε?

Τα πονακια μου πε φυσιολογικα και το αμνιακο υγρο μια χαρα! 

Καποια στιγμη σηκωσε χερι σα να χαιρετησε,πολυ κλαμα!

 

  • Μου αρέσει 2

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elenistam είπε:

ΣΕ ΠΟΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ???? ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΝΗΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ? Η ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ?

Αναλογα τι θα σου πει ο γιατρος. Ναι νηστικη κ μετα πινεις τη γλυκοζη. Καθε μια ωρα σου παιρνουν αιμα. Εμενα μου εγραψε 2ωρη καμπυλη.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , samiam είπε:

Αναλογα τι θα σου πει ο γιατρος. Ναι νηστικη κ μετα πινεις τη γλυκοζη. Καθε μια ωρα σου παιρνουν αιμα. Εμενα μου εγραψε 2ωρη καμπυλη.

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΩΡΕΣ ΚΑΜΠΥΛΗ???? ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΝΤΕΡ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ??? ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗ ΒΑΖΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ 23-27


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , samiam είπε:

@modena εγω 16/04 αυχενικη!!

Λοιπον γυρισα απο γιατρο,ολα καλα μας ειπε.Μετρησα πιεση, οκ. Μου γραψε εξετασεις και καμπυλη ζαχαρου.κοριτσια τωρα που βλεπω τις μετρησεις , 238 γραμμαρια μεγαλο δεν ειναι? Απο την αλλη δε θα μου το λεγε?

Τα πονακια μου πε φυσιολογικα και το αμνιακο υγρο μια χαρα! 

Καποια στιγμη σηκωσε χερι σα να χαιρετησε,πολυ κλαμα!

 

Μπράβο!!!!!και εμένα χαιρετάει σε κάθε υπέρηχο!!!έχουν τρόπους τα μωρά μας!!! Σε ποια βδομάδα είσαι ακριβώς;;;εμένα 17+4 ηταν σχεδόν 200 γραμμάρια και είναι μια χαρά το βάρος της μας είπε!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Μπράβο!!!!!και εμένα χαιρετάει σε κάθε υπέρηχο!!!έχουν τρόπους τα μωρά μας!!! Σε ποια βδομάδα είσαι ακριβώς;;;εμένα 17+4 ηταν σχεδόν 200 γραμμάρια και είναι μια χαρά το βάρος της μας είπε!

Δε φαινεται το τικερακι μουυυυ??

17+5 σημερα! Αχ ειναι βαρυ...κ αλλο αγχος


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, samiam είπε:

Δε φαινεται το τικερακι μουυυυ??

17+5 σημερα! Αχ ειναι βαρυ...κ αλλο αγχος

Τώρα το είδα!!!μια χαρά είναι το βάρος καλέ!κάθε βδομάδα δεν έχουν την ίδια ανάπτυξη!μπορεί άλλες βδομάδες να είναι περισσότερο και άλλες λιγότερο!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τώρα το είδα!!!μια χαρά είναι το βάρος καλέ!κάθε βδομάδα δεν έχουν την ίδια ανάπτυξη!μπορεί άλλες βδομάδες να είναι περισσότερο και άλλες λιγότερο!

Ενταξει λοιπον! Με ηρεμησες! Ας κοιμηθουμε ησυχα! Ονειρα γλυκααα

  • Μου αρέσει 2

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...